Nasıl umursamamayı öğreneceğimi bilmiyorum

Kaynananiz fesatliktan uzulmeniz için kurmuş o cümleyi ...
Bir şekilde bana kızım gibi iyi davranirsan seni severim yoksa dislarim demek istemiş kendince..tipik kaynana
Valla ne kadar iyi olursanız olun günün sonunda asla yaranamazsiniz
Bakin siz çok değerlisiniz onun bunun lafıyla degersizlesecek değilsiniz
Bir daha böyle birşey olmasına müsade etmeyin ..ben rahatsızım dinlenmem lazim hem sizede bulaşmasın deyip gönderin
Bırakın üzülen alınan o olsun!
Malesef merhametten maraz doğuyor acimayin böyle birine

Lütfen ama lütfen her şeyden önce en kıymetli sizsiniz. 💕 Bunun bilincinde olalım. Ben de dahil Hayır demeyi öğrenelim. Misafir gelecekse Hayır rahatsızım, bitti. Fikrimizi açıkça belirttiğimiz gün kurtuluşumuz gerçekten.

işte bunu düşünemediler. hastayım halimi görüyorlar oturup durdular
Düşündürün o zaman. Hastaysam kimseyi kabul etmem. Dinlenirim valla. Ne düşünecekleri de umrumda değil. Kocanız da mı demedi eşim hasta, o dinlensin, sizin evde oturun anne, diye? Onun yerine “Laflarını umursama, takma” falan mı diyor? Ben olsam onlar gelince çay falan yapmazdım. Çok hastayım der, battaniyemi alır, salonda onların yanında uzanırdım. Mutfak orada, çay orada, kendiniz yapın, için, derdim. Kimseyi kıramadığınız bu günlerinize çok yanarsınız sonra. Hele ki kocanızın hatrına yapmayın bunu. Yarın öbür gün kocanız hatır gönül dinlemez, ailesi için sizi kırar. Yeni evlisiniz, kendinizi önemseyin ve önemsetin. Yaptırmayın kendinize bunları.

Dün rahatsızdım görümcem kaynanam bizdeler. Gözlerimi açamıyorum, üşüme titreme geliyor. Çay koydum içtik. Yine de dayanmaya çalışıyorum. Görümcem diyor yat dinlen, neren ağrıyor, sonra onun çocuğu geliyor yanıma ben hastayım sende mi hastasın o tarz konuşuyoruz. Ama kaynanam ağzını açıp hiç bir şey demedi biliyor musunuz. Zaten hastayım duygusalım, daha da batmaya başladı bu durum. Ben hastayım dedikçe görümceme dönüyor diyor ayağına çorap giy sen hasta olursun ben çok üzülüyorum sen hasta olduğunda. E ben insan değil miyim, ben de bir ananın evladıyım. O kadar kötü oldum ki. Annem geliyor gözümün önüne gidip wc de ağladım durdum. Annem çok düşkündür bana hele hasta olduğumda o kadar ilgilenirdi ki. Bİliyorum ikisini kıyaslamak çok saçma bir durum ama ne bileyim yine de zoruma gitti bir neyin var bile dememesi. Eşimle enişteside geleceklerdi, yemek var mı diye soruyor bir de kaynanam. Ya görüyorsun halimi kalk sen yap evinde aşağıda getir o zaman öyle değil mi.. Bilmiyorum kötü düşünmemeye çalışıyorum takmamaya çalışıyorum ama çok batıyor gözüme. Nasıl umursamamayı öğreneceğimi bilmiyorum.
El karısından ana olmaz.... Kaynana dediğin vicdanlı ve merhametli olacak ki düşünsün vicdan ve merhamet yok bence....

öyle tabi ki . Aslın öğrenmiştim takmamayı umursamamayı ama bilmiyorum dün çok kötü oldum. Daha 5 aylık evliyim, ne zaman alışırım bilmiyorum. Ne zaman kendi ailem gibi görürüm onları bilmiyorum. sanki bu zamanlar hiç geçmeyecekmiş gibi hissediyorum
7 yıldır evliyim hiç bir zaman kendi ailem gibi görmedim... Hiç bir zaman da görmeyeceğim.... Sadece kendi işine geldiği gibi davranmanı ben asla anne demem...

öyle tabi ki . Aslın öğrenmiştim takmamayı umursamamayı ama bilmiyorum dün çok kötü oldum. Daha 5 aylık evliyim, ne zaman alışırım bilmiyorum. Ne zaman kendi ailem gibi görürüm onları bilmiyorum. sanki bu zamanlar hiç geçmeyecekmiş gibi hissediyorum
Alışmak için kendinizi zorlamak yerine kibar kibar yorum yapıp karşılık vermeyi bence öğrenmelisiniz. Örnegin yemek sorduğunda ben çok halsizim gördüğünüz üzere halim yoktu o nedenle yemek yapmaya ama siz yaparsanız benim için de iyi olur tabii, ben içeri geçiyorum biraz dinlenmeye tarzında konuşmayı öğrenmelisiniz. Bu bence ayıp değil, sert değil. Normal dum düz söylenen soze yönelik eşdeğer bir karşılık.

benim kaynanam kızım hastalanınca kızıma "babana yaklaşma baban hasta olmasın annenle dur" diyo 😂😂😂😂
cahil, ne dediğini bilmeyen insanlıktan gram nasiplenmemiş kişiler işte.
böyle yapa yapa hem km olarak, hemde davranış olaram dünyanın mesafesini koydum.
mesafe candır her zaman dibinden ayırın oğluşunu

Kaynananiz fesatliktan uzulmeniz için kurmuş o cümleyi ...
Bir şekilde bana kızım gibi iyi davranirsan seni severim yoksa dislarim demek istemiş kendince..tipik kaynana
Valla ne kadar iyi olursanız olun günün sonunda asla yaranamazsiniz
Bakin siz çok değerlisiniz onun bunun lafıyla degersizlesecek değilsiniz
Bir daha böyle birşey olmasına müsade etmeyin ..ben rahatsızım dinlenmem lazim hem sizede bulaşmasın deyip gönderin
Bırakın üzülen alınan o olsun!
Malesef merhametten maraz doğuyor acimayin böyle birine
Haklısınız. Bir daha bu durumda söylediğiniz gibi yapmaya çalışacağım..

Lütfen ama lütfen her şeyden önce en kıymetli sizsiniz. 💕 Bunun bilincinde olalım. Ben de dahil Hayır demeyi öğrenelim. Misafir gelecekse Hayır rahatsızım, bitti. Fikrimizi açıkça belirttiğimiz gün kurtuluşumuz gerçekten.
evet insanların ne düşüneceğini umursamadan kendimizi düşünmemiz gerekiyor.

Düşündürün o zaman. Hastaysam kimseyi kabul etmem. Dinlenirim valla. Ne düşünecekleri de umrumda değil. Kocanız da mı demedi eşim hasta, o dinlensin, sizin evde oturun anne, diye? Onun yerine “Laflarını umursama, takma” falan mı diyor? Ben olsam onlar gelince çay falan yapmazdım. Çok hastayım der, battaniyemi alır, salonda onların yanında uzanırdım. Mutfak orada, çay orada, kendiniz yapın, için, derdim. Kimseyi kıramadığınız bu günlerinize çok yanarsınız sonra. Hele ki kocanızın hatrına yapmayın bunu. Yarın öbür gün kocanız hatır gönül dinlemez, ailesi için sizi kırar. Yeni evlisiniz, kendinizi önemseyin ve önemsetin. Yaptırmayın kendinize bunları.
haklısınız. dediğiniz gibi yapıp onların yanında uzanmam gerekiyordu. belki utanıp aşağı inerlerdi. Eşim yoktu dışarıdaydı o halimi görse zaten o yardımcı olur beni yatırırdı. MEsaj attı hep zaten yat uzan yabancı insanlar değiller kendileri yesin içsin diye. ama yapamadım yani ona göre yabancı değillerde ben daha öyle hissetmiyorum sonuçta

benim kaynanam kızım hastalanınca kızıma "babana yaklaşma baban hasta olmasın annenle dur" diyo 😂😂😂😂
böyle yapa yapa hem km olarak, hemde davranış olaram dünyanın mesafesini koydum.
keşke bende km ler koyabilsem. ama imkansız. yine de alt katımda da olsa davranışlarımla mesafemi belli etmek isstiyorum artık.

Iyyy gıcık kadın anası kadar taş düşsün başına o zaman....

Iyyy gıcık kadın anası kadar taş düşsün başına o zaman....
şuur yok işte, ben bir hastalansam kirli sepetine çorabini atmayi beceremeyen, kirlettigi lavaboyu bile temizleyemen oglu torunuyla birlikte bir 5 gün kadar hastaliktan daha beter olacak ama kafa basmıyo işte naparsın 😁

X