Naz yapmak ya da yapmamak.

kakaokafa

battı fishing, yan going. ♐
Üyelik İptali
Kayıtlı Üye
15 Kasım 2014
1.234
1.727
Merhabalar herkese, yıllardır kafamı kurcalayan ve içinden bir türlü çıkamadığım durumu sizlere de açmak istiyorum.
Kadın-erkek ilişkilerinde kadınların "naz yapma" muhabbetleri çok döner, sağdan soldan bununla ilgili çokça tavsiyeler duyarız. O tavsiyeler işe yarar yaramaz, kişiye kalmış.
Ben bu naz işini beceremeyenlerdenim. Karakterimde yok yani böyle bir şey. Çünkü karşı cinsle çok empati kurarım ve cilvenin tadı kaçtığında yorucu hâle geldiğini çok iyi biliyorum. Görünüşte aşırı nazı yorucu bulduğunu söyleyen bir erkekten bir zaman sonra "senden sıkıldım, kadın dediğin işve yapar" cümlesini duydum. Ben de ona şunu söylemiştim: "Erkek dediğin söylediğinin eri olur o zaman. Sizin de ne istediğiniz belli değil. Sakin insanlardan sıkılıp sizi ters tarafınızdan tekmeleyen kadınlara sarıyorsunuz, sonra gece vakti gelip bana ağlıyorsunuz. Ne istediğini bilmeyenlerle işim yok." demiştim (Bu cümlede yuva kurmuş/ilişkisinde mutlu kimseye "çaçaron" demiyorum, yanlış anlaşılmak istemem.). Gerçekten de açık iletişime inanan ve kendine güvenen insanım. Yeri geldi, ilk adımı attım. Bundan da pişman ettiler tabii. O yüzden "unumu eledim, eleğimi astım" durumuna geçtim. Çoğu erkeğin sağda solda bu coğrafyada nazlı kadınlardan uzak durduğunu söylediklerini, naz yapmayanlara da "kolay" muamelesi çektiklerini bilmeyen yoktur sanırım. Sözde değil, davranışta anlaşılır bu tabii.
Naz gerekli mi özel ilişkilerde sizce? Eğer öyleyse, ölçüsü ne olmalı, nasıl belli edilmeli? Mutluluğu taktiksiz yakalayan da var mıdır aranızda? Paylaşırsanız sevinirim.

Son düzenleme:
Merhabalar herkese, yıllardır kafamı kurcalayan ve içinden bir türlü çıkamadığım durumu sizlere de açmak istiyorum.
Kadın-erkek ilişkilerinde kadınların "naz yapma" muhabbetleri çok döner, sağdan soldan bununla ilgili çokça tavsiyeler duyarız. O tavsiyeler işe yarar yaramaz, kişiye kalmış.
Ben bu naz işini beceremeyenlerdenim. Karakterimde yok yani böyle bir şey. Çünkü karşı cinsle çok empati kurarım ve cilvenin tadı kaçtığında yorucu hâle geldiğini çok iyi biliyorum. Görünüşte aşırı nazı yorucu bulduğunu söyleyen bir erkekten bir zaman sonra "senden sıkıldım, kadın dediğin işve yapar" cümlesini duydum. Ben de ona şunu söylemiştim: "Erkek dediğin söylediğinin eri olur o zaman. Sizin de ne istediğiniz belli değil. Sakin insanlardan sıkılıp sizi kıçınızdan tekmeleyen kadınlara sarıyorsunuz, sonra gece vakti gelip bana ağlıyorsunuz. Ne istediğini bilmeyenlerle işim yok." demiştim (Bu cümlede yuva kurmuş/ilişkisinde mutlu kimseye "çaçaron" demiyorum, yanlış anlaşılmak istemem.). Gerçekten de açık iletişime inanan ve kendine güvenen insanım. Yeri geldi, ilk adımı attım. Bundan da pişman ettiler tabii. O yüzden "unumu eledim, eleğimi astım" durumuna geçtim. Çoğu erkeğin sağda solda bu coğrafyada nazlı kadınlardan uzak durduğunu söylediklerini, naz yapmayanlara da "şıllık" muamelesi çektiklerini bilmeyen yoktur sanırım. Sözde değil, davranışta anlaşılır bu tabii.
Naz gerekli mi özel ilişkilerde sizce? Eğer öyleyse, ölçüsü ne olmalı, nasıl belli edilmeli? Mutluluğu taktiksiz yakalayan da var mıdır aranızda? Paylaşırsanız sevinirim.
Anlatmak istedigin şey için seçtiğin kelimeler fazla sokak agzı keşke daha makul cümleler kullansaydın erkeklerin de kadınların da ne istedigi çogu zaman belli olmuyor bana göre ha kendime gelirsek taktik falan hiç işim olmaz ilişkiyi içimden geldigi gibi yaşarım yeri gelir ilk adımı atarım yeri gelir kendimi geri çekerim ama bunu ha ben naz yapıyım kafasında yapmam. Kurallarım karakterim bellidir dışına çıkılınca tepkimi gösteririm suyuma gidilince de ona göre davranırım hayatımı daha çok etkiye tepki şeklinde yaşıyorum bana yapılana göre karşımdaki insana tavrımı belirliyorum onun dışında ha ben şöyle yapıyım o zaman karşımdakinin gözünde şöyle olurum naz yaparsam kıymete binerim diye düşünmüyorum bana böyle şeyler çok seviyesiz geliyor taktik ile yürüyen ilişki içi boştur zaten yeterli samimiyet yoktur o ilişkide

Anlatmak istedigin şey için seçtiğin kelimeler fazla sokak agzı keşke daha makul cümleler kullansaydın erkeklerin de kadınların da ne istedigi çogu zaman belli olmuyor bana göre ha kendime gelirsek taktik falan hiç işim olmaz ilişkiyi içimden geldigi gibi yaşarım yeri gelir ilk adımı atarım yeri gelir kendimi geri çekerim ama bunu ha ben naz yapıyım kafasında yapmam. Kurallarım karakterim bellidir dışına çıkılınca tepkimi gösteririm suyuma gidilince de ona göre davranırım hayatımı daha çok etkiye tepki şeklinde yaşıyorum bana yapılana göre karşımdaki insana tavrımı belirliyorum onun dışında ha ben şöyle yapıyım o zaman karşımdakinin gözünde şöyle olurum naz yaparsam kıymete binerim diye düşünmüyorum bana böyle şeyler çok seviyesiz geliyor taktik ile yürüyen ilişki içi boştur zaten yeterli samimiyet yoktur o ilişkide
Yazımda düzeltme yaptım, teşekkürler açıklayıcı ve yapıcı bir şekilde uyardığınız için. Keşke bazı gerçekler de kibar olabilseydi der, köşeye çekilirim tabii.
Cevabınıza gelecek olursam, sizinle aynı şekilde düşünmekle birlikte lehimde bir sonuca maalesef ulaşamadım. Umarım sizde durum tam tersidir. Naz makul bir seviyede yapılır, sorun yok. Ama bu makul seviye herkese göre değişiyor ve bana kalırsa onu yapamayan insanların üstüne bu kadar çok gidilmemeli diye düşünüyorum. Tepkim buna.

Yazımda düzeltme yaptım, teşekkürler açıklayıcı ve yapıcı bir şekilde uyardığınız için. Keşke bazı gerçekler de kibar olabilseydi der, köşeye çekilirim tabii.
Cevabınıza gelecek olursam, sizinle aynı şekilde düşünmekle birlikte lehimde bir sonuca maalesef ulaşamadım. Umarım sizde durum tam tersidir. Naz makul bir seviyede yapılır, sorun yok. Ama bu makul seviye herkese göre değişiyor ve bana kalırsa onu yapamayan insanların üstüne bu kadar çok gidilmemeli diye düşünüyorum. Tepkim buna.
Ben evliyim mesela kocamdan aksi bişey görmedim onun da karakteri belli benimde önemli olan uyumlu olabilmek sonrası için taktige naza gerek kalmıyor dogru ilişki oldugunda herşey sorunsuz ilerliyor demekki karşına çıkanlar sana göre degilmiş umarım dogru insanı bulursun

Ben evliyim mesela kocamdan aksi bişey görmedim onun da karakteri belli benimde önemli olan uyumlu olabilmek sonrası için taktige naza gerek kalmıyor dogru ilişki oldugunda herşey sorunsuz ilerliyor demekki karşına çıkanlar sana göre degilmiş umarım dogru insanı bulursun
Umarım. Sizi bu konuda sıkıntıya sokmayan bir insanla evli olmanıza ve de öyle erkeklerin varlığına sevindim. Mutluluğunuz daim olsun.

Gerçekten olgun bir karaktere sahip erkek veya kadın ilk adımı atmayı vs önemsemez.
Ama bence böyle kişiler pek kalmadı bence. Herkes sanki kaçan kovalanır havalarında. :işsiz:Keşke böyle ilişkilerin reçetesi olsa da kullanılabilse ama kişiden kişiye değişiyor maalesef, net bir cevap yok :KK69:

Gerçekten olgun bir karaktere sahip erkek veya kadın ilk adımı atmayı vs önemsemez.
Ama bence böyle kişiler pek kalmadı bence. Herkes sanki kaçan kovalanır havalarında. :işsiz:Keşke böyle ilişkilerin reçetesi olsa da kullanılabilse ama kişiden kişiye değişiyor maalesef, net bir cevap yok :KK69:
Yani bu konuda farklı görüşler mevcut. Biz de çoğunlukla o farklı görüşlerle karşılaştığımız için anlaşmazlık yaşıyoruz sanırım.
İlk adımı atan insanların kalmamasının, ya da ilk adımın atılmamasının nedeni tamamen yanlış anlaşılma korkusu. Haksız bir korku da değil.
Kendi olanlar mutluluğu yakalıyor ama tam insanına denk gelmeleri gerekiyor bunun için. Bu konuda olgun bir davranış göremedim ve gören var mıdır, başlığı açmamın nedeni buydu aslında. Bildiğim bir kişi varmış sadece. 🙄

X