Ne düşüneceğimi bilemiyorum

Butun gun birlikte calisan insanlar birbirlerine sert davranip surat mi assin bu mu yani? Tabi ki gülünür arada espri yapilir.
Herkes sizin kocaniza ölüp bitiyor bi kere gülse diye. Allaaaahimmmmm yarabbbimmmmmm...

Siz niye eşinizin bu kadar kısıtlamasına izin veriyorsunuz? Ne demek kapı tuttunuz diye size kizmasi , o genç kadın yerine temel sorununuz tüm iplerin esinizde olması

Butun gun birlikte calisan insanlar birbirlerine sert davranip surat mi assin bu mu yani? Tabi ki gülünür arada espri yapilir.
Herkes sizin kocaniza ölüp bitiyor bi kere gülse diye. Allaaaahimmmmm yarabbbimmmmmm...
Espiri yapılınca tabiki gülünür ama her iki kelimenin arkasında da kahkaha atılmaz heralde.

Espiri yapılınca tabiki gülünür ama her iki kelimenin arkasında da kahkaha atılmaz heralde.

Eşinizin sizi nasil kisitladigini daha sonra okudum. Eşiniz gibi davranan biri için azicik gulmek bile normal değil. Kişi kendinden bilir işi. Sizi o kadar kisitliyorsa kendi ne dusunerek o hareketleri yapiyordur Allah bilir.

Konu sahibi sadece maddiyat için değil, üretmek, başarmak, takdir edilmek, toplumsal kalkınmanın bir parçası olmak, sosyal olmak, çevre edinmek, çocuklarına ayakları üzerinde duran anne profili çizmek, eşine karşı güçlü ve başarılı olmak ve daha nice sebepler dolayısıyla her kadın çalışmalı diye düşünüyorum.
Ayrıca şuan sen nasıl kocanı kıskanıyorsun, kocanın da seni kıskanması, senin toplumda etkin olman, giyinip güzelleşip işe gitmen, orada iş arkadaşlarınla doğal olarak sohbetin olması, vasfın olması onun da seni tatlı şekilde kıskanmasına sebep olacak. Adam evde karısının her halini görürken işyerinde bakımlı, topluma karışmış, özgüvenli kadınları görüyor, neden benim karım da böyle zaten demesin?
Diğer türlü kadın zaten evde oluyor, ama sen de evde olmazsan sen de o duruşu olan kadınlardan olursan kocan da seni kıskanacak, aynı zamanda anlayacak, hareketlerinde daha empati yapabilecek, hassasiyetlere daha anlayışlı dikkat edilecek.
Yani çalışmayı ve bu duyguları ona da yaşatmayı istemez misin?
Çalışmayı tabiki düşünüyorum bunu eşimde destekliyor sınavlara girdim başvuru yaptım ama olmadı bu yaz tayinciyiz gittiğmiz yerde dükkan açalım sana diye teklifte bulundu hatta. Ama bende aynı sizin gibi düşünüyorum benim dışarıyla pek bi bağlantım olmadığı için bu kadar rahat, çalışıyor olsam aynı kıskançlığı kendisininde yapacağından eminim

Eşinizin böyle bir yapısı varsa haklısınız bence. Bizim işyerinde bir arkadaşım evsiz kaldı, Afrika'da bir köydeyiz ev yok. Arkadaş erkek. Kadın bir müdürümüz var, çocuğa evinin bir odasını açtı çocuk orda kalıyor şu an. Bu ikisi de Batı Afrika'dan kadın erkek ilişkileri serbest, muhafazakar yapıları yok. Kadın adamdan 20 yaş filan büyük, cidden hepimize olduğu gibi adama da abla gibi yaklaşıyor, aralarında seks olma ihtimali bence yüzde 0,00001 filan.

Muhafazakar ülkeden gelen başka biri de bana hemen dedi ki "bunlar aynı evde kalıyorsa kesin bir şey vardır". Aynı gün de bana yürüdü bu adam evliymiş benden de saklamış. Ben buna yeni geldi diye her sabah güler yüzle günaydın alıştınız mı filan diyordum demek ki onu da flört gibi algılamış. Kişi kendinden bilir işi :KK43:

Ama sizi gaza getirmek de istemem eşiniz suçlu filan demek istemiyorum belki deçok sadık biridir biz burdan değerlendiremeyiz tabi ki...

Ne çıkarsa toplumun içinde kadın erkek samimiyetine kafa yoranlardan çıkıyor. Sonra da bir bakıyoruz en büyük ahlaksizliklar bunda. Hep Esra Erol'un programını diyorum ama yeni izlemeye başladım gerçekten çok şaşırdım. Hepsi dillerine ahlak namus kelimelerini dolamış yemedikleri halt yok. Hani marjinal bizdik? Konu sahibinin kocası hakkinds söz edilenleri şimdi okudum ve görüşüm netleşti. Böyle namus bekçiliği yapan tipler istisnasız namussuz çıkar. Pusuya yatın derim

Hiç bisey olduğu yok sadece sizin takintili haliniz bu. Normal bunların hepsi . Kızı beğeniyor musunuz? Kıskanmışsınız hepsi bu

Kardeş normalde sıkıntı değil yazdıkların çok çok fazla. Ama adam seninle gülerek, gülüşerek konuşmuyorsa kıskanabilirsin olağan bir durum. İkinci sıkıntı da kadına bakışı böyle olan bir adam - sana koyduğu yasaklardan anladığımız- yani eşim biriyle aynı ortamı paylaşırsa aldatır kafasında olan adam, gülüşerek eğlenerek yeri gelirse hafif flört ederek iş yerinde gönlünü eğliyor da olabilir. Bu seni aldatıyor anlamına gelmeyebilir. Hemen celallenme. Ama işte evde sana karşı daha flörtöz bir durumda olması şart. Sana höt küt, oraya bakma bunla konuşma. Kendisi... Dengeler zor. Adamı serbest bırak ama kendin de kimsenin sana yasak koymasına izin verme bence. Evlilik birliği böyle yürümez. Sen ya da o aldatırsa fazla fazla bir yalanı yaşamaktan kurtulursunuz. Çok da canınızı sıkmayın.

İş yerinde birlikte çalıştığın insana abi demek bana da saçma geliyor. .... bey ve hanım denmesi lazım, samimiyet varsa abiden ziyade direkt ismiyle hitap edilmeli yaş farkı olsa bile. Konuya gelince, bence çok yanlış bir şey yok. Eşimin ofisinde de aynen böyle bir kız var, eşim geçen gün aramış 8 dk konuşup işle ilgili dedikodu yapmışlar, ne dedikodusuysa. Dedim sana yakışıyor mu 40 yaşına yaklaştın küçücük kızlarla arayıp dedikodu yapıyorsun. O günden sonra bidaha arama falan görmedim ama siliyor da olabilir. Açıkçası hiç de güvenmiyorum her şeyi yapabilirler. Çok da sallamıyorum önemli olan kızım ve ben gerisi fasa fiso benim için.
Bu rahatlıktan istiyorum.

X