Ne düşüneceğimi bilemiyorum

Bir üye daha böyle bir konu açmıştı onu haksız bulmuştum. Gülüşe gülüşe konuşmakta ben bı ahlaksızlık bulamıyorum. Ama şu hediyeleşme olayı nedir anlam veremedim. Sadece o içeriği silmek yerine tüm konuşmayı silmek de şüphe uyandırıcı. Siz yoksa normalde çok mu kiskancsiniz da herşeyden nemleniceginizi düşünüp o konuşmayı silmiş olabilir. Birinin telefonunda otomatik ses kaydedici niye olur ki siz mi yuklettiniz kocaniza ya da kocanizin sohbet gruplarıni niye denetlersiniz?

Ohoo
Mesaj okuma, konuşma dinleme bir bana mı çok itici geldi?
Yapacak adamı tutamazsınız boynundan zincirleseniz bile

İş hayatının da kendi içinde bir dinamiği vardır
İnsanlarla kaç saat aynı ortamda olup aynı işleri paylaşırken kimseyle muhattap olmadan durulmuyor
Kız da ekmeğinin peşinde
Niye koca diye ölüyormuş da hazır işe girmişken evli bekar fark etmez kim olursa olsun diyormuş gibi kıza bu kadar kafayı taktınız gelir gelmez?
Bana yazdıklarınız gayet normal geldi yani

Eşiniz ve onun gibilere ayrıca gıcığım
Size gelince kimseye gülemezsin kendine gelince farklı muamele
Bu bakış açısını biliyorsanız zaten en baştan tehlikeli bir tip olduğunu tahmin etmeniz gerekirdi
Siz iş yerinden biriyle şakalaşınca sorun çıkaran adam da normal değil yani

Yo zaten bişey yapacak beni aldatacak gibi bi düşünce değil bende ki ama benim yanımda çok farklı bi ses tonuyla konuşupta tekken farklı konuşması bile rahatsız edici değilmi madem biliyosun benim rahatsız olacağımı ona göre davran hep öyle konuş. Bilmiyorum şimdilik bişey demiyorum takip ediyorum ama içime sinmiyor bu durum işte
sizi anlıyorm ama yapacak bir şey de yok. tabi sizin yanınız da farklı yalnızken farklı konusması rahatsız eder biraz daha gözlemleyin bence..

Bu nasıl bir laf ya ilginç yani
Beni napsın ne demek?
Benim ne onla ne başkasıyla işim olmaz demesi gerekirken
Kız bana bakmaz gibisine algıladım ben
Bende rahatsız olurum böyle şeylerden
Hatta ben olsam yanımdayken sert tonla konuştuğunda "boşuna rol kesme ben yokken gayette kahkaha eşliğinde konuştuğunu biliyorum" derdim
Bir daha yaparsa diye kendince şans vermişsin içinden ama böyle devam edeceği çok bariz.
Şimdi birkaç üye gelir der iş ortamınız olmadığı için böyle dar düşüncelisiniz bla bla ama ben bu şekilde düşünmüyorum
Orası okul değil işyeri
Bi ciddiyeti olmalı
Robot olunsun demiyoruz ama bu şekildeki iletişim de sinir bozucu
İnsanoğlu beşer şaşar
Abi abla yenge dayı gibi hitaplar iç rahatlatmıyor şu devirde ne yazık ki.
Konuşmaları daha yakınlarda dinledim o yüzden o zamanlar haberim yoktu bu tarz konuştuklarından. Dün dinlediğimi belli etmeden hareketlerine konuşmalarına dikkat et beni rahatsız eden şeyler var öyle fingirder gibi konuşma kızla da dedim o yüzden bi kaç gün daha bakacam dikkate alacakmı yoksa aynı şekilde devam ediyosa zaten gerekeni söylemeyi düşünüyorum.

Ya eşiniz cıvık, kız genç, abi diye görüyorsa benzer tarz da cevap vermesi çok abuk değil bence..

Ben de güler yüzlü bir insanım, hal atır eder, medeni bir giriş yapar, insanlara gülümserim. Ama bir mağzada ilk kez gördüğüm çalışana hahalı kikirili konuşmalar direkt aranıyorsun gibi oluyor.

Bunu yapan eşinizin siz yaptığınızda bozulmaz bence...ona normal geliyorsa, sizin için de normal görmeli

Ne kadar abartmışsınız ya!
Hiçbir sey yok o konuşmalarda!
Dışarıdan erkeğe gülemem ne demek?
Kızı iffetsizlikle suçluyorsunuz yazık hakkına giriyorsunuz.
Çalışıyor olsanız, iş ortamınızda erkekler de olsa yeri gelir bir muhabbet olur öyle gülersiniz ki kendiniz de şaşırırsınız.

Böyle konulardaki "evet evli erkekle samimi olmamalı" konsensusunu görünce inanılmaz irite oluyorum artık. Annemin işi gereği (90larda kadın cerrah sayısı azdı) bütün arkadaşları erkekti, bütün konuşmaları kahkahalı, canımlı cicimlidir. Geceleri beraber nöbete kalırlardı bu iş arkadaşlarıyla haftada en az iki kez, tek bir asistan doktor odası olduğu için hasta yokken o odada nöbetleşe kestirdikleri olurdu. Babamın bürosu Taksim'deydi, her öğlen çıkar Taksim esnafıyla bira içerdi, baya yakın kız arkadaşları vardı, yoga eğitmeni bir kız grubu vardı hatta, babama sürekli "X abi hadi bir şarkı patlat da dinleyelim" diyen. Babamın hastalığında o kadar çok kişi gelip anneme destek oldu ki inanamadık, meğer ne çok sevilen biriymiş diye mutlu olduk.

Ben de işyerimde evli erkek arkadaşlarımla da evli kadın arkadaşlarımla da gülüyorum da eğleniyorum da. Günün 1234 saati beraberiz. Ben sosyal ve şakacı biriyim, ailemde de böyle gördüm. "Yok o kız evli erkekle gülerek konuşuyorsa çapı bellidir" bilmemne, yok ya? Hadi yiyorsa bana ve aileme de çapsız diyin de alın cevabınızı. İnsanlara bu şekilde çapsız mapsız midesi geniş bilmemne diyemezsiniz. Lafım konu sahibine değil konu sahibi çifte standarttan yakınıyor, ben bazı yorumculara söylüyorum.

Ya eşiniz cıvık, kız genç, abi diye görüyorsa benzer tarz da cevap vermesi çok abuk değil bence..

Ben de güler yüzlü bir insanım, hal atır eder, medeni bir giriş yapar, insanlara gülümserim. Ama bir mağzada ilk kez gördüğüm çalışana hahalı kikirili konuşmalar direkt aranıyorsun gibi oluyor.

Bunu yapan eşinizin siz yaptığınızda bozulmaz bence...ona normal geliyorsa, sizin için de normal görmeli
Ne yazıkki öyle değil işte en basitinden bi kere marketten beraber çıkıyorduk hemen arkamda da bi adam elinde poşetlerle kapıdan geçecekti yani kapıyı bıraksam adama çarpacak bende kapıyı tuttum adam geçti teşekkür etti. Bunu bile kaç gün sorun etti ben elin adamına niye kibarlık yapıyomuşum niye kapıyı tutuyomuşum falan filan burnumdan getirdi. Evet bende güler yüzlü bi insanımdır ama mesafemi korumamıda bilirim aynı şeyi ondanda bekliyorum herkesle öyle değildir tabiki her önüne gelene de gülüp konuşmaz ama bilemiyorum işte bende ne düşüneceğimi şaşırdım

Ohoo

İnsanlarla kaç saat aynı ortamda olup aynı işleri paylaşırken kimseyle muhattap olmadan durulmuyor
Kız da ekmeğinin peşinde
Niye koca diye ölüyormuş da hazır işe girmişken evli bekar fark etmez kim olursa olsun diyormuş gibi kıza bu kadar kafayı taktınız gelir gelmez?

Bu bakış açısını biliyorsanız zaten en baştan tehlikeli bir tip olduğunu tahmin etmeniz gerekirdi
Bana da çok itici geliyor bir de burdaki abartı yani. Kız zaten ise girer girmez konu sahibi huzurunu bozmuş daha tanımıyor bike. Sırf kadın diye. Yani ne konuşsalar altında bir şey arayacağı yanlış yorumlayacağı belli. Çünkü önyargılı.

Ne kadar abartmışsınız ya!
Hiçbir sey yok o konuşmalarda!
Dışarıdan erkeğe gülemem ne demek?
Kızı iffetsizlikle suçluyorsunuz yazık hakkına giriyorsunuz.
Çalışıyor olsanız, iş ortamınızda erkekler de olsa yeri gelir bir muhabbet olur öyle gülersiniz ki kendiniz de şaşırırsınız.
Ben kıza iffetsiz demedim öyle bi imada bulunmadım yada sadece kız böyle konuşuyor demedim eşimle bu şekilde konuşuyor dedim ki açıklamada yaptım ortada espiri olur gülünecek bişey olur evet gülersin ama her telefon konuşmasında her lafın arkasında gülününcede tuhaf oluyor göze batmaması imkansız.

Ne yazıkki öyle değil işte en basitinden bi kere marketten beraber çıkıyorduk hemen arkamda da bi adam elinde poşetlerle kapıdan geçecekti yani kapıyı bıraksam adama çarpacak bende kapıyı tuttum adam geçti teşekkür etti. Bunu bile kaç gün sorun etti ben elin adamına niye kibarlık yapıyomuşum niye kapıyı tutuyomuşum falan filan burnumdan getirdi. Evet bende güler yüzlü bi insanımdır ama mesafemi korumamıda bilirim aynı şeyi ondanda bekliyorum herkesle öyle değildir tabiki her önüne gelene de gülüp konuşmaz ama bilemiyorum işte bende ne düşüneceğimi şaşırdım
aa bu ne dengesizlik o zaman...kişi kendinden bilir işi geliyor bu şekilde.

Ben endişe edecek bir durumunuz olduğunu sanmıyorum, ama sizden ne istiyorsa onun da aynı şekil davranmasını beklemeniz en doğal hakkınız.

Yine de çok kıskanıyor gibi durmayın, kendini bi halt sanmasın bence.

Ohoo

Kız da ekmeğinin peşinde

Siz iş yerinden biriyle şakalaşınca sorun çıkaran adam da normal değil yda benim telefonumu alıp baktığı için benimde onun telefonuna bakmam gayet normal bence

Ohoo

Kız da ekmeğinin peşinde

Oda benim telefonumu alıp baktığı için benimde onun telefonuna bakmam gayet normal bence

Eşiniz de sizin telefonunuzu alıp erkeklerle konuşuyor musunuz veya ne konuşuyorsunuz diye mi bakıyor?
Yok benim numaram erkek olarak kimsede yok zaten abilerim dışında. İnstagramda da erkek arkadaş yada dayı oğlu teyze oğlu olarak kimseyide ekleyemiyorum bana bu şekilde kısıtlamalar koyduğu için aynı kısıtlamayı bende ona yapıyorum doğal olarak. Ha ama çalışıyor olsaymışım iş arkadaşlarım olurmuş onların numaraları olacaktı konuşacaktınız ne var bunda diyor şimdilik, çalışıyor olsaydım bu kadar rahat olacağını sanmam.

Yok benim numaram erkek olarak kimsede yok zaten abilerim dışında. İnstagramda da erkek arkadaş yada dayı oğlu teyze oğlu olarak kimseyide ekleyemiyorum bana bu şekilde kısıtlamalar koyduğu için aynı kısıtlamayı bende ona yapıyorum doğal olarak. Ha ama çalışıyor olsaymışım iş arkadaşlarım olurmuş onların numaraları olacaktı konuşacaktınız ne var bunda diyor şimdilik, çalışıyor olsaydım bu kadar rahat olacağını sanmam.
Kusura bakmayın ama tek kelimeyle korkunç eşiniz
Bunu gerçekten kendinize bir hakaret olarak algılamıyor musunuz?
Bana şey gibi geliyor sen öyle bi insansın ki ertafındaki tüm erkekleri uzaklaştırmazsam kesin biriyle kaçarsın gibi
Ne münasebet yani?

Bu zihniyette sizi herkesten sakınan biri kendi de dışarda herkese yan gözle bakıyordur bence
Ondan sizi sakınıyor
Size de diğer erkekler yan gözle bakmasın diye
Bu adamdan bi arıza çıkacağı belliymiş

Konu sahibi sadece maddiyat için değil, üretmek, başarmak, takdir edilmek, toplumsal kalkınmanın bir parçası olmak, sosyal olmak, çevre edinmek, çocuklarına ayakları üzerinde duran anne profili çizmek, eşine karşı güçlü ve başarılı olmak ve daha nice sebepler dolayısıyla her kadın çalışmalı diye düşünüyorum.
Ayrıca şuan sen nasıl kocanı kıskanıyorsun, kocanın da seni kıskanması, senin toplumda etkin olman, giyinip güzelleşip işe gitmen, orada iş arkadaşlarınla doğal olarak sohbetin olması, vasfın olması onun da seni tatlı şekilde kıskanmasına sebep olacak. Adam evde karısının her halini görürken işyerinde bakımlı, topluma karışmış, özgüvenli kadınları görüyor, neden benim karım da böyle zaten demesin?
Diğer türlü kadın zaten evde oluyor, ama sen de evde olmazsan sen de o duruşu olan kadınlardan olursan kocan da seni kıskanacak, aynı zamanda anlayacak, hareketlerinde daha empati yapabilecek, hassasiyetlere daha anlayışlı dikkat edilecek.
Yani çalışmayı ve bu duyguları ona da yaşatmayı istemez misin?

Ooo yok bu kadarı çok patolojik. Ben yukarıdaki yorumumu normal erkekler için yapmıştım, seninki anormal ve hasta. Kuzenlerimi bana yasak etmeye çalışacak biriyle evli kalmazdım, hele de o böyle standartın çiftesini yapıyorken ona atın çiftesini gösterirdim net.

Kuzeninizi eklemenize izin vermeyen insan iş arkadaşınız olsa onu mu eklemenize izin verecekmiş:) Knedisi kız iş arkadaşlarıyla konuşuyor ya işine geldiği için öyle diyor size de, iş arkadaşın olsa konuşabilirdin diye. Sizi bu kadar enayi yerine koymasına izin vermeyin.

eşin ikiyüzlünün teki kusura bakma.
kuzenini bile ekleyemiyorsun ve bu saçmalığı kabullenmişsen kendisi de senden beklediği gibi davranmalı kabullenmeli bunu.

Kızlar ne yapsam ne düşünsem bilemiyorum ben mi abartıyorum yoksa normal sıradan bişey mi nolur bana akıl verin.
Eşimin çalıştığı yere 2 3 ay önce bekar bi kız geldi şuan odada 3 erkek ve o kız beraber çalışıyorlar. Kızla eşim arasında 6 yaş var abi diyerek konuşuyor. İşe giderken iş yeri arabasını kullanıyorlar o yüzden giderken kızıda evinden alıp eşim arkadaşı ve kız beraber geçiyorlar işe. Ama bu kız geldiğinden beri bi huzursuzluk var içimde niye bilmiyorum.Bende arada eşimin telefonuna bakarım bi ne var ne yok diye WhatsApp yazışmalarına baktım rahatsız eden bişey yok bu arada eşimin telefonda yaptığı tüm konuşmalar telefona kaydoluyor kendisi ayarlamıştı. Neyse bi ara hafta sonu eşime WhatsApptan mesaj geldi kim dedim kızı söyledi şuan iş yerinde çalışıyor yazıcıyı ayarlayamamış onu soruyor nasıl yapacam diye dedi sonra akşam bi baktım WhatsApp sohbetini komple silmiş niye sildin dedim iş yerinde kullandığımız bi programın fotolarını çekip atmıştı nolur nolmaz telefonumda bulunmasın diye sildim dedi iyi dedim sonra içime kurt düştü kızla olan konuşmalarını dinledim kız orda da abi diye konuşuyor ama hani böyle hahaha hihihi gibi gülüşmeler eşliğinde konuşuyorlar her ne konu olursa yani ortada gülünecek bişey yok ama konuşma tarzları o şekilde bu beni çok rahatsız etti ama eşime söylemedim yinede konuşma kayıtlarını dinlediğimi. Dün yine eşim duştayken tekrar baktım konuşma kayıtlarına mesela eşim sabah almaya gittiğinde mesaj atmış sanırım kız görmemiş eşim aramış işte diyo ki yine uyuya kalmadın demi hahaha kızda yok abi geliyorum şimdi deyip gülüyo. Sonra başka bi ses kaydını açtım sanırım kız eşimin işiyle ilgili bi konuda yardımcı olmuş o günde çalışmıyodu sanırım eşim aramış süprizin için çok teşekkür ederim çok mutlu oldum bana böyle süprizler yapabilirsin her gün bende sana yaparım deyip gülüyor kızda gülüyor ne demek abi diyip yaptığı işi anlatıyor şöyle yaptım filan diye. Kız 2 3 aydır var ama 9 10 kere anca konuşmuşlar telefonda ama bu şekilde laubali gülüşerek konuşmaları aşırı rahatsız etti beni. Eşim kıskandığımın farkında hatta dün de üstü kapalı uyardım hareketlerine dikkat et diye oda ben bişey yapmıyorum kız zaten bekar evli olduğumu çocuğum olduğunu biliyor beni napsın dedi ben seni çocuğumu bırakacak değilim falan filan klasik erkek lafları işte. Ben zaten aldatıyor aralarında bişey var demiyorum ama bu tarz konuşmalarından da rahatsız oldum kaç gündür sinirli stresliyim bu yüzden. Ha ama bi kerede kız benim yanımdayken aradığında eşim gayet sert bi şekilde açtı telefonu hiç öyle yumuşak bi ses tonu yoktu sonradan o ses kaydını dinlediğimde kız bile şaşırmış ilk başta bi duraksadı sonra abi nasılsın diyebilmiş yani.Hala eşime söylemedim konuşmaları dinlediğimi bi kaç gün sonra tekrar bakacam eğer aynı şekilde gülüşerek konuşmaya devam ettilerse büyük bi kavga çıkacak çünkü şuan bile içimde fırtınalar kopuyor nerdeyse belli etmemek için zor duruyorum. Konu böyle objektif birilerinden bişey duymak istedim benmi abartıyorum yoksa normal bi durum mu ? Bu arada eşim bana da diyor sen çalışsan seninde beraber çalıştığın erkekler olacaktı diye ama ben hiç bi erkekle böyle gülüşerek konuşamam öyle bi konuştuğumu duysa eşim ne olacağını düşünemiyorum bile!
Bu arada eşim kardeşleriyle ailesiylede bu şekilde konuşur, ilk evlendiğimiz zamanlar mağazada çalışan bi kızlada bu üslupla konuştuğu için uyarmıştım yani benim kızacağımı biliyor o yüzden benim yanımda sert bi üslupla açtı telefonu ama ben yokken gayet yumuşak bi ses tonuyla gülüşerek konuşuyor. Ama ona göre ben hiç bi şekilde dışardan hiç bir erkeğe gülemem kibarlık yapamam orası ayrı...
Kendimi sizin yerinize koyuyorum ve evet bende rahatsız olurdum hani normal bir konuşma şekli olsa neyse ama böyle kakara kikiri gülüşmeler ses kayıtları falan çok sinir bozucu ve hiç hoşuma gitmeyecek şeyler. Bence siz eşinize söyleyin bu kadar güle güle konuşmalara gerek duymasın gerekirse kızı da uyarsın ha uyaramiyorsa siz iş yerine gidip alttan alttan laf söyleyebilirsiniz.

X