ne düşünmeliyim? en yakın arkadaş…

Mesela, onun seninle menfaati kadar arkadaş olduğunu ve en yakın arkadaşın olmadığını düşünmekle başlayabilirsin...

eee işine yarıyorsunuz
önceden de yazmıştım yapın bunu
biyere gidilmesi gerektiğinde benim araç sorun yapıyor vs seninki ile gidelim diyin bakalım
bu yorumunuza cevap yazmıştım, ne düşünmeliyim? ailesiyle ilgili bişey diyip buluşmayı ertelemişti bizim araba servisten çıkana kadar

sorduğum soru normal. şu durumda ne yapmalıyım sizce dedim. ne var bunda? direkt ilişkimi mi kesmeliyim yoksa onun bana yaptıklarını mı yapmalıyım anlamında
Yazdığım cevabın, direkt ilişkini kes anlamına geldiğini düşünüyorum. Senin cevabına gelince de, sen onun sana yaptıklarını yapamazsın. Çünkü, afedersin ama bu karaktersizlik, sonradan öğrenilecek bir yetenek (!) değil.

bu yorumunuza cevap yazmıştım, ne düşünmeliyim? ailesiyle ilgili bişey diyip buluşmayı ertelemişti bizim araba servisten çıkana kadar
içinizde kalmayacaksa direk iletişimi kesin hiç uğraşmayın
ya da diğer organizasyona kadar bekleyin ve onun araba ile gidecek duruma getirin sonra da verin ağzının payını

haklısınız muhtemelen burda söylenilen gibi bana değer vermiyor. ama hep arayan mesaj atan da kendisi. çok tuhaf anlayamıyorum
Mesaj atmak aramak zor şeyler değil çünkü.
Telefon elimizin altında üç beş saniyeye bakar.
Size illa ki değer veriyordur onda bir yeriniz vardır ancak bazı sınırları sizinde net cizmeniz lazım.
Mesela size ilk doğum günü hediyesi almadığında sizde hediye almayı kesmeliydiniz.
Araba meselesinde de benzin pahaliysa size de pahalı ya bı senin bı benim arabayla buluşalım diyebilirdiniz bunca zaman.
Ya da birilerini çağırdığıda hayır ben sadece seninle görüşmek istiyordum diyebilirdiniz.
Sizdeki hata rahatsız olduğunuz şeyleri söylememek olmuş.
Bundan sonra hediye olayını bırakın almayın.
Araba ile gitmeyin ya da birakamam deyin.
Sizde sürekli param bitti benzin çok pahalı diye şikayet edin.
Bakalim ne olacak ?

Bence mesafe koy .
Bana hediye alana hediye alırım yanı ne ayıp
Terbiyesiz bırı.
Bırak gorusme bıle

Mesaj atmak aramak zor şeyler değil çünkü.
Telefon elimizin altında üç beş saniyeye bakar.
Size illa ki değer veriyordur onda bir yeriniz vardır ancak bazı sınırları sizinde net cizmeniz lazım.
Mesela size ilk doğum günü hediyesi almadığında sizde hediye almayı kesmeliydiniz.
Araba meselesinde de benzin pahaliysa size de pahalı ya bı senin bı benim arabayla buluşalım diyebilirdiniz bunca zaman.
Ya da birilerini çağırdığıda hayır ben sadece seninle görüşmek istiyordum diyebilirdiniz.
Sizdeki hata rahatsız olduğunuz şeyleri söylememek olmuş.
Bundan sonra hediye olayını bırakın almayın.
Araba ile gitmeyin ya da birakamam deyin.
Sizde sürekli param bitti benzin çok pahalı diye şikayet edin.
Bakalim ne olacak ?
haklısınız aslında seneler önce bir durum olmuştu o zaman biraz bişeyler söylemiştim bu sefer aramız bozulmuştu ben kötü olan kişi olmuştum yani bilmiyorum eskiden arabayı ailesinden pek alamıyordu o yüzden ben alabiliyorken haklı arkadaşlar birbirini bırakır diye düşünüyordum üstelik yakın değil evlerimiz istanbul gibi bir şehirde… ama sonra arabayı daha çok alır oldu son yıllarda ve başka arkadaşlarını gezdirirken benle görüşünce hiç arabayı almaması garibime gitti o yüzden burda konu açmak istedim eskiden ona hak veriyordum bende :/ doğum gününde bu sefer hiçbişey almicam çok şaşkınım gerçekten beni aradı yarın falan görüşünce pasta keselim dedi doğum günümde, yani neden aynı gün görüşmedi ve ben pasta kessek bile bişey yolluyodum ona günü geçmeden

Bence mesafe koy .
Bana hediye alana hediye alırım yanı ne ayıp
Terbiyesiz bırı.
Bırak gorusme bıle
haklısınız artık sanırım tamamen kesicem ilişkiyi mecburen. kimseye almıyor olsa ya da durumu olmasa hadi neyse der insan. ama çok şaşırdım diğerlerine aldığı hediyeleri sıradan çiçek uygulamasından bile değil daha özel yaptırmıştı çiçek mesela ve benimde sevdiğimi biliyor

arabasıyla gelmiyor hep bir sorun çıkıyor ya ailesi alıyor arabayı ya da araba bozuk oluyor
neden anlamak istemiyorsunuz anlamadım
öyle bişey olduğunda senin arabayla gidelim diye diretin
ya bozuk ya ailemde derse zaten hep öyle oluyor ne demekse diye sokun lafı
bizimkiyle gideceksek benzini bu seferlik de sen öde çok pahalı da diyebilirsiniz

haklısınız artık sanırım tamamen kesicem ilişkiyi mecburen. kimseye almıyor olsa ya da durumu olmasa hadi neyse der insan. ama çok şaşırdım diğerlerine aldığı hediyeleri sıradan çiçek uygulamasından bile değil daha özel yaptırmıştı çiçek mesela ve benimde sevdiğimi biliyor
Bosver canım.
Salla gitsin.
Sana değer vermeyen ınsanları hayatında tutma.

neden anlamak istemiyorsunuz anlamadım
öyle bişey olduğunda senin arabayla gidelim diye diretin
ya bozuk ya ailemde derse zaten hep öyle oluyor ne demekse diye sokun lafı
bizimkiyle gideceksek benzini bu seferlik de sen öde çok pahalı da diyebilirsiniz
gerçekten anlayamamıştım. vereceği tepkiyi soruyosunuz sanmıştım. yani siz açıkta yüzüne vurmamı söylüyosunuz anladım şimdi

haklısınız aslında seneler önce bir durum olmuştu o zaman biraz bişeyler söylemiştim bu sefer aramız bozulmuştu ben kötü olan kişi olmuştum yani bilmiyorum eskiden arabayı ailesinden pek alamıyordu o yüzden ben alabiliyorken haklı arkadaşlar birbirini bırakır diye düşünüyordum üstelik yakın değil evlerimiz istanbul gibi bir şehirde… ama sonra arabayı daha çok alır oldu son yıllarda ve başka arkadaşlarını gezdirirken benle görüşünce hiç arabayı almaması garibime gitti o yüzden burda konu açmak istedim eskiden ona hak veriyordum bende :/ doğum gününde bu sefer hiçbişey almicam çok şaşkınım gerçekten beni aradı yarın falan görüşünce pasta keselim dedi doğum günümde, yani neden aynı gün görüşmedi ve ben pasta kessek bile bişey yolluyodum ona günü geçmeden
Ya bakın dediğim gibi illaki size verdiği bir değer önem vardır.Birebir kendi yaptığınızla karşılık vermesini beklemeyin bu insandan.Sadece o size nasıl davranıyorsa sizde ona öyle davranın.Eskiden yaptığı şeyde dupeduz manipülasyon.Ama artık kendinizi savunacak durumdasınız.
Konuşun derken size sitem edin şikayet edin demiyorum.
Kendi isteklerinizi göz ardı etmeyin aman sorun çıkmasın modunda olmayın onu demek istiyorum.

X