Ne istediğinize çok dikkat etmek gerekiyormuş

Herkese selamlar,
Buraya 2 gün önce çok heyecanlıyım diye bir konu açmıştım. Büyük bir firmaya iş görüşmesine gitmiştim. Ve olması için çok dua etmiştim. Bugün detaylı görüşme için davet aldım. Fakat gitmeden önce dün akşam bir araştırma yapmak istedim. Linkedin uygulamasından daha önce bu firmada çalışan kişiler e ulaşmaya çalıştım. 1 ay önce istifa eden ik ya ulaştım. Ve duyduklarım karşısında şok oldum. Hiç tanimamasina rağmen 1 saat telefonda bana firmadan bahsetti.
Size paylaşıyorum. 1 dakika geç kalma durumunda 1.5 saat mesai ücreti kesiliyor. Aile şirketi, 3 erkek kardeş sahibi.Onların çocukları, akrabaları firmada çalışıyor. 150 kişinin çalıştığı bir firma. Kalite müdürü kızı , imalat müdürü damadı, montaj sorumlusu kayınpederi .... böyle uzuyor liste..
Tüm fabrika kameralar ile izleniyor. Sırf bunun için çalışan biri var. Kadınlara neden tuvalette 15 dakika kaldın diye hesap soruluyor. Ve en önemlisi bu kadın asansörde esas patronun tacizine uğramış. Esas patron 1 ay önce vefat etmiş. Çok şanslısın dedi. Ik olduğu için geçmiş istifaları incelediğinde hepsinin küfür ve hakaret duyduğu ve taciz edildiği için istifa etmişler. Taciz yaşayan kadınlar için de aranmasaydı yorumu yapılıyormuş. Çünkü aile şirketi ...
Bugün görüşmeye dahi gitmedim. Bu işi o kadar çok istemiş ve dua etmiştim ki. Neyi istediğin çok önemliymiş. Ben gitseydim muhtemelen kabul edilecek ve bugün istifamı verecektim.
Lütfen sizler de benim yaptığım gibi yapın. Linkedin gibi kariyer sitelerinden işe başlamayı düşündüğünüz şirketlerin eski çalışanları ile iletişim kurun.
Iyi ki kontak kurmuşum diyorum
Edit : bu firmanın sahibi sektörde çok tanınan bir isim. Işten ayrılanlara sektörde ekmek yediremeyen biriymiş. Bu da benim görüşmeye gitmeme engel oldu açıkçası.
Şükret sen henüz başlamadan Allah karşına çıkarmış herşeyin hayırlısı

X