ne kadar değerli olduğunuzun farkında mısınız???

talin

Guru
Kayıtlı Üye
20 Haziran 2007
4.250
27
45
Hayata küsme hakkınız yoktur...
Neden böylesine mutsuzsunuz?..
Nasıl bu denli karamsar olabiliyorsunuz?...
Belki işinizden memnun değilsiniz,
belki çevrenizden...
Ya da kendinizi beğenmiyorsunuz...
...
Oysa...
Öylesine değerlisiniz ki.
Örneğin gözleriniz...
Gözlerinizi kaça satarsınız?
1 trilyon?... 2 trilyon?... 5 trilyon?...
Satarsınız... İşte zenginsiniz...
Ama...
Bu servetle erişeceğiniz dünyayı görmedikten sonra,
paranın bir değeri var mı?...
...
Ya da derdiniz para değil...
Başarı ve saygınlık.
Size gözlerinizin karşılığında bulunduğunuz şirketin
genel müdürlüğünü verseler kabul eder misiniz?
Cevabınız “Hayır” değil mi?
...
O halde siz; aslında hem zengin, hem başarılısınız.
Yeter ki,
Allah’ın size verdiği bu değerlerin bilincinde olun.
Bunları görebileceğiniz bir başarı için hayata geçiriniz.
O halde....
Asla umutsuzluk yok...

umudunuzu kaybetmemeniz dileğiylea.s.
sevgiyle:1hug:

a.s. umudunu kaybetmek en kötüsü galiba...
insanoğlu elindeki şeylerin kıymetini anlamını bilemiyor ne hikmetse taki onu kaybedene dek :sm_confused:

a.s. umudunu kaybetmek en kötüsü galiba...
insanoğlu elindeki şeylerin kıymetini anlamını bilemiyor ne hikmetse taki onu kaybedene dek :sm_confused:

evet canım aynen öyle.en kötüsü umudumuzu kaybetmemiz...umut olmazsa yaşayamayız ki:sm_confused:
ne olursa olsun umudunuzu kaybetmeyin
sevgilera.s.

hayattaki güzel şeyleri düşünüp daha çok hayata baglanmak gerekiyor. halimize şükür etmeyi bildikten sonra herşey zaten yolunda gider zannedersem ve kendimizi sevmemiz gerekiyor.
BÜTÜN KK YE a.s.a.s.a.s.a.s.a.s.:nazar:

hayattaki güzel şeyleri düşünüp daha çok hayata baglanmak gerekiyor. halimize şükür etmeyi bildikten sonra herşey zaten yolunda gider zannedersem ve kendimizi sevmemiz gerekiyor.
BÜTÜN KK YE a.s.a.s.a.s.a.s.a.s.:nazar:

bakış açımız hayatı belirlera.s.

Bir arap atasözünü sizinle paylasmak istiyorum.
Ben yağmurlu bir günde, ayakkabım yok diye üzülürken ayakları olmayan bir çocuk gördüm.

Icinde bulundugumuz durumlardan sikayet edecegimize,bize verilen güzelliklere sükredip yasamali,umutla bakmaliyiz dünyaya..

Biz cok degerliyiz unutmayalim..Annelerimiz bir daha bizi dünyaya getiremez ,bu yüzden kendimize dikkat edelim...

Yazi cok güzeldi,tesekkür ederim.

Bir arap atasözünü sizinle paylasmak istiyorum.
Ben yağmurlu bir günde, ayakkabım yok diye üzülürken ayakları olmayan bir çocuk gördüm.

Icinde bulundugumuz durumlardan sikayet edecegimize,bize verilen güzelliklere sükredip yasamali,umutla bakmaliyiz dünyaya..

Biz cok degerliyiz unutmayalim..Annelerimiz bir daha bizi dünyaya getiremez ,bu yüzden kendimize dikkat edelim...

Yazi cok güzeldi,tesekkür ederim.

güzel düşüncelerin için ben de çok teşekkür ederim canım:1hug:

evet hiç böle düşünmemeiştim ben çok degerli oldumu fark ettim bir anda teşekürler canım

harikaydı! evet benim çok büyük bir servetim var umudum:) mutluluk,aşk ve sevgi sayesinde değerli olduğumu her gün hatırlıyorum...canım teşekkür ederim...

evet hiç böle düşünmemeiştim ben çok degerli oldumu fark ettim bir anda teşekürler canım

harikaydı! evet benim çok büyük bir servetim var umudum:) mutluluk,aşk ve sevgi sayesinde değerli olduğumu her gün hatırlıyorum...canım teşekkür ederim...

bakın kızlar benden hatırlatması....bundan sonra unutmayın lütfen:Roflol:
sevgilera.s.

Canım çok güzeldi paylaşımın için teşekkürler.
Hayatta hiç bir zaman kimsenin umudunu kaybetmemesini dilerim..

bazen o kadar küçük ama o kadar değerli olan küçük mutluluklar saklıyoruz ki içimizde...farkında bile olamıyoruz ne kadar büyük bir lütuf olduğunu...
en basiti son 1 ayımı hasta olarak geçiriyorum..hala da düzelemedim maalesef:çok üzgünüm:sürüyle antibiyotilk,ilaç kullanıyorum faranjit ve bronşit oldum,şiddetli öksürmekten vücudumun her bölgesi ağrıyor artık ve geceleri hiç uyuyamıyorum...alt tarafı bir soğuk algınlığı yaşadım ve şu yaşadıklarıma bir bakın...
belki çok ufak bir problem hastalığım ama şu soğuk algınlığı bile beni bu hale getirebildi ve ben sağlığımın ne kadar değerli olduğunu bu kadarcık bir şeyle bile yeni farkedebildim...aslında ne kadar büyükk ve ne kadar değerli şeylere sahibiz ve her zamanki gibi kaybetmeden farkedemıyoruz....yazık bize yaa:1no2:
şimdi tekrar düşünün bakalım şükür diyebilecek,mutlu olmanızı sağlayabilecek ne kadar çok şey bulacaksınız:1rolleyes:
sevgilera.s.

her insan değerlidir yeterki kendi değerinin farkında olsun kimseyede kendini ezdirmesin

canım çok güzeldi paylaşımın için sağol.....................

Her zaman için umut vardır......
Ellerine sağlık....a.s.

evet her zaman için umut vardır,her zaman da olmaya devam edecektir
umudu olmazsa insanın hayatı yaşamaya devam edemez ki:1no2:

Ben değerli olduğumu bilmektense -zaten her birey değerlidir- bana değer verilmesini önemserim.Bizler istediğimiz kadar değerli olduğumuzu bilelim karsı taraf bunu anlamıyorsa bu benı cok da mutlu etmez.

Oysa...
Öylesine değerlisiniz ki.
Örneğin gözleriniz...
Gözlerinizi kaça satarsınız?
1 trilyon?... 2 trilyon?... 5 trilyon?...
Satarsınız... İşte zenginsiniz...
Ama...

Harika bir ders kıymet bilmeyenlere a.s.

umutsuzluk gibisi yok ......... umut yaşama arzusunu doğurur..... çok değerliyiz... çünkü insanız................

evet her zaman için umut vardır
olmalıdır da zaten:teytey:

X