Ne kadar doğru bilemedim

gdd

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
2 Ağustos 2013
101
53
Arkadaşlar ben ve eşim eskişehirde yaşıyoruz kamuda kadrolu olarak çalışıyoruz ikimizde fakat Kayseri'de yaşamak istiyoruz benim tayin hakkım olmadığı içinde gidemiyoruz

Kayseri'yi ailelerimizin tam orta noktası olduğu için istiyoruz benim aileme 1,5 saat eşimin ailesine 2 saat uzaklıkta.eskişehirde kimsemiz yok.

Bizim Kayseri'ye gitmemiz için benim kadromdan vazgeçip Kayseri'ye 4b li atanmam lazım ve bu konuda tereddütlüyüm gerçi maaş ta pek farkı yok ama
yani demem o ki kadro mu yoksa istediğim şehir mi
eskişehir mi Kayseri mi
Değişik bakış açılarına ihtiyacım var

iPhone 'den Kadınlar Kulübü aracılığı ile gönderildi

tabi ki kadro derim ben. hem eskişehir ile kayseri arasınca yaşam standartı olarak ciddi fark var bence. sonuçta herkes ailesine yakın olmak ister ama sizin durumunuzda değme bence. şu an ailelerinize ne kadar uzaklıktasınız?

Arkadaşlar ben ve eşim eskişehirde yaşıyoruz kamuda kadrolu olarak çalışıyoruz ikimizde fakat Kayseri'de yaşamak istiyoruz benim tayin hakkım olmadığı içinde gidemiyoruz

Kayseri'yi ailelerimizin tam orta noktası olduğu için istiyoruz benim aileme 1,5 saat eşimin ailesine 2 saat uzaklıkta.eskişehirde kimsemiz yok.

Bizim Kayseri'ye gitmemiz için benim kadromdan vazgeçip Kayseri'ye 4b li atanmam lazım ve bu konuda tereddütlüyüm gerçi maaş ta pek farkı yok ama
eskişehir mi Kayseri mi

Öncelikle kadro olmalı. Kimin ne olacağı belli olmaz. Sen kendini garantiye al. Herkes ailesinin olduğu yerde yaşamıyor ki.

Tabi kadro önemli ama burda yalnızlıktan bunaldım

tabi ki kadro derim ben. hem eskişehir ile kayseri arasınca yaşam standartı olarak ciddi fark var bence. sonuçta herkes ailesine yakın olmak ister ama sizin durumunuzda değme bence. şu an ailelerinize ne kadar uzaklıktasınız?

Benim aileme 6 saat eşimin ailesine 5 saat ve direk otobüste yok ha deyince gelemiyorlar bizde senede bir defa gidebiliyoruz

eskişehir bırakılıp da kayseriye gidilmez ya

Eskişehir güzel insanları kültürlü saygılı ama benim burda sıkı dostluklarım olmadı komşum bile yok herkes öğrenci o yüzden şehrin tadını çıkaramıyoruz

Ben olsam kadrolu olarak Eskişehir'de yaşardım. :)

Aslında coğrafi konumu çok güzel şehir de güzel imkanları da fazla ama Kayseri'de de bunlar var ailemize yakın olunca sene de bir kez de tatile gideriz bizden iyisi olmaz.

Kadrolu olmaktan ve Eskişehir gibi bir şehirden, sırf ailelerle haftada bir görüşmek için vazgeçilmez.
Çok uç şehirler değil ki 1 2 ayda bir gidersiniz.

Beni kadro olayı düşündürüyo onada şu gözle bakıyorum iki defa 4b li ye kadro geldi ve yine gelir belki de.

Kadrolu olmaktan ve Eskişehir gibi bir şehirden, sırf ailelerle haftada bir görüşmek için vazgeçilmez.
Çok uç şehirler değil ki 1 2 ayda bir gidersiniz.

Çocuğum olduğunda hasta olduğumuzda ihtiyacımız olduğunda iki saate gelmeleri başka 6 saate gelmeleri başka ve istesekte 1 2 ayda gidemiyoruz ayrıca burdayken hem benim aileme gitmek için hem eşimin ailesinin yanına gitmek için hemde tatile gitmek için izin alıyoruz zor yani

5-6 saat çokta uzak degil ki altinizda araba varsa ne sorun olacak. Bence eskişehir bırakılıp kayseriye gidilmez hem uzak olmak en iyisi. Senede bir degde gitsen senden tatlısı olmaz.

eskişehir mi Kayseri mi

Eskişehiri bırakıp gitmek????? :KK53:
hem de kayseriyeee :KK53::KK53:
bence bi yolculuğa çıkarken 2 saatlik mesafe de aynı telaşla aynı yorgunlukla geçiyor 5 saatlik mesafe de...
biz ailelerimize 1.5 saat uzaklıkta oturuyoruz, geçen sene ise 6 saat uzaklıktaydık bence ikisi de ziyaret etmek için gittiğimizde aynı şekilde zorluyordu bizi.

Becayiş diye bir şey vardı onu yapabiliyorsanız o şekilde geçin yoksa kadroluyu bırakmayın bence.

Son düzenleme:
Becayiş diye bir şey vardı onu yapabiliyorsanız o şekilde geçin yoksa kadroluyu bırakmayın bence.
Becayiş bulsam hiç düşünmeyeceğiz gideceğiz. Kadroyu bırakıp daha kötü biyere geçmiyorum maaş aynı olacak garantisi de var 4b ye gideceğim yani hem istifa sonrası geri dönüş kuraları var ona katılırım baktım hiç bi şekilde olmuyo istifa ettiğim yere geri dönerim çok mu kolay geliyo bana yoksa yalnızlıktan mı bunaldım bilmiyorum

Kayseri de son zamanlarda çok gelişmiş bi yer sadece insanlar biraz yoz o kadar

Becayiş bulsam hiç düşünmeyeceğiz gideceğiz. Kadroyu bırakıp daha kötü biyere geçmiyorum maaş aynı olacak garantisi de var 4b ye gideceğim yani hem istifa sonrası geri dönüş kuraları var ona katılırım baktım hiç bi şekilde olmuyo istifa ettiğim yere geri dönerim çok mu kolay geliyo bana yoksa yalnızlıktan mı bunaldım bilmiyorum

Tabiki düşündüğünüz gibide olurda istifa sonrasi 8 ay gibi bekleme süresi vardı yanılmıyorsam oda sizin kadronuzdan kimseyle dolmadıysa geri geçebilirsiniz. 4b'liye gecmenizde herkes suan hazır kadrodayken niye oraya gideceksin gibisinden bakıyor. Ben Kayseri'de yaşıyorum şartlarda gayet iyi her imkan var. Kafanıza gorede insanları bulursunuz herkes aynı değil sonuçta.

Açıkçası ben kadro derim. 4b liye daha önce kadro geldi ancak tekrar gelir mi gelmez mi bilinmez.
Ayrıca 5 saatlik yol uzun bir yol değil ki niye yılda 1 kere gidilsin. Benim kardesim 5 saatlik yoldaydi 15 gunde bir gelirdi memlekete.
Olmadı ikiniz de çalışıyorsunuz bi araba alisiniz otobüs derdi biter.
Ve yine esiniz tayin alabilir siz es durumundan gidebilirsiniz

Kadınlar Kulübü Mobil uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

X