Ne olacak bőyle ?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Çünkü tanidikmis dedim çok iyiymiş hemde çok yakın dedim yürüyerek gideceğimiz biryerde doktor.ancak bu şekilde gönlünü edebildim.

Bende direk psikiyatr diyordum kabul etmiyor
En azından bu doktorla bi başlatalım belki kendide sakinleştikce doktorla konuştukça psikiyatri kabul eder diye dusundum.

Peki o zaman. Bu süre zarfında sinirleneceği durumlarda önden elinden alsanız en azından tekrar birşey yaşamasın çocuk. Lolipopu da açamayacağını anladığınızda alabilirdiniz. Biliyorum paketi fırlatacağını dediğiniz için söylüyorum. O paketler bazı markalarda açılmıyor geçen bizde çok uğraşmıştık. Makasla açabilmiştik. Elinden alıp babayı ortamdan uzaklaştırın en azından. Kendisine de söyleyin sinirlenmeye başladığında uzaklaşsın sizden.

Psikolojik şiddet küçümsenecek bir şey değil ki
Çocuklar taklit eder. Bu adamla büyüyen biri sizc nasıl olur?
Rol modele bak lütfen.
Kesinlikle değil tabiki sonuna kadar katılıyorum.Fakat doktoru bekliyorduk kendisininde gönlü olmuştu. ilaç kullanırsa düzelir dedik ama bugün olan oldu .

Kesinlikle değil tabiki sonuna kadar katılıyorum.Fakat doktoru bekliyorduk kendisininde gönlü olmuştu. ilaç kullanırsa düzelir dedik ama bugün olan oldu .
Ya ilaçla düzelme diye bir şey yok onu bir kafadan atın
İlaç yardımcı olur eğer cidden altta yatan bir hastalık yoksa psikiyatrikse
Terapi artı ilaçlar kontrol etmeyi öğrenir.
İlaç alacak ohh mis olacak
Ki bu süreç yıllar alır

Peki o zaman. Bu süre zarfında sinirleneceği durumlarda önden elinden alsanız en azından tekrar birşey yaşamasın çocuk. Lolipopu da açamayacağını anladığınızda alabilirdiniz. Biliyorum paketi fırlatacağını dediğiniz için söylüyorum. O paketler bazı markalarda açılmıyor geçen bizde çok uğraşmıştık. Makasla açabilmiştik. Elinden alıp babayı ortamdan uzaklaştırın en azından. Kendisine de söyleyin sinirlenmeye başladığında uzaklaşsın sizden.
Ahh ahh okadar çok şeye mudahele ediyorumki artık bu seferde diyorki sen niye sürekli aramıza giriyosun...Hatta bazen diyorumki sen hiç karışma ben hallederim sen gerginlesme yeter diyorum ve buda beni inanılmaz yoruyor hem psikolojikmen hem çocuğun babasından uzaklaşmasını istemiyorum babanında çocuktan tabiki. Birde çocukla iyi anlaşabilmeyi öfkelenmeden biseyler yapabilmeyi öğrensin istiyorum. Ama olmuyor.

Ya ilaçla düzelme diye bir şey yok onu bir kafadan atın
İlaç yardımcı olur eğer cidden altta yatan bir hastalık yoksa psikiyatrikse
Terapi artı ilaçlar kontrol etmeyi öğrenir.
İlaç alacak ohh mis olacak
Ki bu süreç yıllar alır
Evet haklisiniz.

Psikolojik siddet de en az fiziksel siddet kadar yıkıcı, can acıtıcı. Sebep oldugu psikolojik hasarı onarmak epey zaman alıyor. Cocuklar uzerindeki etkisini onarmak daha zor. Cunku 0-3 yaştaki aile icindeki durum cocugun bilinc altina isliyor ve gelecegini de etkiliyor.

Inanın elimden geleni yapıyorum..evet tam 5 ay babasına tek başına baktı.yemedi yedirdi hastanelere kucağında görürdü getirdi.Altini aldı banyosunu yaptırdı.Tabiki anamız babamız yapacağız görevimizi en üst düzeylerde.. Ama bunlarin kolay şeyler olmadığınıda cevremde yaşayanlardan çok duyuyorum.8 kardeşten kimse bakmadı kendisi baktı sadece gece gündüz basında bekledi..Belki diyorum sinirleri altust oldu.Guzelce konuşuyorum bak sonu iyi değil şimdi oyuncağı kırıyor döküyorsun yarın birgün bize zarar verceksin...Ama şimdi bugün olan oldu.
Yahu insan babasına 5 ay baktı diye lolipopa sinirlenir mi? Yapmayın etmeyin. Kırmayayım etmeyeyim diyorum ama sizdeki bu sakinlikte beni benden aldı.

Evet haklisiniz.
Ki psikiyatrik bir sorun yok ve karakter yapısı böyleyse daha da sorun.
Boşansanız da o bu çocukların babası boşanarak da yardımcı olabilirsiniz ama aynı evin içi tehlikeli

Ve ben dürüst bir şey diyeyim ben sizi sosyal hizmetlere şikayet ederdim
Gözümün önünde bir aile olsanız ve bu adamın öfke nöbetlerini duysam görsem vs komşum olsanız atıyorum

İçim gitti yaptığı şeyi duyunca canım. çocuklar hassas noktamız hepmizin. 😔
Sorma kuzum sorma.Nasil çığlığı bastım evde çocuğumu kac saat bırakmadım kucağımdan.Sen hastasın delisin deli dedim..Benim çocuğum çok hareketli bir çocuk gerçekten zor bir çocuk hemde ve şuan yaş sendromuna bağlı sınır ataklarıda yaşıyoruz.. ve buna rağmen ben asla sesimi bil3 kolay kolay yükseltmezken o bunu yapabildi...

Yahu insan babasına 5 ay baktı diye lolipopa sinirlenir mi? Yapmayın etmeyin. Kırmayayım etmeyeyim diyorum ama sizdeki bu sakinlikte beni benden aldı.
Gerçekten sakin değilim. Sadece yorumlara istinaden acabamı dediğim durumlar olduğunu belirtmek istiyorum..Yoksa çocuğum söz konusu sakin olabilirmiyim sizce.

Ya da illa boşanmam diyorsanız evleri ayırın tedavi olana kadar başka evde yaşasın olmuyorsa da boşanın.
Aklıma başka çözüm gelmiyor ailenizden biri sizin yanınıza gelsin o başka ev bulsun kendisine

Kızlar iyiaksamlar dilerim..

Değerli fikirlerinize ihtiyacım var 😔

Esimle 3 senelik evliyiz..Kendi icimizde bikac kere sorun yasadik evi terk edip ailesinin yanına yerleşti ama her defasıda yapamadı geri döndu .Arada cocuk var vs dedik ve tekrar denedik..Zaman gectikce aramızda ki sorunlari aştık sayılır..Esimin anlık öfke krizleri hariç tabiki..Şöyle ki ; Sokakta yūrūrūz çocuğun arabası (2 arabamız var biri daha pratik diye genelde heryere onunla cıkarız.Bayağı bir yıprandı yaptırıyoruz tekrar kırılıyor)bozulur acısını sinirini hepimizden cıkarır.Halbuki bizlik bir durum değil ama inanılmaz gerginleşir ağzımızı acamayız her sözűmuz o an batar ona...Evin icinde yururken cocugun bir oyuncagına carpsin alır o oyuncagı kırar yada gider cöpe atar..Evin icinde cocuklar top oynasın kűkrer resmen..Cocuklar azıcık sesli oyun oynasın yine ayni sekillere girer ve ben araya girdigimde alır başı bir tartışma ..
Bunun gibi ornekler diyeyim..
En son bu aksam yasadığımız olaydan bahsedecegim ki ben bıktım usandım artık ..Nasıl davranayım nasıl edeyim bilemiyorum..
Lolilop sekerleri vardır bilirsiniz 29 aylık cocugumuz sekerin paketini acamayınca ver oglum ben acayım dedi.Bende hadi oglum babaya ver acsın dedim.Cocukta tam 2-3 yaş sendrom doneminde..Sinirlendi ve ayaklarini masaya vurmaya basladı bende anladım biseyler olacagını (cunku malımı biliyorum) hemen cocugun onune siper oldum sakin oglum sakin baba sekeri acsın verecek diyorum.Bi yandanda esime hızla donup donup bakıyorum gerilmeden paketi açsın diye.(Nasıl bir panik icindeyim cunku biliyorum o paketi fırlatacağını ama tam cocugumu kucagıma alayım iceri kacırayım derken) Esim paketi acamadıkca gerildi bi yandan oglum ayaklarını masaya vurdukca sesten oturu dahada sinirlendi pakette acılmayınca elindeki sekeri cocuga fırlattı ve sekerin çubuğu cocugumun burun tarafına dogru gozunun ust kapagına denk geldi kanamaya başladı..Senin allah belani versin bunu yapacagını biliyordum sen nasıl bi insansın gozu kanıyor cocugun diye bagırarak oglumu aldım banyoya gittim yuzunu yıkadım ..sonra geldi baktı felan hala stresli tabi pismanlikta var ..Cocuga sarilmaya calisti felan cocugum istemedi..

Arkadaslar biz danismana gittik fakat doktor yıllık izinde dediler agustos ortası gelecek dediler.
Ben bu adamın kesinlikle ilac kullanmasından yanayım faydası olmadığıda oluyormuş dogrumu?Gerekirse gitsin hastaneye yatırsınlar.
Zaten zor gonlunu ettim ama doktor yok suan..bu durum beni inanılmaz rahatsız etmeye basladı ve ben heran biseyler olcak diye panikatak tarzı şeyler yasamaya basladım...Cocugumun gozunde insallah iz kalmaz diye dua ediyorum.Psikolojisinemi yanayım gordugu siddetemi ve bu ofke nobetlerinemi bu adamın durumunun ne olacağınamı..çok uzgunum hala elim ayagim titriyor..Psikoljikmen gercekten bizi mahvediyor..Kendi psikolojisi bozuk tedavi olmayarak bizi de harab ediyor.
Geçmiş olsun

Ki psikiyatrik bir sorun yok ve karakter yapısı böyleyse daha da sorun.
Boşansanız da o bu çocukların babası boşanarak da yardımcı olabilirsiniz ama aynı evin içi tehlikeli

Ve ben dürüst bir şey diyeyim ben sizi sosyal hizmetlere şikayet ederdim
Gözümün önünde bir aile olsanız ve bu adamın öfke nöbetlerini duysam görsem vs komşum olsanız atıyorum
Siz demeyin lütfen gerçekten içim yanıyor bu cümle ile..Bunu yapan babası en azından babasını şikayet ederdim deyiniz.
Gerçekten içinde olmadığınız için hassas noktaları yakalayamadiginizi düşünüyorum.

Ahh ahh okadar çok şeye mudahele ediyorumki artık bu seferde diyorki sen niye sürekli aramıza giriyosun...Hatta bazen diyorumki sen hiç karışma ben hallederim sen gerginlesme yeter diyorum ve buda beni inanılmaz yoruyor hem psikolojikmen hem çocuğun babasından uzaklaşmasını istemiyorum babanında çocuktan tabiki. Birde çocukla iyi anlaşabilmeyi öfkelenmeden biseyler yapabilmeyi öğrensin istiyorum. Ama olmuyor.
Bu baba figürüyle birlikte yaşamaya maruz bırakılan çocuk ileride size de kızacak bilginiz olsun.

Siz demeyin lütfen gerçekten içim yanıyor bu cümle ile..Bunu yapan babası en azından babasını şikayet ederdim deyiniz.
Gerçekten içinde olmadığınız için hassas noktaları yakalayamadiginizi düşünüyorum.
Benim babam sizin kocanız gibi bir tık altı evet ama aynı öfke kontrolsüzlüğü içinde yaşadım
Keza sosyal hizmetlerin mantığını sanırım bşlmiyorsunuz direkt aile bu çocuğa bakamıyor koruyamıyor oluyor
Annesi olarak koruyamadınız

Ve hala da yaşıyorum yani şimdi annem bu adamdan çocuk sahibi olmayı tercih etti onun seçimi diye neden bu yaşa kadar ben bu sorunları yaşadım ve yaşıyorum
İlerde görüşmek istememe ihtimali de ağıe basıyor mesela iyi biri ama benim başka hayatım var.

Gerçekten sakin değilim. Sadece yorumlara istinaden acabamı dediğim durumlar olduğunu belirtmek istiyorum..Yoksa çocuğum söz konusu sakin olabilirmiyim sizce.
Anlıyorum çok üzgünsünüz. Elinizden gelenleri uygulamadan evliliğe bu şekilde devam etmezsiniz umarım. Yani aklı başında bir insansanız çocuğunuzu korumakla görevlisiniz. Zamanla geçecek bir durum mudur bilemem ama belki bir dönüm noktası olur eşiniz için.

Ceyceyim kesinlikle öyle düşünüyorum bende.Bir an önce gereken yapılmalı zaten ya tedavi ya bosanma.Doktorada Zorbela gönlünü ettim.Yarinda ailemle konuşacağım zaten.
umarım başarırsın.ilaç kullanması lazım artı terapi.psikiyatriye gitmeli.öfke kontrolünün olması da bir hastalık diğer hastalıklar gibi.ben de bu sorun var diye kabullense yüzde ellisi çözülmüş olacak sorunların.adım atması lazım.atarsa ne ala tedavisini olur düzelir atmazsa da senden günah gider yoluna bakarsın.

Sorma kuzum sorma.Nasil çığlığı bastım evde çocuğumu kac saat bırakmadım kucağımdan.Sen hastasın delisin deli dedim..Benim çocuğum çok hareketli bir çocuk gerçekten zor bir çocuk hemde ve şuan yaş sendromuna bağlı sınır ataklarıda yaşıyoruz.. ve buna rağmen ben asla sesimi bil3 kolay kolay yükseltmezken o bunu yapabildi...
Sizdeki sinir atakları yaş sendromuna bağlı değil bence. Evdeki durum. Babasını taklit etmesi. Benimde oğlum 27 aylık bu ara babası hehe dese oda aynısını diyor çünkü. Ne yapsa aynısını yapıyor.

Diyeceğim tek şey benim çocuğuma lolipop atacak ,yüzüne gelecek bi de kanatacak aynı lolipopu alir münasip bir yerine sokardım. (Hayatimda ilk defa böyle bir yorum yapıyorum ama dayanamadım kusura bakmayın lütfen).

Şahsen ben eşinizin tedavi olacağını düzeltmek istediğini falan düşünmüyorum, gerçekten olmak isteseydi şimdiye kadar kendisi koşa koşa giderdi. Siz istediğiniz için bir iki gider sonra bırakır büyük ihtimal. Yine de yanılmayı umut ediyorum. Yalnız tek suç babada değil bence sonuçta bu adamı bile çocuk sahibi olan bu süreçte böyle davranılmasını kabul eden de sizsiniz. İnşallah bu olay sizin için de dönüm noktası olur. Güzel günleriniz olsun.

Mesela çarşıda bir işiniz olunca böyle bir adama çocuklarınızı emanet edip nasıl gidiyorsunuz ?
Nedense ben yokken çok iyi anlaşıyorlar
Bana nazlanıyormuş çocuk simarik buyutuyormusum öyle diyor.
Ay ya çocuğun gözü çıksaydı? :olamaz:
Bir dahaki öfke nöbetinde ya kalıcı hasar oluşursa?
Hiç korkmuyor musunuz bundan?
Korkmama gerek yok yarın gerekeni yapacağım zaten
Gerçekten ilginç bir soru.
Çocuk küçücük ve yaşadığı şeylere bak ya bu adamı neden baba yaptınız?
Evlenmeden bilmiyor muydunuz?
Neyi deniyorsunuz boşanın ya hayat çok kısa bu kadar.
Size üzülmüyorum ben çocuğa üzülüyorum
Ve hani sosyal hizmetler o çocuğu alsa alır şiddet görüyor çocuk
Hasta bir babası var ve hala düzelmeyen adamla deneyen hem kendini hem çocuğunu koruyamayan annesi var.

Ebeveynlik görevinizi yapamıyorsunuz.
Kendiniz için değil çocuk için boşanın.
Hayır önüne siper olmuşsunuz aynen çok korumuşsunuz bu nedir ya?

Hayır yani birisi bu şiddetten dolayı öfke nöbetlerinden dolayı evdeki durumu bilse sosyal hizmetleri arasa ne yapacaks
Benim ebevenyligimi çok ağır eleştiriyor ve yargiliyorsunuz..Insanların yaşam şartlarını bilmeden görmeden bukadarini yapmayın derim
Sakince cvp vermeye çalışıyorum ediyorum ama yok .Ama kimse büyük konuştuğunu yaşamadan ölmezmiş bunu biliyorum.
Ya çocuğun gözüne bir şey olsaydı
Her dakka gergin gergin yaşanmaz tedirgin aman bir şey olucak diye
Tedavi olmalı tabiki hemde çok acil

Uzun zamandır yoktun peri keşke sorunla değilde hoş sohbetinle gelseydin
Inşallah esin kendi azmiyle tedavi olur iyi olur sende nefes alırsın
Aynen canım malesef.
Hassassınız ama maalesef yorum sert olsa da haklı.
Çocuğunuzu şiddetten koruyamamışsınız ve üzgünüm bir dahakinde de koruyamayacaksınız. :KK43:
Bu konuda ne yapmayı düşünüyorsunuz? Yani göz göre göre bu durumun devam etmesine izin verecek değilsiniz herhalde?
Kesinlikle hayır.
Çocuğu sizden alıp almaları sadece sizin direkt zarar vermenize bağlı değil
Onu ebeveyn olarak koruyamamanıza da bağlı bu durum
Meswla şuanki durum neden siz boşanamıyor musunuz direkt?
Birilerinin uzaklaştırmasına ihtiyaç mı var?
Boşanırsam öfke krizinde evi basar diye mi korkuyorsunuz?

Çünkü bu adam benden boşandı diye size de zarar verebilir? Siz şiddete uğradınız mı hiç?
Ben zaten gerekeni yapacagimi söylemiştim. Derdimi anlatamıyorum galiba.
Maalesef hafife alınacak bir sorunu yok. Eğer tedavi olacaksa, iyileşmek için elinden geleni yapacaksa tamam evliliğinizi bitirmeyin. Ama bahaneler veya çaba göstermeme durumu olursa boşanmanız en doğrusu. Hem çocuğunuz stres ve gerginlik dolu ortamda büyümemeli. Hem de siz boşuna bu adamın kahrını çekmemelisiniz. Tedaviye başlayana kadar annenizde falan kalsaniz daha uygun olur sanki
Kendisi gidecek.Yarin bosanma davası açıyoruz
Onu kabul etmiyordu..artık kabul etti imzalayackmis bakalim yarın adliyeye gidiyoruz.
Zor olur evde surekli gergin gergin bisey olurmu korkusuyla beklemek
cocugunuza da cok uzuldum cok sukur ki gozune gelmemis Allah korusun

birde terapiye gitmek istemiyorsa cok zor her an sinirlenecek diye bekleyip kafayi yiyemezsinizki insallah bir care bulursunuz
Sagolun.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X