Ne olur bir fikir verin 🙏

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Sonuna kadar okumadım annesıne yapısmıs bir evlat konusu gene bunu anladım ama.

Uzak durun su dunyalıgı ıcın yemeyip ıcmeydı kosesıne para koymaya calısan annelerden
Kardesıne ıstedıgını verir evladı cunku
Benim de şu an ilk defa ona muhtaç olduğum dönem ama ilk defa ömrümde😔

Bir de şu var,tepki gösteren Cok bunu da yazayım tam olsun.Kendimi muhasebe ederim en azından.Çalismami istiyor annem ayaklarının üzerinde dur artık dönme bu adama bu ev senin ömür boyu yine destek olurum ama kocamdan nafaka gelecek annemden harçlık gelecek diye bakma diyor.Yine erkek kardeşlerimin iş anlamında sıkıntıları olduğu dönemlerde ikisine de maaş kartının birini verdi bunu kullanın diye sonra geri aldı bana niye vermiyor diye bunu da takıyorum en azından iş buluncaya kadar.Tmm faturalarla bir maaşa yakın ama yine de haksızlık mı ediyor diyorum
Ya Allah aşkına karantina günlerinde kafayı mı yedin evde bu kadar yardım ediyor kadına takacağına kocana tak ödesin borcunu pis adam yatmış 300 binin üstüne onu hoş görüyorsun ananı yeriyosun kafan iyi mi senin daha napsın kadın otur yerine rahat bırak kadını

Az değilsin açıkta değilsin. Ev vermis, faturalarini ödüyor. Üstüne üstlük zamanında binlerce lira yatırmış kocana. Daha napsin bu kadin? Sen de çalış , beş yüz liraya muhtaç olma.
Çalışacağım zaten ama benim gözümden baksanız keşke anlatmak istediğim başka idi😔

Bir de şu var,tepki gösteren Cok bunu da yazayım tam olsun.Kendimi muhasebe ederim en azından.Çalismami istiyor annem ayaklarının üzerinde dur artık dönme bu adama bu ev senin ömür boyu yine destek olurum ama kocamdan nafaka gelecek annemden harçlık gelecek diye bakma diyor.Yine erkek kardeşlerimin iş anlamında sıkıntıları olduğu dönemlerde ikisine de maaş kartının birini verdi bunu kullanın diye sonra geri aldı bana niye vermiyor diye bunu da takıyorum en azından iş buluncaya kadar.Tmm faturalarla bir maaşa yakın ama yine de haksızlık mı ediyor diyorum
Saka misin sen?
Kardeslerine takmıssın hazırcı mısın nesın
İn kadının sırtından git calıs, bıttı

Kocanıza yaptığı muamele için annenizi haklı buluyorum , hem kızını üzsün hemde parasını ödemesin öyle bi dünya yok malesef.. Size karşı olan cimriliği için haksız, eşinden tabiki o parayı istesin alsın ama size verdiğinin lafını yapmasın kardeşlerinize nasıl yapıyorsa size de yapmak zorunda .

Kocanıza yaptığı muamele için annenizi haklı buluyorum , hem kızını üzsün hemde parasını ödemesin öyle bi dünya yok malesef.. Size karşı olan cimriliği için haksız, eşinden tabiki o parayı istesin alsın ama size verdiğinin lafını yapmasın kardeşlerinize nasıl yapıyorsa size de yapmak zorunda .
Sonunda anlayan biri çıktı Alllah razı olsun 🙏

Yani vaktinde kadın sorf senin eşin diye o adama yardım etmiş. Eşinde tuzunu çıkarmış. Şimdi ayrıldınız sende o verilen paradan bir hayır göremedin. O yüzden mi sana kardeşlerine yapılanlar fazla geliyor?
bence annen o sana kurulan işi alınan arabayı falan kendine ödenmesi gereken borcun yerine koyduğu için kafasında denkleştirmiştir. Ev+iş 100 bin tutsa damat hala 200 bin borçlu 😁
eski toprak yani sonuçta. Kızını evlendirdikten sonra damat baksın istiyor. Şimdi senden almadığı kira ödediği fatura üstüne berdiği az buz harçlıkta yine damadın borcuna borç katıyor haberin olsun :)
Sen bir an önce çalış kızım, adamdanda okkalı bi tazminat al anenne ver. Sonuçta onda ne varsa hepsi sizin er ya da geç.

Son düzenleme:
Anneniz eşiniz istemeden borç vermiş risk almış
İyilik etmek istemiş ama altın dolar artınca borç katlanmış eşin de inkar etmiyor sonuçta
Fabrikayı üstlerine yapmış satıp ödeyecek
Ben bu durumu ayrı bir yere koyarım
Sizin şuan farklı bir durumunuz var
Bir evlilik bitiyor
Yeni bir düzen kuruluyor
Kardeşlerine yaptığı perde ev tadilatı araç model yükseltme çok elzem şeyler değil
500 liraya nasıl geçinilir şu zamanda
Elinden yada içinden bu kadar geliyor olabilir sana karşı ama hem yapıp hem başa kakmayı doğru bulmuyorum .
Ekstra bi durumunuz var şu sıra onun için diyorum
Yoksa tabiki çalışacaksınız, eşiniz borcunu da ödesin kadına.
Elin oğlu hem kızıma eziyet etti hem paramı hatcadı diye kızımı yıpratmazdım ben olsam. Arada kalmak çok zor bir durum.

Anneniz eşiniz istemeden borç vermiş risk almış
İyilik etmek istemiş ama altın dolar artınca borç katlanmış eşin de inkar etmiyor sonuçta
Fabrikayı üstlerine yapmış satıp ödeyecek
Ben bu durumu ayrı bir yere koyarım
Sizin şuan farklı bir durumunuz var
Bir evlilik bitiyor
Yeni bir düzen kuruluyor
Kardeşlerine yaptığı perde ev tadilatı araç model yükseltme çok elzem şeyler değil
500 liraya nasıl geçinilir şu zamanda
Elinden yada içinden bu kadar geliyor olabilir sana karşı ama hem yapıp hem başa kakmayı doğru bulmuyorum .
Ekstra bi durumunuz var şu sıra onun için diyorum
Yoksa tabiki çalışacaksınız, eşiniz borcunu da ödesin kadına.
Elin oğlu hem kızıma eziyet etti hem paramı hatcadı diye kızımı yıpratmazdım ben olsam. Arada kalmak çok zor bir durum.
Teşekkürler 🙏

Ben şok:silah: kadın daha ne yapsın...
Çalışma konusunda da çok haklı çalışmak size iyi gelir
Sonuç annenize çok büyük haksızlık ediyorsunuz yarın kadına birşey olursa son pişmanlık da fayda etmez.

Ay vallahi pes. Yahu anneniz daha ne yapsın? Artık büyümeye, annenizin maddi imkanlarından bağımsız bir hayat sürmeye ne dersiniz? Hayat size güzel ev anneden, faturaları anne ödüyor, harçlığı anne veriyor sizin bunların üstüne beklentiniz annem bana çalış diyor iş bulana kadar maaş kartını versin. Annenize çok üzüldüm kadın size ne yapsa yaramamış. Maaş kartını verse bu sefer takacak başka bir şey bulacağınıza Emin’im çünkü doyumsuzsunuz.

Teşekkür edecek birşey yok da
Kardeşlerine damada kaptırdığı para için mahcup olduğundan da yardım ediyor olabilir
Bunun hiç lafını etmeyin bence
Borç konusunda da sizi bağlayan birşey yok
İkisi yapmış alışverişi sizin haberiniz olmaması için birbirlerini de tembihlemişler !
Çok istiyorsa fabrika üstüneymiş satsın, hukuki yollara başvursun kurtarsın parasını
Ama 70 lira su faturasına da laf etmesin
Gelip geçici bir dönem idare edebilir laf edecek vır vır edecek zaman değil

Ya bu nasıl mantık ya iyi siz çalışmayın tamam mı gerek yok annenşz beslesin sizi

Ya insanlar çocuklarım okulunu bıtırınce ayaklarımı uzatacam zannedıyor ama yok olmuyor

Farkındamısınız kadın eski kocanıza parasınız kaptırmış hem de ne kadar türkiyenin coronadan sonra durumu malum bu kadının kendine göre hesabı olmayacak mı?

Erkek kardeşle damadı kıyaslamıyorum imkansız çünkü

Ya valla bırakın kadının yakasını erkek kardeşleriniz de siz de sadece kendisine baksın

Anne babalat önce insansınız çocuğu sonsuza kez peşinde gezmek için yapmıyor insanlar
Kk kadınlarına mesajım bu
Sonra hakkınıza böyle konusuluyor

Konu sahibinin eşine anası bi dünya borç para vermiş sindi konu sahibi boşanıyor ve eşi hala borcunu ödememiş 300 bin kadar
Konu sahibi anasının eşyalı ayrı evi varmış orda oturuyor anası kira almıyor bide faturalarını ödüyor bide 500 lira harçlık veriyor
Kadın damada o kadar kaptırdık oğullarıma da yardımım olsun diye ev araba almalarına yardım ediyor ama konu sahibi bunu kıskanıyor eşinin 300 binlik borcunu ödemesini istemiyor kardeşlerime verecek bana yardım etmeyecek diye

Konu sahibi tam bir çılgın desenize 😂

Annenize haksızlık ediyorsunuz, kafanızda kurup durmayın.

Kadının çalış, ayaklarının üzerinde dur demesini bile yanlış anlıyorsunuz. Neden maaş kartını size versin ki?

Anne olarak size zor gününüzde yardım etmiş, borç vermiş, eşiniz sizi yıllarca farklı kadınlarla aldatmış, aldatma hastalık değildir ayrıca. E ne yapsın 300 binin üzerine soğuk su mu içsin?

Anneniz kardeşiniz değilde onca eziyeti gördüğünüz eşiniz yesin yani parayı, bunu mu istiyorsunuz ?

Sürekli kardeşlerinizle kendinizi kıyaslamayın, annenizin de hataları olabilir, ama size haksızlık eden, arkasını dönmüş bir anneniz yok, o olmasa ne yapardınız şuan hiç düşündünüz mü?

Kardeşlerinizde sizde anneniz olmasa hiçbirsey yapamazmıssınız. Hepinizde anne üzerinden geçinme çabası var maalesef. Kadın hangi birinize yetsin?

Bu arada erkek kardeşleriniz de asalak bence kusura bakmayın anneler çocuklarınızı asalaklıga alıştırmayın
Hem erkek kardeşlerinize hem de siz kızdım
Hem de annenşze kendisini yıprattığı için kızdım

Sonra zorundaymıssınız gibi algılanıyor bazı durumlar

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X