Yine bir aile konusu

malın sahibi istediği gibi kullanır
keyfi de vermeyebilir
ancak aile olmak vermesini gerektirir

Kıskançlık ile ilgisi yok. Götürme arabayı okula gidiyorum demesi büyük bencillik. Böyle davrandığı için konu sahibi de şuan haliyle kızgın, kırgın ki çok haklı. Kardeşine ait bir şey değil ki babaya ait araç. Sürekli kullanmak istese haksız denilebilir ayda yılda bir ihtiyacı olmuş insan yeğenlerine kıyamaz yine verirdi büyük ayıp yapmış evet
Duygularıma tercüman olmussunuz kesinlikle anlatmak istediğim bu

Hakkım hakkım diyip durmuşsunuz. Babanızın arabası ve kardeşiniz kullanıyormuş, böyle bi düzen oturmuş demek ki evlerinde. Sizin için araba konusu hayat memat meselesi bi durum değilmiş, yani 4 gün idare edebilmişsiniz. Hayatta herkesin arabası yok ki. Idare edebileceğiniz bi durum için neden insanların düzenini bozmak isteyesiniz? Size göre kardeşinizin ki ihtiyaç değil, ona göre ihtiyaç. Herkesin bakış açısı farklı. Ayrıca bazen anne babalar evlatlarına söz geçiremezler. Bu konuda sitem etmeniz gereken kişi en fazla kardeşiniz olabilir. Hem eşinize ne diye anlatacaksınız? Yarın siz unutursunuz eşiniz unutmaz. Eş kısmına her şey anlatılmaz.
Eşime anlatacağım değil
Esim zaten olayın içinde
Dun annemin yazdığı mesajlar beni üzdü ve dertleşecek kimsem yok bu konuda esim de dahil manasında soyledim

Benim ailem de ben evlenince kendi paramla aldığım arabamı kardeşime bırakmam gerektiğini düşünüyorlardı. Bizimkilerle kıyaslayınca seninkiler masum kaldı nezdimde
😬 arabayı istemekle haklısınız. Siz de onların evladısınız
Bu daha fenaymış cidden kendi paranızla aldığınız araba sizindir tabii ki

Ben sizi haklı buldum. Kırıcı ve üzücü bir durum. Annenizin söylemleri dediğiniz gibi haklı sebepler bulmak adına olabilir. Bence annenizle konuşmalarınızı eşinizle paylaşmayın ister istemez nahoşluk artacak, en nihayetinde anneniz babanız olduğu için mutlaka görüşeceksiniz yarın öbür gün ancak eşinize bunları anlattığınızda belki önyargılı ve tavırlı davranabilir o yüzden hiç böyle şeylere sebebiyet vermemek en iyisi.

Diğer yorumlarda yazdıklarını görünce kıskanç olduğunu düşündüm. Kardeşinin kendisine anlayış göstermediğini kırıldığını yazıp konu acsaydı olurdu ama direkt baba malı olarak görülüyor. Baba yaşıyorken baba parası mırası vs düşünülmez cok ayıptır. Baba ne ısterse onu yapar. Ayrıca kendiniz düşünün anne babanızla yasıyorsunuz araba ev bı duzenınız var ablanız gelip arabayı götürcem diyor. Verir vermez o kardeşin sorunu ayıbı kendi bilir yardımcı olmak istememistır olsa iyi olurdu evet. Aynı evde yasayan iki kardes olsalar ve bu ayrımcılık olsa haklı olurdu . Konu sahibinin kendı hayatı var kardesının hayatı o evden ibaret. Bu durumda konu sahibi dısarda kalıyor. Yarın babası araba bozuldu su kadar masrafı var dese benım arabam mı diyecek banane dıyecekler ama lafa gelınce baba parası oluyor . Oldu olacak ayın belırlı günleri evı boşaltsınlar konu sahıbı kalsın, babası aylık maaşa bağlasın evının erzagını alsın sonuçta babasının parası onunda hakkı dimi kardeşi evde onlarıda kullanıyor.
Evlat ayrımı değil bu tabiki aynı evde yaşayana danışmak sormak zorunda şuanda onlar aynı evi ekonomiyi paylaşıyor. Bence konu sahibinin benim de hakkım var demesi kardeşinin öyle yapmasından dolayı. Neyse sonuç olarak insan kardeşine daha anlayışlı olmalıydı. Hoş olmamış

Annem ve babam ayrımcılık yaptığını düşünmüyor ki
Sen haklısın diyorlar sadece
Evet bencede bu ayrımcılık konusu değil. Mevcut kullanıcı olduğu için çocuk değil ki eline vurup alsın da ablana ver desin üniversite okuduğuna göre genç bir kız napsın anne baba onlara kırılmayın bence

Ben sizi haklı buldum. Kırıcı ve üzücü bir durum. Annenizin söylemleri dediğiniz gibi haklı sebepler bulmak adına olabilir. Bence annenizle konuşmalarınızı eşinizle paylaşmayın ister istemez nahoşluk artacak, en nihayetinde anneniz babanız olduğu için mutlaka görüşeceksiniz yarın öbür gün ancak eşinize bunları anlattığınızda belki önyargılı ve tavırlı davranabilir o yüzden hiç böyle şeylere sebebiyet vermemek en iyisi.
Yok annemle konusmalarimdan bahsetmiyorum eşime bahsetmeyecegim de
Annem mesajlarına bugün de devam ediyor duygu sömürüsü ve manipülasyon yapiyor resmen bana
Kimseye bir şey diyemiyorsun bana diyorsun senin yaptığın ayıp deyince de tamam tüm ayıplar benim olsun diye tavır yapiyor

Evlat ayrımı değil bu tabiki aynı evde yaşayana danışmak sormak zorunda şuanda onlar aynı evi ekonomiyi paylaşıyor. Bence konu sahibinin benim de hakkım var demesi kardeşinin öyle yapmasından dolayı. Neyse sonuç olarak insan kardeşine daha anlayışlı olmalıydı. Hoş olmamış
Evet aynen oyle kardeşim öyle yaptığı için ben benim de hakkım var dedim.
Ben de anlayış bekledim ama görmedim

Evet bencede bu ayrımcılık konusu değil. Mevcut kullanıcı olduğu için çocuk değil ki eline vurup alsın da ablana ver desin üniversite okuduğuna göre genç bir kız napsın anne baba onlara kırılmayın bence
Ben arabayı elinden almaya çalışmadım ki
Kac üniversite öğrencisi okula arabayla gidiyor bana sırtım agriyor çantam ağır diyor ama ben o sırada bebek arabasında cocuk taşıyorum diğer cocugun çantasını taşıyorum ve o da bebek arabasına tutunuyor bu şekilde okula 3 kez gidip 3 kez geliyorum

X