Ne olur yardım edin

Sever8888

Guru
Kayıtlı Üye
26 Mart 2013
163
12
Arkadaşlar benim son adet tarihim 9 Haziran dün doktora gittim kese görüldü ve sağlıklı dendi ama bebek gorulmedi iki ayrı doktora gittim ayrıca özelde kan testi istedi doktor 1500 lerde çıktı ilk vermistim 316 çıkmıştı ikinci 5 gün sonra 1331 çıktı buda 8gun sonra 1500 lerde ama diğerlerini devlet Hastanesi'nde yaptirmistim 1500 olanı özelde yaptırdım ozeldeki doktor değer dusseydi sıkıntı dedi devletteki doktor da önce sağlıksız gebelik olabilir dedi sonra kese güzel büyüyecek bu ben inanıyorum dedi pruloton iğne vuruldum progestan kullunuyorum ayrıca daha öncekinindr kalbi durdu ama ilk olduğu için genetik test yapılmadı devlet hastanesindeki doktor kan sulandırıcı verdi Kanaman olursa bırak dedi ama kullansammi bilmiyorum benim bu durumumda olan varmı ayrıca keseye göre ozelin ultrasonunda 5+4 devlette 4+5 çıktı adet günüme gore 6. Hafta olması gerek kese boyutuda 9 buçuk 10 buçuk mm sağlıklı şekilde ilerleyen varmı betası düşük çıkıp çok korkuyorum

Eklentiler

• IMG_20220722_123009.jpg
    IMG_20220722_123009.jpg
    69,7 KB · Görüntüleme: 43
  • IMG_20220722_123000.jpg
    IMG_20220722_123000.jpg
    97,9 KB · Görüntüleme: 47
  • IMG_20220722_122958.jpg
    IMG_20220722_122958.jpg
    99 KB · Görüntüleme: 48
varsa da yoksa da böyle düşüne düşüne stres yapıyosun farkında mısın?
akışına bırakman lazım ben de yaşadım aynı şeyi düşükten 3 ay sonra tekrar denemeye başladık biraz daha geçmesi gerekiyomuş demek ki aşağı yukarı düşükten 6 - 7 ay sonra tuttu şu an her şey yolunda ama bilemem bu da kötü sonuçlanabilir, üzülürüm ama kendimi de yırtamam kimse kusura bakmasın. sen de dua mı edersin meditasyon mu yaparsın ne bileyim kendini bi şekilde rahatlatman lazım önce
sağlıklı bir gebelik olacaksa zaten olur yani devam eder sen attan da düşsen, tutunur sana ( burası abartı tabii ki)
ama sağlıksız ve atılması gereken bir gebelikse ne yaparsan yap tutamazsın onu

O kadar fikir yürütelimeyecek akışında bırakılacak bir konu ki. İlk çocuğumda gebeliğimin farkında olmadan ağır işler yaptım, merdivenden bile düştüm. Hamileymişim, şükürki sağlıkla doğdu. 2.si de öğrendikten sonra çok dikkatli oldum, beta hcg 28binlerdeydi, her şey normaldi, 8. Haftada kalbi durdu, sebepsiz. ve kürtaj oldum. Her şey olabilir. Hiç bir şey olmayadabilir. Kendinizi olmamış şeyleri düşünerek yıpratmayın. Allah sağlıcakla kucağınıza almayı nasip etsin

O kadar fikir yürütelimeyecek akışında bırakılacak bir konu ki. İlk çocuğumda gebeliğimin farkında olmadan ağır işler yaptım, merdivenden bile düştüm. Hamileymişim, şükürki sağlıkla doğdu. 2.si de öğrendikten sonra çok dikkatli oldum, beta hcg 28binlerdeydi, her şey normaldi, 8. Haftada kalbi durdu, sebepsiz. ve kürtaj oldum. Her şey olabilir. Hiç bir şey olmayadabilir. Kendinizi olmamış şeyleri düşünerek yıpratmayın. Allah sağlıcakla kucağınıza almayı nasip etsin
Haklısınız ama insan ne kadar düşünmemek istese de ilki gibi olmuyo çünkü o zaman tecrübesiz oluyorsunuz korkularınız daha az oluyor başa gelene kadar rahat oluyor insan ama kendi yaşayınca sonrası endişe oluyor irdelemek istemiyorum ama istemeden de olsa irdeliyorum

Çok haklısınız. Takılma demekle olmuyordur. Gündeminizi değiştirin. Geziye çıkın. Kitap bitirme hedefi koyun. Ne bileyim, vakit zaman çabuk aksın sizin için. Mecbur beklemek zorundasınız. Allah yardımcınız olsun

Ah ah kendinizi sakın üzmeyin. Ben de hamileliğim başını düşünüyorum şimdi de. Gerçekten hayırlısı ve sağlıklısını isteyin. Sizi asla korkutmak için yazmıyorum ama bakın ben de baştan beri bebeğim düşecek diye iğneler ilaçlar kullanırken neler oldu. 21. Haftamıza geldik şükür ama işler hep kötüye gitti sanki. Plasentam rahim ağzına yerleşti önce. Çıkar dedik çıkmıyor. Durmadan kanama alanı yapıyor ben aylardır bir odanın içindeyim bir yataktayım psikolojim yerle yeksan. 3 kez bu plasenta kanaması yüzünden hastanelik oldum. Geçen haftaya dek allahım bebeğim için, sonuçta geçici bir süre diye kendimi avutuyordum. Plasentama detaylı bakılsın diye gittiğim ayrıntılı ultrasonda bebeğimin hasta olduğu ortaya çıktı. Bir ayağı içe çarpık ve doğar doğmaz tedaviler başlanacak. Onu da geçtim hadi çaresi var dedim. Bir de başıma bebeğin beyin boşluklarında anormal sınıra yakın su toplanması çıktı. Bu öyle kötü bir hastalık Kİ. Doğar doğmaz yine ne olacak beyin ameliyatı mı olacak nedir bilmiyorum. Ağlamaktan hayattan soğudum, enerjim gücüm yok. Bir de kalbinde kaçak var gibi denmesin mi. Bugüne dek ne çabalarla ne sıkıntılarla ne iğnelerle buraya getirdiğim hamileliğimin haline bakınca Allah affetsin ama hiç kalkışmasa mıydım, acaba çok mu uğraştım diyorum. Keşke hamileliğimin başında olacaksa bir şey olsaydı diyorum. Şimdi içimde büyüyen kıpır kıpır oynayan bu cana ne kıyabilriim ne de doğduktan sonra çekeceklerine ve çekeceklerimize kıyabiliyorum. Öyle çaresiz kaldım Kİ. Plasentamı bile unuttum o kan damarları içinde rahmime yapışırsa ameliyat benim için de çok riskli olacak. Her an kanama korkusuyla geceleri rüyamda bacaklarımdan kanlar aktığını görüyorum. Ameliyatımda kanamam durmazsa da rahmim alınabilir. Bir daha hiç anne olamayabilirim, engelli bir bebek annesi olabilirim, ölebilirim. Oysa ne neşeli bir kadındım. Şimdi yemek bile yiyemiyorum. Karnım büyüdü ama tadını çıkaramıyorum sürekli dua ediyorum. Korkuyorum. O yüzden eski ben’e seslendiğim gibi size konuşayım. Kendinizi üzmeyin. Böyle kötü şeyler olacaksa bebek daha bebek değilken gitmesi daha hayırlı. Her şey olacağına varır deyin kendinizi hiç kasmayın ben çok kastım da ne oldu şimdi HAYIRLISI demeyi öğretti hayat. Sağlıkla huzurla geçsin hamileliğiniz ve hayırlıysa gelsin bebeğiniz sevgiler

Arkadaşlar benim son adet tarihim 9 Haziran dün doktora gittim kese görüldü ve sağlıklı dendi ama bebek gorulmedi iki ayrı doktora gittim ayrıca özelde kan testi istedi doktor 1500 lerde çıktı ilk vermistim 316 çıkmıştı ikinci 5 gün sonra 1331 çıktı buda 8gun sonra 1500 lerde ama diğerlerini devlet Hastanesi'nde yaptirmistim 1500 olanı özelde yaptırdım ozeldeki doktor değer dusseydi sıkıntı dedi devletteki doktor da önce sağlıksız gebelik olabilir dedi sonra kese güzel büyüyecek bu ben inanıyorum dedi pruloton iğne vuruldum progestan kullunuyorum ayrıca daha öncekinindr kalbi durdu ama ilk olduğu için genetik test yapılmadı devlet hastanesindeki doktor kan sulandırıcı verdi Kanaman olursa bırak dedi ama kullansammi bilmiyorum benim bu durumumda olan varmı ayrıca keseye göre ozelin ultrasonunda 5+4 devlette 4+5 çıktı adet günüme gore 6. Hafta olması gerek kese boyutuda 9 buçuk 10 buçuk mm sağlıklı şekilde ilerleyen varmı betası düşük çıkıp çok korkuyorum
Bu arada benim de ilk gebeliğimde böyle bir şeyler oldu. Beta hem düşük gidiyordu son adet tarihine göre hem de kese geç görüldü. Sonra kalp atışı zayıf zayıf duyuldu. Bir hafta sonda da kalbi durdu kürtaj oldum. Ama şimdiki gebeliğime bakıyorum da böyle büyüdü daha da acı çekiyorum ilkindeki kaygıları arayacağım aklıma gelir miydi, beterin beteri işte. Bu gebeliğimde kan sulandırıcı iğneler neler kullandım sma şimdiki ben olsa hiçbir şey kullanmazdım beklerdim sağlıkla devam ederse eder derdim ah ah . Lütfen kendini üzme tamam mı hakkında hayırlısı en az üzüleceğin en çok sevineceğin şeyler olsın inşallah. Biraz acı gelebilir dediklerim ama gerçekçi birinin hayat dersi olarak bak. Ben kendim dersimi aldım

Bu arada benim de ilk gebeliğimde böyle bir şeyler oldu. Beta hem düşük gidiyordu son adet tarihine göre hem de kese geç görüldü. Sonra kalp atışı zayıf zayıf duyuldu. Bir hafta sonda da kalbi durdu kürtaj oldum. Ama şimdiki gebeliğime bakıyorum da böyle büyüdü daha da acı çekiyorum ilkindeki kaygıları arayacağım aklıma gelir miydi, beterin beteri işte. Bu gebeliğimde kan sulandırıcı iğneler neler kullandım sma şimdiki ben olsa hiçbir şey kullanmazdım beklerdim sağlıkla devam ederse eder derdim ah ah . Lütfen kendini üzme tamam mı hakkında hayırlısı en az üzüleceğin en çok sevineceğin şeyler olsın inşallah. Biraz acı gelebilir dediklerim ama gerçekçi birinin hayat dersi olarak bak. Ben kendim dersimi aldım
Haklısınız ama anne olmak daha ogrendigin anda hem sevinç hem endişe duygularıyla başlıyor sanırım Rabbim size sağa salim kucağınıza almayı nasip etsin bebeğinizle ilgili söylenilen hiçbirsey gerçek değildir İnşallah Rabbim doğduğunda sağa salim bir bebek nasip etsin amin sizi ona onu size bağışlasın o kadar insan varki doğumda yada doğumdan sonra sıkıntılı olacağı söylenen ama sağa salim atlatan sizde buna inanın çok zor günler geceler zor geçiyor ama yapacak bişey yok bende pazartesi dontora gitcem 8+4 oluyorum o gün adete göre ama bir yanda ne olup bittiğini öğrenmek istiyorum bir yandanda tedirginim bastırmaya çalışıyorum eşime bir hafta daha mı ertelesek gitmeyi diyorum oda olmaz artık gitmemiz lazım diyo

Haklısınız ama anne olmak daha ogrendigin anda hem sevinç hem endişe duygularıyla başlıyor sanırım Rabbim size sağa salim kucağınıza almayı nasip etsin bebeğinizle ilgili söylenilen hiçbirsey gerçek değildir İnşallah Rabbim doğduğunda sağa salim bir bebek nasip etsin amin sizi ona onu size bağışlasın o kadar insan varki doğumda yada doğumdan sonra sıkıntılı olacağı söylenen ama sağa salim atlatan sizde buna inanın çok zor günler geceler zor geçiyor ama yapacak bişey yok bende pazartesi dontora gitcem 8+4 oluyorum o gün adete göre ama bir yanda ne olup bittiğini öğrenmek istiyorum bir yandanda tedirginim bastırmaya çalışıyorum eşime bir hafta daha mı ertelesek gitmeyi diyorum oda olmaz artık gitmemiz lazım diyo
Evet gidin öğrenin ama korkmayın ve üzülmeyin daha başındasınız çünkü. Allah hepimizin yardımcısı olsun

X