Ne yapacagim hakkinda fikir verin l├╝tfen ­čÖä

Mavistez

Aktif ├ťye
Kay─▒tl─▒ ├ťye
14 Ekim 2018
4.048
2.875
Merhaba kizlar. Kafam cok karisik. Su an hamileyim. Cok zor hastaliklarla ameliyatlarla dolu bir hamilelik gecirdim. Zor zamanlari annem sayesinde atlattim cunku surekli geldi beni hic kaldirmadi bende yatarak bir hamilelik donemi gecirdim. Simdi dogumuma cok az kaldi fakat icinden cikamiyorum. Dogum yaptigimda lohusa olucam ve yine bakima ihtiyacim olacak. Esimin ailesi cok kalabalik ve kayinvalidem hicbir konuda yardimci olmuyor. Ustelik hasta oldugumu bilmesine ragmen misafir cagiracagi zaman benim evime cagiriyor. Ve hizmetlerini annem yapiyor. Simdi dogurunca annem yanimda kalsa herkes bebegi merak edecek gormeye gelecek ve yine hizmetlerini annem yapacak oysa o evini barkini bana bakmak icin birakip geliyor. Esime annemde kalayim desem bizden ayri kalmayi kabul etmeyecek annen bizde kalsin diyecek. Birde bu kadar zorlukla bebek sahibi olmusken, birde ├╝stelik vir├╝s d├Ânemi, herkes dokunacak ├Âpecek uyarirsam sorun cikar. Ama annemde kalirsam rahatca gelip gidemezler sadece esimle ayri kaliriz. Ama esime hayir diyemeyecegi bir bahane bulmam lazim. Annem ve bebegim icin endiseleniyorum. Lutfen bir fikir verin.
Ne demek uyarirsan sorun ├ž─▒kar kusura bakma ama vir├╝s kap─▒p olmenizden iyidir b├Âyle sacmalikmi olur kesin b─▒ dille en ba┼č─▒ndan beri kimseyle g├Âr├╝┼čmek istemiyoruz ne misafiri diyecektiniz heleki do─čumdan snra kimsenin gelip gtmesini istemiyorum diyin ├žocu─čunuzdan kiymetlimi sorun ├ž─▒karmalar─▒

Hayat ne garip

Guru
Kay─▒tl─▒ ├ťye
12 Kas─▒m 2009
4.642
3.949
Evet ama inanin ne anlayis gosterirler ne de dusunceli olurlar. Esimde kendi ailesine hicbisey demez. Sadece kavga ettigimizle kalirim.
Benim k─▒z─▒m var ┼čimdi d├╝┼č├╝nd├╝k├že cocugumda b├Âyle e┼čine s├Âz gecirwmwyio beni ezdirirse nas─▒l ├╝z├╝l├╝r├╝m.neden onun annesi ├Ânemlidir sizin de─čil

Hamilelik g├╝nl├╝─č├╝ : Do─čumdan bu g├╝ne 1087 g├╝n ge├žti.

Arya_Stark01

Guru
Kay─▒tl─▒ ├ťye
14 Nisan 2017
7.923
28.812
Annem dizlerinden yuruyemedigi halde hic sikayet etmedigi icin esime soylesem de cozum olmaz yani en mantikli cozum annemde kalmam 20 gun. Onu nasil ne dersem kabul ettiririm bunun icinden cikamiyorum

B├Âyle bir adami baba yapiyorsun ya. Ne denilir ki. Adam amelyatli, hamile karisina eziyet ediyor. Hasta kv'desine hizmet ettiriyor. Sende "beni dinlemez" diyorsun. Eh madem orda degerin sifir, kalsanda, gitsende ne fark eder? Daha ├Ânce yapman gereken birsey yaparsin belki, bosanmak.

derinberrak

├ťye
Kay─▒tl─▒ ├ťye
21 A─čustos 2019
102
271
37
Kocan─▒n keyfi annenden ve bebe─činden daha ├Ânemli g├Âr├╝n├╝yor.Bebe─čine ve annene ├╝z├╝ld├╝m.En az─▒ndan ├žocuktan ├Ânce belli etmi┼člerdir kendilerini.Ben ac─▒ ├žekece─čim hamileyken,ameliyat olaca─č─▒m,sonra do─čum,lohusal─▒k.Ama annemde kalmak i├žin koci┼čime bahane bulmaya ├žal─▒┼čaca─č─▒m.Yaz─▒k ,├žok yaz─▒k

Bambisond

├ťye
Do─ča Severler Kul├╝b├╝
Kay─▒tl─▒ ├ťye
3 ┼×ubat 2021
516
574
28
Deneme ama├žl─▒ e─čer yapabilirseniz siz kay─▒nvalidenizde kal─▒n bir s├╝re. ├çok zor insan ba┼čka yerde rahat edemez ama kendiniz ve anneniz i├žin ufak bir tavsiye. Benim yengem annesi dururken geldi bir ay bizde kald─▒ ├╝stelik aram─▒z ├žok iyi de de─čildi bir ay boyunca yengeme bakt─▒m ne annesi yoruldu ne ba┼čkas─▒ olan bize oldu neyse k─▒saca zorlu─ču onlar ├žeksin hea yapmazlar bakmazlar ise e┼činiz g├Âr├╝r az ├žok size s├Âz s├Âyleme f─▒rsat─▒ do─čar.

Fil Bo Riva

Egoma sponsor ol.
Kay─▒tl─▒ ├ťye
30 Nisan 2014
2.473
8.767
Annem dizlerinden yuruyemedigi halde hic sikayet etmedigi icin esime soylesem de cozum olmaz yani en mantikli cozum annemde kalmam 20 gun. Onu nasil ne dersem kabul ettiririm bunun icinden cikamiyorum
Annenize nas─▒l k─▒y─▒p da kay─▒nvalide misafirlerine hizmet ettiriyorsunuz ki? Anne ┼čik├óyet├ži de─čil diye damad─▒ hizmet etmesini normal mi g├Âr├╝yor. ├çok pasifsiniz. Annenize sahip ├ž─▒k─▒n biraz.

hayatttt12345

Aktif ├ťye
Kay─▒tl─▒ ├ťye
18 Temmuz 2016
159
315
33
Annem bende olmadiginda ben kalkamadigim icin ugramiyorlar zaten cunku caylarini falan kendileri almak zorunda kaliyor
Sizde bu duruma susup aman e┼čim ve ailesi k─▒r─▒lmas─▒n m─▒ diyorsunuz pess valla pess. Annenize ├žok ├╝z├╝ld├╝m. Evlat i├žin her┼čey yap─▒l─▒r ama baz─▒ ┼čeyler bir yere kadar. Ben hizmet edicem o e┼čine iki laf edemicek. Bundan ├Âte ne laf ne s├Âz var direk konuya girip kusura bakma senin annen nas─▒l k─▒ymeyliyse benimde evlad─▒m ve annem k─▒ymetli kimseye hizmette ettirmem, tehlikeye de atamam ┼čuanki durum aileme gitmem gerekti─čini g├Âsteriyor haz─▒rl─▒─č─▒ ona g├Âre yap─▒cam bu kadar. Hayatta keskin ├žizgileriniz olmal─▒ ki kimse onlara dokunamas─▒n.

Dasmeer

Pop├╝ler ├ťye
Kay─▒tl─▒ ├ťye
3 Kas─▒m 2019
9.847
16.093
34
Benim esimin aileside kalabalik
Ben annemde ge├žirdim lohusal─▒gi
Onlarda arkamdan saydirmislardir
Ama umruna de─čil ben kendi rahat─▒ma bakarim
Benimkide ilk ba┼čta mirin k─▒r─▒n etti
Ben bakar─▒m gitme dedi
He dedim bakarsin bebek biryandan ben biryandan
─░yikide kalmisim sezeryan olmu┼čtum
Mis gibi ge├žti annende
Kaynanalar bebek ziyaretine geldiler
Hepsini maskeli mesafeli oturttum
Hizmete gelince d─▒┼čardan pide s├Âylettim annem ├žay yapt─▒ ├žayida sen d├Âkme yaslisin dedim e┼čime eltilerden birine d├Âkt├╝rd├╝ yarisini da kendi d├Âkt├╝
Yokya o halde ya┼čl─▒ kad─▒n niye d├Âks├╝n
Hatta bana kalsa kola vs koydurcaktim da esim ├žay ├žay diye ─▒srar etti ozaman dokersin dedim
Aynen b├Âyle yap on numara.

Feroniaa_

Aktif ├ťye
Kay─▒tl─▒ ├ťye
11 Haziran 2019
666
1.428
27
Cunku o benim ailem kendi ailesi asla ayirmaz. Gelsinler kalsinlar yesinler icsinler hic onemli degil. Eltilerimin de cocuklari var hicbiri ses cikarmamis sacma sapan seyler yapilmis. Ben herkesle k├Ât├╝ olucam. Ama kimseyi kirmadan halletmek istiyorum
Herkesle k├Ât├╝ ol ama sen mutlu ol. Ne demek kv misafirlerine annem hizmet edecek kurban ederim anneme onlar─▒. Bir de hem bu kadar zor hamilelik ge├žirmi┼č hi├ž birinden destek g├Ârmemi┼čken k─▒r─▒lmas─▒nlar diye u─čra┼čaca─č─▒m ├Âyle mi ? K─▒r─▒ls─▒nlar par├ža par├ža olsunlar hi├ž umrumda olmaz. ┼×u pisirik koca ki┼čisine de art─▒k sesini ├ž─▒kar bence buraya yazdigin her┼čeyi ona da s├Âyle bu zor d├Âneminde destek olaca─č─▒na k├Âstek olmas─▒n. Ha h├ól├ó ana kuca─č─▒ ar─▒yorsa gitsin dizinin dibine annen sana ondan daha ├žok destek olur. L├╝tfen bu kadar aman kimse k─▒r─▒lmas─▒n aman ├╝z├╝lmesinci olma gerekirse de herkesle k├Ât├╝ ol bu zor zaman─▒nda b├Âyle yapan bundan sonra senin yan─▒nda olmasa da olur.

Norma J

Aktif ├ťye
Do─ča Severler Kul├╝b├╝
Kay─▒tl─▒ ├ťye
19 Kas─▒m 2018
2.793
4.339
Gercekten bu kayginizi anlamakta cok zorlandim. Ne demek bebegi opecekler vs???? Ben de hamileyim, anneme aylar sonra gittigimizde o kadar ozlememize ragmen birbirimizi sarilamadik bile, temkinli olmak icin. Yeni dogmus bebegi gelecek bir yabanci kucagina alacak opecek,siz de sessiz mi kalacaksiniz? Ben kayinvalidemin kucagina bile vermem, pazara gidiyor oraya buraya gidiyor, ne bileyim bisey olup olmadigini.

O evin hanimi ve bebegin annesi sizseniz o evde de sizin kurallariniz gecerli olmali. Pandemi doneminde bir sure misafir kabul edemiyoruz ne yazik ki diyeceksiniz. Nokta.

NaMIDiGeRBuzDoLaBI

Pop├╝ler ├ťye
Pro ├ťye
7 A─čustos 2016
3.020
5.952
Anneniz kimseye hizmet etmesin ne m├╝nasebet.
G├╝nl├╝k yard─▒mc─▒ al─▒n hizmeti yard─▒mc─▒ g├Ârs├╝n.
Bi 20 g├╝n i┼činizi g├Âr├╝r bu koronada bebek g├Ârmek ├žok sa├žma ama benimki bi alternatif.

Dasmeer

Pop├╝ler ├ťye
Kay─▒tl─▒ ├ťye
3 Kas─▒m 2019
9.847
16.093
34
En g├╝zeli mesafeli oturtup a─č─▒zlar─▒ maskeli onbe┼č dakika durup bebe─či g├Âr├╝p gidecekler
Ve kendi ├žaylar─▒ kendileri dokecekler

Cileklidon_

­čŹô­čŹô
Do─ča Severler Kul├╝b├╝
Kay─▒tl─▒ ├ťye
28 Mart 2020
1.264
7.502
25
Yukarda demi┼čsin ki kimseyle k├Ât├╝ olmak istemiyorum k─▒rmadan s├Âylemek istiyorum. E diyorlar ki corona d├Ânemindeyiz misafir kabul etmiyorum de yok onlar takm─▒yor diyorsun. E lohusay─▒m a─čr─▒lar─▒m var de deseler annem var diye rahatlar dersin. Annende kal diyorlar e┼čim annen kals─▒n diyor diyorsun. Bu kadar ezik b├╝z├╝k olmak yerine biraz s├Âz├╝n├╝ dinlettir ben bunun b├Âyle olmas─▒n─▒ istiyorum rahats─▒z─▒m dedi─činde k├Ât├╝ olmuyorsun. Sinir oluyorum hep iyi olmal─▒y─▒m iyi olmal─▒y─▒m diyen, ezilen han─▒mlar─▒m─▒za. Anneni kv ve yan─▒nda getirdi─či misafirlere hemde korona varken hizmet ettir o zaman. Ne desek yok ├Âyle demem yok k├Ât├╝ olamam diyosun. Biraz tutarl─▒ ol kararl─▒ ol bence ihtiyac─▒n olan bu senin ├ž├╝nk├╝.

nscckts

Her insan yapmad─▒─č─▒ t├╝m iyiliklerden su├žludur.
Pro ├ťye
Anneler Kul├╝b├╝
28 Nisan 2014
36.594
83.283
34
ben─▒m anlamad─▒g─▒m ne b─▒l─▒yor musunuz
evlen─▒p coluk cocuk yapacak yasa gelm─▒ss─▒n─▒z ama annen─▒z─▒ kay─▒nval─▒deye onun m─▒saf─▒rler─▒ne h─▒zmet ett─▒r─▒yorsunuz, daha dogmam─▒s cocugunuz ustunde b─▒le hukmunuz yok

neden ?

ne yasad─▒n─▒z su hayatda nas─▒l b─▒r travma sonucu boyle oldu da kend─▒ annen─▒z─▒,kend─▒n─▒z─▒ ve dogacak cocugunuzu bu kadar ezd─▒r─▒r oldunuz

─▒ste bunu merak ed─▒yorum ...

ne yapacag─▒m ─▒s─▒n ─▒c─▒nden c─▒kam─▒yorum d─▒yecek b─▒r ortam yok asl─▒nda
ne munasebet m─▒saf─▒rler─▒n─▒ s─▒zde ag─▒rl─▒yor ? aa n─▒ye ben ag─▒rl─▒yorum zaten hastay─▒m , annem dur k─▒z cocugu doguray─▒m buyusun evlens─▒n de kaynanas─▒na h─▒zmet edey─▒m d─▒ye dogurmad─▒ ben─▒ d─▒yemeyeceksen─▒z evlenmey─▒n ,evlen─▒p annen─▒z─▒n emekler─▒n─▒ h─▒c etmey─▒n

kend─▒ dogurdugunuz cocugun sagl─▒g─▒n─▒ goz onunde bulundurup one gore tedb─▒r alamayacaksan─▒z dogurmay─▒n o cocuk b─▒tk─▒ deg─▒l k─▒ bes─▒n ver gunese koy buyusun, evlat o b─▒r can, omur boyu olene kadar sorumlulugumuzda, had─▒ bebekt─▒ buyudu e bunun ergenl─▒g─▒ var yet─▒sk─▒nl─▒g─▒ var o zamanlar nas─▒l etrafa set cekeceks─▒n─▒z ?

b─▒rde k─▒mseyle kotu olmak ─▒stem─▒yorum laf─▒n─▒z var
─▒y─▒de k─▒mse s─▒z─▒ umursam─▒yor k─▒ o k─▒mse s─▒z─▒n agz─▒n─▒zdan c─▒kacak b─▒r kel─▒meye bak─▒yorsa o kel─▒meler c─▒ks─▒n kotu olunmas─▒ gereken k─▒s─▒lerle kotu olun, uzaklas─▒lmas─▒ gerek─▒yorsa uzaklas─▒n bu kadar bas─▒t ?

Hamilelik g├╝nl├╝─č├╝ : Do─čumdan bu g├╝ne 1984 g├╝n ge├žti.