Ne yapacağımı bilemedim..

maviisever

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
23 Eylül 2018
763
202
Kızlar bir aylık bebeğim var 12 günlükken yoğum bakıma yatmıştı kan değeri düşük diye üç gün sonra çıktı çok berbat bir süreçti aksilikler peşimizi bırakmıyor ne yazık ki😢 eşim yeni bir işe başlıcaktı test yaptırdı pozitif çıktı dört gündür karantinadayız, gece kızımı emzirdim yatırdım saat 4 te sabah 7:30 a kadar sürekli kıvrandı değişik sesler çıkarttı tuvalet zoru varmış gibi bunu genelde her uyuduğunda yaptığı için pek takmadım ayaklarını karnına çektim bide karnını ovalıyordum o zaman sakinleşiyordu sabah işte bezini açarken ateşini kontrol ettim karnından ölçtüm 38 küsür çıktı, koltuk altları 37 küsür başı ise 36 küsür çıktı karantinada olduğumuz için ne yapacağımı bilemedim tekrar yoğum bakıma alınmasından çok korkuyorum ama keyfi maşallah yerinde sürekli gülüyor güzelce emiyor, birde kabız gibi demem gibi çok zorlanıyor emerkende aynı şekilde kıvranıyor gibi ayaklarını yukarı çekip karnını ovduğum zaman sakinleşiyor...yavaş yavaş ateşi düşüyor ama doktoru aramaktanda korkuyorum eve gelip çocuğu alıp virüs kaptıysa hastaneye götürürler diye bensiz😞 öğlene kadar sürekli kontrol edicem inmezse artık mecbur😢

Kızlar bir aylık bebeğim var 12 günlükken yoğum bakıma yatmıştı kan değeri düşük diye üç gün sonra çıktı çok berbat bir süreçti aksilikler peşimizi bırakmıyor ne yazık ki😢 eşim yeni bir işe başlıcaktı test yaptırdı pozitif çıktı dört gündür karantinadayız, gece kızımı emzirdim yatırdım saat 4 te sabah 7:30 a kadar sürekli kıvrandı değişik sesler çıkarttı tuvalet zoru varmış gibi bunu genelde her uyuduğunda yaptığı için pek takmadım ayaklarını karnına çektim bide karnını ovalıyordum o zaman sakinleşiyordu sabah işte bezini açarken ateşini kontrol ettim karnından ölçtüm 38 küsür çıktı, koltuk altları 37 küsür başı ise 36 küsür çıktı karantinada olduğumuz için ne yapacağımı bilemedim tekrar yoğum bakıma alınmasından çok korkuyorum ama keyfi maşallah yerinde sürekli gülüyor güzelce emiyor, birde kabız gibi demem gibi çok zorlanıyor emerkende aynı şekilde kıvranıyor gibi ayaklarını yukarı çekip karnını ovduğum zaman sakinleşiyor...yavaş yavaş ateşi düşüyor ama doktoru aramaktanda korkuyorum eve gelip çocuğu alıp virüs kaptıysa hastaneye götürürler diye bensiz😞 öğlene kadar sürekli kontrol edicem inmezse artık mecbur😢
Gecmis olsun. Bebeginizde gaz vardir o yuzden huzursuz olmustur. Birde atesi dustumu kuzunun

Zaten ortalama 20 günlükken gaz başlıyor. Bir hafta erken de olabilir.
Gecmis olsun. Bebeginizde gaz vardir o yuzden huzursuz olmustur. Birde atesi dustumu kuzunun
Bilmiyorum ki sürekli gazını çıkartıyorum aslında ana kakasını yapmakta çok zorlanıyor normalde bu saate kadar rahat 4 tane falan yapıyordu dolu dolu şimdi 2 kere yaptı az bir şey bide yaparken çok zorlanıyor ben ayaklarını karnına çekip tutuyorum öyle yapıyor bide yaparken su gibi sürekli taşıyor bezinden bayada yayılıyor ateşi biraz düştü karnı 37 başı ise 36 hamgisi önemli bilemedim

Bilmiyorum ki sürekli gazını çıkartıyorum aslında ana kakasını yapmakta çok zorlanıyor normalde bu saate kadar rahat 4 tane falan yapıyordu dolu dolu şimdi 2 kere yaptı az bir şey bide yaparken çok zorlanıyor ben ayaklarını karnına çekip tutuyorum öyle yapıyor bide yaparken su gibi sürekli taşıyor bezinden bayada yayılıyor ateşi biraz düştü karnı 37 başı ise 36 hamgisi önemli bilemedim
37 de normal canim zaten bebeklerin vucut isisi 36 37 normal ama 38.5 ates. Emziriyormuydunuz mama mi bazen bazi mamalar bebeklerde kabizlik yapiyor doktorlar degistiriyor ama sulu yapiyor diyosun kabizlik soz konusu olsa cok sert kivamli oluyor cok afedersin bezin icinde tane tane seklinde olabiliyor. 1,1 bucuk aylikken zaten kaka yapmalari azaliyo ilk ayda cok yaparlar 4,5 tane bazen 8 bez olabiliyor. Bebeginde gaz vardir bunun icin gaz ilaci kullanabilirsin.ama yinede en dogru cevabi doktorunuz verir.birde atesli oldugu zaman oda sicakligi normalken sadece atletle kalmasini oneriyor doktorlar.

Son düzenleme:
37 de normal canim zaten bebeklerin vucut isisi 36 37 normal ama 38.5 ates. Emziriyormuydunuz mama mi bazen bazi mamalar bebeklerde kabizlik yapiyor doktorlar degistiriyor ama sulu yapiyor diyosun kabizlik soz konusu olsa cok sert kivamli oluyor cok afedersin bezin icinde tane tane seklinde olabiliyor. 1,1 bucuk aylikken zaten kaka yapmalari azaliyo ilk ayda cok yaparlar 4,5 tane bazen 8 bez olabiliyor. Bebeginde gaz vardir bunun icin gaz ilaci kullanabilirsin.ama yinede en dogru cevabi doktorunuz verir.birde atesli oldugu zaman oda sicakligi normalken sadece atletle kalmasini oneriyor doktorlar.
Emziriyorum hiç mama kullanmadım gazı var gibi ama ateşide var gibi vücut ısısı çok değil 37 küsür ama normal hallerine göre sıcak dokunduğum zaman anlıyorum birde huysuz bazen suratım mazlum mazlum bakıyor içim gidiyor karantinada olduğumuz içinde doktora götüremiyorum, karantinadayken eve doktor geliyor ya özel covid şeyleri onlarda çocuğu alıp direk hastaneye götürürler diye de çok korkuyorum virüse yakalanmış olma ihtimali canımı sıkıyor bilemiyorum 🤦🏻‍♀️😢 zaten dünden beri hep atletle duruyor... aslında kabız değil sadece yaparken çok zorlanıyor kıvranıyor suratı kızarıyor ama yaptığında da su gibi yapıyor normalde çok yapardı bugün saat 3 gibi yaptı daha da yapmadı

Emziriyorum hiç mama kullanmadım gazı var gibi ama ateşide var gibi vücut ısısı çok değil 37 küsür ama normal hallerine göre sıcak dokunduğum zaman anlıyorum birde huysuz bazen suratım mazlum mazlum bakıyor içim gidiyor karantinada olduğumuz içinde doktora götüremiyorum, karantinadayken eve doktor geliyor ya özel covid şeyleri onlarda çocuğu alıp direk hastaneye götürürler diye de çok korkuyorum virüse yakalanmış olma ihtimali canımı sıkıyor bilemiyorum 🤦🏻‍♀️😢 zaten dünden beri hep atletle duruyor... aslında kabız değil sadece yaparken çok zorlanıyor kıvranıyor suratı kızarıyor ama yaptığında da su gibi yapıyor normalde çok yapardı bugün saat 3 gibi yaptı daha da yapmadı
Anladm canim ihmal etme cocugu yinede bi doktora goster daha kotu olmasindan iyidir

Bebeğinizin gerçekten ateşi çıkmış olsa başından da ölçseniz yüksek çıkar kolundanda bacağından da.....ve ateşi çıkarsa ölçmeye bile ihtiyaç duymadan şıp diye anlarsınız kucağınıza aldığınızda meraklanmayın.ayrıca ateşi olan bebek öyle mışıl mışıl uyuyup keyfi yerinde gülücükler atmaz.
Muhtemelen karın bölgesi daha örtülü ve kalın giyindiği için orada ısı farkı vardır.
Bana sorarsanız bebeğiniz gaz problemi yaşıyor.internetten kaka yaptırma karnındaki gazı çıkarma videolarına bakın oradaki hareketleri masajları yapın. Ayaklarına bileğini sıkmayacak iki çorap giydirin,ayaklarına sıcak havlu da sarabilirsiniz çok rahatlatır.
Bebeklerin hergün kaka yapması gerekir.sizinki yapıyor ama eskisi kadar sık değil,beslenmesi azaldı mı?normalden az besleniyorsa ondan olabilir.kabızlık sorunu olabilir ama yaptığında sıvı olmaz o zaman da. Belki ishale dönecek sıkıntıları takip edip öyle olursa hemen doktoruyla konuşun.hatta bence hemen doktorunu arayıp durumunu anlatın zaten yakın zamanda problem yaşamış bebecik. Haa şuda olabilir vitaminlerin fazlası vücuttan idrar yada dışkıyla atılıyor da olabilir.
Ne olursa olsun doktorunuzun bilgisi olsun.hiçkimse sizden bebeğinizi zorla alıp biryere götüremez bu saçma fikre nereden kapıldınız? İster virüs kapmış olsun ister temaslı olun ister sizde pozitif olun kimse siz olmadan bebeğinizi götüremez.ayrıca karantinada olmanız bebeğinizi acil bir durumda hastaneye götürmenize engel değil.sizin de gitmenize engel değil.
Oğlum hastalandı hastaneye götürdük pozitif olduğunu öğrendik.başka bir hastalığı daha vardi,bir hafta sonra kontrole götürdük ve hala pozitifti,hastanenin de bundan haberi vardi yani.
Oğlum pozitif çıktıktan üç gün sonra ben de hastalandım.eşimle aldık oğlumuzu hastaneye gittik,onlar dışarıda beklediler benim tahlillerim muayenem yapıldı.ben çıktım eşim girdi tahlil yaptırmaya,o arada hava çok soğuk ve yağmurluydu,bir doktor çocuğu dışarıda üşütmeyin buyrun içeride bekleyin dedi,biz pozitifiz dedim,pozitif olabilirsiniz ama iki kat maskeniz var pozitifsiniz diye sizi sokağa mı atalım dedi,girdik.....eşim de ben de pozitif çıktık.
Karantina sürecinde dört kez daha hastaneye gitmek durumunda kaldık.
Yani karantinadasınız diye yada pozitifsiniz diye başınıza ne gelirse gelsin evde kaderinize terkedileceksiniz diye bir durum yok.ihtiyacınız olduğunda bebeğinizi de götüreceksiniz kendiniz de gideceksiniz.
Bebeğiniz tekrar yoğun bakıma alınır diye korkmayın,Rabbim dermansız dert vermesin,yoğun bakıma alınıp iyileşecekse onun şifası oradaysa varsın girsin sağ Salim çıksın.güzel güzel dualar edin yavrunuza da eşinize de.sık sık emzirin,ılık sularla yıkayın,masajlar yapın,ayaklarını sıcak tutun ve her daim ne olursa olsun sakin ve dirayetli olun.eşinize de bebeğinize de Rabbim şifa versin.

38.5 derece olursa ateşi var kabul ediliyor.
Bakın benim oğlum başlardı homurdanmaya,ıkınır ıkınır önce yüzü kızarır sonra mıkırdanmaya devam eder suratını ekşitir mosmor olur kaşlarını çatardı,bu böyle 15 20 dakika bile sürerdi.sonra çok afedersiniz şiddetli guruldama gibi bir ses ve patır patır kakasını yapardı :). Doktoruyla konuştum,dışkısı geldiğinde bebeklerin bundan çok rahatsız olduklarını biran önce ondan kurtulmak için kendilerini zorladıklarını söyledi.yeğenlerim de de aynı durum oldu başka bebekler de de gözlemledim yani bu onların normal kaka yapma biçimi. Siz gaz yapacak yiyecekler tüketmeyin bol sıvı alın.
Ayrıca kabızlık çok zor birşey,benim bebeğim kullandığı ilaçlar yüzünden 4 yaşına kadar kabız oldu.ilk bir hafta hiç kaka yapmadı hastaneye götürdük lağman yapıldı.sonraki günlerde de 4 5 gün yapamazdı,sonunda yaparken de ciyak ciyak ağlar ve bir anda portakal kadar taş gibi bir kaka çıkarırdı bir seferde anlatabiliyormuyum,kabızlık böyle birşey.sayısı azalmış da olsa kakasını ve çişini yeterince yapıyorsa sorun yok ama miktarı da azalırsa yeterince beslenemiyor ihtimaline karşı doktora götürmelisiniz. Sakın ve sakın bu söylediğimi kafanıza takıp acaba sütüm yetmiyormu yeterince beslemiyormu diye düşünmeyin ben sadece kendi edindiğim tecrübelerle doktor bilgileriyle birkaç ihtimal söyledim.
Tekrar ve kesinlikle söylüyorum hiçkimse ne bir doktor ne ambulans ne de filyasyon ekibi bebeğinizi siz olmadan bir yere götüremez.hiçbir kanunda,yönetmelikte,kararda,uygulamada böyle birşey yok.bu bebeğinizi kaçırmak olur olurmu öyle birşey.bebeğinizin hasta olduğunu düşünüyorsanız varsa kendi aracınız onunla yoksa ambulans çağırıp bebeğinizin yeni yoğun bakımdan çıktığını tekrar hastalandığını söyleyip ambulans ile hastaneye götürün,yanınıza bebeğinizin hastane dosyalarını almayı unutmayın.

X