Ne yapacağımı bilememek..

Boşanmayın bence sil baştan tekrar başlayın geçmişi unutun ve aile terapistine mutlaka gidin. Bir şans verin evliliğinize

Saygınız bitmekle birlikte kalpleriniz birbirinizden uzaklasmıs artık. Bağırarak konusmanızın sebebi bu maalesef. Bagırma esnasında kalp birbirinden uzaklasır bu uzak mesafeden birbirlerine seslenebilmek icin bagırmak zorunda kalınır. Saygının yanında tabii sevginizde bitmis. Su anlık düsüncelerim bu yönde anlattıklarınıza bakılırsa. Bir öneri sunabilirim.

Terapist e gitmeden önce yaklasık 2 ay süre verin kendinize. Hatta 3 ay bile olabilir. Evlenmeden önce ilk sevgililik hayatınızı bir düşünün. Neler yapmaktan zevk alırdınız? İkinizin dinlediği, izlediği filmler müzikler nelerdir? Ortak noktalardaki hobileriniz neler? En cok sevdiğiniz yemek esinizin veya sizin? Esiniz siz ne yaptıgınızda daha cok yelkenleri suya iner? İlk tanıştıgınız yer neresi? Anılarınızı canlandıracak mekanlar var mı? Bunları göz önünde bulundurarak yaklasık 3 ay deneyin sakin, sabırlı. Örneğin eve girdiğinde arka planda ikinizin bir şarkısı calsın, sevgililik zamanında izlediğiniz bir film dizi vardır “izleyelim mi” diyin. En sevdiği yemeği yapın mesela güzel bir masa kurun. Kısaca bu duruma gelmeden önceki sizi mutlu eden şeyleri yapmaya özen gösterin. Esinizin agzından küfür cıksa bile sakin kalın. 3 ayı bir deneme olarak görün. Degisimler ve eski halleri devam ediyorsa bir çift terapisttine gidebilirsiniz hallolur diye düsünüyorum. Ama baktınız hala aynı, degisen bir sey yok hiçbir sey tat vermiyor anılar, mutluluklar, heyecanlar hepsi unutulmus. Bunun icin terapistte de gerek yok tüm emeklerinize saygı sevgi göstermeyen bir adamla terapistte gitseniz ne gitmeseniz ne.

Bol sans.

Küfür etme safhasına gelmeden sakin bir ses tonuyla kinaye vs.dilinizde kullanmadan istemedıgınız seyı dıle getırsenız ya da denedınız mı? Önce bu konuda siz örnek olmayı gosterın ve esınızden de aynı sızın gıbı sesının tonunu ve kelımelerını ıncıtmeden secmesını soylesenız? Rica etmek,evdeki yaptıgı herhangı bir işten ötürü " vay be ne guzel yapmışsın " gıbı tesvık sözlerı bence her ıkı taraf ıcınde motıve edıcı olabılır....Ben
dogru yada yanlış hıssettım bu konuda bılemıyorum ama bırbırını seven ama burnundan kıl aldırmayan ıkı birey hissettım...
Evlılıkte saygı bence en önemlı temellerden bırı...Nasıl kı anne ve babamıza belırlı bır cızgıyı gecmeden tartısıp kelımelerımızı secıyorsak bence bu eşler içinde dahil...Evlıyız ve sıradanlastık moduna gırıp bırbırının hobılerıne ,yalnız kalma ıhtıyacına hatta kırılır mı acaba demeden yapılacak şakalara vs.saygı gostermemekte bunlardan bırı...Taraflardan bırı bu gösterılen saygıyı istismar etmediği sürece bence yaşanılır ve gider bu hayat...Hıcbırımız dort dortluk degılız ve esıyle tartısmayan ya da anlasmazlıga dusmeyen yoktur herhalde ama sorun su kı herkes gemıyı lımana bır sekılde getırıyor ama nasıl getırıyor? Sabır ede ede mı? Küfür ede ede mi? Her ilişkinin dinamiği kendine özgüdür....Ama şu bır gercek kendı adıma soyleyeyım üzüm üzüme baka baka kararıyor...Sızın dıkkat ettıgınız seye belırlı bır sure sonra esınızınde dıkkat etmeye basladıgını görebılıyorsunuz yanı olabılıyor boyle seyler..O yuzden sükunete once sız baslayın ve esınızı de davet edın derım ben ...Mutluluklar sizinle olsun.. :KK68:

Evliliğin 1,3,5 ve ilk bebek olduğu sene aşırı tehlikeli diyor uzmanlar. Bir aile terapistine mutlaka gidin. Her şeyiniz muhtelen şu an kızınız odakli olduğu için ister istemez, kavga ediyorsunuz. Aile terapisti çözüm olacaktır eminim.

X