Ne yapacağımı bilmiyorum

minnie

Guru
Kayıtlı Üye
20 Şubat 2010
9.426
9.662
Slm arkadaşlar ben 10 yılın sonunda uzun bir tedavi sonrasi hamile kaldım. Onca derdin ,sıkıntının arasinda bu mucize bana,aileme,etrafımızdaki herkese çok iyi geldi.babam yaklaşık 3 yıldır hasta bi sürü hastalığı var maalesef 3 yıldır hastanelerdeyiz. Benim tedavim sürerken bi de kanser tanısı aldik cok yıkıldik .babam ameliyat oldu biraz zor geçti ama şu an şükür iyi ev dışında bi hayati yok durumu idare eder vaziyette diyelim.kendimizce biseyleri yoluna soktuk derken geçen annem ev içinde kaza geçirdi ve düştü bacaginda yirtik olusmus ve ameliyat olmasi gerekiyor dr bulduk bayram sonrasi halledecegiz insallah derken gecen gece kardesim yoğun kalp çarpıntısı ile acile kaldırıldı babamin hastalik sürecinde çok yoruldu ona bağladık muayenede pek bisey çıkmamış ama kardiyolojik muayene olmasi gerekiyormus. Tüm bunlarin ortasinda ne yapacagimi şaşırdım kimseye faydam dokunmuyor annem ameliyat olunca kim refakatçi kalacak?ne olacak bunlari düşünüyorum ablam şehir dışında çalışıyor gelse bile yaninda 2 cocuk faydasi olmaz zarari olur.ben henüz 3.ayimdayim ilk haftalar lekelenmem oldu korkudan hep yattim yeni yeni kalktim ufak tefek günlük isler yapıyorum .bi kac gün annemlerde kaldim makine doldur ,boşalt ev topla derken yoruldugumu hissettim annemin zaten içi rahar etmiyor ben yaparken ne yapacagimi bilmiyorum arkadaşlar. Zaten içimde hep bir kaygi var babama bisey mi olacak?dogumum,hamileligim bu olaylardan dolayı beni kokrkutur oldu .içimi dökmek istedim siz benim yerimde olsaniz ne yapardiniz?

Öncelikle ailenizdeki herkese tek tek geçmiş olsun
Durumunuz müsaitse ailenize bir yardımcı mı tutsanız acaba?
Hamileyken her şeye yetmeniz pek mümkün görünmüyor
Ablanız refakatçi olup çocukları size bıraksa bu sefer mutlaka yorulacaksınız
3 kardeş para verip yardımcı almak en mantıklısı geldi bana

Sakin olmak sizin ve bebeginiz icin yapabileceginiz en dogru sey. Hayat hep bir sinav babaniz anneniz kardesiniz icin elinizden geleni yapin ama onceliginiz bebeginiz ve gebeliginiz olmali.inanin bana kaderin onune gecilmez yalnizca cabalanir. Hakkinizda hayirlisi olsun, dualarim sizinle

Teyze, dayı, hala, yeğen, kuzen yok mu yardımcı olabilecek tanıdık ?
En olmadı parasıyla birini tutacaksın.
Sen yatmak zorundasın canım birazda bebeğini ve kendini düşün.
İnşallah hepiniz sağlığınıza kavuşur, sende sağlıklı doğum yaparsın :KK200:

Öncelikle ailenizdeki herkese tek tek geçmiş olsun
Durumunuz müsaitse ailenize bir yardımcı mı tutsanız acaba?
Hamileyken her şeye yetmeniz pek mümkün görünmüyor
Ablanız refakatçi olup çocukları size bıraksa bu sefer mutlaka yorulacaksınız
3 kardeş para verip yardımcı almak en mantıklısı geldi bana
Çok sağolun .ablam refakatçi olur olmasina ama çocuklar sürekli hareket halinde ve birbirleri kavga ediyorlar benim bu halde yetmem çok zor.yardimciyi hergun olmasa da haftada 3 gün falan tutabiliriz benim de aklima baska bisey gelmiyor artık

Çok sağolun .ablam refakatçi olur olmasina ama çocuklar sürekli hareket halinde ve birbirleri kavga ediyorlar benim bu halde yetmem çok zor.yardimciyi hergun olmasa da haftada 3 gün falan tutabiliriz benim de aklima baska bisey gelmiyor artık
Hastalar için hasta bakıcılar oluyor ya
Ben onları kast etmiştim aslında

Teyze, dayı, hala, yeğen, kuzen yok mu yardımcı olabilecek tanıdık ?
En olmadı parasıyla birini tutacaksın.
Sen yatmak zorundasın canım birazda bebeğini ve kendini düşün.
İnşallah hepiniz sağlığınıza kavuşur, sende sağlıklı doğum yaparsın :KK200:
Teyzemde kalp hastasi yemek falan yapar ama refakatçi kalamaz her yerden tikandik bu bir sinav sanırım

Slm arkadaşlar ben 10 yılın sonunda uzun bir tedavi sonrasi hamile kaldım. Onca derdin ,sıkıntının arasinda bu mucize bana,aileme,etrafımızdaki herkese çok iyi geldi.babam yaklaşık 3 yıldır hasta bi sürü hastalığı var maalesef 3 yıldır hastanelerdeyiz. Benim tedavim sürerken bi de kanser tanısı aldik cok yıkıldik .babam ameliyat oldu biraz zor geçti ama şu an şükür iyi ev dışında bi hayati yok durumu idare eder vaziyette diyelim.kendimizce biseyleri yoluna soktuk derken geçen annem ev içinde kaza geçirdi ve düştü bacaginda yirtik olusmus ve ameliyat olmasi gerekiyor dr bulduk bayram sonrasi halledecegiz insallah derken gecen gece kardesim yoğun kalp çarpıntısı ile acile kaldırıldı babamin hastalik sürecinde çok yoruldu ona bağladık muayenede pek bisey çıkmamış ama kardiyolojik muayene olmasi gerekiyormus. Tüm bunlarin ortasinda ne yapacagimi şaşırdım kimseye faydam dokunmuyor annem ameliyat olunca kim refakatçi kalacak?ne olacak bunlari düşünüyorum ablam şehir dışında çalışıyor gelse bile yaninda 2 cocuk faydasi olmaz zarari olur.ben henüz 3.ayimdayim ilk haftalar lekelenmem oldu korkudan hep yattim yeni yeni kalktim ufak tefek günlük isler yapıyorum .bi kac gün annemlerde kaldim makine doldur ,boşalt ev topla derken yoruldugumu hissettim annemin zaten içi rahar etmiyor ben yaparken ne yapacagimi bilmiyorum arkadaşlar. Zaten içimde hep bir kaygi var babama bisey mi olacak?dogumum,hamileligim bu olaylardan dolayı beni kokrkutur oldu .içimi dökmek istedim siz benim yerimde olsaniz ne yapardiniz?
Ablanizla ortaklasa bakici tutmaktan baska careniz yokmus gibi gorunuyor. Tum ailenize gecmis olsun 🙏🏻🌺

çok geçmiş olsun ailenize
bebeğinizi Rabbim zamanına sağlık ve sıhhatle kucağına almayı nasip etsin
yardımcı en iyi seçenek görünüyor

ya da teyzeniz vs varsa oda iyi olur
Amin çok sağolun teyzemde rahatsiz refakat işi için hiç uygun degil

Çok geçmiş olsun. Bebeğiniz hayirli olsun, sağlikla kucaginiza alin insallah.
Bizim de 4 yildir çocugumuz olmuyor. Kendimi sizin yerinize koydum, bazi benzerlikler var. Benim babama da yakin zamanda kanser süphesi var denildi, çok sükür öyle degilmis. Annemin de omuriliginde kırık çıktı ameliyat gerekiyor. Benim ablam da şehir dısında yaşiyor.
Yani tüm bunlar olurken hamile kalsaydim ne yapardim diye düsündüm. Benim teyzelerim bana birakmazlardi hicbir seyi. Ama sizin öyle bir sansiniz da yokmus. Sanirim tek çare bir süreliğine bakıcı destegi almak.

Canım minnie minnie gebeliğin hayırlı uğurlu olsun inşallah.
Sağlıkla mutlulukla kucağına alırsın inşallah.
Ailedeki herkese çok geçmiş olsun. Allahım acil şifalar versin inşallah.
İyi bir bakıcı bulursunuz inşallah.

Canım minnie minnie gebeliğin hayırlı uğurlu olsun inşallah.
Sağlıkla mutlulukla kucağına alırsın inşallah.
Ailedeki herkese çok geçmiş olsun. Allahım acil şifalar versin inşallah.
İyi bir bakıcı bulursunuz inşallah.
Çok çok teşekkür ederim sağol nice yollardan geçip hamile kaldım insallah tamamina erdirir rabbim

Çok geçmiş olsun. Bebeğiniz hayirli olsun, sağlikla kucaginiza alin insallah.
Bizim de 4 yildir çocugumuz olmuyor. Kendimi sizin yerinize koydum, bazi benzerlikler var. Benim babama da yakin zamanda kanser süphesi var denildi, çok sükür öyle degilmis. Annemin de omuriliginde kırık çıktı ameliyat gerekiyor. Benim ablam da şehir dısında yaşiyor.
Yani tüm bunlar olurken hamile kalsaydim ne yapardim diye düsündüm. Benim teyzelerim bana birakmazlardi hicbir seyi. Ama sizin öyle bir sansiniz da yokmus. Sanirim tek çare bir süreliğine bakıcı destegi almak.
Bilmiyorum bu da sinav galiba diyorum içim çok huzursuz oldu.cok şükür hamileligimden dolayı mutluyum ama eskiden olsa evi çekip çevirirdim faydam olurdu diyorum. Mecbur ev için gündelikçi hastane içinde refakatçi ayarlayacagiz bu arada senin de muradin en kısa sürede gerçekleşir inşallah

X