Ne yapacağımı şaşırdım artik

nurdan2023

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
19 Kasım 2023
7
0
34
Merhabalar ,
Aslında gizliden gizliye bu forumu takip ederdim ancak konu açacağım açıkçası aklıma gelmezdi. Belki yaşayan vardır belki önerisi olan vardır bellide sadece içimi dökmek için bile iyi gelir diye yazıyorum bilmiyorum.

12 yıllık evliyim bir çocuğum var .eşimle uzun yıllar flört ederek evlendik çocuktan kaynaklı her ailede olan sorunlar bizde de vardı ama eş olarak mutlu bir çifttik yani 1,5 ay öncesine kadar öyle olduğunu sanıyordum . Yoğun iş temposunda çalışıyorum ve işim gereği sorumluluk stres oldukça fazla iş yerimde . Kah is sıkıntıları eve yansıdı , kah çocuğun davranışları , kah ödevi vs çalışmaktanda söylenir oldum yani yanlışlarım oldu tabi .

1,5 ay önce eşimle yine çocuktan dolayı ev işlerinden dolayı yine bir gerilme yaşandı her zamanki gibi bir tartışmaydı ama biseyler olduğunu anlayamadım bir gün ona yanaşmaya çalıştım hastayım dedi yattı . Hastalığındadır dedim sustum ertesi gün oldu erken yattı dedim uykusu geldi heralde , 3. Gün oldu yattığımızda sarıldım sarılmadı o an anladım biswyler olduğunu , ertesi gün aramadı beni hiç sorun mu var dedim cevap vermedi ama biliyorum ki telefonu elinden düşmez . Yineledim sorumu aksam konuşuruz dedi . Akşam oldu eve gittim başladı içine attığı sorunları anlatmaya . Yok ev işleri , çocukla ilgilenmem , çalışmam , olumsuz enerjim , tek çalışan benimiymişim , tek çalışan anne benimiymişim , hep stres hep olumsuzluk artık ses tonum , yürüyüşüm hersey itici geliyormuş , soğumuş , kadınlık yapmıyormuşum , seksten soğutmuşum , cilvem yokmuş bunlar yuzeysel anlattıklarıymis derinlere girse daha kırıcı olabilirmiş kırmamak için söylemiyormuş falannnnn filan . Geçer dedim bekledim , susayım diyorum içim içimi yiyor iletişim kurmaya çalışıyorum beni rahat bırak ben kendimle kalmak istiyorum bu şekilde daha mutluyum sende kendi hayatına bak diyor . Ayrılmak mı istiyorsun diyorum bu bu seçenek olabilir diyor ama net bir ifadesi yok . Biri mi var dedim çok çok çok kızdı , bunu ona yakıştırmama o zaman ne diyorum rahat ver diyor . Konuşma çok diyor ben doğal bir insanım içimden gelmedikçe bosey yapamam seks mi istiyorsun görev olarak yapayım ama içimden gelmez diyor yani hem kendime kızıyorum hem durumu anlamaya çalışıyorum anlayamadıkca saldırgan oluyorum offff sıkıştım kaldım . Seviyorum diyorum hayır sevmedin hiç diyor beni yollarca yanlız bıraktın şimdi 1,5 ayin hesabını mı tutuyorsun diyor . Gel terapiste gidelim diyorum benim buna ihtiyacım yok beni rahat bırak diyor . Soğudum senden diyor . Takil kafana göre beni yalnız bırak sürekli bu konuyu açma diyor ben ne yapayım . Artık şaşırdım kendimi gururumu da ayaklar altına aldım utanıyorum kendimden . Kendimi bu duruma soktuğum için çok kızıyorum kendime . Kocamı seviyorum ama hiç bunu ona histtetirmemisim heralde hatalarım çok olmuş ama bende görmemişim bisey ki böyle olmuşum bilmiyorum akıl verin fikir verin ne yapayım da evliliğim düzene girsin artık . Küçük çocuğum var boşanmak istemiyorum ama tamam desem itiraz etmeyecek onunla farkındayım ne yapabilirim ben . Özgüvenimi yitirdim artık

Ama ayrılma istiyorum demedi yani bu şekilde hayat devam edecek diyor ne zaman kendimi sana karşı iyi hissedersem o zaman gelirim diye konuşuyor bilmiyorum kuruntu yapıyorum diyorum ama çok çaresiz kaldım

Ama ayrılma istiyorum demedi yani bu şekilde hayat devam edecek diyor ne zaman kendimi sana karşı iyi hissedersem o zaman gelirim diye konuşuyor bilmiyorum kuruntu yapıyorum diyorum ama çok çaresiz kaldım
Ayrılmaz tabii.
Çamaşırını yıkatacak,çocuklarına baktıracak,yemeğini yaptıracak size. Ayrılmak masraflı iş,niye ayrılsın? Aynı evde oturarak da dışarıda istediği hayatı yaşayabiliyordur nasıl olsa. Öyle olmasa seksten soğudum demez.

O bu evliligi çoktan gözden çıkarmış malesef... Tek çalışan anne kadın sen misin derken bile biriyle mukayese ettiği o kadar ortada ki...

Desem ki ayrılalım tamm der omunda farkındayım ama ben seviyorum çok kocamı
Onu hiç deme o zaman.Gez dolaş kendine bak , neşeli ol, güler yüzlü ol. Tavir yapma , hakkını koru ezilme ama yumuşak yumuşak konuş. Bi süre sana dönene kadar sabırlı ol. Ailesine yağ yak , davet et. Cocukla ucunuz gezin . Haftasonu otel ayarla tatil yapin. İlgisini üstüne toplayıp, yumuşatın sonra bakarsınız.

Onu hiç deme o zaman.Gez dolaş kendine bak , neşeli ol, güler yüzlü ol. Tavir yapma , hakkını koru ezilme ama yumuşak yumuşak konuş. Bi süre sana dönene kadar sabırlı ol. Ailesine yağ yak , davet et. Cocukla ucunuz gezin . Haftasonu otel ayarla tatil yapin. İlgisini üstüne toplayıp, yumuşatın sonra bakarsınız.
Olmadı ondan gizli psikoloğa git. Aile terazisine bi süre yalnız da gidip fikir alabilirsiniz

Sana böyle davranma bil ki başkasına aşk sözleri söylüyordur

Boşanalım dediğinde tamam diyecek biri ancak bir halt yiyordur

Kendi suçunu bastırmak için seni öne sürüyor seni suçluyor kendi masum hep masum tabiki
Büyük ihtimal. Eşini başkasına kaptırma çocuğun varsa seviyorsan sen yapış. Ben bosandim pişmanım açıkçası. Erkekliğini yücelt. Ondan yardım iste . Kapağı açamadım. Tasiyamadim vs gücünü ona farkettir. Çocuğunu kullan babasına çok düşkün, babasi seni özlemiş vs

Adam ben istediğimi yapayım artık hesap sorma beni rahat bırak.Sex istersen ben seni itici buluyorum ama görev icabı yaparım ( şu laf o kadar onur kırıcı ki)diyor Boşanmak isteseniz red etmeyecek, ilişkinin devamı için adım atmıyor,terapi teklifini kabul etmiyor eeeeee kaba tabirle "ne verelim abime? "
Madem ortada sorun var neden tüm yükü size atıyor iş ev çocuk eş diye bolunurken yükünüzü tam anlamıyla alıp destek oldu mu yoksa mış gibi mi yaptı?
Suç sizde gibi manipüle ediyor Badkadi var ya hayatında ya aklında ne olmusta sıkılmış beyzade!
Dik durun kendi hayatınıza odaklanın bırakın evi bok götürsün çocuğa baksın siz gezin , sinemaya gidin,güzellik merkezine randevu alın bakın elin adamına yaranilmiyor.

Desem ki ayrılalım tamm der omunda farkındayım ama ben seviyorum çok kocamı
Adam soğumuş,siz sevseniz de bir anlam ifade etmeyecek artık.Ha bir robot, ha eşiniz.Aynı evde yaşayan iki yabancı gibi olacaksınız.Muhtemelen başka biri var,madem soğumuş bırakın gitsin.

Başkasının varlığından şüphelendim evet ama bunu yapacağını düşünmüyorum sadece şüpheye sokmak için açıklama yapmıyor çünkü ben 18 yıldır tanıyorum onu bunu bana yapsa kendine yediremez çocuğuna yediremez bunun için bile yapmaz sadece bu şüphe içinde tutmaya çalışıyor böyle düşünüyorum yani gönlü kaysa bile bi ilişkide bulunmaz sırf bunları yediremediği için ama çok inatci ve şu an benim duygularımı hiç önemsemiyor yani soğuması laf icabı değil gerçekten soğumuş nasıl toparlarım bilmiyorum ama

Sorunu net anlayamadım. Eşiniz size ev işlerinde yardım ediyor mu? Çocuğa bakıyor mu? Yani bu görevler ikinizin de mi ortak yaptığı şeylerdi? Yoksa sadece siz mi yapıyordunuz? Mesela neyi eve yansıtıyordunuz? Eşinizi bu noktaya getiren ne olmuş olabilir? Çocuğunuzla aranız nasıl?
Bunların net cevabı yok, eşiniz kırılmış gibi duruyor.
Ama işte sizin ona ne yaptığınızı nasıl kırdığınızı net bilmemiz gerekiyor ki bir şeyler söyleyelim

Adam sizi istediği kılıfa sokacak . Ev işlerine yaptıracak, çocuğa bastıracak, cilve yaptıracak amaa önce bi terbiyeye çekiyor aklınca . Bak ben olmayınca noluyo gör egosu bu . Siz süt dökmüş kedi olacaksınız o da tekrar eski haline dönecek . Tabi bu arada bütün iş yükü de size kalacak . Zaten şimdiden hatalı olduğunu kabul etmişsin

Büyük ihtimal. Eşini başkasına kaptırma çocuğun varsa seviyorsan sen yapış. Ben bosandim pişmanım açıkçası. Erkekliğini yücelt. Ondan yardım iste . Kapağı açamadım. Tasiyamadim vs gücünü ona farkettir. Çocuğunu kullan babasına çok düşkün, babasi seni özlemiş vs
Alıntıyı yanlış yapmışsınız konu sahibi ben değilim 🤣🤣

Ayrıca yaZdıklariniza hiç katılmıyorum

Ne demek yani istemiyorum soğudum diyen birinin hizmetinde dönmek

Onu yücelticem diye kendimi ezdireyim öylemi

Ya benim onurum gururum yüceliğim ne olucak

kapağı aç şunu taşı gibi gibi şeyler o erkeğe yaptırıp sen ne erkeksin sen ne güçlüsün hissettirmekte bana komik geldi dogrusu

Ben katılmıyorum soğumak bu kadar basit değil olsa olsa monoton ilerleyen hayattan sıkılmıştır ve eve gelince onca iş stresi üzerine huzur veren bir eş ona iyi gelen bir yoldaş istiyordur kendinizi onun yerine koyun empati her zaman farkındalık yaratır ve unutmayın biraz tebessüm ve pozitif şeylerden bahsetmeniz evliliğinizi yoluna sokacaktır bu durumu kafaya takıyormuş gibi asla davranmayın bir anda gidin komik birşeye gülün eğlenceli olduğunuzu farketsin ve kendinize bakımınızı arttırın ama bunu onu etkilemek için yaptığınızı belli etmeyin

X