Ne yapacağımı şaşırdım artik

Dediginiz dogru olsa kavanoz kapaginin cozemeyecegi sorun kalmazdi evlilikte. Adam cinsellik bile istemiyor. Kapakla mi erkek gibi hissedecek?

Yazılan bazı yorumlara şaşırıyorum

Neymiş biraz güleryüzlü olunucakmis şikayet edilmiyecekmiş zaman ayrilicakmis kendine evine dikkat edicek miş.. miş de miş

Oturulup sakince anlayışlı konusulacakmis azıcık kadın cilveli olucakmış adam istemeden seks isteği olucakmış bla bla

Konuyu bence tam okunmamış adam soğudum demiş direk

Dememiş ki evlilik kötüye gidiyor oturup konuşalım diye bütün kapıları kapatmış ve kadın asama yaklaşmış kadını istememiş

Boşanalım desem evet diyecek diyor adam ılımlı yada oturup konuşulacak bir durum yaratmamış ki böyle adamla ne konusucan hadi konuştun soğudum diyen adamla nasıl sevisicen nasıl aynı evde kalıcam konuşma taraftarı olup kurtaralım evliliği diye çabası olmayan adamla

Tam olarak aldatma vibe almadım (ihtimaller dahilinde) eşinizin yaşı kaç? Erkeklerin andropozumsu bir trip dönemi oluyor muhtemelen öyle bir dönem. Ona alan tanıyın bırakın nefes alsın. Yemeğini yapın önüne koyun ,ille yanıma gel diye bastırmayın, yanınıza gelince hemen sarılıp sokulmayın birşey yok ama birşey var gibi davranın. Kendinizi merkeze alın kafanızı ne dağıtacak ağır spor mu kültürel faaliyetler mi cocugunuzla gezi mi? yapın. Eğer bu bir süreçse ve altında 2. bir kadın mevzusu yoksa dönecektir. Eşiniz soğumuş ise bunu yalvararak ısrar ederek düzeltemezsiniz daha da sogutursunuz erkek soguyunca cok kırıcı ve zalim olabiliyor. Kadınlık onurunuzu koruyun.

Bir var mı yok mu bilmem de .gerçekten soğumuş sizden , yani sevgisi bitmiş ,o yüzden her şeyi bahane ediyor ya da abartıyor .bunun için yapılacak bir şey yok,
Sizin için de aynı şey olabilirdi .

Merhabalar ,
Aslında gizliden gizliye bu forumu takip ederdim ancak konu açacağım açıkçası aklıma gelmezdi. Belki yaşayan vardır belki önerisi olan vardır bellide sadece içimi dökmek için bile iyi gelir diye yazıyorum bilmiyorum.

12 yıllık evliyim bir çocuğum var .eşimle uzun yıllar flört ederek evlendik çocuktan kaynaklı her ailede olan sorunlar bizde de vardı ama eş olarak mutlu bir çifttik yani 1,5 ay öncesine kadar öyle olduğunu sanıyordum . Yoğun iş temposunda çalışıyorum ve işim gereği sorumluluk stres oldukça fazla iş yerimde . Kah is sıkıntıları eve yansıdı , kah çocuğun davranışları , kah ödevi vs çalışmaktanda söylenir oldum yani yanlışlarım oldu tabi .

1,5 ay önce eşimle yine çocuktan dolayı ev işlerinden dolayı yine bir gerilme yaşandı her zamanki gibi bir tartışmaydı ama biseyler olduğunu anlayamadım bir gün ona yanaşmaya çalıştım hastayım dedi yattı . Hastalığındadır dedim sustum ertesi gün oldu erken yattı dedim uykusu geldi heralde , 3. Gün oldu yattığımızda sarıldım sarılmadı o an anladım biswyler olduğunu , ertesi gün aramadı beni hiç sorun mu var dedim cevap vermedi ama biliyorum ki telefonu elinden düşmez . Yineledim sorumu aksam konuşuruz dedi . Akşam oldu eve gittim başladı içine attığı sorunları anlatmaya . Yok ev işleri , çocukla ilgilenmem , çalışmam , olumsuz enerjim , tek çalışan benimiymişim , tek çalışan anne benimiymişim , hep stres hep olumsuzluk artık ses tonum , yürüyüşüm hersey itici geliyormuş , soğumuş , kadınlık yapmıyormuşum , seksten soğutmuşum , cilvem yokmuş bunlar yuzeysel anlattıklarıymis derinlere girse daha kırıcı olabilirmiş kırmamak için söylemiyormuş falannnnn filan . Geçer dedim bekledim , susayım diyorum içim içimi yiyor iletişim kurmaya çalışıyorum beni rahat bırak ben kendimle kalmak istiyorum bu şekilde daha mutluyum sende kendi hayatına bak diyor . Ayrılmak mı istiyorsun diyorum bu bu seçenek olabilir diyor ama net bir ifadesi yok . Biri mi var dedim çok çok çok kızdı , bunu ona yakıştırmama o zaman ne diyorum rahat ver diyor . Konuşma çok diyor ben doğal bir insanım içimden gelmedikçe bosey yapamam seks mi istiyorsun görev olarak yapayım ama içimden gelmez diyor yani hem kendime kızıyorum hem durumu anlamaya çalışıyorum anlayamadıkca saldırgan oluyorum offff sıkıştım kaldım . Seviyorum diyorum hayır sevmedin hiç diyor beni yollarca yanlız bıraktın şimdi 1,5 ayin hesabını mı tutuyorsun diyor . Gel terapiste gidelim diyorum benim buna ihtiyacım yok beni rahat bırak diyor . Soğudum senden diyor . Takil kafana göre beni yalnız bırak sürekli bu konuyu açma diyor ben ne yapayım . Artık şaşırdım kendimi gururumu da ayaklar altına aldım utanıyorum kendimden . Kendimi bu duruma soktuğum için çok kızıyorum kendime . Kocamı seviyorum ama hiç bunu ona histtetirmemisim heralde hatalarım çok olmuş ama bende görmemişim bisey ki böyle olmuşum bilmiyorum akıl verin fikir verin ne yapayım da evliliğim düzene girsin artık . Küçük çocuğum var boşanmak istemiyorum ama tamam desem itiraz etmeyecek onunla farkındayım ne yapabilirim ben . Özgüvenimi yitirdim artık
Aldatıp aldatmadığını bilemem ama aynı benim bir arkadaşım var sizin gibi.Sürekli söylenir ,eşi bir cümle karşılık verse vah ki vah haline;bu adam seni bu çenenle iyi boşamıyor ,derim.Eş için çok yorucu olabilir misiniz?

Agdce konuştum ayrılma gibi bi düşüncesi varsa buna hazır olduğumu ama tabiki bunu istemediğimi ifade ettim kendi iç kavgamı bazı şeyleri düzelmeye çalıştığımı ama oluşan tepkilerimin de onun tepkilerinin karşılığında oluştuğunu güzellikle anlattım , kendi öz saygımı yitirmek istemediğimi ve her koşula kendimi hazırladığımı ifade ettim . Başkası olma şüphesini neden edindiğimi anlattım , kendine zaman vermesini benimde kendime zaman ayırmanın bana iyi geldiğini bu durumu sevdiğimi de anlattım. Artık zamana bırakmaktan ve düşünmemeye çalışmaktan başka Çarem yok . Bekleyip göreceğiz . Ayrılmak istese dün son noktayı koyardi diye düşünüyorum yada başkası olsa öyle biswy değil bu . Dediğiniz gibi hayat zaten yoruyor bir de evde ben yormuşum , kendi yorgunluğumu evime yansıtmışım hayatımın hatasını yapmışım da yeni yeni idrak ediyorum . Bakalım hakkımızda hayırlısı olsun Allah ne yazdıysa onu yaşarız

Agdce konuştum ayrılma gibi bi düşüncesi varsa buna hazır olduğumu ama tabiki bunu istemediğimi ifade ettim kendi iç kavgamı bazı şeyleri düzelmeye çalıştığımı ama oluşan tepkilerimin de onun tepkilerinin karşılığında oluştuğunu güzellikle anlattım , kendi öz saygımı yitirmek istemediğimi ve her koşula kendimi hazırladığımı ifade ettim . Başkası olma şüphesini neden edindiğimi anlattım , kendine zaman vermesini benimde kendime zaman ayırmanın bana iyi geldiğini bu durumu sevdiğimi de anlattım. Artık zamana bırakmaktan ve düşünmemeye çalışmaktan başka Çarem yok . Bekleyip göreceğiz . Ayrılmak istese dün son noktayı koyardi diye düşünüyorum yada başkası olsa öyle biswy değil bu . Dediğiniz gibi hayat zaten yoruyor bir de evde ben yormuşum , kendi yorgunluğumu evime yansıtmışım hayatımın hatasını yapmışım da yeni yeni idrak ediyorum . Bakalım hakkımızda hayırlısı olsun Allah ne yazdıysa onu yaşarız
Kendinizi suçlamanız çok saçma geldi.
Madem şikayetçiydi durumlardan iş buralara gelmeden neden bahsetmedi neden ciddi konuşup onarmak istemedi? İnsan evlilikte bir anda soğudum diyip işin içinden sıyrılamaz. Yazık bir de size yıkmış tüm suçu, kendi yiyip için elinin ucuyla bi bulaşık makinesi boşaltıp yaygara yapanlardan mı acaba?

Vah vah tek çalışan kadın sen misin, her işe koş, paralan ama sakın olla ki yorgun görünme, evde hep mutlu hep enerjik hep bakımlı ol diyor ooo paşazade, kendi ne getiriyor peki eve hangi işin ucundan tutuyor? Geç karşısına söyle böyle konu sahibesi, sen surat asmaktan başka ne işe yarıyorsun kendini ne sanıyorsun diceksiniz. Bırak şımartma daha fazla madme soğumuş beyzade defolsun gitsin, amddi manevi hakkını versin sonra da nereye giderse gitsin.

Hangimiz surat asmıyor ki?kocam kocam diye peşinde koşanlar çok az
Gül bahçesinde yaşatsa şikayet etmeye hakkı olur.

Hangimiz surat asmıyor ki?kocam kocam diye peşinde koşanlar çok az
Gül bahçesinde yaşatsa şikayet etmeye hakkı olur.
Arkadaşım peşinde koşuyor kocam kocam diye.
Adam yemekleri hep yapıyor, sofra hazırlıyor. Kadın mutfak kokuyor diye kahvaltısını salona bekliyor. Hasta olsa termosa bitki çayını koyuyor ve asla kadın alışveriş yapmıyor, evde kaç yumurta var peynir mi bitmiş haberi yok.
Doğal olarak peşinde koşuyor🤣

Arkadaşım peşinde koşuyor kocam kocam diye.
Adam yemekleri hep yapıyor, sofra hazırlıyor. Kadın mutfak kokuyor diye kahvaltısını salona bekliyor. Hasta olsa termosa bitki çayını koyuyor ve asla kadın alışveriş yapmıyor, evde kaç yumurta var peynir mi bitmiş haberi yok.
Doğal olarak peşinde koşuyor🤣
Kaynanamda öyle 1 ekmek almisligi yok ev kadını adamı öyle bir sindirmiski

Dediginiz dogru olsa kavanoz kapaginin cozemeyecegi sorun kalmazdi evlilikte. Adam cinsellik bile istemiyor. Kapakla mi erkek gibi hissedecek?
Ayy takildiniz kapağa o basit bi örnek. Nasıl öküze çifte sürdürüp gücünden yararlaniliyorsa , adamsın erkeksin diyip biraz pofpoflasin işte öff fikir verdiğime pişman ettiniz hanımlar 😅

Büyük ihtimal. Eşini başkasına kaptırma çocuğun varsa seviyorsan sen yapış. Ben bosandim pişmanım açıkçası. Erkekliğini yücelt. Ondan yardım iste . Kapağı açamadım. Tasiyamadim vs gücünü ona farkettir. Çocuğunu kullan babasına çok düşkün, babasi seni özlemiş vs
Valla ben utanıyorum böyle fikirler gördükçe.

Adam sizi ne güzel manipüle etmiş kendinizi suçlu çıkarmış vicdan azabına dönmüş. Bir kere soğumuş ama gerçekten soğumuş erkeğin duvarını yikamazsiniz o kaleye giremezsiniz. Simdi ayrılmamak ve sevdiğiniz için çareler arıyorsunuz, ama adam herşeyi size yıkmış o çok mükemmel siz tü kaka hayat ona zor! size kolay mı o yoruluyor da siz yorulmuyormusunuz. Bunu kendinize reva görmekte ki amaç nedir cidden meraktan soruyorum yargılanmaktan değil. kendi yorgunluğumu da kendi evime yansitamazsam ben batsın o evlilik. Önce siz öğretilmiş çaresizliği bir tarafa bırakıp kendinizi sevin. Gerisi hallolur

X