Ne yapacağımı şaşırdım kaldım:(

cecece123

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
8 Ağustos 2010
115
0
Arkadaşlar merhaba, herkese iyi pazarlar öncelikle. Uzun zamandır siteyi ziyaret edemiyordum son dönemlerde baya sıkıntılı, kararsız günler yaşamam tekrar döndürdü beni bu siteye.. Hani boşa koysan dolmaz, doluya koysan almaz derler ya aynen öyle bir dönemden geçiyorum. Psikolog yardımı almaya başladım ama henüz bir faydasını göremedim. Dolayısıyla hepinizin fikirlerine çok ihtiyacım var. Ben 24 yasında 2 yıldır çalışan biriyim. yaklaşık 2 yıl önce 2 bucuk yıllık,evliliğe giden bir ilişkim bitti. Herkesin gıpta ettiği örnek ilişkilerden biriydi ama yürümedi ayrıldık 3 yıla yakın bir süre sonunda. Sonrasında 1 bucuk yıla yakın yalnız kaldım hayatıma kimse girmedi. Kimseye bisey hissedemedim ve işin açığı bir daha kimseye bisey hissedemem sanıyordum. 7 ay önce aynı yerde calıstıgım bir insana karsı biseyler hissetmeye basladım hiç umudum yokken cok garip bir şekilde bu hoslantı aldı basını gitti ve bi ilişki içerisinde buldum kendimi. Başlarda kendimi çok tuttum sevgili olmamam lazım diye çünkü karsıma cıkan bu insanın mantıklı olmayan tarafları vardı. Bir kere benden yaşı büyük 35 yaşında. İkinci büyük sıkıntı 3 yıl önce eşinden bosanmış. Cocuğu falan yok fakat bu durumu ben ister istemez takıyorum. Kendim kabullensem bile baskaları yorum yapacak biliyorum ve maalesef insanların ne dediğine fazla kulak asan çok takan biriyim. O kadar cok boyutlu düsünüyorum ki ileride bu iş evliliğe gitse düğünüm bile sanki buruk olacak istedğim gibi olmayacak Sonuçta o bu heyecanı daha önce yaşamış diyorum kendi kendime. Sevgi anlamında cok yogun her sey hatta beni o kadar seviyor ki daha önce kimse böyle duygular beslemedi bana. Evlenmeyi düşünüyor benimle ve bunu bi cok kez ima etti. Diğer taraftan yaşı, boşanmış olmasını beni gelecekle ilgili düsündürdüğünden bu ilişkiye kendimi tam veremiyorum. Cok fazla tartısıyoruz bazen onu 2. Plana atıyorum ama sevgi konusunda o da onu cok sevdigimi biliyor. Kafama taktıgım seyleri yüzüne de söyleyemiyorum. Hep kendi içimde yasıyorum . 1 ay önce bana söyledği bi yalanı yakaladım cok önemli bir sey değildi fakat ben biraz olayı büyüttüm 1 aydır böyle cok arada kalmış dönemdeyiz eskisi kadar görüsmüyorum yani hem sevgili hem değil gibiyiz. Bu süreç hem söyledği yalandan hem de benim kafamdaki türlü türlü sorulardan kaynaklı ama bu sekilde de aşırı yıpranıyorum ve yıpratıyorum onu da.ve o kadar kötü bi his ki onu seviyorum buna eminim ama mantığımı dinledğimde uyumlu olmadığımızı düsünüyorum. İleride bu yaş farkı sorun olur mu mesela diyorum ya da ne biliyim arkadas ortamı falan yaşından dolayı hiç bana uygun değil onlardan keyif almıyorum yarın bi gün evlensek bu önemli bir sey değil mi? Ya da kendi kendime yanımda yaslı mı görünüyor insanlar yorum mu yapıyor diye düşünüyorum. O bunların hiçbirini bilmiyor bu kadar detaylı. Aslına bakarsanız cok sık tartısıyoruz bazen cabuk öfkeleniyor cok alınganlık yapıyor kücük cocuk gbi davranıyor bazen ve mesela bu da beni düsündürüyor.ne yapacağımı şaşırdım artık bir karar vermem gerekiyor ya tamamen bitecek ya da bu adamı böyle kabullenip sonuna kadar gideceğim. Bu sekilde onu da oyalıyorum gibi geliyor çünkü. Adam en nihayetinde 35 yasında... En azından benimle olmayacaksa bi an önce acısını yaşar ve hayatına devam eder. Bana öyle seyler söylüyor ki kimse beni böyle el üstünde tutmadı su ana kadar. Zaten beni hala devam ettirebilecek tek şey içimdeki sevgi ve onun bana duydugu güçlü hisler. 35 yasında gerçek aşkı buldum ben bu inanılmaz bir şey diyor hep. Eski eşinden konu açtığımda ondan kat be katını sevdigini söylüyor mesela.. Sırılsıklam aşık modunda.. Ve ben bunların gerçekliğine de inanıyorum aslına bakarsanız. Ama işte her şey sadece sevgiyle bitmiyor maalesef özellikle evlilik odaklı bakıyorsanız biraz mantık da devreye giriyor ister istemez. Onun üzüleceğini düsünerek bi adım da atamıyorum tam kopamıyorum da çünkü.sonra üzülüyorum bunları düsündüğüme onun için.isteyerek mi boşandı sanki dye düsünüp vicdan yapıyorum kendimce. Çok kötü durumdayım ne yapacağımı şaşırdım kaldım 7 aydır birlikteyiz ve benim artık bir karar vermem gerekiyor. Biterse de bi daha kimse beni onun kadar sevmeyecek gibi geliyor. Kimseye bisey hissedemeyeceğim sonsuza kadar sanki... İçimdeki sevgi ve merhamet ona karşı bitirmemi de engelliyor. Ama kafama taktıgım onca sey de devam ettiremiyor tam olarak.
Fikirlerinizi bekliyorum :KK43:

Bence hiç o topa girme. Saten sende pek kendinden emin değilsin. . Bence sağlıklı bir ilişki olmaz die düşünüyorum. Yalan yalandir büyüğü küçüğü olmaz bu arada

Mantıklı bir insansınız. Bu çok güzel. Çünkü öyle de olması gerekiyor, yoksa önümüze çıkan ilk insanla evleniriz ama bizler mutlu güzel bir yuva kurmak istiyoruz.
Fakat bu adamla olmaz. Çünkü bi kere neden ayrılmış? Ülkemizde kadınlar için boşanmak çok zordur, elbet büyük bir sebebi var ki boşanmışlar. Hadi onu geçtim aranızdaki yaş farkı çok fazla. O 45 siz 35 olsaydınız olurdu ama siz daha 24 yaşındasınız. Ve anlattığınız kadarıyla da genç ruhlu ve yaşamayı seviyorsunuz. Bu yüzden en fazla 30 yaşında bir insan daha uygun olur.
Bir diğer konu sanırım biraz da takıntılısınız. Çünkü onun 2.evliliği olacağı için aynı duyguları yaşamaz diyorsunuz. Ve bu düşünce evlilikten sonra da onun her hareketi; önceden yaşamış ondan böyle diye huzursuzluk doğmasına sebep olacak.
Ayrıca tekrar sevemem diye bir şey yok. Sonuçta daha önceki sevgilinizi de çok sevmiştiniz ama tekrar sevdiniz. O yüzden tekrar başkasını seversiniz fakat öncelikle tüm şartların uygun olduğu bir insanı sevin. Mantığınızla kalbiniz uyum içinde olsun. Sevgiler.

Suanda yalvar yakar yalvarma modunda.. Benim için her seyi yapar biliyorum. ve bu kadar sevgiyi bir daha bulabilir miyim bilmiyorum. O üzülecek diye suanda tam bir karar da veremiyorum. Biliyorum ki tamamen biterse çok acı çekecek. Ve kendi üzülmemi geçtim onun üzülecek olmasına dayanamıyorum... Çünkü ikimiz de severek ayrılıyoruz aslına bakarsanız. Ama işte bissürü mantıklı olmayan şey var. O kadar zor ki... Allah kimseyi böyle bir duruma getirmesin gerçekten cok zor...

Suanda yalvar yakar yalvarma modunda.. Benim için her seyi yapar biliyorum. ve bu kadar sevgiyi bir daha bulabilir miyim bilmiyorum. O üzülecek diye suanda tam bir karar da veremiyorum. Biliyorum ki tamamen biterse çok acı çekecek. Ve kendi üzülmemi geçtim onun üzülecek olmasına dayanamıyorum... Çünkü ikimiz de severek ayrılıyoruz aslına bakarsanız. Ama işte bissürü mantıklı olmayan şey var. O kadar zor ki... Allah kimseyi böyle bir duruma getirmesin gerçekten cok zor...
Allah zaten kimseyi böyle bir duruma getirmiyor, bizler kendimizi o duruma sokuyoruz. Ayrılığın doğasında zaten üzüntü var. Zor diye de bir şey yok emin olun. Bırakın üzülsün ne olacak? Evlendikten sonra üzülmekten iyidir.

yas farkı sorun . simdiden yanıma yakısırmı diye düsünüyorsun .
karsı tarafın senin aklına hükemtmeaine izin verme sen ne istiyorsun sadece kendine bak .

Adam 35 yaşında gerçek aşkı bulduğunu söylüyormuş. Siz daha 24 yaşındaymışsınız. Demek ki gerçek aşkı bulmanın yaşı yokmuş. Ki ben eski eşine de size söylediklerini söylediğine eminim. Lafta herkes her şeyi söyler...Bence yaşınıza uygun birini bulun. En fazla 4 yaş iyidir..

Yaş farkı
Medeni hal farkı
Sorunlarınız bunlar.

Bunları aşabilmek için büyük bir sevgi gerekiyor ki bazen sevgi çözüm olmayabilir de.

Siz henüz kendi içinizde bu farklılıkları aşamamışsınız bu yüzden bu iş zor derim ben.

İnsanlar elbette konuşacaklar ama bunlara dayanmak ya da aman ne derlerse desinler demek için sizin kafanızda soru işareti kalmaması lazım.

Şunu da ekleyeyim, 24 yaş bazı şeyleri aceleye getirmek için çok erken bir yaş. Karşınıza sevebileceğiniz, içinize sinen biri çıkacaktır illa ki.

Benim görüşüm ; erkekler 2. Eşlerine daha bi değer veriyorlar.
Omcekinde yaptıkları hataları tekrarlamiyolar bana kalırsa.
Benim de eşimin 2. Evliliği ama bizimkinin düğün günü bitmiş gitmiş.
Medeni Hali sizi o kadar etkilemesin derim.
Çevremde de çok görüyorum.
Yaş farkına gelince elbette ufak tefek sorunlar olur ama kabul edilmeyecek bişey de değil.
Siz yine de iyi düşünün.
Sizi mutlu edeceğine inaniyosaniz başlayın. Aksi bi durum varsa da ayrilin.

bence size ilgisinden dolayi onu sevdiginizi dusunuyorsunuz. yoksa net olurdunuz. bence yol yakinken vazgecin. duruma gore degisir ama yas farki ileride sorun olabilir, sizin icin.

35 yaşında adam sizi tabi sever, evlenmek ister.
Çok iyi düşünün. Ben boşanan erkeğe önyargılıyım. Ülkemizde kadınlar çok zor boşanıyor. İhaneti bile kadınların %90'ı yutuyor bu forumda görüyoruz. Boşanan erkekte mutlaka vardır bi sıkıntı.

X