Ne yapacağımı şaşırdım..

Sigara içen biri için o gün içmeyiversin diye bişey olmaz bunu bilmemek ayrı tuhaflık yani. İçmiyorum ama içenlerde var etrafımda. Mesela benim erkek kardeşim var içer. Balkonda içer, içtikten sonra ellerini yıkaması yeterli adama sigarayı o gün boyunca içme diyemez kimse.

Konu sahibi kapıya bebekle çıkınca istemsiz olarak gelenlerde direkt olarak bebeğe yapışıyor. Bu kötü niyetten değil.

Benim de gorumcelerim gelir kapıyı bebeklerimle açarsam direkt ona sarılırlar sonra ellerinizi yıkamadan çocukları öptük derler hepsi kuyruğa girer el yıkamaya. Yani bunlar ani refleksle olan şeyler. Kötü niyet yok.

Konu sahibinin gorumcesinde de kötü niyetlik bişey yok diye düşünüyorum kaldı ki çocuğu yokmuş ona bu tür muamelelerde bulunmak bence çok kırıcı bişey.

Konu sahibinin Kendi ailesinde hiç mi sigara içen yok eminim vardır ve ona karşı bu kadar kinli bir şekilde laflar söylenmiyordur.
1. Ben bebeğimle hiç kimseyi kapıda karşılamıyorum . Kapıda karşılıyorum diye bir şey söylediğimi hatırlamıyorum .
Bak dediğiniz gibi ne güzel söylüyorsunuz kapıda karşılasam refleks olarak bebeğe giderler sonra ay eşlerimizi yıkamadık derler sırasıyla giderler yıkamaya . Bunu kayınvalidem yapıyor kayınpederim görümcemin eşi dur diyorlar bi banyoya gidelim ama görümceme söylemeniz gerek her defasında sıkıntı yok söylenir o da sorun değil .. sorun o da değil zaten ..
2. Ne gibi muamele yapıyorum ki sadece tek istediğim kararlarıma kurallarıma saygı duyulması .
3. Benim ailemde sigara içen yok .
Evime sigara içen biri geldiğinde kararımı kuralımı bildiği için ona göre davranır ve bebeğimi mımcıklama kısmına geçerler. Herkese 2-3 kere hatırlatmam yetti.
Ne gibi laflar söylüyorum mesela . Ya ellerini yıkar mısın şimdi kapının önünde sigara içtin üstünü çıkarır mısın . Saçını toplar mısın uzun baya çünkü bunlar mı kötü ? Herkesin yavrusu kendine özel kendinedir alt tarafı 2 tane kuralım var buna da saygı duyulmasını istiyorum. Sigara içecekse içsin banane . İnadına bilerek yapmasın .

Sigara içen biri için o gün içmeyiversin diye bişey olmaz bunu bilmemek ayrı tuhaflık yani. İçmiyorum ama içenlerde var etrafımda. Mesela benim erkek kardeşim var içer. Balkonda içer, içtikten sonra ellerini yıkaması yeterli adama sigarayı o gün boyunca içme diyemez kimse.

Konu sahibi kapıya bebekle çıkınca istemsiz olarak gelenlerde direkt olarak bebeğe yapışıyor. Bu kötü niyetten değil.

Benim de gorumcelerim gelir kapıyı bebeklerimle açarsam direkt ona sarılırlar sonra ellerinizi yıkamadan çocukları öptük derler hepsi kuyruğa girer el yıkamaya. Yani bunlar ani refleksle olan şeyler. Kötü niyet yok.

Konu sahibinin gorumcesinde de kötü niyetlik bişey yok diye düşünüyorum kaldı ki çocuğu yokmuş ona bu tür muamelelerde bulunmak bence çok kırıcı bişey.

Konu sahibinin Kendi ailesinde hiç mi sigara içen yok eminim vardır ve ona karşı bu kadar kinli bir şekilde laflar söylenmiyordur.
Sorun zaten sizin bu bakış açınızda . Sanıyorsunuz ki mesele eş ailesi ile çekişmek ondan dolayı bu insanlar inadına yapmaya devam ediyor. Siz rahatsız olmayabilirsiniz ama doktorlar uyarıyor ellerinizi yıkamadan öpmeyin diye. Siz rahatsız olmuyorsunuz diye başkası rahatsız olmayacak diye birşey yok . Insanlar çocuklarıyla ilgili karar alır diğerleri de buna uyar.

Açık konuşayım psikopat falan değilse kimsenin çocuğun yüzüne sigara üfleyeceğini düşünmüyorum. Bizi çoğunlukla babaannemiz büyüttü fosur fosur sigara içen bir kadındı ama bir gün olsun suratımıza üflemedi. Burayı biraz abartıyor gibi geldi konu sahibi
Eve gelen misafirleri genelde mutfakta sigara içmesini istiyoruz elbette ek olarak sigara içilsin içilmesin evinize bir hava temizleyici alsanız hem siz hem de bebek adına daha iyi olur. Sigara içilmeyen evler dahi hava olarak kirlidir.
Diğer mesele köpek mevzuusunu neden belirttiniz kadın çocuksuz vs diye mi yoksa hijyen kaynaklı mı bilmiyorum niyet okuyuculuğu yapamıyoruz hijyen kaynaklı yazdığınızı varsayarak şöyle açıklayayım.
Bilginiz olsun evcil hayvanlarla büyüyen çocukların hem duygusal gelişimi hem de bağışıklık yönünden diğer çocuklardan üstündür. Keşke çocuklu her evin bir evcili olsa da ot gibi büyümese çocuklar…
Neden üflemesini abartayım ki bariz gözümün içine baka baka yaptı ben söyleyince ay pardon oldu olmayan bir şeyi söyleyecek halim yok . Kimse kimseyi tanımıyor sonuçta ..
benim oğlumdan önce balkonda sigara içilirdi ona rağmen sanki salonda içilmiş gibi koku olurdu şimdi balkon dahil hiç bir yerde içirtmiyorum .
Evime gelen herkes görümcem dahil giriş katta oturduğumdan kapının önüne çıkıyor balkondan tabure çay veririm .. (belirteyim bişy gelmesin gene )
Köpek kısmını belirttim ona göre yorum yapılır diye çocukları yok olmuyor yapmıyor bilemem köpeklerini çocukları gibi sever ki olması gerekende o ..
evimde hava temizleyici var . Karı koca olarak sigara içmesekte çalışır . Ki sigara için değil genel aldık .
Evcil hayvan dediğiniz kısmını biliyorum çocuklara ne kadar yararlı olduğunu ama görümcemin köpekleri ile değil sadece 1 köpeği ile şuanlık Yanyana gelmesi mümkün değil fazla hareketli ve zıplayan birisi dogo kendisi büyük görümcemin eşi zor zaptediyor köpeğini . Ve evi resmen kıl içinde tüy içinde koltuklarına oturamıyoruz gittiğimizde üstümüz komple kıl oluyor ve çocuğum onları yutabilir .(daha çok küçük belki ileride )
Bi anne olarak saçma da olsa doğruda olsa koyduğum kurallara saygı duyulmasını isterim. Kediyle büyütürüm köpekle büyütürüm büyütmem isterim istemem buna kimse karışamaz ki . Sırf köpekleri var diye de mecbur değilim .

Kadın çocuksuz demek çocukla ilgili pek fikri yok kurallar konusunda bu sebeple hassas değil olabilir mi? Üreyememiş ben doğurdum demek için asıl psikopat olmak lazım . Hani çocuk sahibi olan insanlar biraz daha birbirinin halinden anlar ya

Kadın çocuksuz demek çocukla ilgili pek fikri yok kurallar konusunda bu sebeple hassas değil olabilir mi? Üreyememiş ben doğurdum demek için asıl psikopat olmak lazım . Hani çocuk sahibi olan insanlar biraz daha birbirinin halinden anlar ya
Zaten onun için belirttim yukarıda bi yorumumda var çocuğu olmadığı için bilmiyordur belki anlamıyordur hassaslığımı diye söyledim .
Üreyememiş ben üredim neden diyeyim ne kadar çirkin bi Anne olarak bunu söylemem bunu söyleyen insan varsa da direk kötüdür zaten .. Hiç kimseye söylenmez ki kaldı ki görümcemin olmuyor mu istemiyor mu bilinmiyor ki . Belki istemiyor çocuk gayet normal bu da onun kararı bana saçma da gelse saygı duyarım.

X