Ne yapacağımı şaşırdım..

Başkasına cevap yazsam çok daha sert cevap verebilirdi burda saygınız için teşekkürler 😊
ayy yok yazık günah tanımam sizi neden günahınıza gireyim, hakkınızı yiyeyim. gerek yok herkesin kendi fikri. kimse bana katılmak zorunda değil tabii ki 😂 (yarın size büyü yaptırıyormusum) 😂

Çok iyimsersin. Kendi çocuğu olan yeğenini sevemez mi? Hele ki kendi çocukları büyümüşse bebek olan yeğen her türlü sevilir.
Kendimi düzgün açıklamamışım. Yani mesela kendi çocuğuna tavrı nasıl, çok sigara içip de sevmek istiyorsa kendi çocuğunu sevsin falan bunların önü kesiliyor. Tabii ki çocuğu olan da yeğeni sever ama olmayan belki daha fazla sevebilir demek istedim düzgün yazmamışım

bilemiyorum sizi tanımıyorum, görümcenizi de ben öyle hissettim sadece. bu yaşıma kadar içten bir oturup konusmayla hallolmayan sorun görmedim. bence siz de güzel bir sekilde konusun bebeğinizin her halasının kucağında olduğunda endişelenmek istemediğinizi size yardımcı olmasını isteyin. ben anlayacağına inanıyorum.
Konuşmadığımı mı zannediyorsunuz defalarca konuştum başbaşa oğlumu severken değişen bir şey olmadı hep ay sen yanlış anlamışsın modu oldu

Sigara dumanı soluyan çocuk altı kat daha fazla hasta olma riski taşıyor . Bebeği gerçekten sevdiğini sanmıyorum niyeti iyi olan insan bu şekilde davranmaz . O yüzden sizde halası diye görüşmeyi sürekli sürdürmek zorunda değilsiniz . Yılda bir kere görüşseniz yeterli . Hatta ben olsam bu düşüncemi net söylerim . Senin niyetin benimle mi inatlasmak çocuk mu sevmek . Çocuğuma göz göre göre zarar verkene izin vermem diye
Fazla görüşmüyoruz zaten uzakta oldukları için . Ben görüşmekten ziyade bunu neden yapıyor bilmiyorum 🤷. Niyeti kötü diyemem sanmıyorum. Sadece tek bi huyu var ben yönlendireyim ben yapayım benim dediğim olsun

Ter kokusu ve ağız kokusu ne ayol sen ve kocan durmadan banyo mu yapıyorsunuz, sürekli diş mi fırçalıyorsunuz çocuğu sevmek için. ?
Birebir maruz kalmaktan bahsediyorum tabi ki hayır . Mesela eşim direk uykudan kalktığı zaman kokar ağzı ağır bi koku diş etlerinden sanırım o zaman eşime de söylerim . Bazen kahveye gider terlemiş kokar sigara siner kokar o zamanda söylerim

insanlara güven sorunum var😂 hayır cidden genelde ben de çok ılımlıyımdır ama hislerimde de yanılmam. ben okur okumaz öyle bir hissiyat aldim. benim de cocugum olmuyor ve kedi besliyorum o yüzden bana çok hassas gelmis olabilir. (kendimi de eleştiririm yani he) ama zor yanılırım hislerimde yani 😂
Herkes her şeyi besler oluyordur olmuyordur istemiyorlardır yapmamışlardır bilemem . Ama biri size çocuğuyla ilgili bir şey söylüyorsa saygı duyar yapmazsınız dikkat edersiniz doğru yada yanlış . Onun haricinde neden aksini yaparsanız ki mesela . Hadi diyelim benim tavrım itici ben nasıl konuştuysam senle sende gel benimle konuş neyden rahatsızsan mesela ..

Bilinsin istedim kendi çocuğunu öyle seviyor diye cümlesine açıklık getirmemiş oldum başka bir şey yok çünkü bu sefer herkes başlayacaktı kendi çocuğunu nasıl seviyor sevsin demeye
Suizan ettiysem affedin; fakat bana iyi niyetli gelmedi. Tuhaf diye betimlediniz, sonra verdiğiniz ayrıntılar konuyla alâkasızdı; satır aralarında sanki farklı bir mesaj vermek istediniz. Amiyane tabirle adeta kocamış(!), çocuk sahibi olmamış ya da olamamış bu yüzden kafayı köpekle bozmuş, benim çocuğum oldu bu yüzden kıllık olsun diye inadıma davranıyor mesajı aldım. Yoksa kaç senelik evli, köpeği varın bu tablodaki yeri ne anlam veremedim. Umarım benim anladığım şekilde değildir; zirâ hoş değil.

Yoksa özellikle sigara konusunda çok haklısınız. Direkt yanında içmiyorsa büyütülecek bir şey olduğunu düşünmüyorum. Yüzüne üflemesi detayı kabul edilemez bir detay mesela. İç ortamda da içiyor mu? İçtiği ortamdan bir dahakine direkt çocuğunuzu uzaklaştırın. Veya dışarıda/balkonda içmesini teklif edin.

Belli ki kocaman insanları kukla gibi oynatıyorsuniz..

Belki de gerektiği kadar kibar değilsiniz. O yüzden eşinizin kardeşi de size pek kibar davranamıyor. Etki tepki olayı..

Çocuğu olmayabilir ama inanın o da yeğenini en az sizin kadar seviyordur..

Birebir maruz kalmaktan bahsediyorum tabi ki hayır . Mesela eşim direk uykudan kalktığı zaman kokar ağzı ağır bi koku diş etlerinden sanırım o zaman eşime de söylerim . Bazen kahveye gider terlemiş kokar sigara siner kokar o zamanda söylerim
İyi de sigara içen birisinin teni bildiğimiz sigara kokar kıyafetleri de. Hatta dolabındaki yıkanmış tertemiz kıyafetleri bile sigara kokar dolabın içine kadar siner o koku. Ne yapsın kadın yeğenini sevmek için yılan gibi deri mi değiştirsin.

Uykudan uyanınca herkesin kokar ağzı. Mesela ramazanlar da oruçken de kokar açlıktan. Ramazanda diş de fırçalanmaz ki oruç oruç 🙄

Yada gece bebek uyandı eşin hiç gece uyanınca bebeği öpemez mi direkt fırçalar sonra mi öper. Sende mi öylesin yani.

İyi de sigara içen birisinin teni bildiğimiz sigara kokar kıyafetleri de. Hatta dolabındaki yıkanmış tertemiz kıyafetleri bile sigara kokar dolabın içine kadar siner o koku. Ne yapsın kadın yeğenini sevmek için yılan gibi deri mi değiştirsin.

Uykudan uyanınca herkesin kokar ağzı. Mesela ramazanlar da oruçken de kokar açlıktan. Ramazanda diş de fırçalanmaz ki oruç oruç 🙄

Yada gece bebek uyandı eşin hiç gece uyanınca bebeği öpemez mi direkt fırçalar sonra mi öper. Sende mi öylesin yani.
Anne baba olarak icmiyorlarsa niye maruz bıraksınlar ? 20 yıl öncesinde mi yaşıyoruz ? Dinleyin çocuk doktorlarını bu konudaki fikirleri net . Çocuk olduğu gunler zahmet olmazsa icmeyiversin sevecekse . Eskiden çocuğun yanında oturup icenlerden ne farkı var şu yazdiklarinizin . Çocuğunuz yoktur , bilginiz yoktur anlarım ama kendi kendinize deri mi değiştirsin tarzı tuhaf cikarimlariniz çok garip . Bilim var değil mi? Anne ve babanın dışındaki insanlar çocuklarla ilgili karara varamazlar . Çocuğa yaklaşırken ebeveynin belirttiği kurallara uymak zorundalar .

Fazla görüşmüyoruz zaten uzakta oldukları için . Ben görüşmekten ziyade bunu neden yapıyor bilmiyorum 🤷. Niyeti kötü diyemem sanmıyorum. Sadece tek bi huyu var ben yönlendireyim ben yapayım benim dediğim olsun
Benim çözümüm eşimin ailesiyle birkaç ay görüşmemek oldu . Onlarda inatla birkaç şey yaptılar birde üstüne terk edip gittiler . Bende kesinlikle iletişim kurmadım . Şimdi kurallari çignemiyorlar. Ya açık konusacaksiniz yA bir süre iletişimi keseceksiniz . Bazı insanlar anlamıyor malesef yüz kez söyleseniz de

Eşim, ben ve ailelerimizde sigara kullanan yok. Eşim zaten sigara konusunda aşırı aşırı hassas. Ben de hoşlanmıyorum. Biraz maruz kalsak baş ağrısı yapiyor. Sigara kullanmayan insanlar için çok zorlayıcı bence eli, saçı başı sigara kokan insanlarla yakın temasta olmak. Kaldı ki bebek bu.
Sadece sigara da değil. Emzirme sürecinde parfüm kullanmadım yaklaşık iki yıl, ten ürünü makyaj sayılı yapmışımdır. Bebek dediğiniz insanın yüzünü eller o elleri ağzına sokar, yüzünü yalar vs vs. E bebeği sevmek isteyen kişi de dikkat etsin bi zahmet. Sigarayı kapıda söndürüp eve dalmasın, ellerini bi yıkasın, saçını toplasın ne bileyim özen göstermeye çalışsın.

Konu sahibinin görümcesinin çocuğu olmadığını belirtmesi bence mantıklı. Benim çocuğum yokken çocuklarla ilgili pek çok hassasiyeti anlayamazdım. Anne olmanın fiziksel ve metal olarak zorluğunu, çocukları için kaygılarını anlayamazdım. Ayrıca çocuğu olmayan kişilerin de yeğen sevgisini daha yoğun yaşadığı doğru bence. Ama köpeğin konuyla alakasız çözemedim :KK70: Belki evcil hayvanı olan kişiler de annelerle benzer hassasiyetlere sahiptir o yüzden belirtmiştir.

Fazla görüşmüyorsanız neden bu kadar çık sorun ettiniz ki?! Ben de her hafta falan sanmıştım. Ne kadar uyarırsan uyar, koskoca kadının bunu kendisinin düşünmesi lazım maalesef o istemediği sürece siz onu değiştiremeyeceksiniz.

İki kadın sevmiyorsunuz sanırım birbirinizi ilk torun falan biraz abartı mi olmuş sanki 😂hayırla büyütün çocuğunuzu......görümcenin köpeğini niye belirttiniz.....yüz yüze bence birbirinize düşündüklerinizi ve sevmediğiniz şeyleri söyleyin .....onun sigarası sizin endişeler.....tabi sonucu nolur bilemem 🙄Ama çocuk biraz büyüyünce biri gelsede bir 10 dakka oyalasa diye bı haller gelebilir o zamanda çok aranabilir görümce bilemedim şimdi

Suizan ettiysem affedin; fakat bana iyi niyetli gelmedi. Tuhaf diye betimlediniz, sonra verdiğiniz ayrıntılar konuyla alâkasızdı; satır aralarında sanki farklı bir mesaj vermek istediniz. Amiyane tabirle adeta kocamış(!), çocuk sahibi olmamış ya da olamamış bu yüzden kafayı köpekle bozmuş, benim çocuğum oldu bu yüzden kıllık olsun diye inadıma davranıyor mesajı aldım. Yoksa kaç senelik evli, köpeği varın bu tablodaki yeri ne anlam veremedim. Umarım benim anladığım şekilde değildir; zirâ hoş değil.

Yoksa özellikle sigara konusunda çok haklısınız. Direkt yanında içmiyorsa büyütülecek bir şey olduğunu düşünmüyorum. Yüzüne üflemesi detayı kabul edilemez bir detay mesela. İç ortamda da içiyor mu? İçtiği ortamdan bir dahakine direkt çocuğunuzu uzaklaştırın. Veya dışarıda/balkonda içmesini teklif edin.
Ne alaka böyle bir şey söyleyeyim . Kocamış falan tabire niye kullanayım aramızda 3 yaş var kendisi ile :) .. 20 küsür yıllık evli yapsaydı yada olsaydı benm çocuğumdan kaç yaş büyük kuzeni olacaktı ona göre ben kocamış bi insanım hatta 😃 böyle neden düşüneyim .
Beni ilgilendirmez çocuk yapmış yapmamış olmuş olmamış .. ben bana olan bu tavrını merak ediyorum ve nasıl davranmam konusunda yardım istiyorum . Çünkü ne yaptım ise olmadı konuştum olmadı söylendim olmadı abisi söyledi tamam oldu ama yine yapmaya devam etti . Evde içmiyor , balkonda da . Köpeklere bakma bahanesi ile 2 saatte bi evine iniyor içiyo ağzı üstü sigara kokuyo geliyo .. bizzat alıyorum o kokuyu . Sonra yeğenini kucağına alıyo gözümün içine baka baka suratına üflüyo ben bundan rahatsızım ..

Anne baba olarak icmiyorlarsa niye maruz bıraksınlar ? 20 yıl öncesinde mi yaşıyoruz ? Dinleyin çocuk doktorlarını bu konudaki fikirleri net . Çocuk olduğu gunler zahmet olmazsa icmeyiversin sevecekse . Eskiden çocuğun yanında oturup icenlerden ne farkı var şu yazdiklarinizin . Çocuğunuz yoktur , bilginiz yoktur anlarım ama kendi kendinize deri mi değiştirsin tarzı tuhaf cikarimlariniz çok garip . Bilim var değil mi? Anne ve babanın dışındaki insanlar çocuklarla ilgili karara varamazlar . Çocuğa yaklaşırken ebeveynin belirttiği kurallara uymak zorundalar .
Söylemek istediklerim bunlar aslında hemen hemen . Birde son cümlenizde ki kurallara uymak kısmı işte benim görümcem de o yok . Yoksa sevecekse sevsin seviyorda istediği şekilde sevmenin şekli olmaz sonuçta . Benimde 2 yeğenim var .. görümcemin ama yengemin istemediği şeyi hiç bir zaman bilerek gözüne soka soka yapmadım . Ve ben bu insana nasıl davranacağımı bilmiyorum 🤷. Söylüyorum insanların içinde ben kötü oluyorum

Benim çözümüm eşimin ailesiyle birkaç ay görüşmemek oldu . Onlarda inatla birkaç şey yaptılar birde üstüne terk edip gittiler . Bende kesinlikle iletişim kurmadım . Şimdi kurallari çignemiyorlar. Ya açık konusacaksiniz yA bir süre iletişimi keseceksiniz . Bazı insanlar anlamıyor malesef yüz kez söyleseniz de
Bayramlarda gidiyoruz gitmesek kayınvalide kayınpederin suçu ne görsünler torunlarını maalesef aynı apartmandalar .. hadi diyelim ben gitmedim oğlum halası ile görüşmesin mi ? Bilmiyorum 🤷 ne yapacağımı ..

İki kadın sevmiyorsunuz sanırım birbirinizi ilk torun falan biraz abartı mi olmuş sanki 😂hayırla büyütün çocuğunuzu......görümcenin köpeğini niye belirttiniz.....yüz yüze bence birbirinize düşündüklerinizi ve sevmediğiniz şeyleri söyleyin .....onun sigarası sizin endişeler.....tabi sonucu nolur bilemem 🙄Ama çocuk biraz büyüyünce biri gelsede bir 10 dakka oyalasa diye bı haller gelebilir o zamanda çok aranabilir görümce bilemedim şimdi
Beni sevip sevmediğini bilemem buna çokta takılmam açıkçası . Ama birbirimize saygı duymak zorundayız . Aldığımız kararlara kurallara uymak zorundayız .. köpekleri var bilmediğinden belkide anne olmayı çocuk olunca duyguların başka olduğunu falan.. ben bi kaç defa söyledim hoşlanmadığım şeyleri her defasında ben yanlış anlamış oldum tamam der gene yapar . O genelde söylemez konuşmaz ..

Fazla görüşmüyorsanız neden bu kadar çık sorun ettiniz ki?! Ben de her hafta falan sanmıştım. Ne kadar uyarırsan uyar, koskoca kadının bunu kendisinin düşünmesi lazım maalesef o istemediği sürece siz onu değiştiremeyeceksiniz.
Ben sorundan ziyade benim aldığım kararlara kurallara saygısı yok ona takığım . Yoksa yılda 3 gün gördüğüm görümcem için çok takmıyorum

X