Saç Rengi ve Saç Boyama ne yapcam ben:((nolur yardım!!!

ikos

Guru
Kayıtlı Üye
12 Temmuz 2006
59
0
arkadaşlar cuma günü kuaför saçlarımı açıp kızıla boyayacağını söyledi,yalnız saçlarım bildiğiniz kırmızı oldu.eşim ve kardeşlerim hiç beğenmediler.ben de dün kestane-kızıl alıp kendim evde boyadım.saçım acayip koyu bir renk oldu.yani simsiyah.niye böyle oldu anlamadım.yani garip bir siyah.beyaz tenliyim saçlarım kısacık.ne yapabilirim:KK43:((((((
nolur bir akıl verin.kahve tonları olabilir mi:a015:

bana sorarsan kestane boyadan sonra saçını kolay kolay başka boya tutmaz..yani kahveye boyasan saçını sadece yıprattığınla kalırsın, tutmaz çünkü..yani bekleyemem diosan seçeneklerin aşağıdaki gibi :

1. Kuaföre gidip saçını düzettirmek (oreal kullancaklar kesin ve yıprancak)
2. Kendin evde saçlarını açtıktan sonra, güzel (kızıldan da kurtulmak istiyosan küllü) bi kahve tonuna boyamak (ben paletteyle açtım saçlarımı (açık dore kahve boya vardı saçlarımda) ve zarar vermedi 40 dk beklememe rağmen)
3. Yine kendin en açık sarıya boyayıp, sonra istediğin bi tona boyamak

1. seçenek kuaförün ne kadar iyi düzeltebileceğinden ve de senden yüksek bir ücret alacağından dolayı çok mantıklı gelmeyebilir
2. seçenek kendin hiç böle biişi denemediğin için tereddüt ettirebilir
3. seçenekse bence en mantıksızı..

ben senin yerinde olsam saçlarım dayanıksızsa, rengin akmasını beklerdim
dayanıklıysa kesinlikle 2. seçeneği uygulardım cnm :1rolleyes:

canım üzülme kızıl yıkandıkça akıyor şimdi yeni boyadığın için koyu oldu saçının rengi sürekli yıkarsan saçını bir ayda falan açılır rengi şimdi boyama o rengin üstüne hiçbir renk tutmaz zaten saçını beyaz sabunla yıkarsan daha çabuk akar birde

çok teşekkürler arkadaşlar,iyi ki varsınız.keşke boyamadan önce size sorsaymışım:KK43:
ama ben kızıl-kestane boyamıştım. kutudaki renkle hiç alakası yok kafamdaki rengin

canım sabırla bekle.
o renk bir hafta 10 gün aksın senin istediğin bir kızıl olur
çünkü en başta açtırmışsın kuaföre

canım evet açtırdım ama şimdi koyu gösteren kestane herhalde böyle,resmen siyah hiç kızıla dönecekmiş gibi değil.zaten kızıla da dönmesin artık ama normal bir renk olsun yeter.verdiğim paraya mı yanayım,şimdi yaşadığım eziyete mi:KK43:(

cnmmm emin ol 4-5 yıkamadaa saçlarınn kızıl olcakkk ilk boyadıgın gibi kırmızı olmas..hatta güzle bi kızıl tonu olur kestane rengi akınca..hiç üzülme sabırla 15-20 günün geçmesini bekle cnmm.ondan sonrada istedigin kızılı alıp evde boyarsınn.

saçın birkaç yıkama sonra akacaktır akması sağlamak için sabunla yıka sonra bakımını yap aktıktan sonra isyediğin kızıla dönebilirsin

X