Ne yapmalı ? (Boşanma şekli ile ilgili )

Minnoskizz

Güzel bir üye :)
Pro Üye
Anneler Kulübü
12 Nisan 2015
695
1.150
Konuya hemen gireyim , aramız bozulali bir yıl boşanma kararı alalı 6-7 ay oluyor fakat yaşadığım bir hastalık sebebiyle dava acmamistik şimdi dava açacagim fakat avukat 5-6 yıl sürer ( büyüksehir olduğu için ) ve yaklaşık 30 bin masraflar var dedi ( bu parayı ödemek beni aşırı zorlar ) eş kişisi anlaşmalı istemiyor hiç bişey vermeyecekmis ama benim altinlarim vs hepsi onda..

1.
Ceksimeli açsam ki aslında öyle düşünüyordum avukatla konuşana kadar ama ; hayatımdan 5-6 yıl daha geçecek , sürekli mahkeme dava vs uğraşacağım, hala o soyismini taşımakta cabası...zaten bir hastalık geçirdim sağlıkla sinandim inanın huzur istiyorum evladimla... hiç gücüm yok cekismeliye ..ama elbette geleceğim için altinlarim , evladima nafaka falan da gerekiyor çünkü evladimla şu hayatta tek başıma yaşayacağım..

2.
Anlaşmalı teklif etsem ( aslında ettim ama hicbisey vermem dedi ) ; hiç bişey istemiyorum kızımın velayeti dışında hiç bişey istemiyorum yeterki defolsun hayatımdan desem...mesleğim var tek bir maaşla bakarım evladıma yaşarım bir şekilde...belki bir ev almak için yıllarca da çalışsam olmayacak ama çoğu insan bu şekilde kiminin mesleği de yok şükür et diyorum...ama sonra pisman olur muyum ?

Avukatla konuştuğumda beri kafam öyle dolu ki basım agriyo resmen ne yapmalıyim ...elbette bunun kararıni kendim vereceğim ama sizlerle de dertleşmek istedim açıkçası 🙏

umarim saglikli bir sekilde atlatirsiniz 🙏🏽 bir sorum olacak buyuksehir olunca neden uzun suruyor dava?
Avukatin dediği aynen şu şekilde ; hem büyükşehir hemde çok yoğun bir mahkeme imis benim bağlı olduğum mahkeme o sebepten en uzun 5-6 yıl sürer dedi , belki biraz daha kısa da sürebilir ama o öyle söyledi 🤷‍♀️

Tesekkurler umarım sağlıklı atlatirim🙏

Avukatin dediği aynen şu şekilde ; hem büyükşehir hemde çok yoğun bir mahkeme imis benim bağlı olduğum mahkeme o sebepten en uzun 5-6 yıl sürer dedi , belki biraz daha kısa da sürebilir ama o öyle söyledi 🤷‍♀️

Tesekkurler umarım sağlıklı atlatirim🙏
Bana bu gerekçe pek mantıklı gelmedi. İstanbul kadar yoğun bir büyükşehirde yaşıyorum ve avukat böyle bir gerekçe sunmadı. Sonra anlaşmalıya döndük. Ayrıca 30 bin çok uçuk bir rakam.

Eşinizin size vermekten imtina ettiği şey nedir, maddi değeri nedir? Yani kaybınız çok mu büyük, yerine konabilir mi, 5-6 yıl beklemeye değer mi, 30 bin ödeyeceksiniz o kadar bekleyeceksiniz elinize ne geçecek bunlar da önemli bunları bilmiyoruz.

Bana bu gerekçe pek mantıklı gelmedi. İstanbul kadar yoğun bir büyükşehirde yaşıyorum ve avukat böyle bir gerekçe sunmadı. Sonra anlaşmalıya döndük. Ayrıca 30 bin çok uçuk bir rakam.

Eşinizin size vermekten imtina ettiği şey nedir, maddi değeri nedir? Yani kaybınız çok mu büyük, yerine konabilir mi, 5-6 yıl beklemeye değer mi, 30 bin ödeyeceksiniz o kadar bekleyeceksiniz elinize ne geçecek bunlar da önemli bunları bilmiyoruz.
5-6 yıl beni de şaşırttı 🤷‍♀️ 30 bin dedi resmen evet...
Altinlarimi vermiyor işte ben de onu soruyorum 5-6 yıl beklemeye değer mi ? Ama diğer türlü anlaşmalı da hicbisey vermeyecek aslında umrumda değil diyorum da sonra pişman olur muyum , kafam çok karisik

5-6 yıl beni de şaşırttı 🤷‍♀️ 30 bin dedi resmen evet...
Altinlarimi vermiyor işte ben de onu soruyorum 5-6 yıl beklemeye değer mi ? Ama diğer türlü anlaşmalı da hicbisey vermeyecek aslında umrumda değil diyorum da sonra pişman olur muyum , kafam çok karisik
Bence başka bir avukattan da fiyat ve fikir alın. Altınlar 30 bin ediyor mu? O kadar verip üstüne 5-6 yıl beklemek çok mantıklı gelmiyor. Ev, araba, arsa, bankada birikmiş ve altınlar Vardır beklersiniz de bünyeli mantıklı değil.

Ayrıca hiçbir şey almadan boşanmak eski eşe ödül olur. Erkek milletine böyle hoşluklar yapmak çok gereksiz. Madem bir şey vermiyor karşılığında çocuğu kolejde okutma sözü versin. Nafaka sizin istediğiniz miktar olsun, yılda iki kez kıyafet alışverişi babaya ait olsun. Tüm eğitim ve sağlık masrafları özel kurumlarda olsun bu şartı getirin. Şeytan azapta gerek çünkü.

Bence başka bir avukattan da fiyat ve fikir alın. Altınlar 30 bin ediyor mu? O kadar verip üstüne 5-6 yıl beklemek çok mantıklı gelmiyor. Ev, araba, arsa, bankada birikmiş ve altınlar Vardır beklersiniz de bünyeli mantıklı değil.

Ayrıca hiçbir şey almadan boşanmak eski eşe ödül olur. Erkek milletine böyle hoşluklar yapmak çok gereksiz. Madem bir şey vermiyor karşılığında çocuğu kolejde okutma sözü versin. Nafaka sizin istediğiniz miktar olsun, yılda iki kez kıyafet alışverişi babaya ait olsun. Tüm eğitim ve sağlık masrafları özel kurumlarda olsun bu şartı getirin. Şeytan azapta gerek çünkü.
Başka bir avukatta 20 bin demişti ...belki vardır daha uyguna bakmak lazım evet...

Evet kesinlikle haklısınız soyledikleriniz çok mantıklı geldi...ama onları bile kabul etmez o :KK43: aşırı paragöz ah bi bilseniz zaten bu duruma da para için geldik :KK43:

Nerede yaşıyorsunuz bilmiyorum ama kar zarar hesabı yaparak avukat ücretini hesaplayın. Kaç tl lik altın var? 30 binden fazla mı, beklerim diyor musunuz? Bir de madem eski eş anlaşmaya yanaşmıyor tüm istekleri ağırlaştırır, tazminat ekler, ev- araba ister ölümü gösterip sıtmaya razı ederdim. Madem 5-6 yıldır bekleyip o kadar para vereceğim beklediğime değsin değil mi?

Nerede yaşıyorsunuz bilmiyorum ama kar zarar hesabı yaparak avukat ücretini hesaplayın. Kaç tl lik altın var? 30 binden fazla mı, beklerim diyor musunuz? Bir de madem eski eş anlaşmaya yanaşmıyor tüm istekleri ağırlaştırır, tazminat ekler, ev- araba ister ölümü gösterip sıtmaya razı ederdim. Madem 5-6 yıldır bekleyip o kadar para vereceğim beklediğime değsin değil mi?
İnanın o kadar sene beklemek gözümü korkutuyor çünkü zor bir durum yaşadım ben hayat bana ikinci şans verdi diyelim o sebepten bundan sonra üzülmek istemiyorum huzur istiyorum...ben altinlarimi alsam yeterdi ama vermiyor işte ama çekişmeli olursa elbet biseyler talep ederim de , avukat dediki üzerine mali vs yoksa nasıl tahsilat yapacağız

İnanın o kadar sene beklemek gözümü korkutuyor çünkü zor bir durum yaşadım ben hayat bana ikinci şans verdi diyelim o sebepten bundan sonra üzülmek istemiyorum huzur istiyorum...ben altinlarimi alsam yeterdi ama vermiyor işte ama çekişmeli olursa elbet biseyler talep ederim de , avukat dediki üzerine mali vs yoksa nasıl tahsilat yapacağız
Bence biraz daha tuttuğunu koparan bir avukat bulun. Düğün altınları kadınındır, mahkeme direkt kadına veriyor zaten. Nasıl tahsilat olursa olsun, borçlansın ne bileyim. Tabi ama miktar azsa siz de kendinizi o kadar yıpratmayın.

Bence biraz daha tuttuğunu koparan bir avukat bulun. Düğün altınları kadınındır, mahkeme direkt kadına veriyor zaten. Nasıl tahsilat olursa olsun, borçlansın ne bileyim. Tabi ama miktar azsa siz de kendinizi o kadar yıpratmayın.
Altınlar toplamda 150 gramı geçer o civarlarda başka da ortak aldığımız bişey yok..🤷‍♀️

Devlette mi çalışıyor? Ne is yapıyor??
Çocuk olmasa birakin gidin derim ama çocuk olunca elm kolum bağlanıyor

Mesajla altınları isteyin. Vermem falan derse 150 gram altın var, allahtan kork hakkımı ver falan dersiniz. Eğer kabul eder şekilde cevap verirse mahkemeye bunu sunarsınız.
İstedim gramini söylemedim ama istedim asla vermem diyor, anlaşmalı şartı ise hicbisey vermeden bosanmakmis :) şaka gibi bi insan

Mesleğiniz varmıs. Çocuğunuzu alın yeter .
Yıllarca boşanmak ile uğraşmayın
O süreç içinde her şeye dikkat etmeniz gerekebilir, bu da sizi yorar. Sürekli mahkemeye bısıler sunmaya çalışır

Altınlar sizin hakkınız evet
Ne kadar olduğunu da kanıtlamanız gerek, bunun da bir kanıtı yok maalesef

Bir arkadaş mesaj yazın miktarı falan, verdiğini cevabı mahkemeye şunun demir, mantıklı ana geçerli mi bilemiyorum
Bu konulardan hic anlamam.

Aşırı sorun çıkarıyorsa gerçekten evladınızı alıp kurtulun bu kanserden !

Herkesin bu hayatta evi yok
Gecınebılecegınız kadar kazandıgınızı dusunuyorum.

İstedim gramini söylemedim ama istedim asla vermem diyor, anlaşmalı şartı ise hicbisey vermeden bosanmakmis :) şaka gibi bi insan
Vermem diyorsa altınların olduğunu kabul ediyor demektir. Olmayan şeye vermem diyemez çünkü. Bir kere daha söyletin. 150 gramın 100 ü senin 50 iş benim olsun deyin. Maksat ona bunu söyletmek. Zaten kabul etmeyecektir. Yine vermem derse 150 gram altın olduğunu kanıtlamış olacaksınız. Sonra o mesajları mahkemeye sunarsınız. Maaşının 1\4 ‘ü nafaka olarak zaten verilmek zorunda. Size avukatın bunları zaten söylemesi gerek.

Mesleğiniz varmıs. Çocuğunuzu alın yeter .
Yıllarca boşanmak ile uğraşmayın
O süreç içinde her şeye dikkat etmeniz gerekebilir, bu da sizi yorar. Sürekli mahkemeye bısıler sunmaya çalışır

Altınlar sizin hakkınız evet
Ne kadar olduğunu da kanıtlamanız gerek, bunun da bir kanıtı yok maalesef

Bir arkadaş mesaj yazın miktarı falan, verdiğini cevabı mahkemeye şunun demir, mantıklı ana geçerli mi bilemiyorum
Bu konulardan hic anlamam.

Aşırı sorun çıkarıyorsa gerçekten evladınızı alıp kurtulun bu kanserden !

Herkesin bu hayatta evi yok
Gecınebılecegınız kadar kazandıgınızı dusunuyorum.
Düğün fotoları videoları vs var aslında..
Kendimde uğraşacak güç bulamiyorum yoksa hakkımı bırakmakta içinden gelmiyor şuan kafam çok karışık...

Düğün fotoları videoları vs var aslında..
Kendimde uğraşacak güç bulamiyorum yoksa hakkımı bırakmakta içinden gelmiyor şuan kafam çok karışık...
Canım benim avukat bunlarla uğraşma diye var. Bu delilleri o toplayacak mahkemeye sunacak. Sen düğün cd sini avukata vereceksin uğraşmış olmuyorsun ki.

X