Ne yapmalıyım ? Nasıl bir çıkmazdır bu ?

Kizlar ben bu devirde kimseye guvenmiyorum.Birazda pimpirikli derler ya oyle oldum artik.Ben sizin yerinizde olsam ortak arkadasa inanmam.Belkide karsi tarafa soylemistir.Ortak arkadasiniz acaba sizi gercekten karsi tarafin karisi ile mi tanistiracak yoksa farkli bir kadinlami adamin sozlerini o kadina da ezberletirlef.Artik neler dusunur hale geldim.Hangi kadin kocasinin sevgilisi ile bulusup konusmayi kabul eder.Sen dikkatli ol yinede belkide gercekten karisi ile tanismayi beklerken farkli bir kadinda olabilir.İyice pimpirikli oldum ama bir sene boyunca sizdrn birseyleri gizleyenlere guvenilmez.

valla ben de düşündüm bunu kızı ikna etmek için başka birini bulurlar mı ki
ya da kadınla anlaşıp onların istediği şekilde konuşmasını da sağlayabilir herşey beklenir valla onlardan
hatta tehtit bile edebilirler bence son zamanlarda duyduklarımdan sonra bu ihtimaller hiç abes gelmiyo bana ne yazık ki

Konu sahibi arkadaşım, size yalan söyleyen, sizi kandıran bir insandan ne hayır gelirki. Belki de siz öğrenmeseydiniz evliliğine, öteki yandan da sizi kandırmaya devam edicekti. Hayat boyu böyle bir insana güvenemezsiniz. Bağrınıza taş basmanız ve unutmanız gerekiyor. Mesleğiniz var ne güzel, daha iyileri çıkar karşınıza. Tez zamanda unutmaya bakın. Ayrıca ortak arkadaşınızı da hayatınızdan çıkartın. Size en büyük hatayı o yapmış aslında. Bile bile saklamış...

Erkek babası yüzünden evlenmiş ve onun yüzünden boşanamamış da, karısı da onu sevmiyormuş ve mutsuzmuş madem, kadın niye boşanma davası açmamış... Ayrıca babası bu evliliği o kadar istemişse şimdi boşanmasına karşı çıkmayacak mı, sevmediği biri için zamanında babasını karşısına alamamış, sevdiği biri için karşısına alabilecek mi babasını bu saatten sonra. Gerçi davayı açmış, demek ki göze almış, eger boşanır ve sizle evlenirse ailesinin size karşı alacağı tavra da hazırlıklı olmalısınız bence...

Ayrıca bu erkek onun karısıyla görüştüğünüzü illaki öğrenecektir, ya karısından ya arkadaşından ya da herhangi bir şekilde, o zaman size hesap soracaktır, onun da güveni kırılacaktır size karşı. Keşke bunu gizli kapaklı yapmasanız. Haklıyken haksız duruma düşmezsiniz umarım.

Keşke en baştan yalan söylemeseydi, ama olan olmuş. Kadın da istiyorsa boşanmayı, bir celsede anlaşmalı boşanabilirler. Ama araya aileler de girecektir. Çekişmeli boşanma olursa da 1 yılı da bulabilir, daha uzun da sürebilir dava. Hakkınızda hayırlısı olsun.

Son düzenleme:
Benim merak ettiğim konu; o kişi eşiyle aynı evde mi yaşıyordu/yaşıyor yoksa ayrı mıydı? Eğer aynı evde yaşıyorlarsa çok büyük bir problem. Ama nedense adam bana doğru söylüyor gibi geldi..

Yuva yukanin yuvasi olmaz derler AMA burda karsinizdaki kisi bir yuvasinin olmadigini ve karisiyla basindan beri mutlu olmadiklarini soylemis. Bu konuyu bir arastirin.. Cocugu varmiymis? Insanlarin cok degisik hayatlari var ya.. Bana artik cok garip gelmiyor boyle hikayeler. Benim en yakinimdan bir kisi, oz amccamdan yakindir, karisiyla yaklasik 7 senedir ayni evin icinde ayrilar.. Gorunuste evliler ama yatak odalari da dahil herseyiyle ayrilar. Ayni sofrada yemek bile yemiyorlar.. Yani o evlilik coktan bitmis bi durumda. Simdi o adam gidip baska bi kadinla evlenmek istese, yeni evlenmek isteyecegi kadin onun yuvasini yikmis sayilmayacak bence.

Ben boyle yorum yapiyorum diye cok tepki alabilirim ama eger bu evliligi bitiren siz degilseniz, sizden oncede zaten bitmis bir evlilik soz konusuysa, ve BOSANIRSA belki yeniden deneyebilirsiniz. Erkek arkadasinizin samimiyetini siz bizden iyi bilirsiniz. Yakin cevresini arastirin derim.

Kadının gorusmeyi hemen kabul etmesi bana da biraz garip geldi, ortak arkadaşıniz ve sevdiginiz adam güven veren insanlar degiller zaten anlattiginiz kadarıyla. O yüzden gelen bayanın kimliğini gormek isteyin başka bi arkadaslariyla görüşturmeye calisabilirler.

ne diyecekti ?

karı mı çok seviyorum , ama senide seviyorum geçiniriz mi diyeccekti . bitaneside haklısın ben aşşağılık biriyim desin kafamı kırıcam.

Yarın ilk kapışmanızda başka bir arkadaşlık grubunda soluğu alırsa görürsünüz esas yıkım neymiş

adam ufak bir yalan saklamıyor , evli olduğunu saklamış . yapmayın hanımlar boşlukta olabilirsiniz de o kadar da alçalmayın . Hayatınız boyunca telefon bilgisayar kontrol ederek yaşamak paranoya sahibi olmak istemiyorsanız uzak durun.

Gerçi bence yalanlarına inanıp geri döneceksiniz öle görüyorum ben yazdıklarınızdan .

Kadının gorusmeyi hemen kabul etmesi bana da biraz garip geldi, ortak arkadaşıniz ve sevdiginiz adam güven veren insanlar degiller zaten anlattiginiz kadarıyla. O yüzden gelen bayanın kimliğini gormek isteyin başka bi arkadaslariyla görüşturmeye calisabilirler.

mesela ben o kadının yerinde olsam hiç uğraşmazdım görüşmek için
en fazla telefonla konuşurdum
hemen kabul edince ben de şüphelendim yani inş başkasını ayarlamazlar o kadın yerine

O bayanla görüştüğümde neler konuştuğumuzu yazacağımı söylemiştim. Bugün kendisiyle görüştüm.

Dışarıda bir kafede buluştuk. İlk andan itibaren, ne sıcak ne de çok soğuk davrandı bana. Zaten sıcak davranmasını beklemiyordum, bu biraz şaşırtıcı olurdu ama beklediğim gibi çok soğukta davranmadı. Öncelikle kendisine görüşmeyi kabul ettiği için teşekkür edip, "O" kişiyle ve evlilikleriyle ilgili sorular sordum. Bana 2,5 yıl önce evlendiklerini, evliliklerinin aile baskısıyla gerçekleştiğinin doğru olduğunu ama evli olmalarına rağmen bir karı, koca hayatı yaşamadıklarını söyledi. Geçtiğimiz bir yıla kadar aynı evde iki yabancı gibi yaşadıklarını, yaklaşık bir yıl önce "O" kişinin ayrı bir eve çıktığını söyledi. Ben bunun üzerine ailelerin bu durumdan haberdar olup, olmadığını sordum. Kendi annesinin ve "O" kişinin annesinin bu durumdan baştan beri haberleri olduğunu ama yaşananları babalarına yansıtmadıklarını, yansıtamadıklarını söyledi. İkisininde babalarının bu evliliği istediği için onlardan sahte bir evlilik yaşadıklarını gizlediğini söyledi. Peki, neden bu zamana kadar boşanmadıklarını sordum. Bana, özellikle kendisinin babasından çekindiğini (sanırım tamamen babasının esareti altında bir hayat yaşamış, ben başka bir anlam veremedim) bu nedenle boşanmayı ertelediklerini söyledi. Boşanma davasının açıldığını ve ikisinin ortak bir dilekçe verdiğini duyduğumu, bunun doğru olup olmadığını sordum. Doğru olduğunu söyledi. Babandan çekinirken, şimdi nasıl boşanmaya cesaret edebildiğini sordum. Bana "O" kişinin artık kesin kararlı bir şekilde kendisiyle konuştuğunu ve bunun geri dönüşünün olmadığını söylediğini, bu nedenle uzun zamandır ertelenen boşanma işlemlerinin artık nihayete ulaştığını falan söyledi. Ailelerin bu boşanma durumundan haberdar olup, olmadıklarını sordum bu seferde. Babaları dahil herkesin haberi olduğunu, zaten annelerinin bunu gayet normal karşıladığını ama babalarının sorun çıkarttığını söyledi. Buna rağmen ortak bir dilekçe verdiklerini, ilk celsede boşanacaklarını, ailesinin yanına döndüğünde babasının tepkisinden ve ona karşı yaklaşımından endişe ettiğini söylese de yalan bir evliliğin bitecek olmasından dolayı bir yükten kurtulduğunu söyledi.

Daha sonra, benden bu görüşmeden önce haberi olup, olmadığını sordum. Bizzat haberi olmadığını ama yaklaşık bir yıl önce "O" kişi evleri ayırırken yaptığı konuşmadan sonra bunu tahmin ettiğini söyledi. O konuşmada neler söylediğini sordum. Bana, artık yeni bir hayata başladığını, bundan sonra her ne kadar karı, koca hayatı yaşamasakta, aynı evde kalmamızın da doğru olmadığını söyledi dedi. Peki, gerçekten bu kişiyi hiç sevmedin mi, ve hiç kocan olarak görmedin mi, diye sordum. Bana hiç bir zaman kocam olarak davranmadı, bende ona hiç bir zaman karısı olarak yaklaşmadım, bu nedenle attığımız imzalar haricinde, tüm evliliğimiz sahtelikten ibaretti ve onu bir eş anlamında sevebilmem için hiç bir nedenin olmadığını söyledi. Son olarak; benim görüştüğü için teşekkür edip, beni yuva yıkan bir kişi olarak görmemesini, "O" kişinin evli olduğunu bilmediğini, bunu öğrendiğimde tüm ilişkimi kestiğimi ve bundan sonrada bir geleceğimizin olmasının çok zor olduğunu, boşansanız bile benim o kişiye karşı çok ciddi bir güven problemimin doğduğunu söyledim. Bana, zaten yuva denilecek bir kavramın içinde bulunmadıkları için beni bu durumda görmediğini ve benim için en hayırlısının olmasını dilediğini söyledi. Bende aynı dileklerle karşılık verdim ve görüşme böylece sonlandı.

Bazı arkadaşlar gerçek eşi olup, olmadığından emin olmamı, karşıma sahte birini çıkarabileceklerini söylemiş. Açıkçası bu hiç aklıma gelmedi. Çünkü; ortak arkadaşımız o bayanın fotoğrafına bana gösterdiğinde, o fotoğraf nikah fotoğrafları olduğu için bu denli bir şüpheye hiç düşmedim. Sonuç olarak; "O" kişinin dedikleri doğru çıktı ve önümüzdeki ay boşanacaklar. Fakat; o denli bir güven problemi yaşıyorum ki boşanıp karşıma geldiğinde, kaldığım yerden devam edebilmemin mümkünatı yok. Hayatım boyunca güven denilen duyguya son derece önem vermiş bir kişi olduğum için, hiç bir şey yaşanmamış gibi davranmam imkansız. Zaman neyi gösterecek bilmiyorum. Şu an affedip, hiç bir şey olmamış gibi davranır mıyım ? hayır. Fakat; zaman benim tekrar "O"na güvenmemi sağlar mı ? bilmiyorum. O bayanla görüştükten sonra, bir nebze olsun içimin rahatladığını hissettim. Kendisi de bu görüşmeden rahatsız olmadığı için mutlu oldum. "O" kişinin bu görüşmeden şu an haberi yok, ya da en azından ben öyle biliyorum. Haberi olduğunda ne tarz bir tepki verir bilmiyorum, açıkçası önemsemiyorum da.

Bana destek olanlara, fikirleriyle yol gösterenlere çok teşekkür ederim. Zaman içerisinde herhangi bir şey yaşanırsa, buraya yazıp tekrar fikirlerinize başvurabilirim.

Son düzenleme:
O bayanla görüştüğümde neler konuştuğumuzu yazacağımı söylemiştim. Bugün kendisiyle görüştüm.

Dışarıda bir kafede buluştuk. İlk andan itibaren, ne sıcak ne de çok soğuk davrandı bana. Zaten sıcak davranmasını beklemiyordum, bu biraz şaşırtıcı olurdu ama beklediğim gibi çok soğukta davranmadı. Öncelikle kendisine görüşmeyi kabul ettiği için teşekkür edip, "O" kişiyle ve evlilikleriyle ilgili sorular sordum. Bana 2,5 yıl önce evlendiklerini, evliliklerinin aile baskısıyla gerçekleştiğinin doğru olduğunu ama evli olmalarına rağmen bir karı, koca hayatı yaşamadıklarını söyledi. Geçtiğimiz bir yıla kadar aynı evde iki yabancı gibi yaşadıklarını, yaklaşık bir yıl önce "O" kişinin ayrı bir eve çıktığını söyledi. Ben bunun üzerine ailelerin bu durumdan haberdar olup, olmadığını sordum. Kendi annesinin ve "O" kişinin annesinin bu durumdan baştan beri haberleri olduğunu ama yaşananları babalarına yansıtmadıklarını, yansıtamadıklarını söyledi. İkisininde babalarının bu evliliği istediği için onlardan sahte bir evlilik yaşadıklarını gizlediğini söyledi. Peki, neden bu zamana kadar boşanmadıklarını sordum. Bana, özellikle kendisinin babasından çekindiğini (sanırım tamamen babasının esareti altında bir hayat yaşamış, ben başka bir anlam veremedim) bu nedenle boşanmayı ertelediklerini söyledi. Boşanma davasının açıldığını ve ikisinin ortak bir dilekçe verdiğini duyduğumu, bunun doğru olup olmadığını sordum. Doğru olduğunu söyledi. Babandan çekinirken, şimdi nasıl boşanmaya cesaret edebildiğini sordum. Bana "O" kişinin artık kesin kararlı bir şekilde kendisiyle konuştuğunu ve bunun geri dönüşünün olmadığını söylediğini, bu nedenle uzun zamandır ertelenen boşanma işlemlerinin artık nihayete ulaştığını falan söyledi. Ailelerin bu boşanma durumundan haberdar olup, olmadıklarını sordum bu seferde. Babaları dahil herkesin haberi olduğunu, zaten annelerinin bunu gayet normal karşıladığını ama babalarının sorun çıkarttığını söyledi. Buna rağmen ortak bir dilekçe verdiklerini, ilk celsede boşanacaklarını, ailesinin yanına döndüğünde babasının tepkisinden ve ona karşı yaklaşımından endişe ettiğini söylese de yalan bir evliliğin bitecek olmasından dolayı bir yükten kurtulduğunu söyledi.

Daha sonra, benden bu görüşmeden önce haberi olup, olmadığını sordum. Bizzat haberi olmadığını ama yaklaşık bir yıl önce "O" kişi evleri ayırırken yaptığı konuşmadan sonra bunu tahmin ettiğini söyledi. O konuşmada neler söylediğini sordum. Bana, artık yeni bir hayata başladığını, bundan sonra her ne kadar karı, koca hayatı yaşamasakta, aynı evde kalmamızın da doğru olmadığını söyledi dedi. Peki, gerçekten bu kişiyi hiç sevmedin mi, ve hiç kocan olarak görmedin mi, diye sordum. Bana hiç bir zaman kocam olarak davranmadı, bende ona hiç bir zaman karısı olarak yaklaşmadım, bu nedenle attığımız imzalar haricinde, tüm evliliğimiz sahtelikten ibaretti ve onu bir eş anlamında sevebilmem için hiç bir nedenin olmadığını söyledi. Son olarak; benim görüştüğü için teşekkür edip, beni yuva yıkan bir kişi olarak görmemesini, "O" kişinin evli olduğunu bilmediğini, bunu öğrendiğimde tüm ilişkimi kestiğimi ve bundan sonrada bir geleceğimizin olmasının çok zor olduğunu, boşansanız bile benim o kişiye karşı çok ciddi bir güven problemimin doğduğunu söyledim. Bana, zaten yuva denilecek bir kavramın içinde bulunmadıkları için beni bu durumda görmediğini ve benim için en hayırlısının olmasını dilediğini söyledi. Bende aynı dileklerle karşılık verdim ve görüşme böylece sonlandı.

Bazı arkadaşlar gerçek eşi olup, olmadığından emin olmamı, karşıma sahte birini çıkarabileceklerini söylemiş. Açıkçası bu hiç aklıma gelmedi. Çünkü; ortak arkadaşımız o bayanın fotoğrafına bana gösterdiğinde, o fotoğraf nikah fotoğrafları olduğu için bu denli bir şüpheye hiç düşmedim. Sonuç olarak; "O" kişinin dedikleri doğru çıktı ve önümüzdeki ay boşanacaklar. Fakat; o denli bir güven problemi yaşıyorum ki boşanıp karşıma geldiğinde, kaldığım yerden devam edebilmemin mümkünatı yok. Hayatım boyunca güven denilen duyguya son derece önem vermiş bir kişi olduğum için, hiç bir şey yaşanmamış gibi davranmam imkansız. Zaman neyi gösterecek bilmiyorum. Şu an affedip, hiç bir şey olmamış gibi davranır mıyım ? hayır. Fakat; zaman benim tekrar "O"na güvenmemi sağlar mı ? bilmiyorum. O bayanla görüştükten sonra, bir nebze olsun içimin rahatladığını hissettim. Kendisi de bu görüşmeden rahatsız olmadığı için mutlu oldum. "O" kişinin bu görüşmeden şu an haberi yok, ya da en azından ben öyle biliyorum. Haberi olduğunda ne tarz bir tepki verir bilmiyorum, açıkçası önemsemiyorum da.

Bana destek olanlara, fikirleriyle yol gösterenlere çok teşekkür ederim. Zaman içerisinde herhangi bir şey yaşanırsa, buraya yazıp tekrar fikirlerinize başvurabilirim.

Hakkınızda hayırlısı olurn inşallah.

gerçekten film gibi. nikah fotograflarını cebinde mi gezdiriyormuş o arkadaş? işinizin bu kadar rast gitmesi mucize gibi gerçekten.

gerçekten film gibi. nikah fotograflarını cebinde mi gezdiriyormuş o arkadaş? işinizin bu kadar rast gitmesi mucize gibi gerçekten.

bana da tuhaf geldi nikah fotosunu ne zaman getirip göstermiş anlamadım
baştan sona güvensizlik ortamı var olayda

öncelikle kendine çok yüklenme bence canım elinden geleni yapmışsın ama böyle bir durumda bu insana da ne kadar güvenilebilir bilmiyorum açıkçası.Eşiyle konuşmalısın bence bu çok önemli bir nokta onun söyleyecekleri seni yönlendirecektir diye düşünüyorum.

Hakkınızda hayırlısı diyelim hayat sizin ama biz mi çok şüpheciyiz anlamadım gerçekten birbirleriyle ayrı yaşayan insanlardan nasıl hemen nikah fotoğrafını bulup getirdi gerçekten çok ilginç. Çünkü sen görüşmek istediğini söyledin arkadaşında kadına sordu ve arkadaşın kadını tanıman için nikah fotoğraflarını mı getirdi?
Bunca zaman onları kağıt üzerinde evli kalmak zorunda bırakan her iki baba bunların ayrı evlerde yaşadığını nasıl anlamamış?
Neyse tekrardan hakkında hayırlısı.

Hakkınızda hayırlısı diyelim hayat sizin ama biz mi çok şüpheciyiz anlamadım gerçekten birbirleriyle ayrı yaşayan insanlardan nasıl hemen nikah fotoğrafını bulup getirdi gerçekten çok ilginç. Çünkü sen görüşmek istediğini söyledin arkadaşında kadına sordu ve arkadaşın kadını tanıman için nikah fotoğraflarını mı getirdi?
Bunca zaman onları kağıt üzerinde evli kalmak zorunda bırakan her iki baba bunların ayrı evlerde yaşadığını nasıl anlamamış?
Neyse tekrardan hakkında hayırlısı.

ayrıca da madem bu karı koca oldukları halde hiç görüşmeyip ayrı evlerde yaşıyolar
bu adamın arkadaşı ne zaman kadınla samimi olmuş ta numarasını almış rahatça arayabiliyo onu da hiç anlamadım doğrusu
ben inanmıyorum eski sevgilinin haberi olmadığına
hatta konuşları bile yönlendirmiş olabilir
kendi başıma gelse ben gidip te kağıt üstünde bile olsa evli olduğum adamı bi kadınla paylaşmak istemem görüşme talebini de kabul etmem
beni hiç takmadan ayrı bi hayat yaşamasını da böyle rahat karşılamam yani

daha önce hiç bi konuya fake yorumu yapmadım yapanlara da kızarım genellikle ama bu konuyu baştan sona okudum tam bi hikaye diliyle anlatılmış gibi, hersey kusursuz işliyor. bayan dün soruyor eşiyle konuşsam mı diye, hemen bugün onu da hallediyor ve eşinin söyledikleri tam duymak istediği seyler ne eksik ne fazla. sonra da gidiyor. bi gelişme olursa yazarım diyerek. yine fake demiyorum da içime sinmeyen bi sey var nedense. bazı fake hikayelerin forumu canlı tutması için ortaya atıldığını düşünüyorum. en çok dikkat ceken bölüm bir derdim var başlığı cünkü

bilmiyorum neden böyle bi his oldu içimde ama onun seni gerçekten sevdiğini düşündüm... 2 hafta boşnma sürecinde sana ulaşmamış olması bence bunu böyle açıklıyor... ben burda verilen cevaplardan biraz aksini düşünüyorum açıkçası.. tamam başta sevdiğini arkadaş grubunuza dahil eden arkadaş da sevdiğin bu adam da kaçınılmaz bi hata yapmışlar ikiside asla saklamamalıydılar doğru... ama bence bu adam aradığı aşkı sende bulmuş ve kaybetme korkusuyla bu hataya düşmüş derim.. ancak ben senin yerinde olsaydım... gider onun karısını bulur çekinmeden konuşurdum... gerçekten kadın da aynı şeyleri söylüyorsa.. bence bir şansı hakkediyor bu aşk .... inşallah hayırlısı olsun canım....

X