Ne yapmam gerekiyor yardımlarınızı yorumlarınızı bekliyorum

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

august100

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
29 Ocak 2024
502
66
23
Öncelikle yargılamadan objektif şekilde yorum yapmanızı rica ediyorum. Tarafsız ele alacagim bende. Liseden beri tanıdığım dostum kardeşim gibi bildiğim arkadaşım var hayatımın en güzel dostluğu diyebilirim 4 senedir her gün konuşuyoruz ben telefon aldığımdan beri ama saat başı dakika başı değil ara ara konuşuyoruz birbirimizden haberimiz olsa yetiyor yani neyse ikimizde birbirimize hata ettik hayatımıza birj girince birbirimizi unuttuk oysa ki en kötü günlerimiz de en iyi günlerimiz de birbirimize destektik ilk ben yaptım o hatayı ama asla farkına bile varmadim öylesine gözüme perde inmişti ki hayatıma biri girince onu masil başlamışım düşündükçe çok acı çekiyorum sorsanız bitti de ondan acı çekiyorsun vicdan yapıyorsun hayır arkadaşımı kardeşimi geri plana attığım için bu da tabi büyük ders oldu bana o yine söylemedi neden böyle yaptın ettin niye bana yazmıyorsun söylese belki kendime gelirdim ama söylemedi sustu şakasına bazen takıldı o kadar eğer küçücük söyleseydi direkt kendime gelirdim şuan onun hayatında birisi var aynısını ben yaşıyorum hak ediyorum biliyorum ama eskisi gibi olamamaktan korkuyorum insan dost kavramını kolay kazanamıyor ve her insan hata yapabiliyor yüz yüze geldik 1ay önce her sey güzeldi eskisi gibi ama nedense telefondayken öyle olmuyor önceden işi de olsa yazan haber veren görüldü bile atmayan kız 3 gün mesajıma bakmadı bunu da bir kaç kere yaptı onun sevgilisini asla gözüm tutmuyodu kız arkadaşıma da bazı şeyler yapınca uyardım normalde birbirimizi kim olursa olsun uyaririz saklamayız hiçbir şeyi ama bu cocuk onu üzdükce sinirlendim birinde içime sinmiyor bu dedim zoruna gitti başka birinde de yine eleştirir gibi konuştum zoruna gitti ama 4 aydır sadece toplasan 2 3 kere bunu yapmışımdır dediğim gibi normalde birbirimizin böyle şeyleri olunca birbirimizi sertçe uyarırız zoruna da gidiyormuş istemiyor çocuk hakkında olumsuz konuşmamı ben olumsuz yaptıkça bana tavirlaniyor ama belli etmiyor cocukta hayırlı olsa tamam üzüyor bazen daha 4 ay oldu heves heyecan 0 yalan dolan geliyor bana arkadaşımdan da olmayacak şeyler istiyor normalde muhafazakar kişidir baya baya ama böyle olunca içim acıyor ona üzülüyorum dua rttigimi hatırlıyorum ağlayarak üzüleceğini hissediyorum fazlaca eskisi gibi olmamak olamamak caanimi acitiyor hatta bir kere ben eskiden onu bosladigim için çok pişman olduğumu yazdım ses attım ama içimden gelerek yazdım bana dedi ki işte şimdi benim hayatımda biri var ben sana aynısını yapıyorum diye mi böyle söylüyorsun falan demeye çalıştı onu da yanlış anladı ilişki yaptıktan beri çok değişti bana ceza mı veriyor yoksa cidden mi değişti anlamadım herkesi kafama takmam ama bunun yeri çok farklıydı benden mi bıktı diye de düşünüyorum hayır benimde çok sevdiğim biri oldu 6 ay önce ayrıldım bu ayrıldığım kişi yüzünden bu arkadaşını boşladım arkadaşım onun hakkında onca şey söyledi sevmiyor seni oyaladi öylesine konuştu ciddi düşünmüyordum her şeyi yalandı annesiyle tanistirmasi buraya gelmesi bir sürü şey söyledi hatta sevgiliyken de bak derdi bitecek lafıma geleceksin çocuğun yaptığı 1 2 hatadan bu şekilde konuşmuştu ama asla darılmadım uzaklasmadim eğer bu yüzden darildiysa kaldı ki ben sadece içime sinmiyor dedim birde ilk buluşmadan kız da hesap ödemiş tuhafıma kaçtı dile bile getirmemistim onu cok üzünce ettiğim bir iki laf sorun nedir sizce ?

En yakın arkadaşlar normal şartlarda her türlü konuları birbirine anlatır. Sizde öyle değil. Sizde biraz kıskançlık var iki taraf içinde djyorum
Al işte bu sitenin sorunu bu bence sen beni nerden tanıyorsun da kıskanç olduğumu söylüyorsun siz normal kafalar da değilsiniz hem fitne fesatlık düşünüyorsunuz malesef

En yakın arkadaşlar normal şartlarda her türlü konuları birbirine anlatır. Sizde öyle değil. Sizde biraz kıskançlık var iki taraf içinde djyorum
Ayrıca konuşmadığımı nerden biliyorsun ilk basta ben triplendim umursamadı zamanında ona yaptığım şeyden dolayı hak da veriyorum hak ettim ama sorun şu ben ona aynısını yaptigimda beni uyaracakti neden böyle yapıyorsun diyecekti bende kendimi düzeltirdim çünkü onun darildigini dahi fark edemedim umursamadı da derken yine aradı kaç kere o konuda halkını yiyemem ben geçmişte hatalı olduğum halde bu mevzudan geri yapınca aradı sordu işte

Al işte bu sitenin sorunu bu bence sen beni nerden tanıyorsun da kıskanç olduğumu söylüyorsun siz normal kafalar da değilsiniz hem fitne fesatlık düşünüyorsunuz malesef
Hoop yavaş gel ablacim. Sana kötü niyetle hiçbir şey dememiş arkadaş. Birini fesatlıkla suçlamadan önce mutlaka fesat olan ben olabilir miyim diye kendine sor. Bu şekilde gelirsen çok barınamazsın buralarda. bu 1

2. Evet ikiniz de birbirinizi paylaşamıyorsunuz. Sorun bu. Ama en çok sen onu paylaşamıyorsun bence.

3. Ayrıca hem romantik ilişkiyi ve hem de dostluğu aynı anda yürütecek potansiyel yok ikinizde de.

4. Konuyu düzenleyip paragraf ve nokta eklemen gerekiyor.

Benimde çok sevdiğim 2 3 dostum var ancak birbirimizi ihmal bile etsek yıllarda geçse bir araya geldiğimizde yine eskisi gibiyiz. Birbirimizi yeri geliöce uyarırızda ama bu kadar abartılı değil. Hepimiz yetişkiniz herkesin bir seçimi tercihi var bu hayatta. Yanlışta yapsa bir yere kadar karışabilirsin. Ve hayat maalesef sadece hep beraber toplanıp sürekli dostlarımızla ergen çağlarımızdaki görüşmemize müsaade etmiyor. İş hayatı, eş, çocuk, sorumluluklar kendimize bile bazen vakit ayıramıyoruz. Bu dostlarımızı sevmiyoruz anlamına gelmiyor.

Hoop yavaş gel ablacim. Sana kötü niyetle hiçbir şey dememiş arkadaş. Birini fesatlıkla suçlamadan önce mutlaka fesat olan ben olabilir miyim diye kendine sor. Bu şekilde gelirsen çok barınamazsın buralarda. bu 1

2. Evet ikiniz de birbirinizi paylaşamıyorsunuz. Sorun bu. Ama en çok sen onu paylaşamıyorsun bence.

3. Ayrıca hem romantik ilişkiyi ve hem de dostluğu aynı anda yürütecek potansiyel yok ikinizde de.

4. Konuyu düzenleyip paragraf ve nokta eklemen gerekiyor.
Yok ben fesat değilim çok şükür ama buradaki insanlarda ciddi mutsuzluk sorunu ve beraberinde dışarıya nefret kusma var en basit soruya dahi küçük dağları ben yarattım edasıyla cevap verebiliyorlar yaşları büyük ama insanlık olarak olgunluğa ulasamamislar onlardan daha da olgun olduğumu düşünüyorum direkt parçayı okudu ve kıskanç olduğumu dile getirdi ya da o arkadaşımın kıskanç olduğunu aynen kalp gözü açık hemen anladı bunu iki satırla bana nasıl geliniyorsa bende fazlasıyla geliyorum çünkü dediğim gibi bu sitenin kadınlarında hepsi değil ciddi bi ego problemi var önce onu torpulesinler kimseye yukarıdan bakıp büyük konuşmasınlar sanki hayatlarında hiç hata yapmamışlar gibi

Benimde çok sevdiğim 2 3 dostum var ancak birbirimizi ihmal bile etsek yıllarda geçse bir araya geldiğimizde yine eskisi gibiyiz. Birbirimizi yeri geliöce uyarırızda ama bu kadar abartılı değil. Hepimiz yetişkiniz herkesin bir seçimi tercihi var bu hayatta. Yanlışta yapsa bir yere kadar karışabilirsin. Ve hayat maalesef sadece hep beraber toplanıp sürekli dostlarımızla ergen çağlarımızdaki görüşmemize müsaade etmiyor. İş hayatı, eş, çocuk, sorumluluklar kendimize bile bazen vakit ayıramıyoruz. Bu dostlarımızı sevmiyoruz anlamına gelmiyor.
:) çok teşekkür ederim sonunda güzel gelen bir cevap buldum egolardan böbürlenmekten arınmış inşallah dediğiniz gibidir ama işte biz zaten işlerimiz gücümüz oluyorken sürekli yan yana gelemezdik onunda okulu vardı ama mesela yine wp ye giriyor sevgilisine olduğundan fazla zaman ayırabiliyor hatta bana anlattı ona onca zaman ayırıyorum onca işimin arasında yazıyorum 20 kişinin arasında bile yazıyorum ama o en ufak kalabalıkta saatlerce yazmıyor demişti insan isteyince yazmaz mi

:) çok teşekkür ederim sonunda güzel gelen bir cevap buldum egolardan böbürlenmekten arınmış inşallah dediğiniz gibidir ama işte biz zaten işlerimiz gücümüz oluyorken sürekli yan yana gelemezdik onunda okulu vardı ama mesela yine wp ye giriyor sevgilisine olduğundan fazla zaman ayırabiliyor hatta bana anlattı ona onca zaman ayırıyorum onca işimin arasında yazıyorum 20 kişinin arasında bile yazıyorum ama o en ufak kalabalıkta saatlerce yazmıyor demişti insan isteyince yazmaz mi
Yazmaz olur mu hele ki erkekler isterse iki eli kanda yazar ama dediğim gibi siz çok karışmayın. Bu defa ilişkiniz hepten bozulur. Olay beni kıskanıyorsuna kadar gider hatta. Ben senin yerinde olsam o anlatırsa dinler kendi düşüncelerimi söylerim sonra çekilirim. Gerek yok çünkü ısrarla yanlış yapıyorsun demeye

Duzelirse düzelir olmazsada olmaz.Siz zaten arkadaş olmak için geteken iyi niyet ve samimiyeti taşıyorsanız çok arkadaş olacaginiz insanlar olur daha. Denk gelin umarım.Bu konuda da üstüne gitmeyin zamana bırakın insanlar ve ilişkiler bazen değişiyor işte bu arada ciddi azar yer olduk konu açanlardan az önce saçma sapan yorumumu alintiladi biri benimde başka konuda ve alakasız şekilde biseyler yazdı yani derdi olan yaralı olurda her yorum yazanada kirmizi boğa gibi saldırmak bence insanı çok sorunlu gösteriyor bir yorumu begenmeyince ya umursamaz ya şikayet edersiniz en şık hareket budur.

Duzelirse düzelir olmazsada olmaz.Siz zaten arkadaş olmak için geteken iyi niyet ve samimiyeti taşıyorsanız çok arkadaş olacaginiz insanlar olur daha. Denk gelin umarım.Bu konuda da üstüne gitmeyin zamana bırakın insanlar ve ilişkiler bazen değişiyor işte bu arada ciddi azar yer olduk konu açanlardan az önce saçma sapan yorumumu alintiladi biri benimde başka konuda ve alakasız şekilde biseyler yazdı yani derdi olan yaralı olurda her yorum yazanada kirmizi boğa gibi saldırmak bence insanı çok sorunlu gösteriyor bir yorumu begenmeyince ya umursamaz ya şikayet edersiniz en şık hareket budur.
Haklısınız kırmızı boğa😂🤣 ya normalde böyle değilim buaralar zaten dipteyim burda yazıyorum sorumu bir bakıyorum ohoo ne ithamlar eleştiriler ya hani ne yaptım ben adam mı öldürdüm yuva mı yıktım az önce bir kadın ikinizde birbirinizi kıskanıyorsunuz demiş yazdığım şeylerden bunu nasıl çıkarmış ben böyle bana kızgın asabi direkt hüküm giydirilince kızıyorum ve tutamıyorum çünkü defalarca oluyor kimseye anlatamıyoruz buraya geliyoruz anlatmaya ama azarlıyorlar insanı onlar da hata yapıyorlar herkes hata yapar. Ve asla üzerine gitmiyorum kendi haline bıraktım sadece eskisi gibi olmak isterdim benim için ince düşünürdü çok değer verirdi şimdi kaç kere giriyor çıkıyor en son önemli bir konu anlattım 3 gün yazmadı

Yok ben fesat değilim çok şükür ama buradaki insanlarda ciddi mutsuzluk sorunu ve beraberinde dışarıya nefret kusma var en basit soruya dahi küçük dağları ben yarattım edasıyla cevap verebiliyorlar yaşları büyük ama insanlık olarak olgunluğa ulasamamislar onlardan daha da olgun olduğumu düşünüyorum direkt parçayı okudu ve kıskanç olduğumu dile getirdi ya da o arkadaşımın kıskanç olduğunu aynen kalp gözü açık hemen anladı bunu iki satırla bana nasıl geliniyorsa bende fazlasıyla geliyorum çünkü dediğim gibi bu sitenin kadınlarında hepsi değil ciddi bi ego problemi var önce onu torpulesinler kimseye yukarıdan bakıp büyük konuşmasınlar sanki hayatlarında hiç hata yapmamışlar gibi
Konuyu insanlara saldırmak için mi açtınız? Herkes sizin gibi düşünüp, sadece sizin mantıklı bulduğunuz fikirleri mi vermek zorunda? Herkese açık bir platforma sorununuzu yazıp destek istiyorsunuz. Sonra önünüze geleni bokluyorsunuz. Konuya gelirsek kıskançsınız bu arada.

Konuyu insanlara saldırmak için mi açtınız? Herkes sizin gibi düşünüp, sadece sizin mantıklı bulduğunuz fikirleri mi vermek zorunda? Herkese açık bir platforma sorununuzu yazıp destek istiyorsunuz. Sonra önünüze geleni bokluyorsunuz. Konuya gelirsek kıskançsınız bu arada.
Kıskanç demeni daha fazla sinirlenip sana prim vermemi istediğin için yazdığına adım kadar eminim ama aynı şeyi yapmıyorum şimdi yavaşça defolabilirsin

Ayrıca eğer gerçekten diğerlerine yaptığım yorumları okumayıp direkt gelip herkesin düşüncesi falan diye yorum yapıyorsan da tekrar cevap verdiğinde yazmayacağım onları okumanı tavsiye ederim

Yazmaz olur mu hele ki erkekler isterse iki eli kanda yazar ama dediğim gibi siz çok karışmayın. Bu defa ilişkiniz hepten bozulur. Olay beni kıskanıyorsuna kadar gider hatta. Ben senin yerinde olsam o anlatırsa dinler kendi düşüncelerimi söylerim sonra çekilirim. Gerek yok çünkü ısrarla yanlış yapıyorsun demeye
Yok artık karışmıyorum olumlu da olumsuz da asla karışmıyorum biz kızların yaptığı en büyük hata erkek arkadaş bulunca birbirimizi satmamız gerçekten en büyük ayıbımız

Yok artık karışmıyorum olumlu da olumsuz da asla karışmıyorum biz kızların yaptığı en büyük hata erkek arkadaş bulunca birbirimizi satmamız gerçekten en büyük ayıbımız
Bence satmak olarak düşünmeyin onu sonuçta hoşlandığınız biri tanıyıp vakit geçirmek istemeniz normal. Kasmayın bu kadar dostluğunuzu

Bence satmak olarak düşünmeyin onu sonuçta hoşlandığınız biri tanıyıp vakit geçirmek istemeniz normal. Kasmayın bu kadar dostluğunuzu
Sürekli konuştuğun kişi olduğunu düşün bir süre sonra uzaklaşınca alıştığın şeyden kopmak gibi eğer yaşadıysan anlarsın yaşamadıysan da inşallah yaşamazsın mesela evinde kedi besliyordun birkaç senedir bir anda kayboldu öyle düşün

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X