Ne yapmam gerekk?

Esime anlatmalı mıyım bu durumu

• Ankete Katılan
    17
  • Anket Kapalı .

Elizanist

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
18 Temmuz 2016
11
6
Ben epilepsi hastasiyim we cok sık degil bazen görülen bi kleptomoni war (kleptomoni olan durumlar diye yazarsaniz nettede arastrabilirsjnjz yalan degil) bu durum benide cok rahatsiz ediyo velhasıl konuya gireyim kv demlerde kalirken bi kriz geldi ve istemsizce zincirini aldim sonra cok pisman oldum kv gelip sordugunda almadim dedim cünkü gizlice yerine koymak istedim 1 ay oldu koyamadm gorümcem gldi konusmaya byle böyle bisey olmus diye abla ben aldim pismanm böyle bi rahatsizligim var o yuzden yaptik isteyerek degil yerine koymak istedim kimse duymadan ama koymadim dedim oda ben koyarim ver dedi verdim koydu üzerinden 7 ay gecti olayin o zaman kv demlede konusmustum anne su yüzden yaptim pismanim falan tamm deyip konuyu kapattilar fakat ne zaman bana sinirlenseler sanki aralarinda bu konuyu konusuyolar 1 hatfa oncede kücük gorümceme anlatmislar fakat hastaligimdan degil benim kin tutup yaptigimi düsünuyolar oysaki hasta oldugumu biliyolardi tabi bu rahatsizligmi bilmiolar. Simdi görümcem ne olursa olsun agzini acip anneme tek bi laf etmiycen böyle bisey yapmisin madem haklida olsan susacan yoksa seni mahwederim senin yerin kapinin önü falan diyo hic pisman degilsin diyo. Pisman olmasam vermezdim diyorum inkar ederdim tekrar tekrar yapardim diyorum kabul etmezdim diyorum fakat inanmiyo bana sizce ne yapmaliyim esim durumu bilmiyo ona anlatmali miyim ya kizmasina bisey dememde soğumasindan korkuyorum

Rahatsızlığınızdan ötürü geçmiş olsun diliyorum. Fakat bu nasıl bir rahatsızlık ki böyle bir duruma sebebiyet vermiş ?

Ben epilepsi hastasiyim we cok sık degil bazen görülen bi kleptomoni war (kleptomoni olan durumlar diye yazarsaniz nettede arastrabilirsjnjz yalan degil) bu durum benide cok rahatsiz ediyo velhasıl konuya gireyim kv demlerde kalirken bi kriz geldi ve istemsizce zincirini aldim sonra cok pisman oldum kv gelip sordugunda almadim dedim cünkü gizlice yerine koymak istedim 1 ay oldu koyamadm gorümcem gldi konusmaya byle böyle bisey olmus diye abla ben aldim pismanm böyle bi rahatsizligim var o yuzden yaptik isteyerek degil yerine koymak istedim kimse duymadan ama koymadim dedim oda ben koyarim ver dedi verdim koydu üzerinden 7 ay gecti olayin o zaman kv demlede konusmustum anne su yüzden yaptim pismanim falan tamm deyip konuyu kapattilar fakat ne zaman bana sinirlenseler sanki aralarinda bu konuyu konusuyolar 1 hatfa oncede kücük gorümceme anlatmislar fakat hastaligimdan degil benim kin tutup yaptigimi düsünuyolar oysaki hasta oldugumu biliyolardi tabi bu rahatsizligmi bilmiolar. Simdi görümcem ne olursa olsun agzini acip anneme tek bi laf etmiycen böyle bisey yapmisin madem haklida olsan susacan yoksa seni mahwederim senin yerin kapinin önü falan diyo hic pisman degilsin diyo. Pisman olmasam vermezdim diyorum inkar ederdim tekrar tekrar yapardim diyorum kabul etmezdim diyorum fakat inanmiyo bana sizce ne yapmaliyim esim durumu bilmiyo ona anlatmali miyim ya kizmasina bisey dememde soğumasindan korkuyorum

anlatmayıpta napcaksın, zaten bu bi hastalıksa tekrar ortaya çıkacak, tekrar bişey çalacaksın ve er geç eşin öğrencek ve belkide çok tatsız bi şekilde öğrencek böyle olsa daha mı iyi

Bu devirde kimseye güven olmaz olayı farkli anlatirlarsa daha kotu olur sen önce anlat

Anlatmalısın esine bence.
Muhtemelen o tayfa hastaliginin k'sini bilmiyor, boyle bir hastalik olabileceğine ihtimal vermiyor
O yüzden kinlendin sanıyor

Keşke rahatsizliginizi anlatmasaydiniz..
Her kaybolan şeyi sizden bilirler size karşı kullanırlar..
Tedavi durumu nedir bilmiyorum ama inş rahatsızlığınız geçer bu günler de unutulur..

Cok sık tekrarlamıyo bende öyle düsündm zaten baskasindan duyacagina benden duysun 3 yillik evliyim ilk defa oldu mesela ama nasil anlatacam ya bi anda tepki gösterir dinlemezse bile

Çalma hastalığı kısaca bencede eşine anlat ne tepki verir onuda bilemiyorum ne kadar hastalık olsada kimse hoş karşılamaz

Anlat. Soğursa da soğusun sen hırsız değilsin. Başkasından duymasın en azından.

Eşiniz bu durumu kabullenmeyebilir. Görümceleriniz bilmeseydi söylemez tedavi olurdunuz ama madem biliyorlar eşinize anlatmalısınız çünkü çok yakında onlardan duyabilir ve bu daha kötü olur.

Eşinize anlatın, kleptomani için de bir uzmandan yardım alın.

Pisman oldugum icin geri wermek istedigim icin anlatmistim yoksa inkar edip bana iftira atiyolarda diyebilirdim aynende öyle oluyo birinin biber gazi kaybolmus beni aariyo birinin 50 lirasi kaybolmus ya diyorum rahtsizligmi biliyosunz alsm ben yaptim deyip weririm diyorum ama inanmiyolar madem byle bi rahatszligin vardi bu kadr iyi niyetlisin söyleseydin diyolar bakin simdiki yaptigniza cöp kaybolsa brni buluyosunz byle olmasin diye sylemedim diyorum inanmiyolar

Hirsizlik cok feci yuz kizartici birseydir. Boyle bir hastaligi bastan esinizden nasil sakladiniz? Neden evlenirken bilmiyordu. 3 senedir kendinizi tuttunuz tuttunuz "hicbisey calmadiniz" simdimi calasiniz geldi yani? Ayrica dediginiz hastaliktaki kisiler genelde gereksiz, degersiz seyleri çalarlar altin zincir degil diye biliyorum. Ayriyetten bu hastaliginiz icin raporunuz yok mu? Esine onu gosterebilirsin tabi teshisi kendin koymadiysan.

Eşinin ailesine anlatma çooookkk büyük bir hata yapmışsın çok
Durumu eşinle paylaş onlar paylaşmadan

Pisman oldugum icin geri wermek istedigim icin anlatmistim yoksa inkar edip bana iftira atiyolarda diyebilirdim aynende öyle oluyo birinin biber gazi kaybolmus beni aariyo birinin 50 lirasi kaybolmus ya diyorum rahtsizligmi biliyosunz alsm ben yaptim deyip weririm diyorum ama inanmiyolar madem byle bi rahatszligin vardi bu kadr iyi niyetlisin söyleseydin diyolar bakin simdiki yaptigniza cöp kaybolsa brni buluyosunz byle olmasin diye sylemedim diyorum inanmiyolar

Tabi ki öyle diyecekler
Neden anlattın madem hastalıktır, önce eşinle paylaşmalıydın
Bu teşhisi doktor mu koydu ?

Hirsizlik cok feci yuz kizartici birseydir. Boyle bir hastaligi bastan esinizden nasil sakladiniz? Neden evlenirken bilmiyordu. 3 senedir kendinizi tuttunuz tuttunuz "hicbisey calmadiniz" simdimi calasiniz geldi yani? Ayrica dediginiz hastaliktaki kisiler genelde gereksiz, degersiz seyleri çalarlar altin zincir degil diye biliyorum. Ayriyetten bu hastaliginiz icin raporunuz yok mu? Esine onu gosterebilirsin tabi teshisi kendin koymadiysan.
Bu bir dürtüdür bence arastirip öyle kleptomoni hakkinda yorum yap degersiz seylerde degerli seylerde farketmiyo ihtiyaci olmadan planlamadan o anki dürtüyle yapilan bisey bu 6 sene önce olmustu birde ozamanda aldigim siradan bir kolyeydi sahte olanlardan hirsizlik yapsam pişman olmaz ortadan kaldirirdim ama ozamanda pisman olup o sahte kolyeyi aldigim kisiye olayi anlatip wermistim bilmem anlatabildim mi bunun savunulacak bir tarafi yok yaptigimda bende rahatsiz ve pişman oluyorum

Tabi ki öyle diyecekler
Neden anlattın madem hastalıktır, önce eşinle paylaşmalıydın
Bu teşhisi doktor mu koydu ?
Doktor koymadi arstirdim hirsizlik olsa aldigim sey zincir bozdurur yerdim mesela we pisman olmazdim yapmak istemiyorum bir dürtyle yapiorum o anlik ama sonra pisman olup weriyorm hirsiz nedir sizin icin aldigi mali pisman olup getiren midir?

X