Ne yapsak?

3nity

Nirvana
Kayıtlı Üye
2 Şubat 2015
14.628
62.312
Eşimin yakın bir arkadaşı var, hep birlikte görüşürüz. Eşi de tatlı bir kız, kızla aile yapılarımız vs çok çok farklı.

Kızı adamin ailesi de hiç istemedi en baştan beri. Ama hem seviyorlardı birbirlerini, hemde kabul etmese bile bence biraz aileye karşı iş inada bindi. 2 yılı bir kaç ay geçti sanırım evleneli.
Güzel işlerde çalışıyorlar, ortalama üstü kazanıyorlar, hayatlarını rayına oturttular gibi görünüyordu.
Geçenlerde eşimi aramış, birlikte iftara gelin demis esimde, konusacaklarim var deyip yalnız görüştüler.

Ayrılmak istiyorlar. Daha çok adam istiyor anladığımız. Gerekçe olarakta kızın bırakacağım dediği alışkanlıklarına geri dönmesini gösteriyor.
Evlenirken konuştuk bunları simdi ise yan çiziyor diyor.
Mesele de alkolden patlak vermiş. Kız evlendi evleneli hatta Sevgililik döneminde de içmeyi bırakmış. Ama şu an tekrar başlamış. Dahası gelirken bana getir diye siparis verip gözüne gözüne sokuyormuş.
Çocuğumuz olsun ilk benimle içecek vs diyormus. Adam da normalde çocuk istemesine ragmen güvensizlik duyduğu ve gelecek göremediği için istemiyor şu an. Çocukta değiller yaşları 30 un üzerinde...
Tabiki tek tarafı dinledigimiz için net bir sey söylemek yanlış olur ama benim kızı tanıdığım kadarıyla, başka problemler var ve bu şekilde intikam alıyor gibi görünüyor.
Esim de dinledikten sonra bu yüzden bosanilmaz kestirip atma demis. Biraz telkinde bulunmuş. Adam bir süre ayrı yaşamayı planlıyormus ikna etmiş yapma diye.
Bir şans daha hakettiklerini bende düşünüyorum, ama biraz da esime karıştığı için kızgınım. Açıkçası bende bir gelecek göremiyorum, ve bu kızdan değil adamın en baştaki evlenirken işi inada bindirerek karar vermiş olmasından.
Şimdi bunlar neredeyse 20 yıllık arkadaşlar. Her adımında arayıp akıl danışacak, eşime daha fazla Karışma dedim ama arkadasi bir cevap almadan birakmaz. Hic olmazsa sen olsan napar der durur. Bir yandan aşılacak meseleler acaba pire için yorgan mi yanıyor diye düşünüyorum
Öte yandan bunlar biraz daha deneyelim derken çocuk olur sonra bosanirlarsa da işler iyice sarpa sarar...
Sizin de fikirlerinizi merak ettim, oluru var mıdır? Benzer şeyler yasayan var mıdır?

oluru olup olmadığı tek taraflı anlaşılmaz...sadece bu sebepten tabiki boşanılmaz...ama işin altında daha başka sebeplerde vardır..eşin doğru olanı yapmış..tabi bundan sonra aile içine girmesin..git boşan denilmez yani..ama kendi aranızda halledin karı koca arasına girilmez desin bundan sonra..

Alkolik biriyle hayat zor.
Eşi rahatsız olduğu halde gözüne soka soka alkol muhabbetine devam etmesi,hatta içki siparişini bile ona vermesi sanki kadının da bu evliliği istemediğini uyandırdı bana.

bunun için boşanılmaz kelimesi pek göreceli, ama sonuçta kocaman adamlar bunlar, eşinin sözüyle devam yada tamam kararı almazlar herhalde..

Bende alkol alırım bazen eşimle haftada bir içerdik?

İçki içiyor diye alkolik denilmez ki,bende trakyalıyım anne karnında içeriz diye dalgadan takılırlar bazen

Kız gün aşırı mı içiyor yoksa adam biraz daha içkiye giyime bazı şeylere kapalı biri mi?Gün aşırı içmiyorsa sorun yok

Karısını dinleme şansınız var mı?
Hep beraber konuşsanız, objektif olarak dinleseniz 2 tarafı da...

Bir kadın bence sebepsiz
1. alkol almaz
2.eşiyle inatlaşmaz

Belki eşinin ailesiyle ilgili sorunlar vardır, belki cinsel sorunlar vardır.

Altından bir şey çıkar diye umuyorum

oluru olup olmadığı tek taraflı anlaşılmaz...sadece bu sebepten tabiki boşanılmaz...ama işin altında daha başka sebeplerde vardır..eşin doğru olanı yapmış..tabi bundan sonra aile içine girmesin..git boşan denilmez yani..ama kendi aranızda halledin karı koca arasına girilmez desin bundan sonra..
Çok eski arkadaşlar, kardeş gibi. Mutlaka süreçte fikrini almak isteyecektir.
Ama dediginiz gibi tek taraflı dinledik.
Alkolik biriyle hayat zor.
Eşi rahatsız olduğu halde gözüne soka soka alkol muhabbetine devam etmesi,hatta içki siparişini bile ona vermesi sanki kadının da bu evliliği istemediğini uyandırdı bana.
Kız alkolik değil yanlış anlasilmisim sanırım. Adam hiç bir şekilde alkol tüketmiyor, tadını bilmez, kız da haftada 1-2 içiyormus eskiden ama sonra evlenirken adamın değerlerine saygısı olduğunu ve bundan sonra kullanmayacagını söylemiş.
bunun için boşanılmaz kelimesi pek göreceli, ama sonuçta kocaman adamlar bunlar, eşinin sözüyle devam yada tamam kararı almazlar herhalde..

Eşimin sözüyle tamam devam karari olmaz ama yönlendirme mutlaka olur, kardeş gibiler, değer veriyor fikirlerine. Ailesini dinlemez onu dinler.
Bende alkol alırım bazen eşimle haftada bir içerdik?

İçki içiyor diye alkolik denilmez ki,bende trakyalıyım anne karnında içeriz diye dalgadan takılırlar bazen

Kız gün aşırı mı içiyor yoksa adam biraz daha içkiye giyime bazı şeylere kapalı biri mi?Gün aşırı içmiyorsa sorun yok

Giyimine karışıp karsmadigi hakkında bir fikrim yok açıkçası. Ama alkolü kendisi dini hassasiyeti olduğu için kullanmıyor. Ama evlenirken sonuçta kızı da biliyordu... Madem o kadar hassas evlenmeseydi diye de düşünmüyor değilim
Burada kıza hak vermediğim tek nokta böyle bir söz vermiş ve tutmuyor olması.
Baştan değişmeyi kabul etmemeliydi.
Karısını dinleme şansınız var mı?
Hep beraber konuşsanız, objektif olarak dinleseniz 2 tarafı da...

Bir kadın bence sebepsiz
1. alkol almaz
2.eşiyle inatlaşmaz

Belki eşinin ailesiyle ilgili sorunlar vardır, belki cinsel sorunlar vardır.

Altından bir şey çıkar diye umuyorum
Alkol sarhoşluk düzeyinde değil keyfi olarak kullandığı bir şey, yani efkarlandı icti gibi olduğunu sanmıyorum. Kız bana bu konuda derdini acmadan böyle bir konuşma biraz garip olur sanırım. Ben olsam kendimi tuzağa düşmüş hissederdim kendimi öyle bir ortamda bulsam.
Araya bayram geçmese aslında 2 haftada bir görüştüğümüz insanlar ama şimdi bayramda tatildi...

Madem alkolik değil neden içmese ölecekmiş gibi alkolden nefret eden adama içki siparişi veriyor?
Belli ki kadın da boşanmak istiyor.

Kızdan dinlediğim ve ağzından duyduğum evliliğinden tek şikayeti istenmeyen gelin olmak. Ama o da ilk 3-4 ay için geçerliydi... sonrasında zaten görüşmediler adamın ailesi ile.
Adam da ailesine düşkün falan biri değil aynı şehirde olmalarına rağmen kendi de 15 te 1 falan görüyor.
Yani sorunun bu olduğunu düşünmüyorum.
Sadece çocuk için güven duymuyor olmaları aklıma gelen..
Bunun dışında aldatma vs olduğuna ihtimal vermiyorum ama tabiki asla diyemem kimse için. Ama öyle bir duruma kız karakter olarak tahammül etmez koyar kapının önüne zaten.

Canım sonuçta 30 yaşından büyük olgun insanlar alışkanlıkları biri için terketmek zor.
Kız ya benim ona zararım yok o da bana saygı duysun diyor.
Ya da bırakmışken başlama sebebi eşinin filirlerini artık önemsememesi.
Kız zaten içiyormuş bence bu boşanma sorunu edilecek kadar büyütecek bir şeyse evlenmeyecekti göze alıp

Madem alkolik değil neden içmese ölecekmiş gibi alkolden nefret eden adama içki siparişi veriyor?
Belli ki kadın da boşanmak istiyor.
Bende aynı şeyi düşündüm sanki başka bir şey varda kız alkol meselesini intikam gibi kullanıyor.
Tek aklıma gelen de kız evlendiklerinden beri çocuk istiyor ama adam bir türlü kızdan emin olamadığı için erteliyor

Ve Şöyle bir şey var Bende haftada bir içerim bana biri illa içme içme desem sonunda sıkılırım.bende sigaradan hazetmem ama içene bırak bırak desemde faydası yok sonuçta.
Adam sıktı bence kızı

Canım sonuçta 30 yaşından büyük olgun insanlar alışkanlıkları biri için terketmek zor.
Kız ya benim ona zararım yok o da bana saygı duysun diyor.
Ya da bırakmışken başlama sebebi eşinin filirlerini artık önemsememesi.
Kız zaten içiyormuş bence bu boşanma sorunu edilecek kadar büyütecek bir şeyse evlenmeyecekti göze alıp

Kız zaten adama göre biraz deli dolu daha dışa dönük eğlenmeyi vs seven bir tipti. Sadece evlenirken bunlardan vazgecebilecegine inandı ve buna dair söz verdi. Bu zamanlarını biliyoruz zaten. Ama şu an neden vazgeçti, artık sıkıldı mi onu bilmiyorum.
O yüzden merak ettim evlenirken bir şeylerden vazgeçmek için söz veren sözünde durabiliyor mu normalde? Bir şeylerden feragat etmediğim için ben, bilmiyorum yapabilir miydim. Yapan var mıdır yada?

Bende aynı şeyi düşündüm sanki başka bir şey varda kız alkol meselesini intikam gibi kullanıyor.
Tek aklıma gelen de kız evlendiklerinden beri çocuk istiyor ama adam bir türlü kızdan emin olamadığı için erteliyor
Adam nasıl kızdan emin olsun ki?
Kız değil miydi çocuğum ilk benimle içecek diyen?
Kadına alkolik demem bu yüzdendir işte. Hayalleri bile alkol üzerine...:KK14:

Ve Şöyle bir şey var Bende haftada bir içerim bana biri illa içme içme desem sonunda sıkılırım.bende sigaradan hazetmem ama içene bırak bırak desemde faydası yok sonuçta.
Adam sıktı bence kızı

Bende sizin gibi düşünüyorum ama kimseye de ben bunu bundan sonra yapmam diye söz de vermem. Bu söz üzerine kurulu evlilik yapmam.
Alışkanlıklar bana kalırsa kolay değişmez ve mutlaka patlak verir..
Ama belki de değişen vardır. Ben bu konuda esnek degilimdir.
O zaman onlar için de denemeye değer bir şeyler vardir ve belki de bu konuda birlikte de konuşuruz. Halledilir diye düşünürsek. .

Adam nasıl kızdan emin olsun ki?
Kız değil miydi çocuğum ilk benimle içecek diyen?
Kadına alkolik demem bu yüzdendir işte. Hayalleri bile alkol üzerine...:KK14:

Bunu önceden dile getirmemiş hiç şu son bi kaç haftanın söylemleri. Alkolik olsa 1 yıl boyunca hiç icmemezlik yapamazdi.
Sonraki yıl başlamış ara ara..

Bunu önceden dile getirmemiş hiç şu son bi kaç haftanın söylemleri. Alkolik olsa 1 yıl boyunca hiç icmemezlik yapamazdi.
Sonraki yıl başlamış ara ara..
Alkolikler zaten uzun aralıklarla içki içmeyebilirler...
Daha sonra yeniden şiddetlenir.
Neyse haklarında hayırlısı olsun.
Ben erkeğe hak verdim ne yalan söyleyeyim...:KK14:

Bende sizin gibi düşünüyorum ama kimseye de ben bunu bundan sonra yapmam diye söz de vermem. Bu söz üzerine kurulu evlilik yapmam.
Alışkanlıklar bana kalırsa kolay değişmez ve mutlaka patlak verir..
Ama belki de değişen vardır. Ben bu konuda esnek degilimdir.
O zaman onlar için de denemeye değer bir şeyler vardir ve belki de bu konuda birlikte de konuşuruz. Halledilir diye düşünürsek. .

Alışkanlığından vazgeçmek isteyebilir karşısındakini mutlu etmek için ama karşıdaki insan olgunsa şayet Söz versekte bazen bazı şeylerden kopamayacağının farkındadır.
Benim eşimde sigara içmem diyordu bırakamadı.
Bu Kızda belki cidden çok uğraştı ama olmadı,belki adamın düşünceleri davranışları artık onu çok sıkmaya başladı tek eğlencem bu karışmasın demeye başladı.
Benim annem de şen şakrak bir kadındır babam sıksa mutlaka sıkıldığını belli eder takmazdı.
Ayak uydurulur gibi geliyor ama kimse için değişemiyoruz tabi ki.
Adamda ya tekrar başlarsa diye düşünmeliydi.
Yaşları ilerlemiş ama henüz olgun değiller bence

Alkolikler zaten uzun aralıklarla içki içmeyebilirler...
Daha sonra yeniden şiddetlenir.
Neyse haklarında hayırlısı olsun.
Ben erkeğe hak verdim ne yalan söyleyeyim...:KK14:

Kız alkolik diye tabi edilecek konumda değil haftada bir içen biri.
Alkolikler ben kendimi kanıtlarım düşüncesiyle en fazla birkaçgün bir kaç ay bırakabilirler ki bu çok zorlu bir süreçtir uyuşturucu bağımlısı gibi çarpıntıları terlemeleri,titremeleri çok artar krize girerler neredeyse.
Ve bir bira içicem derken masada 6 birada varsa içmeden kalkmazlar hakim olamaz çünkü kendine.
İçki içme uzunlukları da akşamdan sabaha kadar sürer genelde,çünkü içtikçe zevk alır artık pek sarhoş olmaz vücut kanıksadığı için.
Gün aşırı içip,bağımlılık özellikleri taşıyan bir kız değil kız.
Ikiside olgun insanlar kız hiç Söz vermemeliydi adamda ya tekrar içerse diye göze almamalıydı..
Biri için sevdiğimiz şeylerden vazgeçersek patlak verir yaşadığımız hayat sıkıcı gelir çünkü kendimi niye değiştiriyorum diye.

Alışkanlığından vazgeçmek isteyebilir karşısındakini mutlu etmek için ama karşıdaki insan olgunsa şayet Söz versekte bazen bazı şeylerden kopamayacağının farkındadır.
Benim eşimde sigara içmem diyordu bırakamadı.
Bu Kızda belki cidden çok uğraştı ama olmadı,belki adamın düşünceleri davranışları artık onu çok sıkmaya başladı tek eğlencem bu karışmasın demeye başladı.
Benim annem de şen şakrak bir kadındır babam sıksa mutlaka sıkıldığını belli eder takmazdı.
Ayak uydurulur gibi geliyor ama kimse için değişemiyoruz tabi ki.
Adamda ya tekrar başlarsa diye düşünmeliydi.
Yaşları ilerlemiş ama henüz olgun değiller bence
Tek farklılıkları alkol değil aslında. Ama adamın tek net ve keskin olduğu konu bu. Yoksa adam oruç tutar, namaz 5 vakit olmasa da genelde kılar, kızın bu şekilde bir isteği, bilgisi vs yok.
Bu konulardaki farklılıkları onlar için problem olmuyor ama alkol meselesi gündeme gelince bu sefer is büyüyor.

X