Gastroenteroloji - Sindirim Sistemi Hastalıkları ne yatabiliyorum ne oturabiliyorum ne kalkabiliyorum

Annenize çok geçmiş olsun.
Hiç bir dr bahsetmedi göbek fıtığı diye.
Nasıl bir tetkik oluyor acaba
Teşekkür ederim, vallahi şöyle söyleyeyim annem aynı sizin gibi çok şiddetli ağrılar çekiyordu, sürekli midem deyip ağrıdan kıvranırdı ve defalarca doktora gitti gaz sıkışması vb teşhisler koyuldu endoskopi yapıldı, en sonunda genel cerraha gitti, doktor elle muayenede hemen teşhis etmiş, ultrason da çekilmiş.

Anneme söyleneni noktası virgülüne kadar yazayım size, annemin doktordan dinlediklerini bana aktarımı şu, göbek fıtığı olan insanların fıtık bölgesinde ince bağırsak oluyormuş, fıtık bağırsağı sıkıştırıyormuş bu da şiddetli ağrılara neden oluyormuş, doktor tuvalet esnasında çok afedersiniz kesinlikle ıkınmaman gerekiyor, ağırlık kaldırmak da yasak demiş.

Siz eğer şimdiye kadar baktırmadıysanız çölyak ve geçirgen bağırsak sendromu için de muayene ve tetkikten geçin, bir yandan da göbek fıtığı var mı baktırın, cerrah anneme yaptığı elle muayene sırasında bağırsak ağrısını da hafifletecek bir takım masajlar yapmış, teşhisi doğrulamak için ultrason da çekilmiş.

Tekrar geçmiş olsun umarım ağrılarınızın sebebi bulunur da tedaviye başlarsınız, teşhis edildikten sonrası kolay, hiç olmazsa sizi kıvrandıran ağrılara göre bir ilaç bir tedavi uygulanır rahatlarsınız, şu an ne kadar acı çektiğinizi tahmin edebiliyorum çünkü annem de sizin gibiydi:KK43:

Teşekkür ederim, vallahi şöyle söyleyeyim annem aynı sizin gibi çok şiddetli ağrılar çekiyordu, sürekli midem deyip ağrıdan kıvranırdı ve defalarca doktora gitti gaz sıkışması vb teşhisler koyuldu endoskopi yapıldı, en sonunda genel cerraha gitti, doktor elle muayenede hemen teşhis etmiş, ultrason da çekilmiş.

Anneme söyleneni noktası virgülüne kadar yazayım size, annemin doktordan dinlediklerini bana aktarımı şu, göbek fıtığı olan insanların fıtık bölgesinde ince bağırsak oluyormuş, fıtık bağırsağı sıkıştırıyormuş bu da şiddetli ağrılara neden oluyormuş, doktor tuvalet esnasında çok afedersiniz kesinlikle ıkınmaman gerekiyor, ağırlık kaldırmak da yasak demiş.

Siz eğer şimdiye kadar baktırmadıysanız çölyak ve geçirgen bağırsak sendromu için de muayene ve tetkikten geçin, bir yandan da göbek fıtığı var mı baktırın, cerrah anneme yaptığı elle muayene sırasında bağırsak ağrısını da hafifletecek bir takım masajlar yapmış, teşhisi doğrulamak için ultrason da çekilmiş.

Tekrar geçmiş olsun umarım ağrılarınızın sebebi bulunur da tedaviye başlarsınız, teşhis edildikten sonrası kolay, hiç olmazsa sizi kıvrandıran ağrılara göre bir ilaç bir tedavi uygulanır rahatlarsınız, şu an ne kadar acı çektiğinizi tahmin edebiliyorum çünkü annem de sizin gibiydi:KK43:
Öncelikle bu kadar detaylı açıklama yapıp zahmet ettiğiniz için çok çok teşekkür ederim ve çok sağ olun incitmeden, kırmadan bütün yaşadıklarınızı anlatmışsınız. Şunu bir kere daha anladım ki acı çekmeyen acı çekenin halinden anlamıyor. Bazı arkadaşlar burada kendimi sevmemekle ve cahillikle itham ettiğini sezinledim ve buna kırıldım. Elbette ki her insan kendini sever kimse acı çekmek istemez ve kimse bu devirde sanıldığı kadar cahil olamaz. Hiçbir dyoktora gitmeden, araştırmadan gelip burada hastalığıma çare bulmaya çalışmıyorum elbette. Her ne kadar o şekilde itham edilsem de iş öyle değil.
Defalarca doktorlara gittim, özeline gittim, profesörüne gittim... Maddi manevi yoruldum artık çaresiz kaldım ve belki benimle aynı şikayetleri yaşayan birine denk gelirim de yol gösterir diye buraya yazmaya karar verdim.
Bu da bir nasip hani derler ya; "İyi olacak hastanın doktor ayağına gelir" diye. Ben doktorların ayağına gittiğim halde iyileşmek nasibimde demek ki iyi bir doktora denk gelemiyorum. Her seferinde geri püskürtüyorlar o ona atıyor, o ona atıyor topu. İyi bir doktora denk gelsem "elimden tutup bunun derdi nedir iyice araştırayım" diye çabalar Ancak başından sağıyorlar. Şimdiki Doktorlar hastaları sevmiyor ki bile.
Görev olarak görüyorlar kaç kere şahit oldum.

Öncelikle bu kadar detaylı açıklama yapıp zahmet ettiğiniz için çok çok teşekkür ederim ve çok sağ olun incitmeden, kırmadan bütün yaşadıklarınızı anlatmışsınız. Şunu bir kere daha anladım ki acı çekmeyen acı çekenin halinden anlamıyor. Bazı arkadaşlar burada kendimi sevmemekle ve cahillikle itham ettiğini sezinledim ve buna kırıldım. Elbette ki her insan kendini sever kimse acı çekmek istemez ve kimse bu devirde sanıldığı kadar cahil olamaz. Hiçbir dyoktora gitmeden, araştırmadan gelip burada hastalığıma çare bulmaya çalışmıyorum elbette. Her ne kadar o şekilde itham edilsem de iş öyle değil.
Defalarca doktorlara gittim, özeline gittim, profesörüne gittim... Maddi manevi yoruldum artık çaresiz kaldım ve belki benimle aynı şikayetleri yaşayan birine denk gelirim de yol gösterir diye buraya yazmaya karar verdim.
Bu da bir nasip hani derler ya; "İyi olacak hastanın doktor ayağına gelir" diye. Ben doktorların ayağına gittiğim halde iyileşmek nasibimde demek ki iyi bir doktora denk gelemiyorum. Her seferinde geri püskürtüyorlar o ona atıyor, o ona atıyor topu. İyi bir doktora denk gelsem "elimden tutup bunun derdi nedir iyice araştırayım" diye çabalar Ancak başından sağıyorlar. Şimdiki Doktorlar hastaları sevmiyor ki bile.
Görev olarak görüyorlar kaç kere şahit oldum.
Doktorlarımız çok yoğun çalışıyor, doktorluk zor mesleklerden birisi o yüzden bir şey diyemem ama bazen hakikaten doktor doktor gezseniz de derdinize çare bulamıyorsunuz:KK43:
Bazı hastalıkların belirtileri birbirine benzediği için midir bilemiyorum fakat bir sürü hastalıktan şüphe ediliyor lakin sorununuza neden olan asıl hastalık bir türlü teşhis edilemiyor.

Sizin gibi annemde çok doktor gezdi, defalarca endoskopi yapıldı, ultrason çekildi, film, röntgen, tahliller, zaten birçok kronik hastalığı var, tansiyon, şeker, koah, Sedef, her gün avuç avuç ilaç içiyor, o kadar ilaca midesi tepki göstermesin diye doktorlar ayrıca mide koruyucu veriyorlar, üstüne bir de mide bağırsak ağrısı tuzu biberi oldu😔

Allah inşaallah size de derdinizin dermanını nasip etsin tez zamanda, ufacık bir yerimiz ağrıyor da resmen canımız orada atıyor gibi oluyor, mide bağırsak ağrısı çok acı verici, yaşam kalitenizi de düşürüyor.

Siz yıllardır süren bu ağrılarınız sebebiyle daha önce hiç algoloji uzmanına gittiniz mi? Ağrının neden kaynaklandığını bulmak için bulunduğunuz ilin ağrı polikliniği olan hastanelerinden birine gitmeniz belki doğru bir başlangıç olabilir🙄 genelde eğitim araştırma hastanelerinde ve tıp fakültelerinde ağrı polikliniği oluyor.

Algoloji uzmanları sizdeki gibi kronikleşmiş uzun süreli ağrıların sebeplerini araştırıyor, sorunun nerede olduğu belli ama neden kaynaklandığı teşhis edilemiyor, belki algoloji uzmanı derdinize derman olur🙏

Doktorlarımız çok yoğun çalışıyor, doktorluk zor mesleklerden birisi o yüzden bir şey diyemem ama bazen hakikaten doktor doktor gezseniz de derdinize çare bulamıyorsunuz:KK43:
Bazı hastalıkların belirtileri birbirine benzediği için midir bilemiyorum fakat bir sürü hastalıktan şüphe ediliyor lakin sorununuza neden olan asıl hastalık bir türlü teşhis edilemiyor.

Sizin gibi annemde çok doktor gezdi, defalarca endoskopi yapıldı, ultrason çekildi, film, röntgen, tahliller, zaten birçok kronik hastalığı var, tansiyon, şeker, koah, Sedef, her gün avuç avuç ilaç içiyor, o kadar ilaca midesi tepki göstermesin diye doktorlar ayrıca mide koruyucu veriyorlar, üstüne bir de mide bağırsak ağrısı tuzu biberi oldu😔

Allah inşaallah size de derdinizin dermanını nasip etsin tez zamanda, ufacık bir yerimiz ağrıyor da resmen canımız orada atıyor gibi oluyor, mide bağırsak ağrısı çok acı verici, yaşam kalitenizi de düşürüyor.

Siz yıllardır süren bu ağrılarınız sebebiyle daha önce hiç algoloji uzmanına gittiniz mi? Ağrının neden kaynaklandığını bulmak için bulunduğunuz ilin ağrı polikliniği olan hastanelerinden birine gitmeniz belki doğru bir başlangıç olabilir🙄 genelde eğitim araştırma hastanelerinde ve tıp fakültelerinde ağrı polikliniği oluyor.

Algoloji uzmanları sizdeki gibi kronikleşmiş uzun süreli ağrıların sebeplerini araştırıyor, sorunun nerede olduğu belli ama neden kaynaklandığı teşhis edilemiyor, belki algoloji uzmanı derdinize derman olur🙏
Doktorlar yoğun çalışıyor ona bir lafım yok da çok yoğun çalışmayan doktorlar bile umursamaz oluyorlar çoğu kez maalesef.

Türkiye'nin en bilinen hastanelerinden birisine (özel bir hastane) gittim bir işlem yapılacaktı parasıyla yani yatarak o işlemi yaptırmak istedim doktorun söylediği resmen şuydu; (doktor bile demek istemiyorum ona şuan) "seninle uğraşamam yatacaksın bir gece İyi misin değil misin bekleyecek miyim seni orada?" gibisinden kaba saba laf etti. Ben sanki demişim ki gel beni orada bekle sabaha kadar. Sen mesain bitince nereye gidiyorsan git. Ben sadece bir oda istemiştim kendisinden. Hastanede olmak ve kendime güvende hissetmek istedim Çünkü Evim hastaneye uzaktı yüksek merdivenli bir apartmanda oturuyorum Asansör yok.

Sorumluluk alacak diye ödü koptu.
Yani iyi doktorlar Elbette var ama şu devirde çok çok az.

Rabbim iyi doktorlarla karşılaştırsın.
Daha önce Ağrı Polikliniği'ne gitmiştim SSK'da fakat orası en son çare olarak söylenmişti tanısı konmuş genelde Kemoterapi gören veya Morfin ile bile ağrıları geçmeyen kanser hastalarına müdahale ediyorlardı. Şu an benim tanım henüz konmadığı için beni muayene etmediler. Özelde nasıl olur bilemiyorum ama SSK'da böyleydi

Merhabalar, bende sizin gibi senelerce bu sıkıntıyı çektim. Çok şiddetli ağrılar ve ishal atakları yaşıyordum. En son artık evden bile çıkmak istemediğim zamanlar olmuştu. Daha sonra kilo verme amaçlı bir diyetisyene gittim. Ona bu sorunlarımı anlattığımda bunun geçirgen bağırsakla ilgili olabileceğini söyledi çünkü aynı zamanda tiroid hastasıyım. Bana bir eliminasyon diyeti verdi. Bununla birlikte kemik suları ve kolajenlerle artık geçirgen hale gelen bağırsak duvarını tamir ettik. Sırayla diyeti açtığımızda ise gluten intoleransı çıktı. Gluteni kestim ben rahat ettim. Belli ki sizinde bağırsağınıza iyi gelmeyen şeyler var. Yaptırmadıysanız çölyak baktırın bence. Yoksa da beslenme danışmanlığı almak faydalı olabilir.
Merhaba kusura bakmayın uzun sürdü yazmam. Bu aralar baya sancılar çektim çok arkadaş yazmış sağolsun ancak dönebildim. Size de çok teşekkür ediyorum. Ben ishal değil tam tersi kabiz oluyorum aslında kabiz sayılmaz ama bir gün bile tuvalete çıkmasam çok sancı yapıyor karnımın sol tarafı sol kolon sanırım rektum ve üstü

Geçmiş olsun bu ara ben de öyleyim nasıl gaz ağrısıyla uyanıyorum sabahları 15 gündür aşırı agrı belim boşluklarım geziyor. Hele sağ kaburga altımı bir deliyor sanki karnıma dokunuyorum acıyor, şişiriyorum acıyor. Acillik oldum kaç defa tahlillerde bşy yok üşütmüşsün diyorlar. Genel cerrahi gideceğim. Ama şunu diyeyim 1 sene önce aynı sağ yanım ağrılarım vs olmuştu, gastritten ve stresten demişti doktor. Evet bence de stresten olabilir. Bağırsaklar mide duygusal organlar :)

Geçmiş olsun bu ara ben de öyleyim nasıl gaz ağrısıyla uyanıyorum sabahları 15 gündür aşırı agrı belim boşluklarım geziyor. Hele sağ kaburga altımı bir deliyor sanki karnıma dokunuyorum acıyor, şişiriyorum acıyor. Acillik oldum kaç defa tahlillerde bşy yok üşütmüşsün diyorlar. Genel cerrahi gideceğim. Ama şunu diyeyim 1 sene önce aynı sağ yanım ağrılarım vs olmuştu, gastritten ve stresten demişti doktor. Evet bence de stresten olabilir. Bağırsaklar mide duygusal organlar :)
Ay yeni gördüm kusura bakmayın nasıl oldunuz acaba 😊

Zayıflıktan öte bir durum bu. Ömrünü kısaltır insanın Allah korusun. Ayrıca yaşam kalitesi de yok. Keşke yarın dr a başvursa keşke.☹️
Ne kadar güzel moral veriyorsunuz siz öyle ya içimi açtınız ömrünün kısalıp uzanacağını sadece Allah bilir. 70 kilo da sağlıklı bir insan tak diye kalp krizinden gitti ama 19 kilodaki kız yaşıyor.
Benim yaşım var sizin yorumlarınızı kaldırabilirim ama ileride böyle birini tekrar denk gelirseniz daha genç olursa moralini bu şekilde bozmayın lütfen olur mu?

Bifido bakteri tedavisi uygulayan hekimleri bir araştırın. Onlardan birine muayene olun. Sorun bağırsak floranizla alakaliysa bir tedavi uygulayacaklardir. Daha önce de aynı konuyu açtınız sanırım ve yazmıştım yine size.

Ay yeni gördüm kusura bakmayın nasıl oldunuz acaba 😊
Aynıyım iç hastalıklarına gittim. Tüm hormon kan sedimentasyon hiçbşy çıkmadı ultrasonda organlar saglam ama orta kesimde aşırı gaz var görüntülenemedi, böyle regl agrısı gibi aynı oof sırtıma kadar vuruyor. İlaç verdi iki haftada geçmezse kolonoskopi ve endoskopi dedi.

Aynıyım iç hastalıklarına gittim. Tüm hormon kan sedimentasyon hiçbşy çıkmadı ultrasonda organlar saglam ama orta kesimde aşırı gaz var görüntülenemedi, böyle regl agrısı gibi aynı oof sırtıma kadar vuruyor. İlaç verdi iki haftada geçmezse kolonoskopi ve endoskopi dedi.
Inşallah tez vakitte şifa buluruz

Çok teşekkür ederim cevaplar için .
15 yıl önce 46 kiloydum daha iyiydim hatta çok daha iyiydim çalışıyordum muhasebeci olarak. Sonra bir gün şiddetli Karın ağrısıyla Sabah uyandım ama basit bir karın ağrısı değil bayılmışım acil de Açtım gözümü 7 santimlik Bir kistim patlamış küsüptürü olmuş hızlı bir şekilde Kan kaybettim o zaman 46 kiloydum dediğim gibi ve gayet iyiydim çalışıyordum. Sonra o olaydan sonra taburcu oldum ama devamlı Mide bağırsak sorunlarım olmaya başladı ve hızlı bir şekilde kilo vermeye başladım eşimden çıkmak zorunda kaldım Çünkü artık devam ettiremiyordum evde toparlarım sandım bu süre zarfında daha beter oldu 35 kiloya kadar düştüm. Yaklaşık 15 yıldır da bu kilodayım dediğim gibi daha önce 2 kere kolonoskopinin kısası bakıldı bir sorun yok dendi ama o yeterli değilmiş Çünkü bağırsağın tamamına bakılması lazımmış Ben de her seferinde korktum kaçtım acıdı bir süreç diye bağırsan tamamına bakmak Hani hem zayıfım hem kilom kaldırmaz anesteziyi diye Sonra bir gün cesaretimi topladım bir doktora gittim kolonoskopi için o doktor da gerek yok dedi hassas bağırsak sendromu var vesaire vesaire dedi Neye dayanarak söylediğini bilmiyorum ama diğer bütün Doktorlar kolonoskopinin tamamını önermişti Ben de ona güvenerek Neyse dedim gitmedim ama keşke o zamanlar yaptırsaydım Çünkü Gün geçtikçe daha kötü oldu yaklaşık koronadan önceden beridir Yani herhalde 2-3 senedir daha sıkıntılı oldu her şey ne yesem gaz yapıyor dokunuyor özellikle abur cubur daha çok dokunuyor en sevdiğim çikolata 2 dilim yesem bile dokunuyor ama normalde yemek 2 kaşık giyeyim o da dokunuyor. Kilom çok düşük demişsiniz Evet çok düşük ama yemek yiyemiyorum ki alayım tam birkaç gün iyi oluyorum istediğimi yiyebiliyorum birkaç gün demeyeyim de bir süre diyeyim 37'ye falan çıkıyorum sonra Vurgun gibi gene geliyor vuruyor gene aynı süreçlerden geçiyorum aşırı gaz yoğun yine bu sefer 35'e düşüyorum kısır bir döngüye girdim.
Özellikle adet öncesi sonrası yumurtlama dönemi çok daha sıkıntılı. Bana bu sıkıntı yapan yumurtalıkların mı var Sana baskı mı yapıyor onu da bilmiyorum Bir kist oluyor bir küçülüyor bir büyüyor.
Kistin patlayinca bagirsaklarina yapisip enfeksiyon yapmis olmasin.kadin dogumcular bakti mi

X