Gebeliğe Hazırlık Ne zaman gebelik testi yapmalıyım?

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.

Sevgicik

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
22 Kasım 2020
2.559
2.572
Merhabalar. Son 10 aydır bebek düşünüyoruz ancak ne olduysa 10 aydorda regl düzenim tamamen şaşti önceleri 2 ayda bir regl oldum anca son 3 ayda
25 Eylül
17 Kasım
10 Aralık
Adet tarihlerim 3 tane takvimim var 1. Si bebek düşünmeden önce hiç düzeni şaşmayan 30. Gün illa regl oldugum (30 günde bir regl olucagımı söyleyen bat 9 ocak gösteriyor )
2.takvimim son 2 ayı baz alan 23 günde bir regl olucagımı söyleyen (bat 2 ocak gösteriyor.
3.sü ise tüm düzensizliklerimin ortalaması alan 38 günde bir regl olucagımı söyleyen (bat 17 ocak gösteriyor)
Ve ben ne zaman gebelik testi yapıcagımı bilmiyorum. 3 kez doktora gittim hiç bir problemim yok tahlillerimde dahil, hersey, yolunda ani kilo alımı yada stresten kaynaklı oldugunu düşünüyorlar. Test yapmaktan yoruldum ne zaman test yapmalıyım?

Bence 10 ocakta yapin. En son 10 aralikta regli olmuşsunuz 2 hafta sonrasında yumurtlama olduysa uzerinden de bi 2 hafta geçmesi lazım idrar testinde çıkması için

Merhabalar. Son 10 aydır bebek düşünüyoruz ancak ne olduysa 10 aydorda regl düzenim tamamen şaşti önceleri 2 ayda bir regl oldum anca son 3 ayda
25 Eylül
17 Kasım
10 Aralık
Adet tarihlerim 3 tane takvimim var 1. Si bebek düşünmeden önce hiç düzeni şaşmayan 30. Gün illa regl oldugum (30 günde bir regl olucagımı söyleyen bat 9 ocak gösteriyor )
2.takvimim son 2 ayı baz alan 23 günde bir regl olucagımı söyleyen (bat 2 ocak gösteriyor.
3.sü ise tüm düzensizliklerimin ortalaması alan 38 günde bir regl olucagımı söyleyen (bat 17 ocak gösteriyor)
Ve ben ne zaman gebelik testi yapıcagımı bilmiyorum. 3 kez doktora gittim hiç bir problemim yok tahlillerimde dahil, hersey, yolunda ani kilo alımı yada stresten kaynaklı oldugunu düşünüyorlar. Test yapmaktan yoruldum ne zaman test yapmalıyım?
ya bende 3 ay oldu bebek düşünmeye başlayalı.. hiç şaşmayan dönem 2 aydır şaşıyor hatta bu ay 9 gün gecikme oldu test yapmaktan usandım 9.gün regl başladı aa kesin yerleşme kanaması falan dedim :KK48: ister istemez strese giriyoruz hormonlarımız biize oyun oynuyor elinden geldiğince geç yap deerim

ya bende 3 ay oldu bebek düşünmeye başlayalı.. hiç şaşmayan dönem 2 aydır şaşıyor hatta bu ay 9 gün gecikme oldu test yapmaktan usandım 9.gün regl başladı aa kesin yerleşme kanaması falan dedim :KK48: ister istemez strese giriyoruz hormonlarımız biize oyun oynuyor elinden geldiğince geç yap deerim
Evet sanki beynimiz bize oyun oynuyor regl olma şeklimde değişti benim. Bir ara delirmiş gibi test yapıyordum şimdi 5 günde hatta bazen 10 günde bir test yapıyorum. Belirti deseniz hamileler bu kadarbelşrti yaşıyormudur bilmiyorum ama bu sefer erken yapmamalıyım sanırım ☺️

Bence 10 ocakta yapin. En son 10 aralikta regli olmuşsunuz 2 hafta sonrasında yumurtlama olduysa uzerinden de bi 2 hafta geçmesi lazım idrar testinde çıkması için
Cok az akıntı içinde kırmızı gibi pembe gibi bir kan geldi peceteye bu demek oluyo ilk takvimine göre (23 günde bir olucaksam) reglime 2 gün var 😏

Bugun ilk takvimine göre regl me 2 gün var sabah akıntıyla bir damla pembe kan geldi peceteye ailince sonra 2 saat sonra yine geldi suan gelen giden yok bu kadar erken regl olmam mümkün mü?

Yerleşme kanaması regl den önce de olan var sonrada olan var mesela benim ilk takvimine göre regl günün 2 gün sonra ama bugun öglen 2 defa tuvalete gidince akıntıyla cok az acık kırmızı oembe gibi leke gelip sorma hiç gelmedi bende anlayamıyorum ne oluyor lekeyi günün ilk idrarındam sonra gördüm yoksa test yapardım ekimde de erken gebelik testi yok sadece kaset test var

Suan ilk takvimime göre regl me bir gün var dün sinek kadar peceteye tuvalete gidince kan geldi kesildi sonra bugun de sabah aynı sekil pembe, akıntı içinde minicik kan geldi kesildi dün. Test yaptım idrarımı 2 saat tutup 2 dk içinde 2. Cizgi silik olustu ancak o testin c ciGşside cok ailikti sonra heyecandan beklemeden idrarımı biriktşrmeden su gibi idrarla yine test yaptım negatif cıktı elimde sadece 2 tane kaset microteck test var 10 ununa kadar illa beklemeliyim yoksa testi yarın sabah telrarlıyayım mı uzun süre test alma imkanımda yok elimde sadece 2 tane kaset test kaldı ☺️🤦‍♀️

Suan ilk takvimime göre regl me bir gün var dün sinek kadar peceteye tuvalete gidince kan geldi kesildi sonra bugun de sabah aynı sekil pembe, akıntı içinde minicik kan geldi kesildi dün. Test yaptım idrarımı 2 saat tutup 2 dk içinde 2. Cizgi silik olustu ancak o testin c ciGşside cok ailikti sonra heyecandan beklemeden idrarımı biriktşrmeden su gibi idrarla yine test yaptım negatif cıktı elimde sadece 2 tane kaset microteck test var 10 ununa kadar illa beklemeliyim yoksa testi yarın sabah telrarlıyayım mı uzun süre test alma imkanımda yok elimde sadece 2 tane kaset test kaldı ☺️🤦‍♀️
Bence bi 2 gün daha bekleyin daha da belirginleşir çizgi

Bence bi 2 gün daha bekleyin daha da belirginleşir çizgi
Merak ettiğim şu 26 yasındayım 25 yasına kadar hep 30 günde regl oldum evde oturmaktan 8 kilo civarı aldım ve cocuk düşündüğüm den bu yana regl düzenim 45 60 günde bir e cıköıstı ama 2 ay 23 günde 1 oldum bu ayda 21. Günde sadece tuvalete cıkınca akıntıyla pembe kan geliyor iç çamasırıma gelmiyor benim anlamadığım dünkü pozitif testin kontrol cizgisi cok acık renk olması bozuk oldugu anlamına gelmez mi ve bir insanın reg tarihi bu kadar erkene cekilebilir mi

Merak ettiğim şu 26 yasındayım 25 yasına kadar hep 30 günde regl oldum evde oturmaktan 8 kilo civarı aldım ve cocuk düşündüğüm den bu yana regl düzenim 45 60 günde bir e cıköıstı ama 2 ay 23 günde 1 oldum bu ayda 21. Günde sadece tuvalete cıkınca akıntıyla pembe kan geliyor iç çamasırıma gelmiyor benim anlamadığım dünkü pozitif testin kontrol cizgisi cok acık renk olması bozuk oldugu anlamına gelmez mi ve bir insanın reg tarihi bu kadar erkene cekilebilir mii
Stres de regli günlerini cok etkiliyo. Gebelik istediğiniz icin strese girmiş olabilirsiniz. Kontrol cizgisinin de açık renkli olduğunu duymadim hic

Stres de regli günlerini cok etkiliyo. Gebelik istediğiniz icin strese girmiş olabilirsiniz. Kontrol cizgisinin de açık renkli olduğunu duymadim hic
Bende ilk defa gördüm hani 1 saat sonra kuruyunca mor gibi renk olur ya işte ilk 30,saniyede bile o rengi aldı idrar damlattıgım da

Ben de aynı durumdayıö çok düzensiz adetim korunmayı bıraktıktan beri sadece son iki ay düzene girdi umarım hamileyizdir🤲

Ben de aynı durumdayıö çok düzensiz adetim korunmayı bıraktıktan beri sadece son iki ay düzene girdi umarım hamileyizdir🤲
Ay inşaAllah suan çok ihtiyacım var anne, olmak, gibi köklü bir, değişime Allah isteyen herkese saglıklı hayırlı evlat, sahibi olmayı nasip etsin canım 🌼

Kızlar yine heyecan dolu bir ay 😂 öglen karın agrısıyla uyandım adet oldum sanarak tuvalete gittim ne gelen var ne giden sonra Tualet yaptım. Afedersiniz idrar değil. Sonra baktım ki tuvalete sadece bir damla kan gelmiş sonrada devamı gelmedi peceteye bile gelmiyor. 2 gündür akıntı içinde günde 3 defa gelen pembe akıntı tamamen kesildi simdi çok soluk kahve akıntı geliyo hatta kahve de denmez yani. Hala beklemedeyim sabah ilk idrarımı kapta bekletiyorum acaba test yapsam mı bilmiyorum bugun ilk takvimine yani son 2 ay daki düzenime göre regl günüm ama dayanabilirsem bu sarı acık kajve akıntı geçince yapayım. Diyorum ama belki dayanamam diye ilk idrarımı bekletiyorum gün içinde kendini tutmazsan diye 😂

X