Ne zaman İzne Ayrılıyorsunuz?

koalayim

Guru
Kayıtlı Üye
28 Mart 2007
961
332
43
Arkadaşlar ben 27. haftamdayım çalışıyorum zorlanmaya başladım ufak ufak
sandalye tepesinde akşama kadar sırt ağrılarım başladı
sizde durumlar nasıl
sizler çok yorulmamak için ne yapıyorsunuz
ve ne zaman izne ayrılacaksınız
Paylaşırsanız sevinirmm...
Sağlıkla gelsin bebişlerimiz...:nazar:

ahh canım benim tam can evimden vurdun beni bende 29. haftama girdim ve sabırsızlıkla bekliyorum doğum iznine çıkacağım günü doktorumla konuştum yasal olarak 32. haftada doğum izni başlıyomuş..bende tam 3 hafta sonra çıkıcam dayanamıyorum artık ben bütün gün ayaktayım sekiz saat çalışıyorum ve hep ayaktayım oturmam yasak akşama kadar deliriyorum sırt ve bel ağrısından eve geldiğimde yatıp dinlenirken yarım saat belimi düzleyemiyorum gözümden yaş geliyo vallahi canımın acısından çok zoooor çoookkk RABBİM hepimizin yardımcısı olsun neyseki az kaldı

ahh canım benim tam can evimden vurdun beni bende 29. haftama girdim ve sabırsızlıkla bekliyorum doğum iznine çıkacağım günü doktorumla konuştum yasal olarak 32. haftada doğum izni başlıyomuş..bende tam 3 hafta sonra çıkıcam dayanamıyorum artık ben bütün gün ayaktayım sekiz saat çalışıyorum ve hep ayaktayım oturmam yasak akşama kadar deliriyorum sırt ve bel ağrısından eve geldiğimde yatıp dinlenirken yarım saat belimi düzleyemiyorum gözümden yaş geliyo vallahi canımın acısından çok zoooor çoookkk RABBİM hepimizin yardımcısı olsun neyseki az kaldı

canım benim ay inan çok üzüldüm,
ben otururken bitiyorum
sen ayakta yine iyi dayanıyorsun
3 hafta kalmış
sık artık dişini
allah yardımcın olsun ...

tatlım benim Allah hepimizin yardımcısı olsun çalışarak hamilelik geçirmek her şartta zor keşke işte çalışmakla kalsa evdede bitmiyoki insanın işi bide bebişlerimiz gelince hem işe hem eve hem eşlerimize hem bebeklerimize nasıl yeticez yada kendi adıma nasıl yeticem çok merak ediyorum

kızlar ben yurt dısındayım ve burda dogum ıznı ne yazıkkı 37. hafta da baslıyor ve dogumdan sonra sadece 1 ay:KK43: o yuzden sızde bende dısımızı sıkalım baska care yok....

Kizlar şu An 28. Haftamdayim :nazar:Ve Artik çalişmak Zor Gelmeye Başladi
Ama Doğumdan Sonra Bebeğimle Daha Fazla Birlikte Olabilmek Için 35. Haftaya Kadar çalişmak Istiyorum Işallahhhh:nazar:

Kizlar ben de 30. haftamdayım, 32. haftamda doktorum 15'er günlük çalışabilir raporu yazacak, son 3 haftaya kadar iş yerimde kalmak istiyorum, 5 haftamı doğum sonrası kullanmak istiyorum...İnsallah cok sıkıntı geçirmeden doğum izinlerimize ayrılırız.

canım benim ya Allah kolaylık versin,az kalmış sık dişini
ya da rapor falan al,
ay ne insanlar var hamilesin insan nasıl izin vermez oturmana,yasal olarak da hamilelere daha kolay pozisyonlara kaydırmaları gerekiyor aslında ama hangi yasa uygulanıyoki bu memlekette

ben 37. haftaya kadar dayanabilirsem çalışmayı düşünüyorum
doğuma 1 hafta kala ayrılmak istiyorum,bebişimle daha çok birlikte olmak için
sırt ağrılarım ufak ufak başladı,ortopedik yastık kullanıyorum,
27. haftadayım daha kısmetse 10 hafta daha burdayım

bende 27. haftamdayım 23 şubatta doktor 37. haftaya kadar çalışabilir diye rapor verecek.nasıl dayanacağım 10 hafta daha bilmiyorum.gidip gelirken zorlanıyorum.kardan dolayı yerler çok kaygan ve insanlar saygısız.düşmekten korkuyorum.geçen birinin yüzünden düştüm zaten.korkumdan düştüğüm yerden kalkamadım. birde otobüste yarım saat boyunca işten eve ayakta gitmek ölüm gibi geliyor.doğru dürüst kalkıp yer veren yok.

32. haftada (23 Şubat) ayrılmam gerekiyor ama idare 2 hafta rapor al,dönem başından yerine öğretmen bulalım dedi.Yani sezonu kapamış bulunuyorum.

şulecim seninle aynı zamanda doluyormuş iznimiz.doğumumuzda aynı olur sanırım.nisanın kaçı dedi doktorun

benimkinede dr 23 nisan dedi. benimde kızım olacak inşallah. 23 nisan çocukları çoğalıyor

bende 27. haftamdayım 23 şubatta doktor 37. haftaya kadar çalışabilir diye rapor verecek.nasıl dayanacağım 10 hafta daha bilmiyorum.gidip gelirken zorlanıyorum.kardan dolayı yerler çok kaygan ve insanlar saygısız.düşmekten korkuyorum.geçen birinin yüzünden düştüm zaten.korkumdan düştüğüm yerden kalkamadım. birde otobüste yarım saat boyunca işten eve ayakta gitmek ölüm gibi geliyor.doğru dürüst kalkıp yer veren yok.

canım allah yardımcın olsun
otobüslerde şoförün arkasındaki ilk 2 koltuk hamileler ve özürlüler içindir bence kalkan yoksa git onları kaldır
ne saygısız insanlar var

o koltuklara oturanları kaldırmakmı:) millet kafasını çeviriyor.ya hele genç kızları anlamıyorum ilerde aynı şey sizin başınızada gelecek hoş değil bunlar.bize ilk okuldayken yer verin diye öğüt verirlerdi.şimdiki gençlik bitmiş

bende bugun karne verdık..ıkı hafta sukur tatıl okullar acılınca ıkı hafta calısacagım...
32haftada hemen ızne ayrılacagım

bugün doktor teyzemize gittik kızlar ne yazıkki benim izni erteleme şansım yok doktorum kesinlikle 32. haftadan sonra çalışmama izin vermiyo zaten bende dayanamıycam nst'ye bağlandık 29. haftamda olmama rağmen kasılmalarım yavaş yavaş başlamış hareketlerimide kısıtlamam gerektiğini söyledi ama nerdeee!! bu arada sizde haklısınız şu hamilelere öncelik tanımak ne kadar önemli bişeymiş insan işin içindeyken daha ii anlıyo ama ben hiç yaşlılara ve hamilelere öncelik ve yer vermemek gibi bir terbiyesizlik yapmamıştım..yapanada çok kızıyorum yaa

arkadaslar merhaba,
ben pazartesiden itibaren hastanede yatiyordum.pazartesi sabahi ise gittim bir saat filan calistim, birden bir sicaklik hissettim hemen lavobaya gittim, baktimki kanamam olmus. ödüm patladi, ambulansla hastaneye götürdüler.fakat hastaneye gidene kadar cektigimi bir ben bilirim birde Allah. nasil korktugumu anlatamam, ne zamanki cocugun kalp atislarini duydum biraz rahatladim.
Doktor hersey normal dedi, rahimde büyüyorya bazen catlamalar olabiliyormus, benimkisi ondan olmus herhalde. Cünkü baska birsey bulamadilar. Allah kimsenin basina vermesin.
o yüzden, insallah hic birinizin basina gelmez ama eger olurda bir sicaklik falan hissederseniz hemen bakin. Pazartesi kendi doktoruma gidicem bakalim ne dicek. Aslinda daha 34. haftaya kadar calismam lazim.

X