Ne zaman ve neden boşanılır 2

Siz cok degerlisiniz, kimseyi idare etmek, pohpohlamak zorunda degilsiniz. Bu hayata bir defa geliyoruz, neden surekli kan baginiz bile olmayan bir adamin hakaretlerini cekesiniz ki. Hayatinizin merkezine kendinizi koyun. Cocugum olsun yalniz kalmayin diye dusunuyorsaniz, o cocugun da ilerde sizi cok seveceginin, omur boyu arayacaginin hic bir garantisi yok. Cocuk da babasina benzerse,ya da direk onu rol model alirsa ne olacagini hic dusundunuz mu?

Siz bir psikiyatriye gidin,dogru karar veremiyorsunuz ,buradan biz ne desek bos,bagimlilik gelistirmissiniz esinize

Siz bir psikiyatriye gidin,dogru karar veremiyorsunuz ,buradan biz ne desek bos,bagimlilik gelistirmissiniz esinize
Aramız iyi olduğunda kendimi güçlü hissediyorum. Ona ihtiyacım olmadığına inanıyorum. Ona karşı kinlenmiş hissediyorum. Ama aramız kötü olduğunda paniğe kapılıp hemen yalvar yakar oluyorum. Manyak oldum iyice 😕

Aramız iyi olduğunda kendimi güçlü hissediyorum. Ona ihtiyacım olmadığına inanıyorum. Ona karşı kinlenmiş hissediyorum. Ama aramız kötü olduğunda paniğe kapılıp hemen yalvar yakar oluyorum. Manyak oldum iyice 😕
Destek in lutfen bu tek basiniza cikacaginiz bir surec degil

İkili ilişkilerde duygusal manipülasyon kitabını edinip mutlaka ama mutlaka okuyun. Eşinizle iyi iken hissettikleriniz asıl gerçek olan..

Evliyken çocuk istemeyip ayrılırsam çocuk yapmadim diye pişman olmak ikilemi
Sizin kafanızın karışık olduğunu gösteriyor
Güven vermemiş size zaten ki çocuk yapmamissiniz zaten bu ilişkide teksiniz
Onlayken çocuk yapmayacaginia göre ve onla anlaşamadığıniza göre neden evlisiniz

Evliyken çocuk istemeyip ayrılırsam çocuk yapmadim diye pişman olmak ikilemi
Sizin kafanızın karışık olduğunu gösteriyor
Güven vermemiş size zaten ki çocuk yapmamissiniz zaten bu ilişkide teksiniz
Onlayken çocuk yapmayacaginia göre ve onla anlaşamadığıniza göre neden evlisiniz
Yaş ilerledi. Yıllar geçti. Sanki hayatım son demlerinde gibi hissediyorum. Aramız iyi olduğu zamanlarda ilişkiden çok sıkılıyorum. Ayrılmak istiyorum. Bu evlilik düzelmez diyorum ama o beni suçlamaya başlayınca birden elim ayağım boşalıyor. Mideme kramplar giriyor. Çaresiz ve yapayalnız hissediyorum

İkili ilişkilerde duygusal manipülasyon kitabını edinip mutlaka ama mutlaka okuyun. Eşinizle iyi iken hissettikleriniz asıl gerçek olan..
Duygusal manipülasyonu şimdi biraz araştırdım. Sanki benim durumuma uyuyor gibi. En haklı olduğumu düşündüğüm konularda bile kendimi sonunda özür dilerken buluyorum. Beni onsuz bırakmakla tehdit ediyor sürekli. Yalnız ve çaresiz hissediyorum. Önce bir şeyler verip sonra yüzüme vurup sonra da almakla tehdit ediyor. Ne bileyim bunlar bence benim yaşadıklarım

Merhaba oglum dogduktan sonra ben kaynakli boyle bir dönem gecirdik sinirimi yorgunligumu esimden cikarir olmustum vss. Cok iyi bir cift terapistine gittik 6 seans aldık sadece - doktorumuz yeterli buldu cunku ikimizde cozum odakliydik bosanmak degil devam istiyorduk-
Öneririm.

Merhaba oglum dogduktan sonra ben kaynakli boyle bir dönem gecirdik sinirimi yorgunligumu esimden cikarir olmustum vss. Cok iyi bir cift terapistine gittik 6 seans aldık sadece - doktorumuz yeterli buldu cunku ikimizde cozum odakliydik bosanmak degil devam istiyorduk-
Öneririm.
Çok sevindim sizin adınıza. Nasıl bir dönemdi acaba? Hep haksız mıydınız? Yada eşiniz mı öyleydi? Hakaret var mıydı?

Gerçekten mi? Çok teşekkür ederim öneri için. Okuyacağım mutlaka. Peki aramız kötü iken neden çok çaresiz ve yalnız hissediyorum sizce?
İşte manipüle ediyor sizi. Normal ve kendiniz gibi düşünemiyorsunu o dönemlerde. Ama kurtulabilirsiniz, ben 3 yıllık evliliğimden kurtuldm, baştaki sendelemelerimi atlatınca hiç pişman olmadım. o kitabı sonrqdan okudum keşke daha önxe okusaymışım dedim hep.

Duygusal manipülasyonu şimdi biraz araştırdım. Sanki benim durumuma uyuyor gibi. En haklı olduğumu düşündüğüm konularda bile kendimi sonunda özür dilerken buluyorum. Beni onsuz bırakmakla tehdit ediyor sürekli. Yalnız ve çaresiz hissediyorum. Önce bir şeyler verip sonra yüzüme vurup sonra da almakla tehdit ediyor. Ne bileyim bunlar bence benim yaşadıklarım
Aynen öyle. Okumaya devam edin aslnda sizi korkmanızın sebebi de onun tehditlerinin bilinçaltınızdaki etkisi. Yoksa siz korkmuyorsunuz onsuz kalmaktan. Şartlı şurtlı yanımızda olcak insanlara ihtiyacımız yok, güvenli ve huzurlu bir ortamda şart-şurt pazarlık alış-veriş olmaz. Birlik beraberlik olur. Umarım iyi olur herşey sizin için de.

Herkese iyi günler diliyorum. Bir önceki konumun devamı niteliğinde bir konu açmak istedim. Çünkü artık iyice sıkışmış ve çıkmazda hissediyorum kendimi. Eşimin hakaret dolu sözlerinden, onun ailesi ile olan uzaklığımdan, yıllardır mutlu olamadığımızdan bahsettim. Bir aydır yine kavgalıyız. Her hareketimden anlam çıkarıyor. Anlam çıkaracağı hareketler de yapıyorum galiba bilerek. Annesiyle konuşuyorum ama çok sıcak degil mesela. Kendimi çok kötü bir insan olarak hissetmeye başladım. Eşim kötü sözler söylediğini ama bunların sebebinin ben olduğumu, onun hatası olarak elimde sadece sözlerinin olduğunu söylüyor. Yani sormak istiyorum. Hakaret, bağırıp çağırmak, aşağılamak bir sorun değil midir? Bunları söyledin deyince de onlar sadece söz, sen her zaman şekle önem verirsin, yüzeysel bir insansın diyor. Kafayı yemek üzereyim. Bana karşı içinin rahat olduğunu, istersem boşanabileceğitimizi, benden güle oynaya boşanacağını söylüyor
Cemreler düştükten sonra boşanın bu ilk sorunuzun cevabı . Anlattıklarınız yetmiyorsa eğer boşanmaya , boşanmayı tecrübe etmek için boşanın yine de bu da 2. Sorunuzun cevabı 🥰

İyilik yapıp yüzüme vuruyor. Dedim ki yıllarca senin ailenle aramızı düzeltmenin yolu sorunu konuşmak. Yok ama konuşturmadı. Onları cam fanusun içine koydu. Ben de kinlendim maalesef. Yaptığı baska iyilikleri güzellikleri gözüm görmedi. Düzeltemedim. Toparlayamadim. Kendimi çok suçluyorum. Üzüntüye bağlı kronik bir hastalığım var
ailesini diliize cok doladiysaniz konusturmamistir. savinmada kalmistir hep.

Yalnızlık hiçte kötü değil.40 yaşında yalnız bir kadınım tek başıma yaşıyorum hiçbir sorunum yok.Evet bir çocuk sahibi olmayı isterdim ama bundan bı beş yıl öncesinde şu an hiç öyle bir isteğim hiç bebeğe bakacak enerjim de yok.Benim korkum böyle kendimi kötü hissettirecek ilişkiler oldu hep.Daha mutlu olmak için hayatıma birini alırım yoksa ben böyle iyiyim .Ama hayata sizin gibi bakan arkadaşlarım da var.Ne zaman ve nedenin kararı sizde.Benim fikrim bosanma fikri aklınıza düştüğünde bitiyor evlilik bu sene değil seneye bilemediniz bı dahaki seneye ama sonuç hep aynı oluyor.

Ben yaşımdan yalnız kalmaktan, çocuğum olmamasından dolayı geri duruyorum
bu tarz konuları buraya açınca yorum yapan kadınların kocaları kesinlikle sövmeyen,hakaret etmeyen,hiç incitmeyen mükemmel insan oldukları için hemen boşan derler,sana bunu yapıyor katlanma,daha ne duruyorsun,kadına bak kendine hakaret eden adamla bi de çocuk yapmış,a 2. de yapmış derler.seni anlayan biri olarak yapacağım yorumu.ben de çocuk yokken eşim küfretse hatta dövmek değil ama azıcık incitse bile korkurdım şimdi ayrılırsam ne yaparım,ya pişman olursam,ve evet çocuğum da yoktu,o korku da vardı.ama eşiniz değişmeyeceğinin sinyallerini veriyorsa yol yakınken ayrılmasanız bile yaptıklarını sineye çekmeyin.mesela bir süre evden gidin.ben zamanında bunu ypmadığıma çok pişmanım,şimdi 2 çocuğumla normal günde bile evden dışarı çıkmak zorken.başımı alıp gitmek daha zor.

Ben yaşımdan yalnız kalmaktan, çocuğum olmamasından dolayı geri duruyorum
Neden böyle olsun ki?! Ondan başka çareniz olmadığına nasıl inanabiliyorsunuz? Karşınıza bu adam çıkmadan önce nasıl yaşıyordunuz?
Yalnız olmaktan bu kadar çok korkuyorsanız kendinizle ilgili bazı problemleriniz olabilir, yüzleşmek istemediğiniz alışkanlıklarınız-huylarınız olabilir. Bence şu anda boşanmayı vs biraz rafa kaldırıp yalnızlık korkunuzun üzerine gidin. Bunun nedenini bulursanız, kendinize güvenir ve kendinizle barışırsanız gerektiğinde boşanma kararını kolayca alabilirsiniz. Boşanacak bir durum yoksa da yine kendinizle barışmak işe yarayacaktır.

Çok sevindim sizin adınıza. Nasıl bir dönemdi acaba? Hep haksız mıydınız? Yada eşiniz mı öyleydi? Hakaret var mıydı?
Simdi anliyorum ki hep ben baslatiyordum evet hakaret boyutuna ulasiyordu misal ailesi hakkinda agir sozler soyluyordum ortada hic bisey yokken e o da bi yerde patliyordu. Ama bunun altinda benim dogum sonrasi psikolojim vardi yani.. uykusuzluk yeni annelik vs.. hep ondan cikariyordum her allahin günü .. gercekten yardim almaktan cekinmeyin

X