Neden bana gelince her şey zorlaşıyor ?🥺

Ruhurevani

Kafesteki kuş misali.
Kayıtlı Üye
28 Aralık 2015
172
251
Merhaba iyi akşamlar.
2024'e giriyoruz. Her yıl derdim ki bu yıl benim yılım. O kadar yıl eskittim ki olumlama yapasım yok. Neyi hayal ettiysem koca bir engel ile karşılaştım. Hep mücadele etmem gerekti.Artık hayal kurmaktan korkuyorum.26 yaşındayım üniversite mezunuyum. Yüksek lisans bitmek üzere. Atanamadım ve işsizim. Şimdiye kadar tek odağım eğitimim oldu. Karşılığını alamadım.Kendimi geliştirdim bu bana yeter ama kimse o gözle bakmıyor. Okudun da ne oldu en azından biz çocuk büyüttük diyorlar. Son 2 yıldır o kadar çok duymaya başladım ki ... Uzun süreli bir ilişkim var iş ,tayin nedeniyle evliliği erteledik. Hep bir engel çıktı. Bunu bilmelerine rağmen sürekli senin evleneceğin yok , az kaldı menopoza , çocuğun olmayacak ... Tepki gösterince şaka yaptık, yaran var demek ki diyorlar. Sizce bu normal mi? Cevap vermeyince sürekli tekrarlıyorlar. O kadar bunaltıyorlar ki bazen o ortama girince dua ediyorum Allah'ım ne olur yine moralimi bozacak bir şey demesinler diye. Hele birde niye evlenmiyorsun isteyenin mi yok demezler mi. Bu nasıl bir soru ya. Yaşıtlarıma bakınca bekarlar evlilerden daha çok. Ama sanki bir ben bekarım gibi konuşuyorlar. Demek ki okumayıp evlenseydim toplumda daha iyi bir yer edinecektim.Böyle insanlarla muhatap olduğum için kendime acıyorum.

Son düzenleme:
Merhaba iyi akşamlar.
2024'e giriyoruz. Her yıl derdim ki bu yıl benim yılım. O kadar yıl eskittim ki olumlama yapasım yok. 26 yaşındayım üniversite mezunuyum. Yüksek lisans bitmek üzere. Atanamadım ve işsizim. Şimdiye kadar tek odağım eğitimim oldu. Karşılığını alamadım. Kendimi geliştirdim bu bana yeter ama kimse o gözle bakmıyor. Okudun da ne oldu en azından biz çocuk büyüttük diyorlar. Son 2 yıldır o kadar çok duymaya başladım ki ... Uzun süreli bir ilişkim var iş ,tayin nedeniyle evliliği erteledik. Hep bir engel çıktı. Bunu bilmelerine rağmen sürekli senin evleneceğin yok , az kaldı menopoza , çocuğun olmayacak ... Tepki gösterince şaka yaptık, yaran var demek ki diyorlar. Sizce bu normal mi? Cevap vermeyince sürekli tekrarlıyorlar. O kadar bunaltıyorlar ki bazen o ortama girince dua ediyorum Allah'ım ne olur yine moralimi bozacak bir şey demesinler diye. Hele birde niye evlenmiyorsun isteyenin mi yok demezler mi. Bu nasıl bir soru ya. Yaşıtlarıma bakınca bekarlar evlilerden daha çok. Ama sanki bir ben bekarım gibi konuşuyorlar. Demek ki okumayıp evlenseydim toplumda daha iyi bir yer edinecektim.Böyle insanlarla muhatap olduğum için kendime acıyorum.
Size bunları söyleyen insanların yaraları var ki dillerinden düşmüyor. Bana sürekli davetlerde kız biri yok mu evde kaldın he diyen birisi vardı ama sürekli en sonunda insanların içinde onu ''sen evlisinde noluyor hergün kavga kıyamet böğürüyorsunuz her gün bağırış çağırış duysun diye mi yaptın o çocukları'' diyerek rezil etmiştim birdaha diyemediler. Tepki verin o çözüm vermiyorsa o insanlardan uzaklaşın.

Son düzenleme:
Merhaba iyi akşamlar.
2024'e giriyoruz. Her yıl derdim ki bu yıl benim yılım. O kadar yıl eskittim ki olumlama yapasım yok. 26 yaşındayım üniversite mezunuyum. Yüksek lisans bitmek üzere. Atanamadım ve işsizim. Şimdiye kadar tek odağım eğitimim oldu. Karşılığını alamadım. Kendimi geliştirdim bu bana yeter ama kimse o gözle bakmıyor. Okudun da ne oldu en azından biz çocuk büyüttük diyorlar. Son 2 yıldır o kadar çok duymaya başladım ki ... Uzun süreli bir ilişkim var iş ,tayin nedeniyle evliliği erteledik. Hep bir engel çıktı. Bunu bilmelerine rağmen sürekli senin evleneceğin yok , az kaldı menopoza , çocuğun olmayacak ... Tepki gösterince şaka yaptık, yaran var demek ki diyorlar. Sizce bu normal mi? Cevap vermeyince sürekli tekrarlıyorlar. O kadar bunaltıyorlar ki bazen o ortama girince dua ediyorum Allah'ım ne olur yine moralimi bozacak bir şey demesinler diye. Hele birde niye evlenmiyorsun isteyenin mi yok demezler mi. Bu nasıl bir soru ya. Yaşıtlarıma bakınca bekarlar evlilerden daha çok. Ama sanki bir ben bekarım gibi konuşuyorlar. Demek ki okumayıp evlenseydim toplumda daha iyi bir yer edinecektim.Böyle insanlarla muhatap olduğum için kendime acıyorum.
Bizim millet böyle işte, çoğunun gözünde evlilik ve çocuk üst mertebe oluyor. Çook ayıp ediyorlar ve gerikafalılık yapıyorlar.

Eğer mümkünse bu kişilerle görüşmeyin , kendi kabuğunuza çekilin. Görüşmemek mümkün olmuyorsa ağızlarının payını verin veya veremiyorsanız onla öyle deyince en azından ters ters bakın ki sussunlar. Diğer türlü hayatı kendinize yok yere zindan etmiş olursunuz.

Veya eğer KPSS ye hazırlaniyorsaniz odanizdan çıkmayın, kimsenin yüzüne bakmazsıniz böylece. Soranlara da aileniz " ders çalışıyor" der.

Eğer KPSS yerine bir önce işte çalışmak istiyorsanız az çok, şu bu demeden alaninizla ilgili bir işe başlarsanız evden uzaklaşmış olursunuz, iyi olur.

O menapoz hadsizliği yapanları yerin dibine sokmadıysan sana da yazıklar olsun. İnşallah önümüzdeki sene hayallerin gerceklesir. 🙏 Eğitim öyle küçümsenecek bir şey değil. Çoluk çocuğunu daha bilinçli daha duyarlı yetiştireceksin. Evliliğin daha sağlam temeller üzerinde olacak. Allah nasip ederse bunu söyleyenlerden daha vizyonel bir hayatın olacağı kesin.

Ya bırak marifet sanıyorlar evlenip ev hanımı olmayı. Yaşıtız bana kimse böyle bir şey demedi. Demelerine izin vermem fena da gömerim.
Ben de hala kpss çalışıyorum, atanırsam evlenirim. Herkese de öyle diyorum, önce iş. Aklı olan zaten bu devirde atanmanın zor olduğunu bilir

29 yaş KPSS öğrencisi + yüksek lisans tezini yazan + part time çalışan biri olarak söylüyorum "umut her zaman var " bu sene atanan bazı arkadaşlarım bu sınava son girişimdi zaten olmasaydı girmeyecektim bir daha dediler ben de mesela buna inanmıyorum madem öyle neden bu son sınav daha önce de sonlandırılabilirdi bu süreç. İnsanlar sadece konuşuyorlar ha zaman geçti mi yaş aldık mı o ayrı bir mevzu ancak sağlığımız Elhamdülillah yerinde, ciddi bir sıkıntımız yok ve bir rutinimiz var insanın rutinin olması da önemli. Bırakın densizleri ve mümkünse hayatınızdan çıkarın böyle tipleri Ayriyeten sizin hayatınızda birisi de varmış, bende o da yok 🥳

Bunalıma girmemeye bak lütfen 🙏🏻
O hadsizce konuşanları da ben olsam etrafımdan elerdim. İşin bir gerçeği var ki artık her yer üniversite mezunu işsiz kaynıyor o konuda yalnız değilsin yani. Ben evli olarak okulu yürütüyordum hamilelik dolayısıyla dondurdum bu yıl. Hani evlenip çocuk yapmakta çok matah bir şey değil sadece akademik kariyerle övünmek de.

Bence illa mezun olduğun bölümden değil de sıradan işlere baksan en azından kafan dağılır para da kazanmış olursun böyle hadsizlerden de uzaklaşırsın.

Aslında bunları söyleyenler yakınlık kurduğum insanlar. Belki de o canımı acıtıyor. Onlar okumayıp evliliği seçtiklerin de bir kez olsun küçümsemedim. Ya da okuduğum için hiçbir zaman övünmedim. Onlar ise her görüşmemiz de burdan vurmaya devam ediyorlar. Artık görüşmeyeceğim. 🥺

Size bunları söyleyen insanların yaraları var ki dillerinden düşmüyor. Bana sürekli davetlerde kız biri yok mu evde kaldın he diyen birisi vardı ama sürekli en sonunda insanların içinde onu ''sen evlisinde noluyor hergün kavga kıyamet böğüyorsunuz her gün bağırış çağırış duysun diye mi yaptın o çocukları'' diyerek rezil etmiştim birdaha diyemediler. Tepki verin o çözüm vermiyorsa o insanlardan uzaklaşın.
Ooo güzel cevap. Ohhh içimin yağları eridi. Hahahh

O menapoz hadsizliği yapanları yerin dibine sokmadıysan sana da yazıklar olsun. İnşallah önümüzdeki sene hayallerin gerceklesir. 🙏 Eğitim öyle küçümsenecek bir şey değil. Çoluk çocuğunu daha bilinçli daha duyarlı yetiştireceksin. Evliliğin daha sağlam temeller üzerinde olacak. Allah nasip ederse bunu söyleyenlerden daha vizyonel bir hayatın olacağı kesin.
Hiçbir zaman hazır cevap olamadım. Biri kötü bir şey söylediğin de donup kalıyorum. En nefret ettiğim huyum .🥺 Keşke şöyle dimdik durup onları susturabilsem.

Hiçbir zaman hazır cevap olamadım. Biri kötü bir şey söylediğin de donup kalıyorum. En nefret ettiğim huyum .🥺 Keşke şöyle dimdik durup onları susturabilsem.
Yapıştır lafını geç. Düzgün kişiler olsalar bu şekilde seni kırmazlardı.

Aslında bunları söyleyenler yakınlık kurduğum insanlar. Belki de o canımı acıtıyor. Onlar okumayıp evliliği seçtiklerin de bir kez olsun küçümsemedim. Ya da okuduğum için hiçbir zaman övünmedim. Onlar ise her görüşmemiz de burdan vurmaya devam ediyorlar. Artık görüşmeyeceğim. 🥺
Görüşmeyin ya. En iyisi. Olur da denk gelirseniz laf sokun siz de.

Hazırcevaplılık yoksa direkt uzaklaştır çevrenden telefonla mı arıyor bakma mesaj atarsa da uzunca ne kadar densiz hadsiz olduğunu, hayatta görgüden üsluptan uzak olduğunu güzelce ifade edin arada alaya alan bir yazı da olabilir. Ben olsam bu tarz hayatı boyu unutamayacağı bir yazı yazardım ki bir daha bana değil kimseye o hadsizliği yapamasın

Hazırcevaplılık yoksa direkt uzaklaştır çevrenden telefonla mı arıyor bakma mesaj atarsa da uzunca ne kadar densiz hadsiz olduğunu, hayatta görgüden üsluptan uzak olduğunu güzelce ifade edin arada alaya alan bir yazı da olabilir. Ben olsam bu tarz hayatı boyu unutamayacağı bir yazı yazardım ki bir daha bana değil kimseye o hadsizliği yapamasın
Dediğiniz gibi , konu sahibinin karakterine göre içindekileri yazıya dökmesi çok iyi olur. Konu sahibi, bunu bir düşünsün.

Merhaba iyi akşamlar.
2024'e giriyoruz. Her yıl derdim ki bu yıl benim yılım. O kadar yıl eskittim ki olumlama yapasım yok. Neyi hayal ettiysem koca bir engel ile karşılaştım. Hep mücadele etmem gerekti.Artık hayal kurmaktan korkuyorum.26 yaşındayım üniversite mezunuyum. Yüksek lisans bitmek üzere. Atanamadım ve işsizim. Şimdiye kadar tek odağım eğitimim oldu. Karşılığını alamadım.Kendimi geliştirdim bu bana yeter ama kimse o gözle bakmıyor. Okudun da ne oldu en azından biz çocuk büyüttük diyorlar. Son 2 yıldır o kadar çok duymaya başladım ki ... Uzun süreli bir ilişkim var iş ,tayin nedeniyle evliliği erteledik. Hep bir engel çıktı. Bunu bilmelerine rağmen sürekli senin evleneceğin yok , az kaldı menopoza , çocuğun olmayacak ... Tepki gösterince şaka yaptık, yaran var demek ki diyorlar. Sizce bu normal mi? Cevap vermeyince sürekli tekrarlıyorlar. O kadar bunaltıyorlar ki bazen o ortama girince dua ediyorum Allah'ım ne olur yine moralimi bozacak bir şey demesinler diye. Hele birde niye evlenmiyorsun isteyenin mi yok demezler mi. Bu nasıl bir soru ya. Yaşıtlarıma bakınca bekarlar evlilerden daha çok. Ama sanki bir ben bekarım gibi konuşuyorlar. Demek ki okumayıp evlenseydim toplumda daha iyi bir yer edinecektim.Böyle insanlarla muhatap olduğum için kendime acıyorum.
26 yaşında ne menapozu? Neyin geç kalması. Evlenmişlerde ne olmuş. 26 yaşında evde çocuk büyütmeyi mi marifet görüyorlar.?
Çevrenizi değiştirin. Sanki 80 lerde kalmışlar gibi. Kafanıza da takmayın denilenleri. İşinizde olur, eşinizde. Önemli olan hayırlısı olsun

ben bekarken (30 yasindayken) yakin sandigim arkadasim 30 undan sonra cocuk isi sikinti, engelli oluyorlarmis demisti cahilce. ondan sonra da bana 2. cocuguna hamile oldugunu soyleyip bir de bununla yetinmeyip ultrason fotosu atmisti.😏

Merhaba iyi akşamlar.
Nasıl okumayıp evlenmeyi keşke olarak mı gördünüz hemde daha 26 yaşında gencecik zekanızla.
Şunu tavsiye edeyim size okumamış,evlenmiş 3 kızı olan bir kadın olarak 22 yaşında üni mezunu çalışan kızına durma bir meslek daha oku h.sonu kursa yazıl gb vıdı vıdı yapan bir anne olarak kestiğiniz tırnak olamaz o boş kafalı kişiler.
Kendi hayatını övgü gibi kullanan cahillere kulak asmayın,görüşmeyi aza indirin derim.
evlenip yeni nesili yetiştirecekleri çocuklardan ümidim olmadığını belirtmek isterim cahillikleri diz boyu

ben bekarken (30 yasindayken) yakin sandigim arkadasim 30 undan sonra cocuk isi sikinti, engelli oluyorlarmis demisti cahilce. ondan sonra da bana 2. cocuguna hamile oldugunu soyleyip bir de bununla yetinmeyip ultrason fotosu atmisti.😏
30 yaşından önce zeka geriligine sahip olan sağlayan gıdayı bırak demek isterdim

X