Neden bana gelince her şey zorlaşıyor ?🥺

26 yasa menopoz muhabbeti yapacak cahillikte olan insanlarla nasıl yakınlık kurdunuz?
Değil 26, 46 da olsa bunun lafı edilmez.
Birde bu insanlar icin kendinizi üzüyorsunuz, verin cevaplarını ve yakınlık derecenizo gözden geçirin.

26 yasa menopoz muhabbeti yapacak cahillikte olan insanlarla nasıl yakınlık kurdunuz?
Değil 26, 46 da olsa bunun lafı edilmez.
Birde bu insanlar icin kendinizi üzüyorsunuz, verin cevaplarını ve yakınlık derecenizo gözden geçirin.
Takmadığımı sanıyordum. Kırıldığımı söylediğim de şaka yaptıklarını iddia ediyorlar. Bu sefer alıngan olan ben oluyorum. Keşke güzel gelişmeler yaşasam. Böylelikle onlara en güzel cevabı vermiş olurum.

bunlar mecburi olarak "maruz kaldığınız" kişilerden gelen laflar olsa (anne baba, yakın akraba, içli dişli olunan yakın komşu gibi)
yapcak bir şey yok he he diyin takmayın derdim
ama bunları diyenler sizin kendi seçimli çevrenizmiş
o yüzden biraz daha mı kafanıza uygun, size bişeyler katacak türde kişiler katsanız etrafınıza derim

yaşınız ilerledikçe böyle kişilere hiç katlanamazsınız benden söylemesi çünkü hayatınızın en bi böyle mücadele yılları daha önünüzde sizi bekliyor (40 tan 50den sonra yeniden bir dinginlik gelecektir mesela, çünkü hayatınız belli tercihleriniz belli olmuş olacaktır)
siz tam o hayata karşı duruş, mücadele, kendini inşa etme zamanındasınız....kendine uygun çevre, denk arkadaş vs en çok bu zamanlarda lazım oluyor...

Merhaba iyi akşamlar.
2024'e giriyoruz. Her yıl derdim ki bu yıl benim yılım. O kadar yıl eskittim ki olumlama yapasım yok. Neyi hayal ettiysem koca bir engel ile karşılaştım. Hep mücadele etmem gerekti.Artık hayal kurmaktan korkuyorum.26 yaşındayım üniversite mezunuyum. Yüksek lisans bitmek üzere. Atanamadım ve işsizim. Şimdiye kadar tek odağım eğitimim oldu. Karşılığını alamadım.Kendimi geliştirdim bu bana yeter ama kimse o gözle bakmıyor. Okudun da ne oldu en azından biz çocuk büyüttük diyorlar. Son 2 yıldır o kadar çok duymaya başladım ki ... Uzun süreli bir ilişkim var iş ,tayin nedeniyle evliliği erteledik. Hep bir engel çıktı. Bunu bilmelerine rağmen sürekli senin evleneceğin yok , az kaldı menopoza , çocuğun olmayacak ... Tepki gösterince şaka yaptık, yaran var demek ki diyorlar. Sizce bu normal mi? Cevap vermeyince sürekli tekrarlıyorlar. O kadar bunaltıyorlar ki bazen o ortama girince dua ediyorum Allah'ım ne olur yine moralimi bozacak bir şey demesinler diye. Hele birde niye evlenmiyorsun isteyenin mi yok demezler mi. Bu nasıl bir soru ya. Yaşıtlarıma bakınca bekarlar evlilerden daha çok. Ama sanki bir ben bekarım gibi konuşuyorlar. Demek ki okumayıp evlenseydim toplumda daha iyi bir yer edinecektim.Böyle insanlarla muhatap olduğum için kendime acıyorum.
Daha sert cevap ver. menopoz ne adet dongunu mu takip ediyor hadsizler.çocuk doğurmak marifet mi ? Buyuttukleri çocuk da böyle empatiden yoksun olacaksa vay halimize. Kimsenin hayatı mukemmel değil ,kimse bulunduğu konuma kolay gelmiyor. Süreci sen yaşadığın için sadece sen zorlaniyorsun gibi geliyor. Kimse eli cebinde atanmıyor ,iş sahibi olmuyor .

ben bekarken (30 yasindayken) yakin sandigim arkadasim 30 undan sonra cocuk isi sikinti, engelli oluyorlarmis demisti cahilce. ondan sonra da bana 2. cocuguna hamile oldugunu soyleyip bir de bununla yetinmeyip ultrason fotosu atmisti.😏
Mağara insanları da ürüyordu. Bu tarz insanların mağara insanından ne farkı var ki? Bir farkları olsa üredikleri için havalara girmezlerdi.

Takmadığımı sanıyordum. Kırıldığımı söylediğim de şaka yaptıklarını iddia ediyorlar. Bu sefer alıngan olan ben oluyorum. Keşke güzel gelişmeler yaşasam. Böylelikle onlara en güzel cevabı vermiş olurum.
Böyleleri senin her şeyin dört dörtlük olsa da yine lafını edecek bir şey bulurlar. Çünkü karakterleri " karaktersiz" olmalı. 😁

Onlara en güzel cevap iletişimi komple kesmek olur. Terbiyesizler neler söylemişler!? Kediler, köpekler her sene 5-10 tane doğuruyor da böyle havaları olmuyor. Kendileri hayvandan beter, insanımsılar. Yazık!

Merhaba iyi akşamlar.
2024'e giriyoruz. Her yıl derdim ki bu yıl benim yılım. O kadar yıl eskittim ki olumlama yapasım yok. Neyi hayal ettiysem koca bir engel ile karşılaştım. Hep mücadele etmem gerekti.Artık hayal kurmaktan korkuyorum.26 yaşındayım üniversite mezunuyum. Yüksek lisans bitmek üzere. Atanamadım ve işsizim. Şimdiye kadar tek odağım eğitimim oldu. Karşılığını alamadım.Kendimi geliştirdim bu bana yeter ama kimse o gözle bakmıyor. Okudun da ne oldu en azından biz çocuk büyüttük diyorlar. Son 2 yıldır o kadar çok duymaya başladım ki ... Uzun süreli bir ilişkim var iş ,tayin nedeniyle evliliği erteledik. Hep bir engel çıktı. Bunu bilmelerine rağmen sürekli senin evleneceğin yok , az kaldı menopoza , çocuğun olmayacak ... Tepki gösterince şaka yaptık, yaran var demek ki diyorlar. Sizce bu normal mi? Cevap vermeyince sürekli tekrarlıyorlar. O kadar bunaltıyorlar ki bazen o ortama girince dua ediyorum Allah'ım ne olur yine moralimi bozacak bir şey demesinler diye. Hele birde niye evlenmiyorsun isteyenin mi yok demezler mi. Bu nasıl bir soru ya. Yaşıtlarıma bakınca bekarlar evlilerden daha çok. Ama sanki bir ben bekarım gibi konuşuyorlar. Demek ki okumayıp evlenseydim toplumda daha iyi bir yer edinecektim.Böyle insanlarla muhatap olduğum için kendime acıyorum.
Muhatap olma sende ben kaaleye almazdım umursamam onlarda sana özeniyorlar belki özgür ve bekar olduğun için bilemezsin ki evlilik dediğin şey tamamen şans işi evlenipte aldatılan zulme uğrayan bir sürü kadın var bırak Allah ne verirse hayırlısını versin

Böyleleri senin her şeyin dört dörtlük olsa da yine lafını edecek bir şey bulurlar. Çünkü karakterleri " karaktersiz" olmalı. 😁

Onlara en güzel cevap iletişimi komple kesmek olur. Terbiyesizler neler söylemişler!? Kediler, köpekler her sene 5-10 tane doğuruyor da böyle havaları olmuyor. Kendileri hayvandan beter, insanımsılar. Yazık!

Rahmetli Billur Kalkavan aynı bu sözleri söylediği için linç edilmişti. Sokaktaki hayvan yılda 3 4 kez ürüyor hiçbirinin gerine gerine annelik üzerinden ego yaptığını görmüyoruz ama demişti :))
Bir anne olarak kesinlikle katılıyorum. Sırf üreyebildiği için kendini diğerinden üstün görmeye kalkmak çok zavallıca…
Muhtemelen küçük dünyalarında tek başarıları bu oldukları için dillendirip duruyorlar.

Aslında bunları söyleyenler yakınlık kurduğum insanlar. Belki de o canımı acıtıyor. Onlar okumayıp evliliği seçtiklerin de bir kez olsun küçümsemedim. Ya da okuduğum için hiçbir zaman övünmedim. Onlar ise her görüşmemiz de burdan vurmaya devam ediyorlar. Artık görüşmeyeceğim. 🥺
Dem vurma sebepleri seni kıskanmaları! Açılma ve net ! Sen şimdi evlenip çocuk doğurursun Allah’ın izniyle ama onlar senin gibi okuyamaz ! Çocuktu eşti aile hayatıydı kat kat daha zor olur .
Enerjini böyle negatif insanlar için harcama . MaşaAllah sana ne güzel okumuşsun , Allah bahtını açık etsin, geriside hayırlısı ile olsun amin

Tatlım benim de senin gibi akademik geçmişim oldu ve 35 yaşımda evlendim ben, senin aksine en azından yakın çevremde bu tipler yoktu ama yine de denk geldiğim maruz kaldığım çok oldu. Şu an evli ve çocuksuzum. Çok da mutluyum. Fakat evlilik bir başarı olduğu için değil. İnan bana evlenmesem de umrumda olmazdı, bir çevrene bak sanki evlenenlerin hepsi manken gibi, bakımlı, aşırı kültürlü, eğitimli vs kadınlar mı? Yani onlar mı seçilmişler, hele de doğurmak konusunda konuşsam linç yerim. Yani evlenmek için de doğurmak için de bir kriter yok. Dün ben sevgililik zamanlarını bildiğim, üniversiteden bir arkadaşım ve eşini gördüm, çocuğu tanıyamadım yemin ederim 50 yaşında görünüyor. Yani çevrene bir bak çevrenin tabiriyle bir seçilene bir seçenlere bak. Kadınlar çocuktan sonra ayrı sömürülüyor maalesef erkekler ayrı. 30 yaşında insanlar 45 görünüyor bakımsızlık, kendine vakit ayıramamak, akraba ziyaretleri vs evlilik rutinlerinden. Neyini kıskanacaksın?
Ben o kadar mutluyum ki kendime yatırım yaptığım için, hala da bir sürü şey yapıyoruz eşimle spor, kültürel aktiviteler, hobiler. Eşim düzenli sporunu yapar, kitabını okur, bol bol seyahat ederiz. Şu an bu saçma çevren yüzünden böyle düşünüyorsun 30ların ortasına geldiğinde güleceksin. Ben de evliyim, eşimle ortak iş bölümümüz olmasına ve çocuksuz olmamıza rağmen (patili bir çocuğumuz var) bazen ev sorumlulukları beni kovalıyor, bu ne böyle diyorum. Ben kendim de kadınım iyi biliyorum o sana böyle konuşanların geriye dönüş çaresi yok, e ne diyecekler sana bakıp? Kendilerini rahatlatıyorlar seni gördükçe sen de onlardan biri ol da onlar da hayatta kaçırdıklarına bakıp (içten içe bildikleri) üzülmesinler, bak herkes öyle desinler.

Olay bu yani.

Aslında bunları söyleyenler yakınlık kurduğum insanlar. Belki de o canımı acıtıyor. Onlar okumayıp evliliği seçtiklerin de bir kez olsun küçümsemedim. Ya da okuduğum için hiçbir zaman övünmedim. Onlar ise her görüşmemiz de burdan vurmaya devam ediyorlar. Artık görüşmeyeceğim. 🥺
Görüşme zaten millet evlenip evlenip sabah akşam kavga ediyor sonra bakıyor başkaları evlenmemiş okul üstüne okul eğitimli insanlar olarak çıkıp gezip yaşıyorlar, başlıyorlar kendilerinde olan ve karşıda olmayan tek özelliği sallamaya. Eeeee evlilik yok mu ay seni kimse istemedi mi bak beni istediler zaten benden de önüme çıkan ilk adamın karısı olmaktan başka bir özellik yoktu diyemiyorlar 😂

Merhaba iyi akşamlar.
Böyle insanlar herkesin etrafında var sanırım üniversiteden mezun olur olmaz başlıyorlar zaten evlilik lafına 2 senedir kpss çalışıp atanamayanlara da artık yeter olmayacak demek ki evlen sende kızım felan diyorlar ülkede evlilik resmen bir başarı olarak görülüyor cahillikten başka bir şey değil yaptıkları ben kale almıyorum böyle insanları yanlarında bile oturmam. Yüz göz olmayın sizin hayatınız ne yapacağınıza da siz karar verirsiniz onlar değil.

Merhaba iyi akşamlar.
İnsanların söylediklerine bakarsanız siz ohoo. Erken evlenirseniz "Başın bacadan mı çıktı, okulunu okusaydın da bir meslek sahibi olurdun da ku...dun mu da" iğrenç iğrenç hadsiz yorumlar. İşte böyle 25-30 arasına da "Bulamadın mı kimse, çocuğun olmaz bak, acele et, atanamadın mı hala, onca okudun iş bulamadın mı, daha neyi okuyorsun hadi evlen, evde kaldın" baskıları. 30'dan sonra da "Hepten evde kalmışsın, turşunu mu kuracak anan baban,sana bizim komşunun oğlunu ayarlayalım hayrına" vs derler. Erken çocuk yapınca da mana bulurlar, geç yapınca da. Kısacası üstlerine vazife olmayan ve hadlerini aşan her şeyi sorup, söyleyebilirler. Böyle kişilerle mümkünse görüşmeyin, mecburi ise de diyaloğunuzu en aza indirin. Evlilik konusunda da "Ne zaman istersem o zaman düşünürüm. Gencim güzelim, bekar hayatımdan memnunum. Herkes okulu bitirdiği gibi evlenecek diye bir kaide yok. Olur olmaz biriyle evlenip saç baş yolmaktan iyidir. Evlenmiş olmak için evlenecek halim yok bazıları gibi. " gibi şeyler söyleyebilir ya da hiç cevap vermeye bile tenezzül etmeden aranıza mesafe koyabilir, görüşmeyi kesebilirsiniz. Çok saygısızca, hadsizce ve boş konuşmalar yani. Ne kadar bayılıyorlarmış insanların hayatındaki seçimlere üstlerine vazife olmadığı halde mana bulup da eleştirmeye. Bu kadar boşboğaz kimselerle konuşmaya bile değmez aslında.

Merhaba iyi akşamlar.
Neden o ortama girince dua ediyirsunki ver laflarını bak bakalım bir daha ağızlarını açabiliyorlarmi...sende söyle sabah aksam derdiniz benim galiba bu kadar sıkıntı yapmayin ben kariyerde yaparim evlilikde cocukta...

Çevrenizi değiştirin. Hem hadsizler hem destekleyici değiller. 26 yaş nedir Allah aşkına. Herkesin hayatı kalemle çizilmiş gibi tek bir doğruda ilerlemiyor ki.
Akademik kariyer yapacaksanız psikolojinizi güçlü tutmanız lazım.

Merhaba iyi akşamlar.

Çevren ne kadar garip insanlarla dolu
26 yaşındasın ve ilişkin var işte
Daha ne olması lazım

Ben senden çok daha küçük yaşta evlendim çünkü askerlik iş tayin durumlarını beklemedik ve bunları evliyken yaşadık
Ama çocuk sahibi olmak için 26 erken zaten ben 29 da yaptım o bile biraz erkenmiş bence
Evlenmek eğer sevdiğin kişiyle ise iyi bir şey ama toplumda sınıf atlamak olduğunu falan sanmıyorum

X