neden böyle oluyor

Başkalarıyla kıyas yapmaya başlayarak yanlış yapıyorsunuz aslında. Aldatmış kız bile değer görüyor diye bakmışsınız ama belki aralarındaki şey bundan güçlüydü arkalarına koymak istediler ve devam ettiler (aldatmayı asla savunmuyorum ama bu onların ilişkisi, sizin değerinizi belirlemez)
Zor beğenmeniz de seçtiğiniz kişinin sizi de beğenmesi anlamına gelmez. Yani öyle bir yazmışsınız ki bu anlama çıkıyor. 1 sene geçmiş ilişkinin üzerinden 10-12 kişiyle flört baya çok oluyor. Hiç es vermemişsiniz, hiç bir durayım akışına bırakayım yok. Tabii ki de flört edin, insan tanıyın eğlenin ama tek bir kişi istiyorsanız böyle peşpeşe görüşmelerden çıkmaz bu kişi çünkü siz “arama” modunda oluyorsunuz. Yanlış anlamayın ama buraya yazdığınız siz ile yaşayan siz biraz farklı sanki. Bunun dengesini kurarsanız belki bir şeyler değişebilir.
şimdi yorumun bütününe cevap vereyim.
kıyas yapmak en büyük düşman, yanlış olduğunun farkındayım. enteresan bir hikayeleri var, pek açıkça anlatılacak gibi değil burada o yüzden detaya giremiyorum maalesef.
zor beğenen biri değil zor hisseden biriyim. zor beğeniyorum diye bir cümle kurmadım aynı anlama gelmediği için, sebebi de şu, aslında beğeniyorum ama beğenmek de hissedebilmek için yeterli gelmiyor. ama tabii benim beğendiğim beni beğenmez olayı da denk geldi :KK70: benim mevzu beğenmek falan değil, hisler ve uyumla alakalı.

temmuzdan beri kimseyle görüşmüyorum, o es'i verdim ama vermeme rağmen mutlu değilim. o yüzden kafam karışık, hangisi daha iyi yani birileriyle tanışmak mı yoksa tanışmadan öylece durmak mı...

Ben başka konulara yaptığınız yorumlardan yola çıkarak yapmadım yorumumu. Biraz üstte benzerini ben de yazdım. Yorum yaparken objektif olduğumu ama kendim konu açsam daha farklı olacağını. Sizin konularınızda hep bir sevilme arzusu, biriyle beraberlik isteği var ama konu bütününe bakınca da sert bir duruş var. Tam şöyle diye örnek veremiyorum ama verdiği his bu şekilde. Siz de yorum okuya okuya denk gelmişsinizdir bazı kişilerde böyle bir hisse. Tam anlatamadım :)
anladım, yani doğrudur, karmaşık varlıklarız belki ben de çözememişimdir o yüzden öyledir :)

şimdi yorumun bütününe cevap vereyim.
kıyas yapmak en büyük düşman, yanlış olduğunun farkındayım. enteresan bir hikayeleri var, pek açıkça anlatılacak gibi değil burada o yüzden detaya giremiyorum maalesef.
zor beğenen biri değil zor hisseden biriyim. zor beğeniyorum diye bir cümle kurmadım aynı anlama gelmediği için, sebebi de şu, aslında beğeniyorum ama beğenmek de hissedebilmek için yeterli gelmiyor. ama tabii benim beğendiğim beni beğenmez olayı da denk geldi :KK70: benim mevzu beğenmek falan değil, hisler ve uyumla alakalı.

temmuzdan beri kimseyle görüşmüyorum, o es'i verdim ama vermeme rağmen mutlu değilim. o yüzden kafam karışık, hangisi daha iyi yani birileriyle tanışmak mı yoksa tanışmadan öylece durmak mı...
Sürekli flört ettiğiniz dönemde hayal kırıklığına uğrayıp mutsuz oluyordunuz, es verdiğiniz dönemde hayal kırıklığı yaratacak kimse olmuyor en azından. Biraz ortamı koklayın, sosyalleşin ama bu birebir yeni biriyle tanışıp buluşma şeklinde olmasın. Bu şekilde biri çıkabilir karşınıza

Karşındaki kişinin tam anlamıyla sağlıklı bir ruh halinde olduğuna inanma hatası yapıyorsun. Hani kızların efendi adam yerine piç tercihi vardır ya. Onun erkek versiyonu gibi geldi. Adam kendisini aldatan eski sevgili için “ben onu düzeltirim” yanılgısına düşmüş. Belki çocukluğunda ebeveynlerini düzeltmeye çalışan bir çocuğun yetişkin haliyle karşı karşıyasındır.

olmaya odaklanıyorum ama o da pek olmuyor. bilmiyorum çok ilkel, güdüsel bişey sanırım sahiden sevmek ve sevilme isteği bastırıyor bu aralar. hiç öyle sevgini kediye köpeğe ver demesin kimse, kedim de var o işler öyle olmuyor :KK70: evet günübirlik yaşama ve anlam yüklememe olayı çok var bu aralar. çok denk geliyor hem bana hem de çevremdeki arkadaşlarıma.
Tek bildiğim şey var oda hiçbirşey bilmediğim...Bu basit bir kuram degil ki öğretelim veya yorum yapayım sınavlarda cok başarılıyım bir kuram var ...
İlişkilerde bilemiyorum ne diyeyim ama cekim yasası sanirim gercek bu ara ona sardım bir şeye çok ihtiyacımız olunca o bizden kaciyor ihtiyacımız yoksa geliyor
birde suna inanılmaz inanıyorum her insan birbirine çok benziyor.
Ne diyeyim senin iyi bir iliskin olacağına inanıyorum.
Is konusunda da açmıştın ayni dilekleri dilemiştim buldun simdi ask konusunda diliyorum umuyor ve inanıyorum olacak

Babaannem derdi ki kızım akşamdan sabaha çok zaman var. Hayat belli olmuyor bir bakmışsın 1 saat sonra eşin olacak kişiyle tanışmışsın. Aslında bu endişeler boşuna ama insan hemen anlayamıyor. Ne zaman ki evlenip çocuğa karışınca aman diyormuş insan herşey olup bitiyor.

Bu aşk meşk işlerinden unumu eledim eleğimi astım boyutundayım. Zamanında çok hayal kırıklığına uğradığım için de bilimsel kanıtı olsa da boş gelen bir duygu olarak geliyor artık gözüme aşk..

Sevebileceğin biri çıkarsa karşına miss tertemiz.. Kendini değer verme, değer görme çabasına sokmadan götürürsün ilişkiyi en azından hayal kırıklığı olursa çok acıtmaz..

Bende bunu hep düşünürüm açıkçası bizim gibiler de genelde mutsuz oluyor . Bende zor seven biriyim 40 yılın başında birini sevdim ve sebebini bilmediğim bir şekilde de ayrıldık. Adam için yapmadığım fedakarlık kalmadı. Ama gitti ve büyük ihtimal onu köpek yerine koyan biriyle beraber. Bu yüzden bende aşk meşk işlerini bıraktım. Çünkü kabullenmek gerekir ki bazen olmayınca olmuyor. Bir de bildiğim ve öğrendiğim bir şey var bir erkek sevdiği kadını şartlar ne olursa olsun bırakmıyor , sevmekten vazgeçmiyor(aldatılsa dahi)
Demek ki hiç sevilmemişim diyorum asıl acı olan da bu sanırım .
Bu yüzden ilişkileri çok anlamlandırmamak lazım sanırım . Kötü olmak lazım ,bak ozaman nasıl değere biniyorsun ama işte o da karakter meselesi.
Çok fedakarlık yapmayacaksın. Biraz yaptın baktın karşılığı gelmiyor salla.
Kötü olmayada gerek yok,iyiler de kazaniyor😁

Ben sürekli iyilik düşünürüm. Eşimle bekarken ondan önce işe ben girdim. Ben masraf ettirmemeye çalışır,yemek ısmarlardim.
O da yine ben çalışmıyorum deyip sırf bana ödetmezdi.
Çalışmamasına rağmen hediyesine özenirdi. Uygun bir şey bile olsa ,anlamlı olurdu. İse girince pahalilarini da aldı.
Ama çok fedakarlık yapanların çoğu hüsran ,burdan okuduğum kadarıyla.
Aşktan ümidinizi kesmeyin ,her zaman iyi birileri vardir

Ben de yanlış anlaşılır diye yazamadım burda imaji kimseye eyvallahi olmayan daha dominant bir karakter sanki ....
Bu arada ben de aldatan kadın hakkındaki görüşünuze katılıyorum
Burda gercek kisiliklerimizden cok farklı imajlar cizebiliyiruz
Bence bir çelişki yok. Ayakları üstünde duran, rasyonel düşünebilen , yani ezik fedakar yurdum kadinina kıyasla bı tık daha dominant kadınlar ilişkilerde doğal olarak seçici oluyorlar. Zaten eyvallahı olsa şimdiye çoktaaan aile apartmanında yaşayan iki çocuklu bı kadın olurdu diye düşünüyorum.

Bence bir çelişki yok. Ayakları üstünde duran, rasyonel düşünebilen , yani ezik fedakar yurdum kadinina kıyasla bı tık daha dominant kadınlar ilişkilerde doğal olarak seçici oluyorlar. Zaten eyvallahı olsa şimdiye çoktaaan aile apartmanında yaşayan iki çocuklu bı kadın olurdu diye düşünüyorum.
Biz onu kastetmedik imaji sevgi açlığını kafasına takmayan bir imaji var gibi ama konusu farklı
Aile apartmanın da oturup bundan zevk alan da var.
Tercih meselesi ben boğulurum mesela

Kaç yaşındasın ki.
Bu kadar aramak falan doğru gelmiyor bana.
Bir sene içinde 12 kişiyle flört ediyorsun
Ben 36 yaşındayım toplasan 12 kişi var mıydı diye düşündüm bir an 🤣
Bu kadar aranmak taranmakla ilişki bulunmaz.tabi kapatmıcan kendini ama buda fazla.
Biraz kendine odaklan

Eski sevgilisiyle barışması olayı benimde başıma geldi.
20 li yaşlarımın başındaydım.
Benden 10 yaş büyük bir adamdı.ilk aşkımdı.olgun karekterli bir adam sanmıştım.
Sevgilisiyle ayrıldığını söylemişti.
Biz başladık 4-5 ay sonra bu eski sevgili geri döndü ve barıştılar
Bana asla onunla olmayacağını ama ona karşı vicdan azabı duyduğunu kadının çok acıtasyon yaptığını vs söylüyordu.kadın piskopat gibi takıntılıydı adama.
Ben terk ettim sonuç olarak birbirlerine bıraktım.
Sonra öğrendim evlenmişler falan 1-2 sene sonra.
Gerçekten çok istemiştim benle olmasını uzun zamanda unutamadım.
Evlenmesi falanda çok koydu tabi o dönem.
Benim karşıma insanlar çıktı ama degerlendiremedim .pıskolojım bozuldu.
Ama şu an üzüldüğüm o dönemlere üzülüyorum.
Hayatımın baharında saçma sapan işlerle uğraşmışım üzülmüşüm .
Yazık etmişim kendime.

kadının çok acıtasyon yaptığını vs söylüyordu.kadın piskopat gibi takıntılıydı adama.
Ben terk ettim sonuç olarak birbirlerine bıraktım.
Aslinda onlar takıntılı hep kadinlar suçlu kadina neler demiştir

Aslinda onlar takıntılı hep kadinlar suçlu kadina neler demiştir
Kadın çok seviyordu biliyorum bunu.
Adam takıntılı degıldı ona hep aldatıyordu zaten.
Hala aynen devam ediyordurlar eminim.
Banane yani çok zaman geçti üzerinden.
Ben daha büyük aşklar yaşadım onun üstüne.
O kimmiş diyorum.

his beslemediğim kimsenin zamanını çalmadım şimdiye kadar, ilerisinin olmayacağını hissettiğimde yollarımı hep ayırdım
Belki de kilit nokta burasıdır.
Yanlış anlamayın asla eleştirmek için söylemiyorum ama his beslemiyorsak da kenarda bir köşede arkadaş olarak dursun diyorum ben. Eğer ki düzgün bir insansa. Çünkü ben eştir sevgilidir olarak değil de düzgün ve kaliteli arkadaş edinme konusunda da sıkıntı yaşadım eskiden. Çevremdeki herkes kusurluydu çünkü. Ama bariz kusurlu yani. O yüzden his yoksa bile kaliteli insanlara şans verilebilir,belki hisler sonradan da gelişebilir. Siz buradaki yorumlarınıza göre nitelikli bir insansınız. Genelde öylelerinin etrafında da hep gereksiz lüzumsuzlar olur 😁

Kaç yaşındasın ki.
Bu kadar aramak falan doğru gelmiyor bana.
Bir sene içinde 12 kişiyle flört ediyorsun
Ben 36 yaşındayım toplasan 12 kişi var mıydı diye düşündüm bir an 🤣
Bu kadar aranmak taranmakla ilişki bulunmaz.tabi kapatmıcan kendini ama buda fazla.
Biraz kendine odaklan
Bırak arasın yaa...Ben seviyorum böyle ilişki tercihlerinde aşırı seçici, alternatiflerin farkında olan hem akıllı hem onurlu , kendini bilen kadınları...Yaş olarak sizden büyüğüm muhtemelen, benim iki sevgilim oldu hayatım boyunca mesela, ikincisiyle 20 yıldır evliyim ama anneme sorsan çok seçiciydim :-) kızımı da wustria gibi yetiştirmek istiyorum. Saplanıp kalmasın öküzün tekine, gerekirse binlerce flortü olsun ama doğru tercih olduğundan emin değilse asla kapılıp gitmesin...

Son düzenleme:
Kadın çok seviyordu biliyorum bunu.
Adam takıntılı degıldı ona hep aldatıyordu zaten.
Hala aynen devam ediyordurlar eminim.
Banane yani çok zaman geçti üzerinden.
Ben daha büyük aşklar yaşadım onun üstüne.
O kimmiş diyorum.
Iste kadını sizin bilmeniz de kötü anlatması vs...
En bitmez denilen aşklar bitiyor aslinda ömür bile bitiyor...
Bilmiyorum
Ben mutluluğu kendi içimde arıyorum artik kendimi terbiye ettiğime inanıyorum
Evliyim o isinden bir müşterisinin düğününe gitti...cok asik olduğum o adamla da evli olsam böyle olurdu.
Ben aşık oluyorum ama karşı tarafa inanmıyorum Ben deki bitiyor zaten
Sonsuz degil
ben kuaföre gidip sonra bir avm ye gideceğim birsey icer kitap okurum yarin isim hazırlayacağım kendimi dediğim gibi içten mutlu olmalıyız yoksa dışarıdaki beni mutlu etmiyor ben en azından boyleyim
Hayat zor bir mücadele benle yol alacak yanimda olsun bana yol arkadaşlığı yapacak kişi

Bırak arasın yaa...Ben seviyorum böyle ilişki tercihlerinde aşırı seçici, alternatiflerin farkında olan hem akıllı hem onurlu , kendini bilen kadınları...Yaş olarak sizden büyüğüm muhtemelen, benim iki sevgilim oldu hayatım boyunca mesela, ikincisiyle 20 yıldır evliyim ama anneme sorsan çok seçiciydim :-) kızımı da wustria gibi yetiştirmek istiyorum. Saplanıp kalmasın öküzün tekine, gerekirse binlerce flortü olsun ama doğru tercih olduğundan emin değilse asla kapılıp gitmesin...
Ben açıkçası aşırı seçici olduğunu düşünmüyorum yaşı kaç bilmiyorum ama sevgilim yok aşkı bulamıcam diyen bir kadın öyle ayakları yere basan bir kadın değildir.
12 kişiyle bir sene içinde görüşen bir kadın seçici falan degıldır.aksine her görüşme teklifini kabul etmiş bir yandan da sürekli aramış.
Adamlar kapısında 20 kişi beklerken seçmemiş.

Hanımlar dışarıdayım, yorumlarınıza göz atıyorum eve geçince pc'den rahat rahat tek tek cevap vericem hepinize 🙂 gün içinde okuyup kaçmalarım yanlış anlaşılmasın pc insanıyım ben, sevmiyorum telefondan yazmayı😂

X