Gebeliğe Hazırlık Neden hamile kalamiyorum

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Öyle gerçekten bendede hiç bı sorun yoktu rahim filmine kadar çekerken öldüm resmen ama oda açıldı simdi bı engel kalmadı çok teşekkür ederim konuşunca rahatliyorum biraz içimde acaba anne olamayacakmiyim korkusu var biraz Allah nasip ederse ne sıkıntı olursa olsun oluyor spiral le hamile kalanlarida görüyoruz sonuçta 🤷🤷 inşallah ben de bu ay takmam ve o ay o cümleyi kurarım inşallah amin 🥰🥰
2 buçuk yıldır olmuyor benim de. Bugün aşılama yaptırdım. Doktorlar bile artık bu zamanda çocuğum olmayacak diye boşuna tasalanmayın diyor tıp ilerledi, aşılama var tüp bebek var. Kendinizi hiç strese sokmayın sonuçta Allah nasip ederse belirlenen zamanda olacak, hayırlı zamanda olsun inşallah🙏🏼

2 buçuk yıldır olmuyor benim de. Bugün aşılama yaptırdım. Doktorlar bile artık bu zamanda çocuğum olmayacak diye boşuna tasalanmayın diyor tıp ilerledi, aşılama var tüp bebek var. Kendinizi hiç strese sokmayın sonuçta Allah nasip ederse belirlenen zamanda olacak, hayırlı zamanda olsun inşallah🙏🏼
Rabbim nasip etsin inşallah emeklerimizi boşa cikarmasin tabiki var ve gerek kalırsa o yollar a bı şekilde başvuracağız buda bizim imtihanimiz kolay gelmiyor meleklerimiz ben 15 aydır neler çekiyorum kim bilir daha uzun süredir bekleyenler siz nekadar zorluklar çektiniz bikere bile kalsaydım bak kalabiliyorum kendiliğimden diyecektim olmayınca hiç olmayacakmis gibime geliyor düşüncelerde boğuluyorum Bazen 🤷🤷sizde bu ay hayırlı haberleri alırsınız inşallah Allah emeklerinizi boşa cikarmasin 🌸🌸

Rabbim nasip etsin inşallah emeklerimizi boşa cikarmasin tabiki var ve gerek kalırsa o yollar a bı şekilde başvuracağız buda bizim imtihanimiz kolay gelmiyor meleklerimiz ben 15 aydır neler çekiyorum kim bilir daha uzun süredir bekleyenler siz nekadar zorluklar çektiniz bikere bile kalsaydım bak kalabiliyorum kendiliğimden diyecektim olmayınca hiç olmayacakmis gibime geliyor düşüncelerde boğuluyorum Bazen 🤷🤷sizde bu ay hayırlı haberleri alırsınız inşallah Allah emeklerinizi boşa cikarmasin 🌸🌸
Maalesef ki bende hiç gebe kalamadim, aynı sizin gibi bir kere kalsam kaldığımı bilirim diyordum. Fakat aynı şekilde düşünen bir arkadaşım kimyasal gebelik geçirdi, bende ondan sonra hep sağlıklı bir gebelik geçireyim diye dua etmeye başladım🙏🏼 Çok teşekkür ederim, amin inşallahh💓

Maalesef ki bende hiç gebe kalamadim, aynı sizin gibi bir kere kalsam kaldığımı bilirim diyordum. Fakat aynı şekilde düşünen bir arkadaşım kimyasal gebelik geçirdi, bende ondan sonra hep sağlıklı bir gebelik geçireyim diye dua etmeye başladım🙏🏼 Çok teşekkür ederim, amin inşallahh💓
Evet çok haklısın çevremde de var kuzenim 8. Ayında bebeği karnında öldü o daha zor Rabbim sağlıklı şekilde kucağımıza alıp büyütmeyi bize nasip etsin inşallah inanıyorum birgün buay erken adet olmama sasirdigim gibi hamile kaldığıma sasiracagim rahim filmi falan cektirmismiydiniz

Evet çok haklısın çevremde de var kuzenim 8. Ayında bebeği karnında öldü o daha zor Rabbim sağlıklı şekilde kucağımıza alıp büyütmeyi bize nasip etsin inşallah inanıyorum birgün buay erken adet olmama sasirdigim gibi hamile kaldığıma sasiracagim rahim filmi falan cektirmismiydiniz
evet çektirmiştim bir sene önce bir sorun yoktuHoppa

normal adet gibi mi geliyor? rahim filmi kaç gün önce çekildiniz?
Rahim filminden 12 gün sonra adet oldum evet normal adet gibi geliyor yani bildiğin adet oldum ilk gördüğümde şok oldum antibiyotik de kullanmıştım o mu etkiledi acaba ya enfeksiyon için antibiyotik içmiştim ikisinden biri etkiledi

Ama şöyle biseyde var yumurtlama zamanımı hissedebiliyorum doktor kontrolünde bakildigi için farkediyorum henüz yumurtlama zamanım 3 5 gün önceydi şimdi adet olmam beni çok sasirtti
böyle bir şeyler karşılaşmadım ne desem yalan olur.. bence tekrar bir kontrole gidin. rahim filminden olsa olsa ufak kanamalar olurdu.

24 yaşındayım eşimde bı sıkıntı çıkmadı bende biraz etraf baskısı var ondan çok stres oldum 1 senedir bu stresten kurtulamadım çok erken adet olunca da rahim filminden mi haplardan mi kaynaklı bilmiyorum kendimi bianda burda buldum
Etraf baskısı hamile kalsan bitecek mi sanıyorsun.. Daha ilki doğmadan 2.yi soracaklar.. Sorunlar varmış çözülmüş. En doğru zamanda nasip eder inşallah rabbim. Stres yaptıkça işler dahada sarpa sarar.

böyle bir şeyler karşılaşmadım ne desem yalan olur.. bence tekrar bir kontrole gidin. rahim filminden olsa olsa ufak kanamalar olurdu.
Bu ay ara vermeyi düşünüyorum şehir dışına çıkacağım eşimden uzak olacağım oyuzden gitmedim doktora regl oldum erken geldi yani ama sebebi nedir bilmiyorum artık önümüzdeki aya bakacagim bu ay ara vereyim,🥰

Bu ay ara vermeyi düşünüyorum şehir dışına çıkacağım eşimden uzak olacağım oyuzden gitmedim doktora regl oldum erken geldi yani ama sebebi nedir bilmiyorum artık önümüzdeki aya bakacagim bu ay ara vereyim,🥰
bir dahaki aya stressiz, olursa olur olmazsa olmaz düşüncesiyle başla derim. stresten de olmuyor, bir de yumurta takibi yaptırıp ona göre ilişkiye girince de olmuyor maalesef. o yüzden kafasından atan herkes çok çabuk hamile kalıyor. hakkında hayırlısı olsun inşallah:KK200:

bir dahaki aya stressiz, olursa olur olmazsa olmaz düşüncesiyle başla derim. stresten de olmuyor, bir de yumurta takibi yaptırıp ona göre ilişkiye girince de olmuyor maalesef. o yüzden kafasından atan herkes çok çabuk hamile kalıyor. hakkında hayırlısı olsun inşallah:KK200:
Vakit ayırıp derdimi dinledigin için çok teşekkür ederim inşallah sende hayırlı haberi alırsın Allah kucağımızi bos bırakmasın 🌸🌸

İnşallah. Evlendikten 3 sene sonra hamile kalabildim ve herkes hep çocuk sordu kendileri bakacakmış gibi. Şimdide 2.ne zaman diyorlar. Elbet olacak sizinde. Allah dermansız dert vermesin.
Amin inşallah Allah evladınızi size bağışlasın 2. Yide istediğiniz zaman doğru zamanda nasip etsin inşallah işte tedirginlikler oluyor biraz korkular vs vs ama her ay yeni bir umut la ayağa kalkıyoruz mecburen 🥰🌸

Merhabalar evleneli 1 seneyi geçti bikere bile haamile lik yasayamadim doktora gittim hormonlarimda sıkıntı çıkmadı 2 kere klomen çatlatma iğnesi kullandım ama klomen kullandığım ay adetim çok az ve koyu geldi artık onuda kullanmak istemedim ve bu ay adetimin 7.gunu 9 Kasım da rahim filmi çektirdim çeken hemşire rahim ağzının tıkalı olup açtığını söyledi sonra tuplerinde kapalı dedi uzun uğraşlar sonucu iki tupumude açtı bı sıkıntın kalmadı dedi ama rapora sol tüp supheli yazmış doktorum laparoskopi ameliyatı yapicam boyle haamile kalmazsın dedi ben istemedim çünkü hemşire bana açtım demişti filmi 2 doktora daha gösterdim ikiside sol tüpün açık dedi içim biraz rahatladı . Enfeksiyon çok varmış ağır ilaç istedim çünkü evlendim evleneli enfeksiyondan kurtulamadım tikandiysa belki enfeksiyondan tıkandı 😔 antibiyotik fitil kullandım 10 günlük tedaviden sonra normalde adetim 28 günde falan geliyordu evlendikten sonra ama ben adetimin 19. Günü yani dün 21 Kasım'da rahim filminden 12 gün sonra tekrar adet oldum resmen şok oldum yine umitlenmistim bak tikaliymis hamile kalırım işte diye doktorum solda yumurta gelisiyor demisti sağda klomenden dolayı kist vardı kist yüzünden sağda yumurta oluşmaz bu ay demişti tahminime göre yumurtlamam daha 3 4 gün önceydi ben neden bu kadar erken adet oldum birde kafama çok takıyorum resmen yatıp kalkıp bebek hayali kuruyorum nolur bana yardımcı olun ben neden hamile kalamiyorum stres yüzünden biliyorum bu stresle nasıl başa çıkabilirim 😭😭😭
Bende evlendim evleneli hep enfeksiyon oluyorum sürekli doktora gidiyorum. Evlenmeden önce olmuyordum. Sebebi ne anlamadım. Eşimle ben çok titiziz oysa. Artık illallah ettim sizi çok iyi anlıyorum. Benimde bir bucuk sene oldu evleneli şimdi reglemi bekliyorum aşılama olacağım canım.eşimde ve bende de hiç bir sorun bulamıyorlar. Bazen sırf stresten dolayı bile hamile kalamayanlar varmış. Önce bunu aşmak lazım. Ama şimdi ki aklım olsa bu kadar beklemez direkt tedavi olurdum. Ben ha oldu ha olacak diye çok zaman kaybettim. Tedavini aksatma canım direkt aşılama isteyebilirsin

Bende evlendim evleneli hep enfeksiyon oluyorum sürekli doktora gidiyorum. Evlenmeden önce olmuyordum. Sebebi ne anlamadım. Eşimle ben çok titiziz oysa. Artık illallah ettim sizi çok iyi anlıyorum. Benimde bir bucuk sene oldu evleneli şimdi reglemi bekliyorum aşılama olacağım canım.eşimde ve bende de hiç bir sorun bulamıyorlar. Bazen sırf stresten dolayı bile hamile kalamayanlar varmış. Önce bunu aşmak lazım. Ama şimdi ki aklım olsa bu kadar beklemez direkt tedavi olurdum. Ben ha oldu ha olacak diye çok zaman kaybettim. Tedavini aksatma canım direkt aşılama isteyebilirsin
Gurbetteyim de bu ay ailemin yajina gidicem bu ay ara verdim gelecek aylarda biraz daha deneyip ondan sonra bakmak istiyorum aşılamaya Allah kucağını boş bırakmasın inşallah . Aynen bende çok dikkat ederim bu enfeksiyon belasından kurtulamadım stres in etkiledigini çok iyi biliyorum biraz kendimi yenmem lazim inşallah becerebilirim

Gurbetteyim de bu ay ailemin yajina gidicem bu ay ara verdim gelecek aylarda biraz daha deneyip ondan sonra bakmak istiyorum aşılamaya Allah kucağını boş bırakmasın inşallah . Aynen bende çok dikkat ederim bu enfeksiyon belasından kurtulamadım stres in etkiledigini çok iyi biliyorum biraz kendimi yenmem lazim inşallah becerebilirim
Aynen kuzum sen elimden geleni yap boşlama bir şekilde olur inşallah ama erken ama geç ❤️🙏

X