Neden hep ben sucluyum?

uykubebesi

Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
16 Ekim 2022
297
102
26
Yine bir kayınvalide olayı tabiki yine ben sucluyum. Klasiktir böyle olması ama bu sefer cok uzadı eşimle de cok büyük tartısma yasadık. Ben mi büyüttüm diye de cok kendimi sorguladım ama ben haksızlıga hic gelemiyorum. Annem geldi bayram dolayısıyla yanıma ben gurbetteyim. Aynı sekilde kayınvalidem de köyde eltileriyle oturuyolar. Akıl hocası cok yani. Büyük bi olay gecmedi aramızda bunca zaman ufak tefek tartısmalar atısmalar hep olurdu. Bu sefer annem geldiğinden otomatik ben ondan bekledim bizi davet etmesini baska zaman annem yokken giderdim yanına ama ister istemez misafirim olmus oldu benimde ama ben bunu yine sorun etmedim, büyük ihtimal kendisi bunu sorun etmiş. Sonra kızımın dogumgünü olucaktı ben basta eşimin kuzenleriyle kutlamak istedim ama sonra bayrama denk geldiğinden kutlamak istemedim aile arasında olsun dedim cünkü cok kalabalıktı birini cagırsan diğerini cagırmasan ona ayıp suna ayıp diye diye bu işten de sogudum. Kayınvalidem de dedi aile arasında kutlarız diye. Sonra ne olduysa tutturdu eltilerini cagırtma işine girişti kabul etmedim ayda yılda bi gördüğüm kişilerle kutlamak istemiyodum. Sonrasında kalabalık bi pikniğe gidildi ve ben cagırılmadım. Beni de eşimşn kuzenleri cagırdı bilac gün sonra annemde burda onunla da görüşmek istediler bende cocuklarda var aramızda bi kutlama mı yapsak dedim sonra kv demi de cagırdım ama o anladı ona bi tavır aldıgımı. Ki sorsanız bin tane bahane verir cagırmadım misafirin vardı cagırmadım cocuk durmuyo vsvsvs... Sonra gelmedi kv bende takmadım acıkcası cünkü aile arasında kutlama yapıcaktım. Görümcemin kızının da dg si vardı ve onu o gün paylastı. Dg leri yakın 1hafta var birini unutup diğerini unutmus olamaz ama bana inat olsun gibi paylasması benim sinirime dokundu. Ben benim kızımı paylasmadı onu paylastı yok paylasmasın etmesin triplerinde asla olmadım. Ama insanlar böyle yapınca ister istemez göze sokulur gibi insan da bi soguma bi acaba inat olsun diye mi yapıyo diye cok üzdüm kendimi. Eşime de dedim benim verdiğim değeri ben artık göremiyorum üstüne cocuguna karsı da aynı degeri göremiyorum malesef dedim. Basta bana hak veriyodu ta ki benim annem gidene kadar. Annem gitti ve başladı her gün seni anneme götüreyim köye niye cıkmıyosun herkes orda sende git takıl vsvsvs en sonunda bugun patladık. Tutturdu ben cocugu cıkarıcam diye. Bende ne alaka dedim sanki koca cocukta gidip gezdirceksin annesi olmadan götürenezsin hicbi yere dedim. Sonra tartıstık bana terbiyesizlik ettiğimi bunca zaman annesi ne yapmısta ben bu kadar küs kalmısım ben kendi annemim etkisinde kalıyomusum beni dolduruyomus. Millete ayıp oluyomus herkesin sanki derdi benmişim gibi beni soruyolarmıs niye gelmedi diye. Kendisi de bu süre zarfında 1kere cıktı o da kv me iş yapmaya🙂 sonrasında bi sürü laf söyledi ben kendimi acıklamaya yasadıgımı düşündüğümü söylemene ragmen en sonunda da a...k... Ben 20yasında degilim beni kandırma demeye getirdi ilk defa da küfür etmiş oldu. Yol boyu tartıstık gittim ve 1saat sonra kalktım. Cok incindim cok canım yandı güzellikle söylese bu kadar üstüne gitmezdim bu kadar büyümezdi olayda. Ben de cok üstüne gittim cok agladım bu olay ilk yasanınca cok üzdüm kendimi büyüttüm de büyüttüm bu sefer de en ufak seyi gözüme batmaya basladı. Ama bu kadar lafı hak ettim mi şimdi aramızın bu kadar bozulmasına herkes mutlu oldu mu özellikle kv merak ediyorum. Bunca yıl hic bi sorun olmadı kendi annem bi önceki senelerde de geldi bu arada. Gecmiş yıllarda bi kavgamız gürültümüz olmadı. Zaten ben biliyodum işin sonunda ben suclu olucagımı adım kadar. Cok canım yanıyo cok canım sıkkın sıgamıyorum içim taşıyo lafta sözde ben senin arkandayım diyor ama malesef bunu kanıtlamıyor. Ben istemiyorumki gitsin annesine hesap sorsun bişey yapsın sadece sakinleşmeyi bekliyodum kendi içimde. O bana ne deger verşyosa bende ona o kadar vericektim her seyi kafamda bitirmiştim. Ama eşim üstüne tuz biber ekti yangına körükle gitti

Ya baştan tartışmayıp gitseydiniz
Ya da tartıştıktan sonra gitmeseydiniz keşke
Bu tutarsızlık kocanızın aynı davranışları tekrarlamasına neden olmaz umarım
Belki de başlıkta neden hep suçlu duruma düştüğünüzün sebebi , ilk başta takındığınız tavırların arkasında duramamak olabilir
Konuya gelince haklısınız ama haklıyken geri adım atarak bi anlamı kalmış oldu mu bilemedim..

Siz hep suclu degilsiniz ama sizin sucunuz ne biliyor musunuz o kadar kavga gurultuye gelip ustune gitmis olmaniz. Esiniz suan gordu ki demekki bagirip cagirsam ustune gitsem her yols gelecek. Sonunda pes edip esinizin dedigini yapacaksaniz bosa kavga edip evinizin huzurunu bozmayin madem. Gitmek istemiyor ve gitmemeye de karar verdiyseniz manipulasyona gelip de geri adim atmayin. Suradan pay bicin cocuk yetistirirken de derler ya tutarli olun diye simdi siz esinize karsi da tutarliliginizi yitirirsemiz burdan sizi cok daha fazla acitacak. Sakin kalin, gereksiz yorumlarina cevap dahi vermeyin, kendinizden emin durun. Gitmiyorum bitti gitti. Son olarak cocugunuz kac yasinda veya kac aylik bilmiyorum, yasadiginiz yerin mesafesini de ama babasi yaninda oldugi surece cocugunuzu bir iki saatligine tek gonderebilirsiniz aslinda ama siz bilirsiniz. Boylece ne sizi torun uzerinden darlarlar ne de esiniz aile yarisina girmeye bahane bulur.

Ya baştan tartışmayıp gitseydiniz
Ya da tartıştıktan sonra gitmeseydiniz keşke
Bu tutarsızlık kocanızın aynı davranışları tekrarlamasına neden olmaz umarım
Belki de başlıkta neden hep suçlu duruma düştüğünüzün sebebi , ilk başta takındığınız tavırların arkasında duramamak olabilir
Konuya gelince haklısınız ama haklıyken geri adım atarak bi anlamı kalmış oldu mu bilemedim..
Ben de tam benzer seyleri dusunmusum, yazdiktan sonra okudum mesajinizi. Erkeklerin bir kere boyle gozu acilmayagorsun her krizi firsata cevirirler.

Gereksiz triplere girmissiniz bence siz nasıl ki birilerini çağırmak istemiyorsunuz doğum gününe bir başkasıda pikniğe çağırmak zorunda değil. Veya kimse çocuğunuzun fotosunu paylaşmak zorunda değil hem aile arasında doğum günü yapalım diyorlar reddediyorsun hemde paylasmadilar diye görümcenin kızını paylaştılar benimkini paylasmadilar gereksiz olmuş. Ayrica siz annesiyseniz o da çocuğun babası alıp bir yerlere götürebilir, gezdirebilir. Eşinizin küfürü densizce olmuş hiç bir yere zorla gitmek zorunda değilsiniz.

Eşime de dedim benim verdiğim değeri ben artık göremiyorum üstüne cocuguna karsı da aynı degeri göremiyorum malesef dedim.
Yani kvnin ilgisine bayilmiyorsun zaten niye boyle bi cumle kuruyorsun esine?
Aa haklisin hayatim annem hic deger vermiyor sana gitmeyelim bundan sonra falan mi diyecek diye bekliyordun?
Konuyu okurken daral geldi normal hayatta boyle cok cumle kurar misin? 10 tane erkek getir biri bile sonuna kadar okuyamaz su konunun
Bayilir giderler
Birsey yapilacaksa sen yapsaydin "anne piknige gidilmis biz cagrilmadik neyse bizde kuzenlerle oyle bi anda karar verdik kutlama yapicaz gelirsen seni beklerim" diyip gecseydin
Gelir, gelmez kendi tercihi

Gereksiz triplere girmissiniz bence siz nasıl ki birilerini çağırmak istemiyorsunuz doğum gününe bir başkasıda pikniğe çağırmak zorunda değil. Veya kimse çocuğunuzun fotosunu paylaşmak zorunda değil hem aile arasında doğum günü yapalım diyorlar reddediyorsun hemde paylasmadilar diye görümcenin kızını paylaştılar benimkini paylasmadilar gereksiz olmuş. Ayrica siz annesiyseniz o da çocuğun babası alıp bir yerlere götürebilir, gezdirebilir. Eşinizin küfürü densizce olmuş hiç bir yere zorla gitmek zorunda değilsiniz.
Ekleme yapmayı unutmusum. Sonrasında ben onu cagırdım ama sonradan söylemişim plana sonradan dahil edilmiş diye bana tavır alındı. Evet dogru söylüypsunuz basta ben büyüttüm beni cagırmadı diye kendimce gönül koydum biliyorum ama sonra ben omu cagırayım cagormayayım yine her türlü tribi ben yemiş oldum

Yani kvnin ilgisine bayilmiyorsun zaten niye boyle bi cumle kuruyorsun esine?
Aa haklisin hayatim annem hic deger vermiyor sana gitmeyelim bundan sonra falan mi diyecek diye bekliyordun?
Konuyu okurken daral geldi normal hayatta boyle cok cumle kurar misin? 10 tane erkek getir biri bile sonuna kadar okuyamaz su konunun
Bayilir giderler
Birsey yapilacaksa sen yapsaydin "anne piknige gidilmis biz cagrilmadik neyse bizde kuzenlerle oyle bi anda karar verdik kutlama yapicaz gelirsen seni beklerim" diyip gecseydin
Gelir, gelmez kendi tercihi
Dedim zaten kendi gelmedi sonra da tavır yaptı orayı yazmamısım. Yok normal hayatta bu kadar cümle kurmam. Cok doldum konusacak dertlesecek kimsem yok bu durumdan da gercekten sıkıldım. Ben o bana ilgi göstersin beni sevsin falan diye beklemedim hic bi zaman ama ben ona cok saygı gösterdim bi ihtiyacı olsa gittim her seyine kostum desem yeridir.

İkinizde hatalısınız.
Özel bir günü planlarken aile içinde birilerine danışmak neden,günü söyler davet edersiniz.
Anneye gitmek istemiyorum sebebini çok ağır bir konu geçmemiş ki aranızda gitmeme karar almaya ne gerek var
Annemi çağırmadı siz davet edin annem geldi diyip.nihayetinde anne gidince valideye ziyaret etmişsiniz.
Yanii herşeyi kafanıza takmayın.

Siz hep suclu degilsiniz ama sizin sucunuz ne biliyor musunuz o kadar kavga gurultuye gelip ustune gitmis olmaniz. Esiniz suan gordu ki demekki bagirip cagirsam ustune gitsem her yols gelecek. Sonunda pes edip esinizin dedigini yapacaksaniz bosa kavga edip evinizin huzurunu bozmayin madem. Gitmek istemiyor ve gitmemeye de karar verdiyseniz manipulasyona gelip de geri adim atmayin. Suradan pay bicin cocuk yetistirirken de derler ya tutarli olun diye simdi siz esinize karsi da tutarliliginizi yitirirsemiz burdan sizi cok daha fazla acitacak. Sakin kalin, gereksiz yorumlarina cevap dahi vermeyin, kendinizden emin durun. Gitmiyorum bitti gitti. Son olarak cocugunuz kac yasinda veya kac aylik bilmiyorum, yasadiginiz yerin mesafesini de ama babasi yaninda oldugi surece cocugunuzu bir iki saatligine tek gonderebilirsiniz aslinda ama siz bilirsiniz. Boylece ne sizi torun uzerinden darlarlar ne de esiniz aile yarisina girmeye bahane bulur.
Cok haklısınız keşke gitmeseydim bu sefer buna da pişman oldum kararımın arkasında ne olursa olsun durmalıydım😔

İkinizde hatalısınız.
Özel bir günü planlarken aile içinde birilerine danışmak neden,günü söyler davet edersiniz.
Anneye gitmek istemiyorum sebebini çok ağır bir konu geçmemiş ki aranızda gitmeme karar almaya ne gerek var
Annemi çağırmadı siz davet edin annem geldi diyip.nihayetinde anne gidince valideye ziyaret etmişsiniz.
Yanii herşeyi kafanıza takmayın.
İşte sorun burda başlıyor. Ben kararı alıyorum cocuk benim bi dogumgününü kutlama yapmam bile sorun oluyor herkes farklı kafada benim cocugum duran bi cocuk degil bunu biliyolar cok mızıldar pacamdan ayrılmaz. Her seyi sorun oluyo isteniyoki onların istediğini cagırayım onların istediği sekilde olsun. Misafir cagırıyorum ona bile laf onların istediği sekilde cagırmadıgım için. Halbuki eşim arkamdaydı o da dedi kutlamayalım tamam falan diye ben anlamıyorum gercekten

Dedim zaten kendi gelmedi sonra da tavır yaptı orayı yazmamısım. Yok normal hayatta bu kadar cümle kurmam. Cok doldum konusacak dertlesecek kimsem yok bu durumdan da gercekten sıkıldım. Ben o bana ilgi göstersin beni sevsin falan diye beklemedim hic bi zaman ama ben ona cok saygı gösterdim bi ihtiyacı olsa gittim her seyine kostum desem yeridir.
Ne olursa olsun esine asla annesini kotuleme sikayet etme sonunda sen kotu olursun
Politik davran
Bi sorun varsa kvye soyle direkt
Kv esine X bana boyle boyle dedi diye derse "aramizda sorun varsa cozelim dedim hayatim annen yanlis algilamis sanirim" der gecersin 💁‍♀️

Ne olursa olsun esine asla annesini kotuleme sikayet etme sonunda sen kotu olursun
Politik davran
Bi sorun varsa kvye soyle direkt
Kv esine X bana boyle boyle dedi diye derse "aramizda sorun varsa cozelim dedim hayatim annen yanlis algilamis sanirim" der gecersin 💁‍♀️
Haklısınız ben politik olmadım normalde hep öyleydim ama bu sefer doldum doldum kendimi doldurdum ve patladım 😐

X