Neden linçleniyorum?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

birbogaburcu

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
1 Temmuz 2022
73
41
Yahu hanımlar şurda size bi derdimi anlatayım dedim, demediğiniz kalmadı daha doğrusu benim size sorduğum asıl soru ile alakasız şeyler yok niye evini temizliyorsun,yok efendim nasıl evine gidiyorsun.. Eşim ile 10 senedir beraberim, 2019 da evlendik 2019 dan beride evliyiz 2011 den beri birbirimizi tanıyoruz yani uzunda bi nişanlılık dönemimiz olmuştu okul askerlik iş derken bekleriz adını koyalım dedik uzun yıllar beraberdik çünkü. Eşimin annesini görür görmez aaa merhaba ben gelininizim evinizi temizlicem her gün demedim herhalde sevgiliyken o benim ailem ile tanıştı ben onun ailesi ile bu şekilde uzun bi serüvenimiz başladı,evinide ne olmuş yani gören sancak her gün gidip ev temizliyorum 🙄 temizliği seven biriyim gözüme gelmez annemden de büyüktü insanlara yardımcı olmayı yakın olmayı severim hep demiştim zaten.. (tabi her ne kadar dersimi sonradan alsamda) düşmanım değil bişey değil ne olmuş yani beni öldürmez bitirmezdi, ben onu size bu kadın benim arkamdan böyle böyle demiş ama zamanında evini dip köşe temizlemişliğimde var dediğim halde siz resmen cımbızla laf çekiyorsunuz. Dediğim gibi hiç bir zaman ters düşmedik kavgamız olmadı,sonuçta eşimin annesi ben size diyorum arkamdan edepsiz yazmış siz neler neler halbuki hiç ona karşı edepsizliğimde olmamıştır olsa zaten yazardım herşeyi söylüyorum da derdim evet zamanında böyle böyle bir olay oldu diye. Gelelim ikinci konuya yaptığım doğru demiyorum, gel zaman git zaman ben evlendim çocuğum oldu hala iyiyiz bazı konular oldu kayınvalidemde düşüncesini belli eder bende az çok anlarım, bişeyler seziyordum orda da yazdım bir kişiye ağzından bi laf kaçırdı benimle ilgili anladım benim için gerçek düşüncesini söyledi gibi üzerinde durmadım,sonra kızı ile telefon aramasında sesi dışarı veriyorum diyor sürekli anlıyorum yanında ben varken diyor zaten görümcemin ne olduğunu biliyordum aslında amacım görümcemdi ve ya ikisi ne fark eder haketmediğim tarzda bi mesajlaşma gördüm mü gördüm doğru ve ya yanlış bu benim yanlışım sizden ahlak dersi almaya değil dertleşmeye gelmiştim oysa ki. Ne yapmam bu saatten sonra nasıl davranmam gerektiğini sormuştum sadece. Gerçekten yardımcı olmak için yazacak arkadaşlar için şuan ne kzıı ile ne de görümcem ile bi derdim var gayet iyiyiz ama onlara karşı çok soğudum....

Konunuzu okumadım sanırım ama baştan mesafe ayarlamazsanız böyle olur.
Ben kaç senedir evliyim bir gün temizlik yapmadım kayınvalidemde. Çünkü neden yapayım? Herkes kendi işini görmeli. Ha hastadır yatması gerekir ancak o zaman. O da iyileşene kadar. Siz böyle yumuşak durursanız sorunlar yaşarsınız. Linç değil gerçekler bınlar

Konunuzu okumadım sanırım ama baştan mesafe ayarlamazsanız böyle olur.
Ben kaç senedir evliyim bir gün temizlik yapmadım kayınvalidemde. Çünkü neden yapayım? Herkes kendi işini görmeli. Ha hastadır yatması gerekir ancak o zaman. O da iyileşene kadar. Siz böyle yumuşak durursanız sorunlar yaşarsınız. Linç değil gerçekler bınlar
Khomyukcuğum kadının esas sorunuyla ilgili asla yorum yapılmıyor, ona isyan ediyor olmalı. Konuyu okursan fark edersin, mevzu bambaşka yerlerde şu an :KK70:
Temizlik yorumuna +1

Önceki konunuzu bilmiyorum ama tam cevap yazacaktım ki
şuan ne kzıı ile ne de görümcem ile bi derdim var gayet iyiyiz ama onlara karşı çok soğudum....
Şunu görene kadar 🤷‍♀️
Sanırım siz sinirlendiğiniz bir konu olduğunda buraya yazıyorsunuz üyeler cevap yazana kadar kv görümce ile barışıyorsunuz nolmuş yani şu an iyiyiz diyorsunuz
Bu duruma ne yapılabilir ki 🥴

Yapan kurtulmuş, söyleyen kurtulmamis. Diger konunuzu okumadim. Arkanizdan konusup size is gordurmesi etik bir davranis degil. Birde ben kayinvalide evini temizleyenleri anlamiyorum. Sapasaglam kayinvalideniz, ustelik kizida var. Neden siz temizliyorsunuz? Bayram olur, dugun olur yardimci olursunuz da iyi gelin olacagim diye iş görmeyin. Size gerçekten deger veriyorlarsa o ayri mesele zaten.

Ben okudum yorumumu da yaptım ama şuan söylediğinizle çelişiyorsunuz. Yorumlarda da bir linç göremedim. Evini niye temizliyorsun demek linç etmek değildir. Ama maalesef bunu içinizden gelerekte yapsanız bu onların daha fazla istemesine şımarmasına sebep olacaktır. Ayrıca şuan iyiyiz dediğiniz kayınvalideniz sizin için edepsiz diyor görümceniz laflar ediyor ama biz iyiyiz hala diyecekseniz madem niye soruyorsunuz ki? Tam olarak ne tavsiye etmemizi istiyorsunuz ben onu anlamadım. Yorumların çoğu mesafe koyun oldu zaten ki bunu da yapmayacaksanız edepsiz kelimesine takılmayacaksınız o zaman.

Burda kimse hata yapmaz, telefona bakmaz, arkasından ana avrat sövüldüğünü de duysa özel karıştırmaz, küfür etmez, ses yükseltmez, yanlış düzeyde samimiyet kurmaz ve herkesin kakası bile pembedir. O yüzden bu evrenden gelen linci ciddiye almayın, ben almam şahsen.
Ben kayınvalidemin telefonunu karıstırmam ya, ayyyy özeli diye düsünmekten bagımsız simdi hakkımda kötü birsey okur olay cıkarırımkdfjkflf derdimi anlatamam sonra karıstırdım diye ahshshsh ya da icime atar ondan nefret ederim 🥹 gerek yok böyle minnos mesafeli saygılı bir iletisimimiz var. Sosyal hesaplarının sifresini bilirim mesela ama girmem🤣

Ben okudum yorumumu da yaptım ama şuan söylediğinizle çelişiyorsunuz. Yorumlarda da bir linç göremedim. Evini niye temizliyorsun demek linç etmek değildir. Ama maalesef bunu içinizden gelerekte yapsanız bu onların daha fazla istemesine şımarmasına sebep olacaktır. Ayrıca şuan iyiyiz dediğiniz kayınvalideniz sizin için edepsiz diyor görümceniz laflar ediyor ama biz iyiyiz hala diyecekseniz madem niye soruyorsunuz ki? Tam olarak ne tavsiye etmemizi istiyorsunuz ben onu anlamadım. Yorumların çoğu mesafe koyun oldu zaten ki bunu da yapmayacaksanız edepsiz kelimesine takılmayacaksınız o zaman.
İyiyiz dememde ki kasıt bundan önce iyiydik,şimdi de iyiyiz yani elle tutulur bi sebebimiz yok benim gördüğüm mesajlar haricinde zaten o günden beri arayıp sormadım,gitmiyorum da elbet arayacaklar bunu farkedip. Konuşacak kimsem yok o yüzden buraya yazdım günlerdir içim içimi yiyor çünkü.

Ben kayınvalidemin telefonunu karıstırmam ya, ayyyy özeli diye düsünmekten bagımsız simdi hakkımda kötü birsey okur olay cıkarırımkdfjkflf derdimi anlatamam sonra karıstırdım diye ahshshsh ya da icime atar ondan nefret ederim 🥹 gerek yok böyle minnos mesafeli saygılı bir iletisimimiz var. Sosyal hesaplarının sifresini bilirim mesela ama girmem🤣
En güzeli, geç olsa da anladım mesafenin önemini

Önceki konunuzu okudum yorum yapacaktım araya bir şeyler girdi. Kv nizin telefonunu kurcaladiginiz için elestirildiniz ki haklılar. Aynı şeyi sevmediğiniz görümceniz velev ki annenize onlarla ilgili yazdıklarınızı okumus olsun bunu ima ederek , laf sokarak yapsın ne düşünürdunuZ? Evlenmeden ne amaçla olursa olsun yatalak degilse, yardımcı alabilecek durumdaysa birinin evini dip köşe temizlemek bana da mantıksız geliyor. Kv evinde yediğimi toplar gerekirse yapar çocuklarım doktuyse bi süpürge yaparım max ki bunu da yaptırmazlar zaten.

Bir de zaten son zamanlarda dikkatinizi biseyler olumsuz anlamda cekiyormus bunun üstüne üstüne gidip sahsen okuduğumda beni kötü hissettirip moralimi bozan şeylelerle yüz yüze geleceğime durusumla bi mesafe koyardim.

Burda kimse hata yapmaz, telefona bakmaz, arkasından ana avrat sövüldüğünü de duysa özel karıştırmaz, küfür etmez, ses yükseltmez, yanlış düzeyde samimiyet kurmaz ve herkesin kakası bile pembedir. O yüzden bu evrenden gelen linci ciddiye almayın, ben almam şahsen.
Ayy gerçekten de tam olarak böyle 😂 ben bakardım büyük ihtimalle hele ki görümceyle aramız limonu annesi de sesin dışarıda diyorsa demek ki bunlar beni konuşuyor illa diye kim olsa düşünür. Üzücü olan içi başka dışı başka olan kayınvalide çok üzücü gerçekten ki anladığım kadarıyla da kayınvalideyi seviyor anlaşıyormuş… ne diyelim dünya iyisi de olsa herkese mesafeli olmak en iyisi

Yahu hanımlar şurda size bi derdimi anlatayım dedim, demediğiniz kalmadı daha doğrusu benim size sorduğum asıl soru ile alakasız şeyler yok niye evini temizliyorsun,yok efendim nasıl evine gidiyorsun.. Eşim ile 10 senedir beraberim, 2019 da evlendik 2019 dan beride evliyiz 2011 den beri birbirimizi tanıyoruz yani uzunda bi nişanlılık dönemimiz olmuştu okul askerlik iş derken bekleriz adını koyalım dedik uzun yıllar beraberdik çünkü. Eşimin annesini görür görmez aaa merhaba ben gelininizim evinizi temizlicem her gün demedim herhalde sevgiliyken o benim ailem ile tanıştı ben onun ailesi ile bu şekilde uzun bi serüvenimiz başladı,evinide ne olmuş yani gören sancak her gün gidip ev temizliyorum 🙄 temizliği seven biriyim gözüme gelmez annemden de büyüktü insanlara yardımcı olmayı yakın olmayı severim hep demiştim zaten.. (tabi her ne kadar dersimi sonradan alsamda) düşmanım değil bişey değil ne olmuş yani beni öldürmez bitirmezdi, ben onu size bu kadın benim arkamdan böyle böyle demiş ama zamanında evini dip köşe temizlemişliğimde var dediğim halde siz resmen cımbızla laf çekiyorsunuz. Dediğim gibi hiç bir zaman ters düşmedik kavgamız olmadı,sonuçta eşimin annesi ben size diyorum arkamdan edepsiz yazmış siz neler neler halbuki hiç ona karşı edepsizliğimde olmamıştır olsa zaten yazardım herşeyi söylüyorum da derdim evet zamanında böyle böyle bir olay oldu diye. Gelelim ikinci konuya yaptığım doğru demiyorum, gel zaman git zaman ben evlendim çocuğum oldu hala iyiyiz bazı konular oldu kayınvalidemde düşüncesini belli eder bende az çok anlarım, bişeyler seziyordum orda da yazdım bir kişiye ağzından bi laf kaçırdı benimle ilgili anladım benim için gerçek düşüncesini söyledi gibi üzerinde durmadım,sonra kızı ile telefon aramasında sesi dışarı veriyorum diyor sürekli anlıyorum yanında ben varken diyor zaten görümcemin ne olduğunu biliyordum aslında amacım görümcemdi ve ya ikisi ne fark eder haketmediğim tarzda bi mesajlaşma gördüm mü gördüm doğru ve ya yanlış bu benim yanlışım sizden ahlak dersi almaya değil dertleşmeye gelmiştim oysa ki. Ne yapmam bu saatten sonra nasıl davranmam gerektiğini sormuştum sadece. Gerçekten yardımcı olmak için yazacak arkadaşlar için şuan ne kzıı ile ne de görümcem ile bi derdim var gayet iyiyiz ama onlara karşı çok soğudum....

23 yaşında değil misiniz ? Eşinizle 13 yaşından beri mi berabersiniz ? Siz 13 ken , eşiniz kaç yaşındaydı ?

Sizin telefonunuzdaki şahsi yazışmalarınızı bir başkası okusa , bunu normal mi karşılarsınız ?

Arkadaşlarınız veya annenizle bir başkası hakkında hiç yorum yapmadınız mı ?

Çünkü konunuz aslında bu . Diyorsunuz ki ben evini dip köşe bile temizledim niye böyle yaptı . Yaptığınız doğru değil yazdı herkes size . Böyle davranırsanız daha çok bu tür davranislara maruz kalırsınız . Aradaki mesafeyi koruyun .Ahlak dersi değil kimsenin telefonunu karıştırmamalisiniz. Bir şeyler sezdim dediniz ya siz zaten orda kötü şeyler görmeyi bekliyordunuz. Gördünüz elinize ne geçti ? Eşinize de söyleyemezsiniz değil mi ? Kendinizi huzursjz ettiğinizle kaldınız yani . Insanlarla doğru mesafede olursanız o da öyle der geçerler . Sürekli dibinde olursanız demedigini bırakmazlar size ders olmuştur umarım . Sizde göreviniz olan kısmını yapın . Karşılıklı saygılı ve mesafeli bir ilişki yürutun . Kayinvalidemgilin benle ilgili ne düşündüğünü bilmiyorum çok iyi şeyler değildir çünkü hayat tarzımız uyuşmuyor yüz yüze gelince saygıli miyiz bu kadar yeterli . Niye telefonunu kurcalayim .

Ayy gerçekten de tam olarak böyle 😂 ben bakardım büyük ihtimalle hele ki görümceyle aramız limonu annesi de sesin dışarıda diyorsa demek ki bunlar beni konuşuyor illa diye kim olsa düşünür. Üzücü olan içi başka dışı başka olan kayınvalide çok üzücü gerçekten ki anladığım kadarıyla da kayınvalideyi seviyor anlaşıyormuş… ne diyelim dünya iyisi de olsa herkese mesafeli olmak en iyisi
Sonunda anlayan birisi 😄🙏🏼🌸

Kim,ne dikkatini çekiyor ise ona odaklanarak yazıyor.Algiyla alakalı..
Açılan her konu buradaki kişilerin üzerinde farklı bir etki ve izlenim oluşturuyor.
E millet de yorumlarini kendi hissiyatlari doğrultusunda yapıyor.
Yani insanlar ; seni hakli yahut haksız bulabilir.Konu konuyu açabilir.
Bunlar normal,bu kadar kişinin toplandığı bir ortamda.
Forumun amaci zaten çok seslilik.

Khomyukcuğum kadının esas sorunuyla ilgili asla yorum yapılmıyor, ona isyan ediyor olmalı. Konuyu okursan fark edersin, mevzu bambaşka yerlerde şu an :KK70:
Temizlik yorumuna +1
Ay louder ama şimdi hangimiz kardeşimizle anamızla dedikodu yapmıyoruz 😄😄
Mesajları karıştırıyorsan göreceğime hazır olmam lazım
Kaynanam benim ablamla kankamla yazdıklarımı okusa kalpten gider. Severim iyidir hoştur ama bazen çok kızdırıyor beni çekiştiriyorum yani. Doğalı da bu değil mi😂😂😂
Teyzeme gittim bugün mesela gelinini çekiştirdi gelinin annesini çekiştirdi. Kızı sever aslında ama gelini onlara gelip gitmezken sorun çıkarırken anasından çıkmayınca da insan işte kıskanıyor bozuluyor. Kendi oğluna diyemeyince bana diyor. Kendi oğluna da kızıyor. Kalkıp bir şekilde bunu okursa kızmaya da hakkı yok yani okursan görürsün.
Dediğim gibi hangimiz eş ailesine kızıp güvenip sevdiğimiz insanlara dert yanmayız ki.
Geçen aylarda kayınpeder beni deli etti yemin ediyorum bir ay ablama ileri geri mesaj attım o da eski kaynanam da böyleydi diye eskileri yazdı. Yazdıkça ferahladık yani. Bana normal geliyor kızıyla dedikodu yapması.
Kimse kimsenin özeline o kadar girmemeli ya. Ha evi de temizlememeli bence. Hem mesajına girme özel hem evini temizleme o da özel.
Çok muhabbet tez ayrılık getirir derler e doğru

Yapan kurtulmuş, söyleyen kurtulmamis. Diger konunuzu okumadim. Arkanizdan konusup size is gordurmesi etik bir davranis degil. Birde ben kayinvalide evini temizleyenleri anlamiyorum. Sapasaglam kayinvalideniz, ustelik kizida var. Neden siz temizliyorsunuz? Bayram olur, dugun olur yardimci olursunuz da iyi gelin olacagim diye iş görmeyin. Size gerçekten deger veriyorlarsa o ayri mesele zaten.
Ya bu temizlik dediğim işte birden bire otururken ay dur da şu kadının evini temizleyim olayı değil ki... temizliğine denk gelmiştim yardım etmişliğim vardır anlamında temizlik üzeri denk geldiğimde yoksa kimse durup dururken birinin evine ay dur gideyim temizlik yapayım kafasında değil. Benim vurgulamak istediğim bi hayırsızlığım olmamıştır,aksine hep faydam olmuştur ama onun benim için dediği cümleleri.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X