Neden linçleniyorum?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Ha bu arada içi başka dışı başka çıktı diye gömülen kayınvalide varya . Hayatta şöyle bir gerçek var her insanı sevmeyiz . Arkandan yaptığı konuşmalar yanlış ama hangimiz annemizle şu da şöyle hoşlanmıyorum tarzı konuşmalar yapmadık ? Biz mükemmel olduğumuz için yazmadık aslında . Hepimiz biliyoruz hayatın gerçeği bu çünkü . Benim babannem de gelinlerine bayılmiyor. Herkes işyerinde de birbirine tahammül ediyor .Herkes biriminin düşüncesini okusa mesela dünya yasanabilir bir yer olmazdı . Sizin yaptığınız bu yüzden yanlış işte . Size birebir zararı yoksa eşinizi doldurmuyorsa ki bu durumda eşiniz dolduğu için hatalı olurdu . Siz başkasının özel hayatını kurcalayamazsiniz . Malesef haklı cikamszsiniz

Ay louder ama şimdi hangimiz kardeşimizle anamızla dedikodu yapmıyoruz 😄😄
Mesajları karıştırıyorsan göreceğime hazır olmam lazım
Kaynanam benim ablamla kankamla yazdıklarımı okusa kalpten gider. Severim iyidir hoştur ama bazen çok kızdırıyor beni çekiştiriyorum yani. Doğalı da bu değil mi😂😂😂
Teyzeme gittim bugün mesela gelinini çekiştirdi gelinin annesini çekiştirdi. Kızı sever aslında ama gelini onlara gelip gitmezken sorun çıkarırken anasından çıkmayınca da insan işte kıskanıyor bozuluyor. Kendi oğluna diyemeyince bana diyor. Kendi oğluna da kızıyor. Kalkıp bir şekilde bunu okursa kızmaya da hakkı yok yani okursan görürsün.
Dediğim gibi hangimiz eş ailesine kızıp güvenip sevdiğimiz insanlara dert yanmayız ki.
Geçen aylarda kayınpeder beni deli etti yemin ediyorum bir ay ablama ileri geri mesaj attım o da eski kaynanam da böyleydi diye eskileri yazdı. Yazdıkça ferahladık yani. Bana normal geliyor kızıyla dedikodu yapması.
Kimse kimsenin özeline o kadar girmemeli ya. Ha evi de temizlememeli bence. Hem mesajına girme özel hem evini temizleme o da özel.
Çok muhabbet tez ayrılık getirir derler e doğru
Yapmayan yoktur . Yapmadım diyen yalan söylemiştir 🤣 yani insanın doğasına aykırı her ayrıntıyı konuşmasan bile yeri geliyor şu da şöyle yaptı diye anlatıyorsun kardeşine annene unutup gidiyorsun sonra . Benim kayınvalide de eminim kalpten gider ben okusam bende giderim . Yüz yüze gelince yine devam ediyoruz. Anneme kızıyorum kardeşime anlatıyorum çok pimpirikli şöyle böyle diye . Insanız yani

Ya bu temizlik dediğim işte birden bire otururken ay dur da şu kadının evini temizleyim olayı değil ki... temizliğine denk gelmiştim yardım etmişliğim vardır anlamında temizlik üzeri denk geldiğimde yoksa kimse durup dururken birinin evine ay dur gideyim temizlik yapayım kafasında değil. Benim vurgulamak istediğim bi hayırsızlığım olmamıştır,aksine hep faydam olmuştur ama onun benim için dediği cümleleri.
İşte daha evlenmeden etmeden neden temizliğine denk gelecek kadar içine girdiniz ki? Eşimle 3 sene sevgiliydik. Evlerine girmedim. Ne zaman evlenme teklifi etti, ondan sonra girdim. Onda da haberli gittim temizliğine denk gelmedim.
Atama için düğünden önce nikah yaptık biz hangi şehir belli olmayınca da ayrı yaşadık mesela bir süre daha. Kayınvalidem ev dubleks atanana kadar gel burda kal dedi. Oo gitsem canıma minnet kocamla aynı yatakta yatarız demedim mesela. Mesafemi korudum gitmedim. Şimdi de ondan mesafemi aşamıyor

Yapmayan yoktur . Yapmadım diyen yalan söylemiştir 🤣 yani insanın doğasına aykırı her ayrıntıyı konuşmasan bile yeri geliyor şu da şöyle yaptı diye anlatıyorsun kardeşine annene unutup gidiyorsun sonra . Benim kayınvalide de eminim kalpten gider ben okusam bende giderim . Yüz yüze gelince yine devam ediyoruz. Anneme kızıyorum kardeşime anlatıyorum çok pimpirikli şöyle böyle diye . Insanız yani
Anne kız hele ooo.
Bak benim kayınvalidemin kızı yok, ama kızkardeşine eminim beni çekiştiriyordur. Üzdüğüm kırdığım uyuz ettiğim olmuştur. Kimbilir neler anlattı. Anlatmasında çatlasın mı kadın canım.

23 yaşında değil misiniz ? Eşinizle 13 yaşından beri mi berabersiniz ? Siz 13 ken , eşiniz kaç yaşındaydı ?

Sizin telefonunuzdaki şahsi yazışmalarınızı bir başkası okusa , bunu normal mi karşılarsınız ?

Arkadaşlarınız veya annenizle bir başkası hakkında hiç yorum yapmadınız mı ?
23 yaşında değilim 26 yaşındayım eşim benden 3 yaş büyük. Al buyur burdan yak başka alakasız konu daha.
Konu bir başkasıyla bişeyler değil bahsettiğim kişi kayınvalidem,merak ediyorsanız hayır hiç konuşmadım kimse ile kayınvalidem hakkında aksine hep iyi derdim.

Anne kız hele ooo.
Bak benim kayınvalidemin kızı yok, ama kızkardeşine eminim beni çekiştiriyordur. Üzdüğüm kırdığım uyuz ettiğim olmuştur. Kimbilir neler anlattı. Anlatmasında çatlasın mı kadın canım.
Anlatsın yani anlatır bizde yapıyoruz çünkü .
Iş yerinde , bazen eşimizle bazen de kayın aile ile ilgili takılıyor insanın kafasına . Geçen diyor ki esime pspatya ne çok hastaneye gidiyor sonra bişey çıkıyor üzülüyor diyor bana kızıyordu eşimle konuşurken gerçekten kızmadım . Çünkü annanem de aynı kafada . Arada oyle geliyor onlara 🤣 ne yapalım yani eminim kızlarına da diyordur çok pimpirikli diye . Soğuk bir kız da diyordur 😅 ne yapalım yani bizde annemle kimlerin günahına giriyoruz ben sinirlenmiyorum bir insan birinin yuvasının huzurunu kaçırmadıgi sürece sıkıntı yok bence

konunuza baktım linçlenme falan göremedim.
sevgilinin annesinin evini temizleyen birine neden diye sormak gayet doğal. o konuyu bundan önce okusam bende sorardım zira sizin niyetiniz ne olursa olsun karşı tarafın anladığı yaranmaya çalıştığınızdır. görümcelerinizde varmış üstelik. temizlik yapmayı severim demişsiniz kendi annenizin evini temizleyin bir daha canınız çekince. sonuçta siz melekte olsanız kayınaile müessesinin şanı arkanızdan konuşmaktır bunu sizin karakteriniz iyiliğiniz kötülüğünüz belirlemez sizinle alakası yok yani.

Burda kimse hata yapmaz, telefona bakmaz, arkasından ana avrat sövüldüğünü de duysa özel karıştırmaz, küfür etmez, ses yükseltmez, yanlış düzeyde samimiyet kurmaz ve herkesin kakası bile pembedir. O yüzden bu evrenden gelen linci ciddiye almayın, ben almam şahsen.

O yüzden bu evrenden gelen linci ciddiye almayın, ben almam şahsen.

Forumda yazılanları ciddiye almayan bir insan için ; yorum yapan üyelere dair , konuların kendisinden çok yorum yapıyorsunuz. İlginç (!)

Forumda yazılanları ciddiye almayan bir insan için ; yorum yapan üyelere dair , konuların kendisinden çok yorum yapıyorsunuz. İlginç (!)
ve dahi ciddiye alınmayan kişilerin fikirlerinin alınması için konu acılıyor bence bu daha ilginç :)

Yorumlar işine gelmeyen beni lincliyorlar diyor. Bir konu açıp, kayinvalidemin evini daha sevgiliyken dip köşe kaç defa temizledim, ellerinde büyüdüm yazarsanız onlarla ilgili de yorum gelir.
Telefonu da ne olursa olsun karıştırmamaliydiniz. Ben arkadaşlarımla kayinvalidem hakkında konuşabiliyorum, kendisininonları okuduğunu düşünemiyorum. Yüz yüze ciddi bir problemimiz yok ama eminim o da benim arkamdan birseyler diyordur.
Siz başta alakası yok desenizde o kadar içlerinde oldum, yardım ettim niye benimle ilgili konuşuyorlar diyorsunuz, baştan hata yaptığınızı söylemekte suç sanırım.

23 yaşında değilim 26 yaşındayım eşim benden 3 yaş büyük. Al buyur burdan yak başka alakasız konu daha.
Konu bir başkasıyla bişeyler değil bahsettiğim kişi kayınvalidem,merak ediyorsanız hayır hiç konuşmadım kimse ile kayınvalidem hakkında aksine hep iyi derdim.

13 yaşında bir kız çocuğunun yaşadığı arkadaşlığın diğer tarafı reşit bir bireyse burada farklı soru ve sorunlar mevcuttur.

Kendi içinizde ne yaşadığınızı merak edip biz sorgulamadık , siz yazınca sordum.

ve dahi ciddiye alınmayan kişilerin fikirlerinin alınması için konu acılıyor bence bu daha ilginç :)

O kısmı sorgulamaya dahi girmedim , sorgularsak hem sonuç alamayacağız hem de "kahrolsun bağzı üyeler, forumdan gitsinler , onlar yüzünden konu açamıyoruz😢😢" yakınmalarını dinleyeceğiz.

O kısmı sorgulamaya dahi girmedim , sorgularsak hem sonuç alamayacağız hem de "kahrolsun bağzı üyeler, forumdan gitsinler , onlar yüzünden konu açamıyoruz😢😢" yakınmalarını dinleyeceğiz.

:)) .. ya dimi? hayır madem burda acımsızca linçlercesine (?) yorum yapanlar '' pembe kakalı,hiç yanlış yapmayan salon kadınları '' neden onlara derdini acıp fikir alıyorsun diye sormak isterdim.

bile isteye sırf eleştiri olsun diye bi yerden tutup yürüyenler de vardır ama cogu insan da ben olsaydım ya da anam bacım arkadasım olsaydı onlara ne derdim diye düşünüp kendi düşüncesini,yorumunu paylaşıyor.

Linç kelimesi de iyice ayağa düştü. İçi boşaldı. Az canı sıkılan linçleniyorum diye basıyor feryadı. Buraya konu açıyorsanız eleştirilirsiniz, yanlışlarınız doğrularınız gerçekleriniz söylenir buna da hazır olacaksınız. Size terbiyesizlik edilmediği sürece yazılanları bir zahmet tolere edin.

Ya bu temizlik dediğim işte birden bire otururken ay dur da şu kadının evini temizleyim olayı değil ki... temizliğine denk gelmiştim yardım etmişliğim vardır anlamında temizlik üzeri denk geldiğimde yoksa kimse durup dururken birinin evine ay dur gideyim temizlik yapayım kafasında değil. Benim vurgulamak istediğim bi hayırsızlığım olmamıştır,aksine hep faydam olmuştur ama onun benim için dediği cümleleri.
Kendiniz soylemissiniz dip kose diye. Temizlige denk gelsem en fazla supurge yaparim ya da paspas. Neyse demek istedigim baska birseydi. Kimseye yaranmak icin gordugunuz degerden daha fazlasini vermeyin. Bugün temizlik olur yarin baska birsey. Zaten oglunun henüz "sevgilisi" olan bir kiza temizlik yaptiran kayinvalideden hayır gelmez. Mesafe koyun araniza. Siz temizlik yaptiniz da noldu sizi sevdiler mi? Yoo, arkanizdan olur olmadik konusmuslar. Demekki bundan sonra elinizi birseye surmeyeceksiniz

Linç kelimesi de iyice ayağa düştü. İçi boşaldı. Az canı sıkılan linçleniyorum diye basıyor feryadı. Buraya konu açıyorsanız eleştirilirsiniz, yanlışlarınız doğrularınız gerçekleriniz söylenir buna da hazır olacaksınız. Size terbiyesizlik edilmediği sürece yazılanları bir zahmet tolere edin.
Linçten kastım "sorduğum soru ile alakasız cümleleri cımbız ile çekip çekip ortaya koymak" ne denirdi buna artık herşeye linç diyoruz kısaca linç yazdım kendimi ifade edemedim sanırım,özür dilerim...

Linçten kastım "sorduğum soru ile alakasız cümleleri cımbız ile çekip çekip ortaya koymak" ne denirdi buna artık herşeye linç diyoruz kısaca linç yazdım kendimi ifade edemedim sanırım,özür dilerim...
Telefon karıştırmanız mı cımbızlandı mesela? Ne münasebet afedersiniz insanların telefonunu karıştırıyorsunuz deyince cımbızlamış mı oluyoruz? Daha sevgiliyken ailesi haddinden fazla iç içe geçmenizi de cımbızladık evet. Cımbızı hafife almayın. Bol muhabbet tez ayrılık getirir derler, muhabbetin dozunun kaçtığı cımbızdan anlaşıldı mesela.

Yahu hanımlar şurda size bi derdimi anlatayım dedim, demediğiniz kalmadı daha doğrusu benim size sorduğum asıl soru ile alakasız şeyler yok niye evini temizliyorsun,yok efendim nasıl evine gidiyorsun.. Eşim ile 10 senedir beraberim, 2019 da evlendik 2019 dan beride evliyiz 2011 den beri birbirimizi tanıyoruz yani uzunda bi nişanlılık dönemimiz olmuştu okul askerlik iş derken bekleriz adını koyalım dedik uzun yıllar beraberdik çünkü. Eşimin annesini görür görmez aaa merhaba ben gelininizim evinizi temizlicem her gün demedim herhalde sevgiliyken o benim ailem ile tanıştı ben onun ailesi ile bu şekilde uzun bi serüvenimiz başladı,evinide ne olmuş yani gören sancak her gün gidip ev temizliyorum 🙄 temizliği seven biriyim gözüme gelmez annemden de büyüktü insanlara yardımcı olmayı yakın olmayı severim hep demiştim zaten.. (tabi her ne kadar dersimi sonradan alsamda) düşmanım değil bişey değil ne olmuş yani beni öldürmez bitirmezdi, ben onu size bu kadın benim arkamdan böyle böyle demiş ama zamanında evini dip köşe temizlemişliğimde var dediğim halde siz resmen cımbızla laf çekiyorsunuz. Dediğim gibi hiç bir zaman ters düşmedik kavgamız olmadı,sonuçta eşimin annesi ben size diyorum arkamdan edepsiz yazmış siz neler neler halbuki hiç ona karşı edepsizliğimde olmamıştır olsa zaten yazardım herşeyi söylüyorum da derdim evet zamanında böyle böyle bir olay oldu diye. Gelelim ikinci konuya yaptığım doğru demiyorum, gel zaman git zaman ben evlendim çocuğum oldu hala iyiyiz bazı konular oldu kayınvalidemde düşüncesini belli eder bende az çok anlarım, bişeyler seziyordum orda da yazdım bir kişiye ağzından bi laf kaçırdı benimle ilgili anladım benim için gerçek düşüncesini söyledi gibi üzerinde durmadım,sonra kızı ile telefon aramasında sesi dışarı veriyorum diyor sürekli anlıyorum yanında ben varken diyor zaten görümcemin ne olduğunu biliyordum aslında amacım görümcemdi ve ya ikisi ne fark eder haketmediğim tarzda bi mesajlaşma gördüm mü gördüm doğru ve ya yanlış bu benim yanlışım sizden ahlak dersi almaya değil dertleşmeye gelmiştim oysa ki. Ne yapmam bu saatten sonra nasıl davranmam gerektiğini sormuştum sadece. Gerçekten yardımcı olmak için yazacak arkadaşlar için şuan ne kzıı ile ne de görümcem ile bi derdim var gayet iyiyiz ama onlara karşı çok soğudum....
Hatorladım konuyu mesajlatı gormemis gibibyapin. Mesafe koyun tavsiyem

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X