Neden Takip Eder Ki ?

Görücü olayı şöyle oldu.Benim ailemin haberi yok.Kuzenime diyorlar.Oda kabul etmez demiş.Bende dedimki ben sadece nisan atmadım nikahim duruyor abla hepsini biliyorlar.Bosanana kadar konus demişler.Abla.haklisin istememekte dedi.Teyzeme anlattım.Esinin kulağına gider zitlasir dedi.Ama nikah olmasaydi görüş görüş diye baskı yapardi teyzemler falan 😔 yaşın 30 dedi kardeşim yokmuş çocuğum olmazmış ortada kalirmisim ben.Ben başkasını severken nasıl başkasıyla yola girebilirim.

Görücü olayı şöyle oldu.Benim ailemin haberi yok.Kuzenime diyorlar.Oda kabul etmez demiş.Bende dedimki ben sadece nisan atmadım nikahim duruyor abla hepsini biliyorlar.Bosanana kadar konus demişler.Abla.haklisin istememekte dedi.Teyzeme anlattım.Esinin kulağına gider zitlasir dedi.Ama nikah olmasaydi görüş görüş diye baskı yapardi teyzemler falan 😔 yaşın 30 dedi kardeşim yokmuş çocuğum olmazmış ortada kalirmisim ben.Ben başkasını severken nasıl başkasıyla yola girebilirim.
İnanmayabilirsiniz. Kafa yapısı çevremin 80 ler 90 lar modunda.

Sen suanki nişanlın ve nikahlini seviyor musun? Bu da görücü usulü değilmiydi? Ben de oralar pek yok kusura bakma. Bu kadar çok müdahale vs tuhaf geliyor bana.

Açtığı konularin icerikleri, konulara takıntılari, tarzi
29 yaşında bir yetişkin degil de, 17-18 yaşında ergenlikte takili kalmış kiz çocuğu gibi.
Valla kimseyi yardirgamiyorum Allah'ın gücüne gider de benzeri başıma gelir bir şey olur diye. Sanırım kişi kırsalda yaşamış. Kucumsedigimden değil ben de kırsalda yaşadım. Çok tuhaf yaşantılar gördüm. Kafanı kaldırıp selam versen ya da bir yol sorsan tuhaf davranıyorlar. Bı yanlış anlamalar saniyorlar ki sen aslında ona iş atıyorsun fln.. muhattap olmazsan burnu havada kibirli derler. İnsanoglu gerçekten çok garip.. yazık ben sadece üzülüyorum..

Sen suanki nişanlın ve nikahlini seviyor musun? Bu da görücü usulü değilmiydi? Ben de oralar pek yok kusura bakma. Bu kadar çok müdahale vs tuhaf geliyor bana.
Ben görücü usulü kimse ile görüşmedim.Zaten benim ailem buna meraklı hatta bir ara bende öyle düşünüyordum.Gorucu evlenende akraba tanıdık diyende boşanıyor ki.Hatta akraba ile sorun yaşadığında akraba diye katlanan tanıdıklarım var.Taliplerim çok oldu evet hatta ee sana o kadar iyi Kısmet çıktı sana değer vermeyenleri seçtin diye söylendi babam.
Ben biraz ailemden farklıyım.Ailemin istediği aile yapısı su.Kadin erkeğin ailesine daha çok gider gelir.Kaynana isterse başını ort.Kocan evde otur derse otur.Kocan ne derse o.

Benim eşim tamam biraz kaba yetişmiş.Mutfaga girer yemek yapar.Kadin gibi elinden her iş geliyor.Ben evlerine gittigimde elimde tabak görse alır.İs yaptırmazdi.Kaynanam birkere iş buyurdu bana içecek dağıttım.Kendi cevremden evlensem kocamda çalışsa bende çalışsam akşam misafir geldiğinde erkekler oturur kadınlardan hizmet bekler bir bardak suyu alıp icmezler.Esim kitap okumayı doğa gezisini seven birisi de.

Gelgelelim aksi

Ben görücü usulü kimse ile görüşmedim.Zaten benim ailem buna meraklı hatta bir ara bende öyle düşünüyordum.Gorucu evlenende akraba tanıdık diyende boşanıyor ki.Hatta akraba ile sorun yaşadığında akraba diye katlanan tanıdıklarım var.Taliplerim çok oldu evet hatta ee sana o kadar iyi Kısmet çıktı sana değer vermeyenleri seçtin diye söylendi babam.
Ben biraz ailemden farklıyım.Ailemin istediği aile yapısı su.Kadin erkeğin ailesine daha çok gider gelir.Kaynana isterse başını ort.Kocan evde otur derse otur.Kocan ne derse o.

Benim eşim tamam biraz kaba yetişmiş.Mutfaga girer yemek yapar.Kadin gibi elinden her iş geliyor.Ben evlerine gittigimde elimde tabak görse alır.İs yaptırmazdi.Kaynanam birkere iş buyurdu bana içecek dağıttım.Kendi cevremden evlensem kocamda çalışsa bende çalışsam akşam misafir geldiğinde erkekler oturur kadınlardan hizmet bekler bir bardak suyu alıp icmezler.Esim kitap okumayı doğa gezisini seven birisi de.

Gelgelelim aksi
Ee sonuc? Kimse dört dörtlük değil ki.. yine diyorum kafanız çok güzel. Güle güle kullanın.. destek almanız lazım.

Gelgelelim aksi
Ee sonuc? Kimse dört dörtlük değil ki.. yine diyorum kafanız çok güzel. Güle güle kullanın.. destek almanız lazım.

Gelgelelim aksi
Eşini övüyorsun nur🤣 kız sen barışırsın çok sürmez bak eski eşim bile demiyorsun eşimde eşim eşimde eşim🤣

Şöyle birsey var.Basini ortenlerin talibi çok oluyor.Kizi gördüm renkli gözlü.Ama ben daha güzelim o ayrı😂 ex kel ve kısa boylu ama benim kilomla dalga geçerdi buluştuk bu göbek ne dedim 😂 benim kilo problemim var yoksa güzelim.Eside onun gibi kısa hatta baya kısa bir kız.

Senin kafan böyle çalıştığı için olduramıyorsun ilişkilerini demek ki.
Bakış açını biraz düzeltmek için çabalarsan keşke. Aylardır dil döküyor şuradaki insanlar senin iyiliğin için.

Görücü olayı şöyle oldu.Benim ailemin haberis yok.Kuzenime diyorlar.Oda kabul etmez demiş.Bende dedimki ben sadece nisan atmadım nikahim duruyor abla hepsini biliyorlar.Bosanana kadar konus demişler.Abla.haklisin istememekte dedi.Teyzeme anlattım.Esinin kulağına gider zitlasir dedi.Ama nikah olmasaydi görüş görüş diye baskı yapardi teyzemler falan 😔 yaşın 30 dedi kardeşim yokmuş çocuğum olmazmış ortada kalirmisim ben.Ben başkasını severken nasıl başkasıyla yola girebilirim.
Sürekli seviyorum diyorsun. Sen bal gibi barışmak istiyorsun adam sana merhaba dese barisacaksin gibi. Maden seviyorsun barış sen de kurtul biz de

Instagram'da gizliliği kaldırdım.Fotoğraflarimi da arşiv'e kaldırdım.Sebebi su fotoğraflarımı gizlememin bekar oluyum evli olayım biri beğendi ya beni hemen yakınından benim profilime girip resimlerine bakıyor.Gorucu gelmeyi istemek gibi.Yada sende şunu paylasmssin şuraya gitmişsin gibi.Adami belki yılda bir kez zor görürüm.Sadece profil resmim var ve gizliligi açmamış olsaydım sadece hikayemde resim paylaşmayı seviyorum.

2018 2019 arasi sevgilim oldu.Aile tanışması oldu.Bize geldiler.Benim ailem özellikle annem istemedi.Bende ayrıldım.O kişi fazla üzülmedi.Ayrildigimiza.Bende aşık degildim. saplantılı gibiydi.Dayimla beraber aynı isyerinde çalışmış.Teyzemin oğlununda arkadaşı bana böyle dedi.Daha sonra öğrendim ki samimiyet kalmamış aralarında.Ayrildik.Zaten görücü usulü evlenicem diyordu.Bir kez nisan attim birde 5 sene görüştüğüm kişi vermediler demişti.Hemen 2 3 ay içinde nisanlandi.Ben ayrildigimda sadece ağladım fazla üzülmedim Arkadaşım gelip araştırdım seninle şimdiki nişanlısına inat evlenmeye kalkmış dedi.O kızı sevmiş ayrılmışlar.Beni de sevmiş hoşlanmış ama ona aşıkmış kızla benle ayrılır ayrılmaz barismislar dedi.Ben bu ihaneti duyunca rahatsız oldum.Baya hasta oldum.Sonra toparlandım işe girdim falan derken aradan 4 sene geçmiş bu kişinin annesinin beni Instagram'da takip ettiğini gördüm.Ortak arkadaşımız da yok.Onun oğlu da evli torunu da var galiba.Neden bir insan takip eder ki ? Kadınla yuzyuze birkez geldik.Gelininden çok beni beğendi desem gelini kapalı ben açığım.Aile profilleri hep kapalı.Kavga dövüş bile ayrılmadık hatta.

Instagram profilinizi genele açarsanız denk gelen herkes bakar da paylaşımlarınızı beğenir de. Hesabınızı sadece takipçileriniz görürse böyle bir sorununuz da kalmaz.

Sen olsan oğlunun eski sevgilisini yeğenine alır mısın ?

Halen evlisiniz. Öncelikle evlilik durumunuzu çözün de görücüleri, eski sevgilinizin annesini sonra dert edersiniz.

Kadın, sizin deyiminizle: sizi yeğenine almak istese siz varır mısınız ? 🥴

X