Nedensiz mi sinirleniyorum?

tatlialirim

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
11 Mayıs 2015
6.122
8.491
Merhaba kizlar
Gecen hafta bir arkadasim yazdi, bir yasli kadin varmis kuaföre gidemeyecek haldeymis ve saclarinin biraz kisalmaya ihtiyaci varmis. Benim kizimin falan saclarini kestigini bildiginden bana yapip yapamayacagimi sordu, yapabilirim dedim. Insanlik sonucta, neden yardim etmeyeyim. Kadini tanimiyorum etmiyorum nerede yasiyor bilmiyorum. benim kadigim kasabadaymis kadin bir tek bunu biliyorum. Bugün icin anlastik. Dün aksma bana iste surada bulusup gidelim dedi su saatte.
Bu arada yurt disinda yasiyoruz, arkadasim da ukraynali. Herkesin araba kullandigi bir yerdeyiz, toplu tasima falan pek yok. Onu evi uzakta sadece o kadin icin gelecek buraya, ben sandim ki geliyor beni alacak kadina götürecek ben orada isimi yapacagim.
Herseyi o biliyor o ayarladi, yardim etmeyi kabul ettim sadece.
Dün surada bulup gidelim yazdi, bende sasirdim. Ki ehliyeti alali bir yil oldu, tamam kullaniyorum ama haritalari öyle aklimda tutamam, bilmedigim bir yerden dönerken eve gelis yolumu unutabilirim. Bana teklif ettigi yeri zaten bilmiyorum, afalladim.
Bilsem böyle ugrasacagi zaten kabul etmezdim yardimi. bana adresi ver dedim önceden bakayim haritadan ki eve dönerken problem olmasin hadi onunla giderken iyi ama dönüsümü de düsünmek zorundayim.
Ona benim bildigim bir yerde bulusmayi teklif ettim öncesinde ama dönüsüm aklima gelince adresi istedim. Kendin bulamazsin dedi bir de bana.
sonra verdi adresi baktim ve benim evimle arasi bes dakikalik bir yermis.
Bes dakika. Kizlar bes dakika icin cidden konusulacak konu degil bu.
Iyice sinirlendim. Ben bu aradadasa 40 dakika gidis 40 dakika dönüs kizi icin pasta yapip elimle götürmüstüm kendi istemisti. Götürmesini ben yapmistim, gel al dememistim salak gibi.
Bu simdi bana bes dakika icin bulusalim diyor, yani gelip evimden alip geri biraksa on dakikasini alacak sadece.
Cok bozuldum. Bes dakika icin iki araba calismasin ne gerek var ben seni alirim demek benim düsüncem. Cünkü o zaten uzaktan gelecek sadece bu is icin, tanidigimi bilmiyorum da.
Ben bu sekilde davranirim ki fazla vericiymisim onu gördüm, ya bu bu arkadasim gercekten bir tuhaf.
Bir daha yarali parmaga isemem, iyi insanlari da böyle böyle sogutuyorlar. Sadece yardim etmeyi kabul ettim diye bes dakikalik yolun hesabini yapiyor. Ben yalniz gidecegim, adresi aldim, evin önünde bekleyecegim onu.
Abarttigimi söyleyin. Cünkü arada abartiyorum. Bu da öyle bir durum olsun.

bu avrupalı insanlar bir tuhaf olabiliyor cidden.
işe gelince hiçbir şeyi "düşünemeyebiliyorlar" ama sizden bir yardım istemekten de çekinmiyorlar.
aman neye canım beş dakikalık yol için sinirlenmeye değmez.
ama pasta masta istediğinde de gel al deyin bir dahakine.

Ben de öyle düsündüm.
Bir daha da dedim nah getiririm. Yapmam bile.
Ya bes dakika nedir ya. Ki benden istedin yardimi üsülen sen araci oldugun icin senin beni oraya götürmen lazim
Asiri kafam atti. Gidip isimi yapip gelecegim ama yüzüne bakabilecegimi sanmiyorum

Ben de öyle düsündüm.
Bir daha da dedim nah getiririm. Yapmam bile.
Ya bes dakika nedir ya. Ki benden istedin yardimi üsülen sen araci oldugun icin senin beni oraya götürmen lazim
Asiri kafam atti. Gidip isimi yapip gelecegim ama yüzüne bakabilecegimi sanmiyorum

umarım teyze kestiğiniz saçtan memnun kalır.
bu sefer de iyi kesememişsin deyip sinirlerinizi bozmasa bari :KK70:

Farkindaliginiz gayet guzel. Yeterince iltimas gecmissiniz belliki cok naif iyi bir insansiniz. Ama bazen karsi taraf bu anlamda algi becerisi dusuk olabiliyor. Evet gerilebilinir bir konu gayet dogal
Bundan sonra o hanim icin bir hamlede bulunmayin bence yeterli

Farkindaliginiz gayet guzel. Yeterince iltimas gecmissiniz belliki cok naif iyi bir insansiniz. Ama bazen karsi taraf bu anlamda algi becerisi dusuk olabiliyor. Evet gerilebilinir bir konu gayet dogal
Bundan sonra o hanim icin bir hamlede bulunmayin bence yeterli

evet böyle kaliyorum sonra, incindim yani bir yerde bes dakikada alabilirsin beni zaten yoldasin
Ben sana bir saatimi veriyorum, bes dakikani ayni olay icin veremiyorsun
Cidden afalladim

Benim bi arkadaşım da kendini evden aldırıyordu bize gelirken😂 meğer yıllardır beni kullanıyormuş. sonuç erkek arkadaşı için benimle küstü 4 senedir konuşmuyoruz çocukluk arkadaşımla

Benim bi arkadaşım da kendini evden aldırıyordu bize gelirken😂 meğer yıllardır beni kullanıyormuş. sonuç erkek arkadaşı için benimle küstü 4 senedir konuşmuyoruz çocukluk arkadaşımla

Benim konumla baglanti kuramadim
Simdi evden beni alsin diye düsündügüm icin kullanmis mi oluyorum onu, cok pardon böyle anladim

Keşke deseydin "e bana 5 dk mesafedeymiş geçerken beni alsan daha mantıklı" diye

Sinir aninda diyemedim böyle, birden cok kirildim zaten
Teklif edemem böyle seyleri zaten
Fazla gruruluyum galiba, ki bana sunu yazdigi icin cok sinirlendim araba kullanamiyormusun yoksa dedi
Orada cok sinirlendim
Ehliyet aldigimi biliyor, ama laf sokar gibi dedi

Sinir aninda diyemedim böyle, birden cok kirildim zaten
Teklif edemem böyle seyleri zaten
Fazla gruruluyum galiba, ki bana sunu yazdigi icin cok sinirlendim araba kullanamiyormusun yoksa dedi
Orada cok sinirlendim
Ehliyet aldigimi biliyor, ama laf sokar gibi dedi
Ay lafa bak ya. Haspa. Çok itici biri cidden de. Ben olsam kullanıyorum ama sağ ayağım ağrıyor basınç uygulayamıyorum geçerken beni al aksi halde gelemicem derdim. Onu getirtirdim yani kapıma. Bence hala geç değilse yap bunu

E o pasta isteyecek, yardim teklif edecek samimiyetteyse, sen niye gel beni al diyemedin?

Benim almancam öyle hazir cevap verecek kadar iyi degil birincisi yani öyle muhabbetimiz falan cok yok, ailecek bulusuyoruz. Ama diyememe sebebim kirilmam. Tamamen benim malligim.
Bana direk sen araba kullanamiyormusun diyince grur yaptim. Cok gereksiz bir cikisti.
Gel beni al diyemedim böyle yazinca.

Ay lafa bak ya. Haspa. Çok itici biri cidden de. Ben olsam kullanıyorum ama sağ ayağım ağrıyor basınç uygulayamıyorum geçerken beni al aksi halde gelemicem derdim. Onu getirtirdim yani kapıma. Bence hala geç değilse yap bunu

telefonda yazistik
Zaten aramizda dil problemi var, almancam var ama tam yeterli degil ki onu ekstra anlaymaiyorum rus sivesi nasil olur düsünün, onun almanca konusan hali, konusurken siveli oluyor daha da anlamiyorum
ay sinirlendim, gidecegim ama bundan sonra pek bu tarz konularda kendimi feda etmeyecegim dedim
Cünkü durduk yere gerildim evde
Gerek var miydi yani arakdasina bunu yapmaya, ki sana yardim eden arkadasa
Sacmalik bu zaten benim icin, salakligima doymayayim
Bir daha kabul etmem dedim artik bundan sonra

Bence abartılacak bir durum yok.Madem size 5 dk. kendiniz gidin ne olacak.Öyle kırılıp bozulacak üzülecek bir durum göremedim.
Yani gelip sizi alsa beraber gitseniz iyiymiş,ama olmadı diye size ihanet etmiş gibi düşünmeye gerek yok.Fazla alıngan geldiniz bana.

Benim almancam öyle hazir cevap verecek kadar iyi degil birincisi yani öyle muhabbetimiz falan cok yok, ailecek bulusuyoruz. Ama diyememe sebebim kirilmam. Tamamen benim malligim.
Bana direk sen araba kullanamiyormusun diyince grur yaptim. Cok gereksiz bir cikisti.
Gel beni al diyemedim böyle yazinca.
Canımcım kendimden biliyorum bende zaman zaman üstünden zaman geçer niye demedim diye düşünür dururum. Eskiden daha çok yapardım. Gurur anca bizi yoruyor. Karşı tarafın haberi bile yok. Bide bu yabancılar bazen bize göre fazlaca düşüncesiz kalabiliyor. Yetişme tarzı galiba.
Bu olay seni iyilik yapmaktan alıkoymasın. İnsanların geneli yeterince duyarsız zaten iyilikten vazgeçmemek gerek.

Bence abartılacak bir durum yok.Madem size 5 dk. kendiniz gidin ne olacak.Öyle kırılıp bozulacak üzülecek bir durum göremedim.
Yani gelip sizi alsa beraber gitseniz iyiymiş,ama olmadı diye size ihanet etmiş gibi düşünmeye gerek yok.Fazla alıngan geldiniz bana.

Ehliyeti alali bir sene oldu ama kasabanin her köse bucagini bilmiyorum
E haliyle acemi hissedip stres yapiyorum bir de bana sürekli bu konuda süremiyormusun yapamiyormusun gibi imalarda bulunuyor normalde
Baski gibi oldu bana bu dayatma, yolu falan bilmiyorum cünkü navigasyonla gidecegim
Ben de ona diyebilirdim al makasi kes canim sen de kesebilirsin desem hos olur mu

Siz düşünceli karşı taraf düşüncesiz olabilir ya da bencildir. Bence beni alabilir misin birlikte gideriz deyin ve tepkisine bakın. Siz söyleyince yaparsa sadece düşünenemiş demektir. Yok yapmazsa bencildir, uzaklaşırsınız.

Canımcım kendimden biliyorum bende zaman zaman üstünden zaman geçer niye demedim diye düşünür dururum. Eskiden daha çok yapardım. Gurur anca bizi yoruyor. Karşı tarafın haberi bile yok. Bide bu yabancılar bazen bize göre fazlaca düşüncesiz kalabiliyor. Yetişme tarzı galiba.
Bu olay seni iyilik yapmaktan alıkoymasın. İnsanların geneli yeterince duyarsız zaten iyilikten vazgeçmemek gerek.

Öyle zaten yardimi edecegim ama kendim de inciniyorum iste yapim böyle
Fazla ince düsünüyorum
Hic hak etmiyorlar

X