Nedir bu cektigim..

Demek zorunda mı? Hastayım belki! Evleri ayrı ve misafir ona gelmiş , yada zahmet et ara sor müsaitmisin kızım misafir var bir hoşgeldin demek ister misin ?diye. Farklı semtte oturuyor farzet her misafire gitmek mecburiyeti mi var . Bunları insanlara görev gibi addetmeyin.

Ayni apartmana okey deyince, kv de gelin gosterisi modundaysa evet

Dün rahatsızlığımdan dolayı yukarıya kayınvalideme cikamadim. Karnım belim çok kötü ağrıyordu. Doktorumla görüştüm dinlenmem gerektiğini ve kesinlikle ayağa kalkmamami söyledi. Ben dün hiç bir şekilde lavabo ihtiyacım dışında ayağa kalkamadim. Sürekli yatıyordum. Eşim de nöbetteydi. O sırada yukarıya kayinpederimin misafirleri gelmiş. Ben yeni gelinim diye de beni sorup durmuşlar. Bugün eşimle yukarıya çıktık kaynanam baktım konuyu acti kocama oğlum dedi benim de babanın da canı çok sıkıldı bu duruma babasi demiş ki gelip Bi misafirlerime hosgeldin diyemedi mi. Ondn sonra döndü bana madem hastası bana neden haber vermiyorsun kızım dedi. Ama aynı zamanda da kocamı dolduruyor. Bende kizdim kusura bakmayın da hamile olan benim dedim dün ben ölümden döndüm siz yukarıda 10 kişiydiniz biriniz inip te şu kadın yaşıyor mu başına bir şey geldi mi diye sormadiniz şimdi de bana hesap mı soruyorsunuz dedim. Ee neymiş sen bize hasta olduğunu söylemedin ki. Gelin bakın ogrenirsiniz dedim. Ayrıca ben size haber vermesem sizin benden haberiniz olmayacak bunu da öğrenmiş oldum anne senin yuzun burda senden haber alamasam hemen koşuyorum yukarıya neden sesin çıkmıyor acaba bir şey mi oldu diyorum. Sende öyle yapabilirdin illa benim mesaj atmamı mi bekleyeceksin dedim. Bide neymis onlarda bu yoldan geçmişmiş.Bu yine ne yaptı ne etti kendini haklı çıkarttı velhasıl orda da kocamla tartistik kocam anasını dinledi. Benim de kimim kimsem yokmuş bu gurbet elde onu anladım. Her şeyi geçtim hamile bir kadına neden bu kadar stres üzüntü. Arkadaşlar bosanmayi düşünüyorum bu kocam şimdi arkmda durmayacaksa ne zaman duracak benim o zaman ne işim var burda. Şuan ağlayarak yazıyorum bu satırları. Hakkımı da helal etmiyorum hiç birine. Karnımda 3 buçuk aylık bebeğimle oturmuşum ağlıyorum gerçekten çok çaresizim.
Üzücü bir durum. Çok düşüncesizlik edilmiş.

Bu durumu kocanızla güzelce konuşun. Farklı bir yerde ev tutun. Eğer kocanız hala sizin arkanızda olmuyorsa o zaman boşanmayı düşünün derim.

Ayni apartmana okey deyince, kv de gelin gosterisi modundaysa evet
Zorunda değilim. Bunu da açık bir şekilde dile getirdim. Ayrıca ben deprem bölgesinde yaşıyorum. Benim eşimin önceki tuttuğu ev burdan çok uzaktaydi ve o ev depremde yıkıldı bizde mecbur kaldık buraya taşındık çünkü ev bulamadik. Kendi isteğimle neden kendimi bile bile yangına atayım.

Keşke aynı apartmanda yaşamayı kabul etmeseydiniz bu sorunlar ileride büyüdükçe büyür bu daha fragman.

Çalışıyor musunuz merak ettim ev hanımıysanız vay halinize sürekli gelip gitmenizi kaynananın ev işlerine yardım etmenizi beklerler çünkü.

Eşinizi affettiniz mi? Arkadaş ortamında o lafı söyleyen, anası babası size höt dediğinde durdurmayan tam tersi onlarla birlik olan biriyle evliliğiniz zaten sürmez. Sürmesi için sizin kendinizden vazgeçmeniz gerek. Evlenmiş çocuk sahibi olacak yaşa gelmiş birini kimse dolduramaz. Anne babasının sizle ilgili şikayetlerine katılıyor demek bu. Bu durumda siz de tam tersi şeyler söyleyip kendinize göre doldurabilirsiniz.
Kusura bakmayın da niye aynı binada oturmayı kabul ettiniz, niye kayınvalideyle düğüne derneğe ev gezmelerine gidiyorsunuz? Her dediklerini yapmışsınız her misafir geldiğinde görevinizmiş gibi koşup her işlerini yapmışsınız. Onlar da düzen oturttuk bu iş böyle gider demişler.

Ay bu aile neden bu kadar yüz göz oluyorsunuz? Gitmeyin gelmesinler. Kapat kapını dinlenin. Kapayın telefonu. Bu nedir ya. O niye gelmedin diyor bu niye aramadınız diyor. Gelin kendi ailesinden nasıl kopuk ve bireysel yaşıyorsa erkek de bu bağı koparmalı.

Ay bu aile neden bu kadar yüz göz oluyorsunuz? Gitmeyin gelmesinler. Kapat kapını dinlenin. Kapayın telefonu. Bu nedir ya. O niye gelmedin diyor bu niye aramadınız diyor. Gelin kendi ailesinden nasıl kopuk ve bireysel yaşıyorsa erkek de bu bağı koparmalı.
Aman ne ben gideyim ne de onlar gelsin. Huzurumu bozacaklarsa eğer hiç biri de gelmesin.

Keşke aynı apartmanda yaşamayı kabul etmeseydiniz bu sorunlar ileride büyüdükçe büyür bu daha fragman.

Çalışıyor musunuz merak ettim ev hanımıysanız vay halinize sürekli gelip gitmenizi kaynananın ev işlerine yardım etmenizi beklerler çünkü.
Yok hayır hiç bir şeylerini yapmam yapmıyorum da. Yaptık da ne oldu değer kıymet mi bildiler diğer iki gelinlerine tapıyorlar resmen. Bana gelince sırf buralı değilim diye ayrımcılık yapıyorlar. Ben hakkımı helal etmiyorum en çok ta o kayinpederim olacak adama. Bizi öyle bir duruma getirdi ki eşim bile konuşma diyor. Bosanacagimi söyledim zaten biz burdan taşıyacaktk ev bile bulmuştuk o tadilata diye bekliyorduk. Eşim sabret falan ama gözümden düştün dedim. Ne olursa olsun orda beni savunacakti. Ev hanımının şuan. Ama atama bekliyorum

Ne mecburiyeti var ? Biktik artik sizin gibi kafalardan ya
Aynen iyi ki de cikmamisim hiç pişman değilim. Kendisi benim kardeşlerim gelince kardeslerimel surat asan insan ben gidip misafirlerini karsilayamam onlara da dedim hiç kusura bakmayacaklar benim de bir evim var alanım var isim gücüm var onlarla mi vakit kaybedeceğim. Böyle insanlar için kılımı kipirdatmam ha hak etseler elimden geleni yapardım yine. Ama zerre hak etmiyorlar. Sanki biz bir şey mi görmedik edep haya saygı nedir çok şükür biliyoruz ama hak edene

Aşırı içli dışlı olunmuş. Sizden ses gelmeyince ben size gelip bakıyorum, siz de bana baksaydınız kötü olduğumu görürdünüz diye yazmanızdan bunu anlıyorum.
Bu olay bahaneniz olsun biraz mesafe koyun. Sesleri gelmiyorsa öldüler mi diye gidip de bakmayın yani. Bu kadarına ne gerek var yahu ölürlerse çıkar kokuları merak etmeyin.
Eşiniz gerçekten sıkıntılıymış bu konuda. Ne var yeni gelin illa hoşgeldin demese ne olacak yani. Hoşgeldinle de bitmezdi o, hizmetçiliğe kadar giderdi.
Hamile eşine bile güzellikle yaklaşmayan adam başka ne zaman düzelir bilmiyorum.

Over dose yüz göz olmak...
Her şeyin, attığın her adımın olay olması..
Evin ergeni misiniz de gelen misafire hoşgeldin demediğiniz için olay çıkıyor..
Aile apartmanı kendi içinde bambaşka bi dünya resmen ama kabus gibi.

Aşırı içli dışlı olunmuş. Sizden ses gelmeyince ben size gelip bakıyorum, siz de bana baksaydınız kötü olduğumu görürdünüz diye yazmanızdan bunu anlıyorum.
Bu olay bahaneniz olsun biraz mesafe koyun. Sesleri gelmiyorsa öldüler mi diye gidip de bakmayın yani. Bu kadarına ne gerek var yahu ölürlerse çıkar kokuları merak etmeyin.
Eşiniz gerçekten sıkıntılıymış bu konuda. Ne var yeni gelin illa hoşgeldin demese ne olacak yani. Hoşgeldinle de bitmezdi o, hizmetçiliğe kadar giderdi.
Hamile eşine bile güzellikle yaklaşmayan adam başka ne zaman düzelir bilmiyorum.
Biraz değil mesafeyi çok koydum hatta öyle bir koydm ki yanımdan geçen kayinpederimle konuşmuyorum bile. Onlar bunu hak etti. Böyle olmasını bende istemezdim bende isterdim diğer iki gelinine kizimlar canimlar babacimlarla gittiği gibi bana da o şekilde davranmasını ama yok artık her şey karşılıklı. Tm beni istemiyor olabilirsin ama biraz saygı edep. Bide umreden yeni geldin hiç yakışıyor mu umreden yeni gelen bir insana böyle davranmak. Kendileri çocuk. Kocama da dedim bir an önce ev işini hizlandir yoksa bitti bu iş bu defa çok damarıma bastılar onlar sandı ki ben diğerleri gibi susup oturacağım kusura bakmasın kimse. Neymiş misafirmis alın misafirinizi başınıza çalın sizin yüzünüzden yuvam bozuluyor

Canim ben sonrasinda bisuru uzulmus ya onun icin dedim enerji gitmis kafaya takmis...bazen he he demek gerekir diye dedim sonrasinda yasananlardan daha kolay gibi geldi o anda kotu bisi demedim ben
Bazen bile He he demeyeceksiniz bunu çok iyi anladım. Başta yüz verdim ben onlara. İyi niyetimi kullandılar. Benim anlamadigim kendi evlatları arasında bile ayrımcılık yapıyorlar. Kocam da eziliyor dün tartistigimizda şunu anla artık ne senin benden başka kimsen var burda ne de benim senden başka kimsem var dedi. Kocama bosanacagimi söyledim halen de kararımin arkasindayim beni sakinlestirdigini düşünüyor öyle düşünsün bakalım. Ama şundan o kadar eminim ki şimdi kocamı bosasam kayinpeder davul zurna çalar gider kendi köyünden istediği kızı alır oğluna. Bir yandan da ekmeğine yağ sürmek istemiyorum biliyorum kocam beni çok seviyor da. Burdan gitsek her şeyin çok güzel olacağını da biliyorum ama insanın da bir sabri var benim de bir hayatım var mahvetmek istemiyorum

Over dose yüz göz olmak...
Her şeyin, attığın her adımın olay olması..
Evin ergeni misiniz de gelen misafire hoşgeldin demediğiniz için olay çıkıyor..
Aile apartmanı kendi içinde bambaşka bi dünya resmen ama kabus gibi.
Beni heralde öyle görüyorlar. Kendileri çocuk farkında degiller

Niye ağlıyorsunuz Allah aşkına onlar ağlasın siz niye ağlıyorsunuz ne güzel cevaplar vermişsiniz ağzınıza sağlık
Çaresizlikten... o an çok dolmustum her şeyi kırdım döktüm o sinirle sağlam bir şey bırakmadım evde. Beni o hale getirdi bu insanlar

Hamileyken ilk 4 ay surekli yattim ben de. Cok hasta oldugumu bildikleri icin de kimse benden birsey beklemiyordu.
Madem misafirleri geldi onlar sizi aramaliydi. Misafirimiz geldi, ugrayabilirsen ugra diyebilirlerdi. Siz de hasta oldugunuzu soylerdiniz.
Bunlar buyuk tartismalar degil hamile oldugunuz icin abartiyorsunuz. Bosanma nedeni olarak gormedim ben.

X