Nedir bu elti saçmalığı

19 yasta bu nasil bir konu boyle. Bir de sen korpecik kizsin seni kiskaniyorlae yorumlari olmus. Daha ortada Hic bir sey yokken neden bu kadar mudahil oldun iclerine? Bu kadar mudahil olursan boyle yorumlara da Maruz kalabilirsin. Bu onlari hakli kilmiyor ama insanlarin seni uzmelerine bastan sen musade etmissin.

Sosyal medyadan falan ekleme biryerlerden,her şeyini bilmelerine izin verme. Uzak durabildiğin kadar uzak dur. Bunun dışında şimdilik yapabileceğin bir şey yok, işler ciddiye
binip nişan düğün yapılınca da baktın iyice
karışıyorlar, bana müdahale etmeyin akıl vermeyin herkes işine baksın deyip muhatap olmayın. Şimdiden terslerseniz sizi kötüleyebilirler sevgilinize ve kv ye. O yüzden bir süre sabredin.

Daha evlenmeden eltilerin gazabına uğruyorum. Sevgilimle 2 yıldır konuşuyoruz evlilik düşünüyoruz allah nasip ederse. Ama asıl konum iki tane elti adayım var ben en kucukleriyim en büyüğü zaten 15 yıldır gelinleriyim diye hava atıp sürekli laf çarpıtıyor sevgilimle bisey konussam gidip soruyor ne konuştunuz gibisinden yada benim ağzımdan laf almaya çalışıyor bende bilmeden ağzımdan kaçırınca gidip yine sevgilime söylüyor önce bana gel anlat niye demedin bana diye.(Daha bugün konuştum sinir etti) elimden geldiğince yüz göz olmuyorum zaten benden büyükler bisey de diyemiyorum. Desem de hemen (Ben BILE YENGESIYIM BISEY DEMİYORUM) diyor yani senin hıc bisey demeye hakkin yok anlamında diğeri zaten ondan manyak😑 bisey olsa geçmiş olsun derim sağol bile demez umursamaz gibi tavırlar sanki ben yokmuşum gibi yani ben 19 yaşındayım onlar 30 yaşında neyin derdindeler anlamadım. "Biz seni almazsak üzülme, Kaynım şöyle kız isterim dedi seni mi bulmus" neler neler... Daha evli değilim çok nadir arar sorarım hatta zorda kalmadıkça hıc aramam ama ayıp olmasin diye işte. Bu arada kayınvalideyle hıc bi sorunum yok çok severim. Sevgilimde ayni şekilde bi problemimiz yok çok şükür ama gerçekten ya ben çok safım yada eltiler çok kurnaz ama ben onlar gibi lafım ağzımda değil işte napcam tecrübeleri olan ablalarım yazsın lütfen 😍🤗🤗🤗

Evlilik için çok küçük değil misin? Üniversite okuyup,iş güç sahibi olup evlenmeyi öyle düşünsen daha güzel olur. (29 yaşında bir abla tavsiyesidir.) İlerde bu yaşında yaşayabileceklerini yaşamamanın pişmanlığını duyma.Evlilik sorumluluğu ağır bir kurum. Ve beraberinde birçok sorun getiriyor. İyi düşün derim.

Valla bana saftan ziyade kurnaz geldiniz. Daha 19 yaşındasınız ortada bir şey yokken niye aile ile tanışıp üstüne yuz göz oluyorsunuz.

3 yıldır eltim var. Senin şu kadar muhatap olduğun kadar olmadım yani.
Gayet seviyeli, saygılı, sevgili bir ilişkimiz var. Nasıl bu kadar iç içe oluyorsunuz elin insanlarıyla anlamıyorum.
Milletin çok mu boş vakti var.
Boş işlerle uğraşmayı mı seviyorlar acaba.
30 yaşlarında koca kadınlar çocuk gibi ne ile uğraşıyorlar.
Böyle burnunu sokmak yerine iki kitap okusalar böyle olmaz zaten.

Çok safsınız evet. Henüz 19 yaşında "elti, kayınvalide" gibi sıfatları kullanmanız bile saflık belirtisi. Keşke yer değiştirebilsek. Ben 32 yaşındayım elti de var kaynana da. Hepsi sizin olsun shsjsjsj. Ben de 19 yaşında, hayatın başında bir çıtır olarak dünyayı falan gezerim belki. En olmadı Türkiye'yi gezerim. Hadi gezemedim en kötü ihtimal yorganın altında "yaran videolar" izlerim. Ama elti demem.

Arkadaşlar cevaplayan herkese teşekkür ederim ama suna bi aciklik getiriyim ben 19 sevgilim 23 yaşında ve zaten 2 yıldır birlikteyiz ailesiyle yaklaşık 5-6 aydır tanışıyorum ve her dk her saniye konuşuyorum diye birşey yok ayda bir 2 ayda bir ama her konuştuğumuzda (zorda kalmadıkça hıc konuşmuyorum) bi laf sokmalar yani igneleyici kelimeler... Neyse okulla alakalı birşeyler söylemişsiniz ben zaten şuan hastanede bir doktorun yanında sekreterlik yapıyorum.. bunları söylememim amacı bende ne karşılık verebilirim bu gibi durumlarda diye sormakti yinede sagolun🤗🤗

Arada söz yok nişan yok yok büyük elti yok küçük elti. Yahu durun bi ne bu muhabbet ne ayıp oluru.

Çekemiyorlar büyük ihtimalle. Sen de yaşınla, dünya görüşünle ez onları. Anladığım kadarıyla dar kafalılar.

Arkadaşlar cevaplayan herkese teşekkür ederim ama suna bi aciklik getiriyim ben 19 sevgilim 23 yaşında ve zaten 2 yıldır birlikteyiz ailesiyle yaklaşık 5-6 aydır tanışıyorum ve her dk her saniye konuşuyorum diye birşey yok ayda bir 2 ayda bir ama her konuştuğumuzda (zorda kalmadıkça hıc konuşmuyorum) bi laf sokmalar yani igneleyici kelimeler... Neyse okulla alakalı birşeyler söylemişsiniz ben zaten şuan hastanede bir doktorun yanında sekreterlik yapıyorum.. bunları söylememim amacı bende ne karşılık verebilirim bu gibi durumlarda diye sormakti yinede sagolun🤗🤗
Muhattap olmayacaksın veya sevgiline durumu anlatacaksın, ayar verecek onlara. Böyle konuşmalarının sebebi sevgilinin yüzünden.

Madem ayda bir görüşüyorsunuz, sen de onları çok umursama. Sana sevgilinle aranda geçen birşeyi sorduklarında ağzını biraz sıkı tut, yalnızca ikimizi ilgilendirir de geçir konuyu.

Daha çok erken olabilir elti muhabbetleri için, ben hayatta karşına çıkacak bu tipteki tüm insanlar için yorum yapıyorum; dişlerini göstermeyi öğrenmezsen ezilirsin. Diş göstermek de illa saldırıya geçmek demek değil, sınırlarını geçmelerine izin veröeyeceğini göstermen yeterli.

iş güç meslek okul
bunlar ne alemde

Okul durumun nedir? 19 yaşında olduğun için merak ettim?

Hiç biri yok bence. Olsaydı yazardı..
Sevgilisi askerden gelmiş ya artık engel kalmamış. Askerlik en önemli engel tabi.

Eğitim falan gereksiz detaylar. 1 aya söz nişan gibi bir şey planlıyorlarmış.. :işsiz:

Şimdi böyle dedik diye açıköğretim falan der. Kaç kadına yazdık bunu 'her şey zamanında sırasıyla olmalı sonra böyle kara kara düşünüyorsunuz' diye ama işte anlamayana davul zurna az..

Çok vuracak o kafasını duvarlara haberi yok..

Konu sahibi onlar senin eltin ve kayınvaliden değil. Erkek arkadaşının yengesi ve annesi oluyorlar.
Olaya bu şekilde bakarsan belki şu aşamada daha mesafeli durmayı başarabilirsin.

Mecbur kaldım diyelim. Bende istemezdim😑 inan elimden geldiğince mesafeliyim çok hemde ama illaki birşey oluyor aramak zorunda kalıyorum her aradığımda da laf sokuluyorum
eltiyi neden aramak zorunda kalasın ki? o zorundalık nerden geliyor? elti kimki ayrıca? isterse 50 yaşında olsun o kim oluyor yani.

Ben çok yanlış buluyorum iş ciddiye binmeden aileyele tanışmayı.
Ne gerek var yüz göz olmaya sen kimsesiz misin?
Daha 19 yaşındasın uğraştığın şeylere bak.. ben 19 yaşındayken en büyük derdim derslerimdi :)
En büyük eğlencemde o zamanlar erkek arkadaşımdı eşinle gezip tozmak arkadaş ortamlarında keyif çatmak. Banane o yaşta anasından danasından

Aramak nedir daha şimdiden.. kaynayı çok sevmeler.. kuzum daha çok küçüksün uzaklaş bi aileden.
Ne saman ciddiye biner seni istemeye gelirler o zaman ailenle birlikte muhattap olursun onlarla. Hem o zaman bi ağırlığın olmuş olur.
Isterse 30 yaş fark olsun aranızda sen öyle bi duruş sergilersin ki 60 yaşındaki sana saygı duyar.
Ama sen şimdiden ipleri vermişsin ellerine.. sana saygısızlık yap cevap ver demiyorum ama öyle bir duruşun olsunki herkes herseyi söyleyemesin.
Yerinde olsam görüşmeyi keserdim hemen.

Sevgilisi askerden gelmiş ya artık engel kalmamış. Askerlik en önemli engel tabi.

Eğitim falan gereksiz detaylar. 1 aya söz nişan gibi bir şey planlıyorlarmış.. :işsiz:

Şimdi böyle dedik diye açıköğretim falan der. Kaç kadına yazdık bunu 'her şey zamanında sırasıyla olmalı sonra böyle kara kara düşünüyorsunuz' diye ama işte anlamayana davul zurna az..

Konu sahibi onlar senin eltin ve kayınvaliden değil. Erkek arkadaşının yengesi ve annesi oluyorlar.
Olaya bu şekilde bakarsan belki şu aşamada daha mesafeli durmayı başarabilirsin.
kesinlikle. örneği burda. mesleğimi elime almadan evlendim pişmanlığını yaşıyorum. keşke önce okulumu bitirseydim

Son yazdığımı okumadın heralde yine yazayım

Son yazdığımı okumadın heralde yine yazayım

Okudum tatlım ama tatmin olamadım.
Eltiyi, kv yi falan geç kendini geliştir diyoruz. Çünkü bize göre asıl mesele bu .

Biz eğitim, gelecek, kolunda altın bilezik (takıdan bahsetmiyorum kastedilen şey meslek) diyoruz sen "doktorun yanında sekreterim" diyorsun.

Sekreterler bana kızabilir de bu benim için alelade bir iş. Bu bana göre bir gelecek vaadetmiyor..
Oldu ki bu işten çıktın, 2-3 sene çocuk baktın, kocan musluğu kıstı (zira çalışmayan kadın kocasının insiyatifindedir), evde bunaldın, çocuğuna ve kendine istediğini alamadın bir işe gireyim desen ne iş yapabilirsin?

Ne olsa yaparım dersen elinde bir güvencen olmamış olur.

Bana üstten üstten yazacağına iyiliğin için yazdığımızı anla. 35 yaşında kadınım ben. Bak kaç kadın var burada pişman olan..

Sevgilin, kocan iyiyken herkes iyidir. Dar zamanda belli olur bu işler..

X