Nedir bu elti saçmalığı

Kumanın gemisi yürürmüşte eltınınkı yürümezmıs ne bu kıskanclık bende anlamiyorum bu ınsanları destek olacağına köstek olmaya bayılıyoruz mılletce

Mecbur kaldım diyelim. Bende istemezdim😑 inan elimden geldiğince mesafeliyim çok hemde ama illaki birşey oluyor aramak zorunda kalıyorum her aradığımda da laf sokuluyorum
İllaki aramak zorunda kalacağın ne olabilir allah aşkına. Ararlarsa açma hastalık, doğum tebrik vs için de arama. Lafını ederlerse a duymadım görmedim telefonum bozuktu bilmem ne salla gitsin.

Muhattap olmayın hiç birşeyinizi anlatmayın hatta bence hiç konuşmayın görüşmeyin allah yardımcınız olsun evlenirseniz bir ömür hayatınıza burnunu sokacak gibiler

Aramak zorunda değilsiniz
Hata etmissiniz daha ortada fol yok yumurta yokken bu kadar iç içe olmak yanlış
Sadece onlar mecbur bırakmıyor bence siz de KAYNANAM ELTİM diyorsunuz daha söz bile yok ortada farkında mısınız?

Kendin sormuş kendin cevap vermişsin.
_Nedir bu?
_Elti saçmalığı.:işsiz:

Evlenmeden onlarla hiç muhatap olma. Evlendikten sonra da mesafeni koru.

Elti= Türk kültüründe iki veya daha fazla erkek kardeşin EŞlerinin! birbirine göre adıdır.

Kayınvalide= EVLİ erkek evlat sahibi bir kadının gelinine göre adıdir.

Şu durumda senin eltin ve görümcen yok.

Bir diğer mesele eğitimli olmak salt para kazanma ile ilişkilendirilemez. Eğitimli olmak farklı kültürlerden birçok insani tanımak, farklı olana hoşgörü duymak , bilgili,ilimli ve irfan sahibi olmak demektir. Para kazanmak önem sırasında maalesed sonlara düşebilmektedir.

Ben öğretmenim ama işsizim. Sana tavsiyem bir okul oku. Bir dil öğren. Bir sporla uğraş. Tek başına seyahate çık. Bir el sanatı öğren. Çok kitap oku.

Bunları yapmıyorsan yap diyoruz. Amacımız seni kırmak değil.

Bak buraya yazıyorum. Evlilik kaçmıyor. Acelesi yok. Dediklerimizi yap. Aksi halde pişman olacaksın.

Heçç çekilecek gibi degillermis
Benimde 5 tane eltim var hepsi bende yasca cok buyuk soylenenleri takmıyorum sukur hic sorun olmadi ufak defek sorunlardada esimle konusyorum bi yol buluyoruz ama benim evliliğime.esimle.arama hayatta karisma haklari yok en bastan yumuşak agiz olmadim sene fazla yumuşak olma mesafe li ol en iyisi oyle bana göre

Aramiza hoş geldin 😁 kim ne derse desin yapacagin tek şey mesafeli olmak . Çok içli dışlı olursan daha çok sorun yaşarsin . Mesafeli oldugun için de laf söyleyecekler , kulagini tika duyma umursama ben öyle yapiyorum 😉

Aniden oldu diyelim daha doğrusu onlar istemişler konuşmayı hem merak edip numaramı alıp görüşmek isteyen onlar tanıyınca da böle yaptılar.

Aradıklarında açma. Sen de arama sorma. Salla. Onlarla evlenmeyeceksin. onlar senin akraban değil. Sevgilinin de akrabası değil. Dış kapının dış mandalı.
Ayıp falan olmaz.

Bir daha da onların olduğu zamanlarda sevgilinin yanına gitme. Ne kadar uzak o kadar iyi.

19 yasinda şu durumlara neden düsürüyorsunuz kendinizi. Kimse saygi duymuyor size farkinda misiniz?

Yaşamadan anlaşılmıyor demek ki bu işler. Biz ne yazsak boş..
çünkü evlenmeden önce para hesabın ortak bütçen olmuyor. hep canım cicim seni özledim aynı evde yaşayalım aynı sabahlara uyanalım vs vs.

sonra evleniyorsun bi markete gidiyorsun ne aldın sen bu kadar neden gereksiz şeyler alıyosun diye bi ton hesap sorma. tasarruf edelim adı altında harcadığın her kuruşun hesabının sorulması. kendine ait bi kartın olmayışı. eşinin kartından ne kadar harcarsan anında ona bildirim gitmesi. daha uzar gider.

Ben size söyleyeyim, sevgilinizi aileden gördükleri için kardeş gibi, kıskanıyorlar. Mesafe koyun...

X