Nereye gitsem karmakarışık

Normalde atanın öyle evlenin derdim ama 7 yıl çok uzun. Bir yandan son sınıf öğrencisiyseniz yaşınız küçük olmalı. O yüzden KPSS ye odaklanın. Mezun olur olmaz işe girmek yerine bilgileriniz tazeyken KPSS çalışın.
Bölümünüz en yüksek atama sayısına sahip bir bölüm.
Yüksek ihtimal Doğu'ya gitseniz bile sevgiliniz de oraya atanır.

Hesaplarım doğruysa daha 23 yaşındasın. O yüzden 7 yıldır argümanı çok geçerli bir sebep gelmedi. Zaten ilişkinin yarısında çocuksunuz. Ama siz evlenmek istiyorsunuz belli ki. Herkes her zaman çok mantıklı kararlar vermek zorunda değil. Siz de bununla beraber hayatınızın hatasını yapmış olursunuz. Boşanmak için evlenilmez belki ama boşanmak diye bir gerçek var.

ben evlenince çalışılır durumuna katılmıyorum, mesleğinizi elinize almışsınız iş hayatına girmeden ben olsam evlenmezdim, hatta amacım atanmaksa işe de girmezdim, oturup dişimi sıkar bir şeyler yapmaya çalışırdım.

evlenince şimdiki aile evindeki bekar hayatının rahatlığı olmayacak, şimdi hiç elinizi bir şeye sürmeden oturup çalışma durumunuz var, evlenip iş yemek koca üçgeni ve stresi içinde çalışmak bana zor gelirdi açıkcası.

Evlen gülüm, bossssveeeer ölümlü dünya derdim.
Ilk kavga anında da salak kadın neden o kadar okudun da eline mesleğini almadın koca kaçıyormuydu sen biraz başına gelenleri hakettin derdim.
Böyle evde oturmalı ama para kazanmalı bir meslek olsa keşke 🌸
Ne serden ne yardan anlayacağınız 🤗
meslegınız var kı :) evlendıgınız zaman atanana kadar oturdugunuz sehırde calısırsınız :)
anladıgıma gore aslında düğüm evlılık konusu o netlesse dıgerlerının ona gore yerıne oturması daha kolay ama kendınıze soz verın evlenınce aman yarın calısırım sımdı kalsın bu sene kalsın falan demeyeceksınız evlenınce duzen degısınce kafa karısabılıyor kendınıze soz verın evlenınce idealınızden vazgecmeyın o zaman hersey tıkır tıkır gıder :) ınsanlar evlendıkten sonra unv okuyup okurken hamıle kalıp dogurup kpss kazanıp atanıyor kocasıda onun sehrıne falan gecıs yapıyor dusunun... hepsı olur altından kalkarsınız bence kendınızı tanıyıp bılmekle alakalı bır yerden baslamak lazım yoksa zaman kaybı olur

Normalde atanın öyle evlenin derdim ama 7 yıl çok uzun. Bir yandan son sınıf öğrencisiyseniz yaşınız küçük olmalı. O yüzden KPSS ye odaklanın. Mezun olur olmaz işe girmek yerine bilgileriniz tazeyken KPSS çalışın.
Bölümünüz en yüksek atama sayısına sahip bir bölüm.
Yüksek ihtimal Doğu'ya gitseniz bile sevgiliniz de oraya atanır.
aa ben yenı mezun dıye anladım
bu cok dogru katılıyorum

Merhaba hanımlar güncelleme veriyorum özel okul teklifini çokiyi şartlar ve maaş vermesine rağmen reddettim. Hakkımda hayırlısı olsun inşallah.
Şimdi sizden isteyim sen yaparsın iki ay çalış ve atan motivasyonu ❤

KK ile ayrildigim konulardan biri budur.
Ben olsam atanmak icin ugrasmazdim, zira atanma sureti ile hic istemedigim bir sehirde yasamak istemezdim.

Ama bu cok cok zor bir karar.

Ogretmensiniz ve devletin size sundugu olanaklar ile ozellerinki kiyaslanamaz bile.
Yine es adayiniz da asker olarak, atamaya tabii oldugu icin, ozelde calisirim istedigim sehirde yasarim gibi bir luksunuz yine olmayacak.
Onun disinda 7 yillik iliski ama yasiniz cok genc ise aslinda biz buna sayilmaz diyoruz.

Yine de sizin yerinizde olsam KPSS den umudumu kesmeden calisma hayatina girmek isterdim.
Bransiniz nedir bilmiyorum ama ozelde yari zamanli da anlasabilirsiniz belki, bu sekilde hem ise hem ders calismaya zaman yaratabilirsiniz.

İstatistik okumuş gibi bir halin var 😅

Merhaba kızlar, az çok ne diyeceginizi tahmin ediyorum ama yine de fikire ihtiyacım var. Özetle anlatıyorum.
Yeni mezun öğretmenim, yarın özel okulla görüşmem var sanırım %80 oldu %20 bana bağlı. Evlilik sürecine ailem daha sıcak baksın kızım sınavın var ne evliliği bekle felan diye ket vurmasını istemedigim için çalışmak istiyorum. Ne derece mantıklı bilmiyorum.
Eylülde KPSS var %60 ihtimalle kazanamayacağımi düşünüyorum. Sebebi ise henüz hiç çalışmamış olmam.
Yuksek lisans düşünüyorum. Sınava gireceğim.
Diğer bir durum ise 2021 yazında evlenmeyi planlıyorum.
Atanmayı istiyorum fakat gerekli şekilde hazırlamadım O yüzden aranamam diye düşünüyorum.
Özel okulda ise başlarsam bir sene daha hazırlanmamış olacağım sınava çünkü çalışma temposu ile ders çalışmak pek mümkün değil bence.
Okula başlamaz evde kalıp bir sene daha çalışmayı düşünürsem evlilik sürecinde istesemde istemesemde fire vereceğim.
Ben ilk önce atanayım sonra evlenirim desem gerçekten tüm seneyi gözümü açmadan ders calisacagimi düşünmüyorum. Hadi diyelim iyi bir puan aldım çalıştım belki mülakatta kalıcam, sistem değişecek su bu her şey olabilir burası Türkiye. Ki zaten atanmak amacı ile evliliği bekletmek saçma geliyor.
Diğer başlığımız ise evleneceğim adam asker kısaca atanmadan evlenip, evlenince çalışıp atanirsam benim doğum görevim var o işe şuan batıda görev yapıyor.
Herkesin icine eline mesleğini al para kazan sonra evlenirsin diyeceği fikri geliyor. Fakat biz yedinci senemizin içindeyiz ve artık sevgililik tak etti. Beklemez, imkansız demiyorum fakat sonucu kesin atama olmayacak bir sey için beklemek açıkçası bana da saçma geliyor.
Evet hanımlar birçok senaryom var sizce en mantıklısı hangisi. Yazım yanlışı var ise affedin kafam çok dolu kusura bakmayın.
kafaya atanamamayı koymuşsun zaten çalışsan da atanamazsın. Bence direkt evlilik istiyorum ama ailemi nasıl ikna ederim diye başlık açsaydınız

Özel okulu eleyin direk, çünkü çok yoruluşunuz, istesenizde çalışamazsınız. Maddi destek çok lazımsa ücretli öğretmenlik yaparsınız yarım gün olan bir okulda, ki bence onuda eleyin... Evlenip ders çalışabilme imkanınız daha olası... Çok misafir davet etmezsiniz ilk sene rahat çalışırsınız gibi geliyor.

Merhaba kızlar, az çok ne diyeceginizi tahmin ediyorum ama yine de fikire ihtiyacım var. Özetle anlatıyorum.
Yeni mezun öğretmenim, yarın özel okulla görüşmem var sanırım %80 oldu %20 bana bağlı. Evlilik sürecine ailem daha sıcak baksın kızım sınavın var ne evliliği bekle felan diye ket vurmasını istemedigim için çalışmak istiyorum. Ne derece mantıklı bilmiyorum.
Eylülde KPSS var %60 ihtimalle kazanamayacağımi düşünüyorum. Sebebi ise henüz hiç çalışmamış olmam.
Yuksek lisans düşünüyorum. Sınava gireceğim.
Diğer bir durum ise 2021 yazında evlenmeyi planlıyorum.
Atanmayı istiyorum fakat gerekli şekilde hazırlamadım O yüzden aranamam diye düşünüyorum.
Özel okulda ise başlarsam bir sene daha hazırlanmamış olacağım sınava çünkü çalışma temposu ile ders çalışmak pek mümkün değil bence.
Okula başlamaz evde kalıp bir sene daha çalışmayı düşünürsem evlilik sürecinde istesemde istemesemde fire vereceğim.
Ben ilk önce atanayım sonra evlenirim desem gerçekten tüm seneyi gözümü açmadan ders calisacagimi düşünmüyorum. Hadi diyelim iyi bir puan aldım çalıştım belki mülakatta kalıcam, sistem değişecek su bu her şey olabilir burası Türkiye. Ki zaten atanmak amacı ile evliliği bekletmek saçma geliyor.
Diğer başlığımız ise evleneceğim adam asker kısaca atanmadan evlenip, evlenince çalışıp atanirsam benim doğum görevim var o işe şuan batıda görev yapıyor.
Herkesin icine eline mesleğini al para kazan sonra evlenirsin diyeceği fikri geliyor. Fakat biz yedinci senemizin içindeyiz ve artık sevgililik tak etti. Beklemez, imkansız demiyorum fakat sonucu kesin atama olmayacak bir sey için beklemek açıkçası bana da saçma geliyor.
Evet hanımlar birçok senaryom var sizce en mantıklısı hangisi. Yazım yanlışı var ise affedin kafam çok dolu kusura bakmayın.

Bu zamana kadar neden ders çalışmadınız ki biraz tembelsiniz sanırım.

Sorunuza gelince önce atandım sonra evlendim bizde beş yıl sevgiliydik.

Herkes atan demiş ama ben farklı düşünüyorum eğer işe girebilirsen çalış bence atandıktan sonra evlenmek isteyeceksin ama eşin asker olduğu için ha deyince senle gelemez sende onla gidemezsin ama eğer bi taraf gidebilirse bence atansan daha iyi olur.

X