neslihanncelikk'in başarı öyküsü

E

EU1

Ziyaretçi

Arkadaşlar;
Ben hayatım boyunca yemek için yaşayan ve yemeğe tapan biriydim..
Kızdığımda, üzüldüğümde, sinirlendiğimde, mutlu olduğumda yaptığım en önemli şey yemekti..Ağzım hiç boş kalmazdı, üstelik aburcuburu da çok seven biriydim. Tatlılar, şekerlemeler, kekler, büskivi, pasta ne varsa götüyordum.. Tabi bunun sonucu da gelsin kilolar..:)

Diyet yapmayı bir türlü başaramadım. Ne zaman diyete başlasam en fazla iki gün dayanıyordum sonra da eskisinden beter yiyordum. Diyetisyenlere gittim ama verdikleri listelere tahammül edemiyordum. Sinirlerim bozuluyordu.. Eski kıyafetlerimin içine sığamaz olmuştum..

Yine birgün bir mağazaya pantolon almak için gittiğimde (tabi bedenime uygun pantolon bulamadığım için-basen fazla geniş, bel daha ince, hiçbir pantolon üstüme uymuyordu) sinirden delirirken, mağazaki görevli kız bana hipnozu önerdi..Hipnozla rahat bir şekilde kilo verebileceğimi ve bir psikolog arkadaşının da bu konuda uzman olduğunu dile getirdi. Konuya şüpheyle bakmama rağmen internette hipnozla ilgili uzun bir araştırma yaptım. Aslında korkuyordum ama bu kilolar canıma tak dedirtmişti.

Gittiğim psikolog önce detaylı bir görüşme yaptı benimle.. Yemek yememin nedenleri üzerine epeyce konuştuk. Her insanda farklı bir neden olma ihtimaliyle birlikte yemek yemenin ve kilo almanın asıl altında yatan neden insanın güvende olma ihtiyacıymış.. Kilolar sizi sarıp sarmalıyor ve bedeninizi koruyor. Kendinizi güvende hissetmenizi saplıyor. Bunu öğrendiğimde çok şaşırmıştım.

Her neyse; bunun üzerine düzenli bir çalışma programı oluşturduk. Her kişi farklı olduğundan, yeme alışkanlıkları, durumu, kilo durumu, yeme biçimine göre kişiye özel bir program oluşturuluyor. Hipnoz hiç de öyle korkulacak birşey değilmiş meğersem. O kadar rahatlatıcı ve o kadar huzur doluydu ki.. Üstelik hipnoz sırasında konuşulan herşeyin farkındasınız ve istemediğiniz birşeyi yapma ihtimaliniz yok.. Çok güzel bir deneyimdi.

Hipnoz sizin vücudunuzdaki yağları eritmiyor, sizin iradenize sahip olmanızı sağlıyor, iştahınızı kapatıyor.eğer isterseniz motivasyonunuzu, spor yapma isteğinizi ve su içme isteğinizi arttırıyor.

Enterasan bir şekilde psikolog hanım bana hipnozda "yediklerinin yarısıyla doyacaksın" dediği günden beri yemeklerin yarısıyla doyar hale gelmiştim. Canım tatlı şeyler istemedi. Azcık yesem bile nefsim köreliyordum. En güzel olan kısmı da eğer isterseniz bunu bir yaşam felsefesi haline getirebilmeniz. Eski alışkanlıklarınıza dönmeyebilirsiniz.

Psikolog hanım bana ayrıca EFT (emotional freedom teknique) denilen bir enerji terapisi yöntemi de öğretti. bu yöntem sayesinde, yeme krizlerine tutulduğum anlarda kendimi kontrol edebilmeyi öğrendim. EFT tekniğini başka yerlerde , sıkıntı ve problemlerinizde de kullanabiliyorsunuz.

Bir haftada 3 olmak üzere toplam 9 seans gittim ve düzenli bir şekilde 3 haftada 3 kilo verdim. Zaten program yaklaşık 9 seansı içeriyor. Tekrar gitmenize gerek kalmıyor. Hipnozda verilen telkinler yaklaşık 8-9 seansta tamamen bilinçaltına yerleşiyor. Fiyatı biraz tuzlu ama bence değer. Çünkü çok istediğiniz şeye ulaşıyorsunuz. Tartıdaki rakamları gördüğümde inanın sevinçten deliye döndüm..

Sonrasında öğrendiğim EFT tekniğiyle evde çalışmaya devam ettim ve geri kalan aylarda kilo vermeye devam ettim. 75 kilodan 63 kiloya indim. Kiloları vereli 2 ay oldu ve geri almadım.

Artık çok daha rahatım. Bir daha da gitmeye ihtiyacım kalmayacak çünkü artık az birşey yesem de doyuyorum. O kadar rahatladım ki anlatamam size. Allah razı olsun o psikolog hanımdan. Verdiğim bütün paraları da helal ediyorum çünkü haketti doğrusu..

Bulunduğunuz şehirde hipnoz ve EFT yapan psikolog varsa kesinlikle gidin derim ben. Ama yapan kişinin Hipnoz sertifikasının olup olmadığına dikkat edin ve psikolog olmasına..ve bu konuyu biliyor olmasına.. Çünkü karşıdaki kişiye güvenmeniz hipnozun temel şartı.. Umarım siz de benim gibi hedefinize ulaşırsınız inşallah...

Hepinize iyi zayıflamalar..

mrb
size hangi telkinde bulundu acaba doktor hanım zayıflama8 konusunda

X