NIFTY testi "yeterli örnek bulunamadı" sonucu

kudra07

Guru
Kayıtlı Üye
19 Eylül 2010
338
1.835
Merhaba,

Bu konuyu özellikle benzer durumu yaşayan olursa -inşallah olmaz ama- en azından benim gibi umutsuzluğa kapılmasın diye açmak istedim. Çünkü ben bu sıkıntılı süreci yaşarken, benzer sonucu alan birileri var mı diye çok arandım ama bulamadım. Bu da endişelerimi kat kat arttırdı :KK43:

2 li testim ve ultrason kontrollerimde hiçbir sorun gözükmemesine rağmen, yaşımdan dolayı kendim Nifty testi yaptırmak istedim. Takibimi yapan hastane Genoks firması ile çalışıyordu. 12.haftamda kan verdim ve beklemeye başladım. 10 gün sonra "yeterli örnek bulunamadı" yani "anne kanında bebeğe ait yeterli dna bulunamadı" diye haber geldi ve tekrar kan vermem istendi. İçime düşen kurtla 14. haftamda tekrar kan verdim ve yine endişeli bekleyiş başladı. Yine tam 10 gün sonra firma aynı cevabı döndü ve para iadesi yapacaklarını söylediler. Doktorum, perinatoloğum ve fikir danıştığım ayrı bir kadın doğum doktoru daha, bu sonuçla daha önce hiç karşılaşmadıklarını söylediler ve direk amniyosentez istediler. İnternette yaptığım araştırmalarda da benzer hiç bir vaka göremeyince moralimiz sıfır olarak amniyosenteze başvurduk. 2 gün sonra FISH denen ilk sonuç temiz çıktı ama biz tabii ki detaylı sonucu görmeden rahatlayamadık. 2 hafta sonra sonucun temiz çıktığı haberi geldi çok şükür ama o 1,5 ayda yaşadığımız boşuna korkuyu allah düşmanıma bile vermesin.

Yaşadığım bu kötü tecrübeye istinaden benim tavsiyem, kafanızda bir soru işareti varsa ve kesin sonuç almak istiyorsanız direk amniyosenteze başvurun. Tecrübeli bir doktorda yaptırırsanız 5 dk lık çok basit bir işlem. İlla Nifty yaptıracaksanız da Türkiye' de değil, yurtdışında çalışan güvenilir firmalarla yaptırın.

Herkese sağlıklı günler dilerim..

Bu dediğin olayın aynısı benim bir arkadaşımın başına gelmişti. Ama onlar Harmony testi yaptirmislardi. Harmony de yurtdışına gidiyor. Sonrasinda aynı sikintiyi yaşamamak için paralarını iade alıp nifty ı yaptırmışlar. Çok memnun kalmışlardı genoks tan. Bana da cok tavsiye ettiler genoks u illa nifty ı yaptır diye. Bende nifty yaptırdım çok memnun kaldım. Yani anladigim kadarıyla yurtdışı yurtiçi diye bir olay söz konusu değil. Sonrasinda arkadaşımla görüştüğümde clexan kullandıği için böyle şeyler olabileceğini söylemişler. Ama netice olarak yurtiçi yurtdışı birsey farketmiyor.

Bu dediğin olayın aynısı benim bir arkadaşımın başına gelmişti. Ama onlar Harmony testi yaptirmislardi. Harmony de yurtdışına gidiyor. Sonrasinda aynı sikintiyi yaşamamak için paralarını iade alıp nifty ı yaptırmışlar. Çok memnun kalmışlardı genoks tan. Bana da cok tavsiye ettiler genoks u illa nifty ı yaptır diye. Bende nifty yaptırdım çok memnun kaldım. Yani anladigim kadarıyla yurtdışı yurtiçi diye bir olay söz konusu değil. Sonrasinda arkadaşımla görüştüğümde clexan kullandıği için böyle şeyler olabileceğini söylemişler. Ama netice olarak yurtiçi yurtdışı birsey farketmiyor.
Ben de kan sulandirici kullaniyorum.nifty yaptirdim sonuclar 7. Gunde geldi temiz cikti sukur.kan sulandiricilar sonucu etkilemiyor degilmi bilginiz varmi arkadasinizdan

Ben de kan sulandirici kullaniyorum.nifty yaptirdim sonuclar 7. Gunde geldi temiz cikti sukur.kan sulandiricilar sonucu etkilemiyor degilmi bilginiz varmi arkadasinizdan
Şöyle ki sonucu etkilemiyor fakat kanın yapısı bozulabildigi için testin tekrar edilmesi gerekebiliyor.

Kullandığınız kan sulandırıcı neydi bnde oksapar 0.4mm kullanıyorum imş sonucu etkilemez ve sonucum temiz çıkar

Bende kan sulandirici kullaniyorum bende sorun olmadi ama kan sulandiricilar boyle seyler yapabiliyormus

Kullandığınız kan sulandırıcı neydi bnde oksapar 0.4mm kullanıyorum imş sonucu etkilemez ve sonucum temiz çıkar
Oksapar 0.4 luk kullaniyordum ve coraspin hap.zaten sikinti olursa tekrar kan aliniyormus..geri donus olmadigina gore inceleme yapilabilmis demekki

Oksapar 0.4 luk kullaniyordum ve coraspin hap.zaten sikinti olursa tekrar kan aliniyormus..geri donus olmadigina gore inceleme yapilabilmis demekki
Evet canım bende oksapar ve ecopirin kullanıyorum hatta ecopirin hamilelikten bir ay başlamıştım bu yazıyı okuyunca endişelendim ama çok şükür yeterli oranda DNA çıktı ve temiz çıktı rabbim bebeklerimizi sağlıkla kucağımıza almayı nasip etsin inş 🙏🏻🙏🏻🙏🏻🤲

Evet canım bende oksapar ve ecopirin kullanıyorum hatta ecopirin hamilelikten bir ay başlamıştım bu yazıyı okuyunca endişelendim ama çok şükür yeterli oranda DNA çıktı ve temiz çıktı rabbim bebeklerimizi sağlıkla kucağımıza almayı nasip etsin inş 🙏🏻🙏🏻🙏🏻🤲
Amin insallah.bu yolda kimseyi darda birakmasin rabbim.sevindim adiniza hayirlisi ile.kucaginiza alirsiniz insallab.

X