Nikah İşlemleri

medusa-a

Believe in yourself ⭐️
Üyelik İptali
Kayıtlı Üye
4 Ocak 2018
351
174
32
Kızlar merhaba bir arkadaşımın ağustosta nikahı olacak hayırlısıyla onun adına size bir kaç soru soracağım. Nikah işlemleri için alınan sağlık raporu aynı gün içinde mi yoksa bir kaç gün içinde mi alınıyor? Nişanlısı Nikahın olacağı şehirde değilde farklı bir şehirde çalışıyor. Bu nedenle iş yerinden anca bir haftalık izin alabilmiş. Bir hafta içinde nikah işlemlerini halledebilirler mi? Şimdiden teşekkürler.

Biz ozelde yaptırmıştık ertesi gun sonuçlar çıkmıştı onları alıp belediyeye gidip gün aldık yani bir haftada halledilir

Biz ozelde yaptırmıştık ertesi gun sonuçlar çıkmıştı onları alıp belediyeye gidip gün aldık yani bir haftada halledilir
Peki özelde ne kadar bir ücret ödediniz? Bildiğim kadarıyla şuan kan testi yapılıyor sadece ben evleneli 8 sene oldu benim zamanımda ciğer filmi de istiyorlardı 😊 çok soru sormuş gibi oluyorum kusura bakmayın özelden aldığınız raporu sağlık ocağında aile hekimine onaylatılıyor değil mi?

Peki özelde ne kadar bir ücret ödediniz? Bildiğim kadarıyla şuan kan testi yapılıyor sadece ben evleneli 8 sene oldu benim zamanımda ciğer filmi de istiyorlardı 😊 çok soru sormuş gibi oluyorum kusura bakmayın özelden aldığınız raporu sağlık ocağında aile hekimine onaylatılıyor değil mi?
Kan ve akciğer filmi icin ikimiz 500 vermiştik. Aile hekimine onaylatmış mıydık tam hatırlamıyorum

1 hafta icinde mutlaka hallolur.
Ikametgah sarti kaldirildi fakat raporlarin mutlaka aile hekiminden alinmasi gerekiyor
Daha dogrusu aile hekiminin Belediyenin verdigi evragi onaylamasi gerekiyor
Hic ucret odemelerine gerek yok
Aile hekiminde yaptirmanin yolunu bulsunlar

1 hafta icinde mutlaka hallolur.
Ikametgah sarti kaldirildi fakat raporlarin mutlaka aile hekiminden alinmasi gerekiyor
Daha dogrusu aile hekiminin Belediyenin verdigi evragi onaylamasi gerekiyor
Hic ucret odemelerine gerek yok
Aile hekiminde yaptirmanin yolunu bulsunlar
Teşekkür ederim canım cevabın için geçen gün buraya konu açtıktan sonra belediyeyi aradık önce gidip sağlık ocağından sağlık raporunu alın sonra fotoğraf kimlik vs hepsini alıp gelin dedi.

Aile hekimleri istenilen tahlilleri ücretsiz yapıyor ve ertesi güne sonuçlar çıkıyor. Ve herkes kenfi bulunduğu şehirde bunları halledip sonra nikah dairesine beraber teslim edebilirler

Aile hekimleri istenilen tahlilleri ücretsiz yapıyor ve ertesi güne sonuçlar çıkıyor. Ve herkes kenfi bulunduğu şehirde bunları halledip sonra nikah dairesine beraber teslim edebilirler
Hallettiler canım sağol cevabın için

Bende işlemler için kaç para tutuyor diye araştırmıştım. Güncel olarak böyleymiş, merak eden olursa;

Nikah ücreti belediyeden belediyeye değişkenlik göstermektedir. Ama ortalama bir fiyat vermemiz gerekirse 400-600 TL arasında bir ücretlendirme mevcut.
Eğer çift nikahı düğün yerinde nikah kıyılmasını istiyorsa ekstra olarak 1000 TL’ye kadar ek ödeme yapmak durumunda kalabilir.
Aynı zamanda güncel olarak 2021 yılında 110 TL Nikah Cüzdanı Ücreti ödenmesi gerekmetedir.
Bazı belediyeler tarafından 25 TL evlilik dosya ücreti talep edilmektedir.

Bende işlemler için kaç para tutuyor diye araştırmıştım. Güncel olarak böyleymiş, merak eden olursa;
Şimdi şöyle eskiden bağlı olduğun belediyeden nikah günü alabiliyormuşsun ama artık öyle değilmiş o yüzden düğünün yapılacağı yer başka belediyeye bağlıysa orada yaptırsınlar çünkü daha az para ödeniyor. Farklı belediyeden olunca biraz fazla ödeme yapılıyor. Arkadaşım o şekilde yaptı 500 ödeme yaptılar. Kendi bağlı olduğu belediye de yaptırsaydı 200 fazla ödeyecekti.

Şimdi şöyle eskiden bağlı olduğun belediyeden nikah günü alabiliyormuşsun ama artık öyle değilmiş o yüzden düğünün yapılacağı yer başka belediyeye bağlıysa orada yaptırsınlar çünkü daha az para ödeniyor. Farklı belediyeden olunca biraz fazla ödeme yapılıyor. Arkadaşım o şekilde yaptı 500 ödeme yaptılar. Kendi bağlı olduğu belediye de yaptırsaydı 200 fazla ödeyecekti.
Bunu bilmiyordum, çok teşekkür ederim :)

X