Nisan 2021 hamile kalmak isteyenler ­čą░

morkagit

Aktif ├ťye
Kay─▒tl─▒ ├ťye
15 Temmuz 2020
1.284
3.733
27
Umutlar nisana kald─▒ daha mart 1 dedik regl oldum olsun Nisan da in┼čallah olur bebi┼č varm─▒ nisana umut ba─člayan anne aday adaylar─▒­čśü
Yar─▒n ├Âb├╝r g├╝n bende regl olucam. Nisanda bizde bebi┼č istiyoruz in┼čallah olur ├žok bekletmeden. Rabbim isteyen herkese nasip etsin ­čĄ▓­čĄ▓

Hayatlarrr

Aktif ├ťye
Anneler Kul├╝b├╝
Kay─▒tl─▒ ├ťye
20 Aral─▒k 2020
1.192
330
40
K─▒zlar merhaba :) bende bu ay ilk defa ovulasyon testi kullanaca─č─▒m. Adetlerim ├žok d├╝zenlidir fakat ge├žen ay ┼čubat adetime 3 g├╝n kala doktora gitti─čimde bana sol taraf─▒nda yumurtan ├žatlam─▒┼č bug├╝n ve yar─▒n─▒ de─čerlendirin e┼činle dedi. Ben ┼čok, ├ž├╝nk├╝ hep iki adet tarihinin ortas─▒nda yumurtlama olur diye bilirdim. En iyisi ovulasyon testi alay─▒m dedim :)
bi gebenin g├╝nl├╝─č├╝ sayfas─▒ndan ald─▒m ben de. ─░n┼čallah bu ay hepimiz ├žok g├╝zel haberler al─▒r─▒z :emir_bebek:
Aynen normalde o takvimde kimin akl─▒na gelir yumurtlama.

Yumurtlama belirtisi var m─▒yd─▒, sol tarafinda yumurtlama ordan demi┼č ya dr kas─▒k a─čr─▒s─▒ vs.?

Hayatlarrr

Aktif ├ťye
Anneler Kul├╝b├╝
Kay─▒tl─▒ ├ťye
20 Aral─▒k 2020
1.192
330
40
Can─▒m bende bu ay ilk defa kulland─▒m stres yapa yapa ­čśî 2 3 Mart'ta yumurtlama g├Ârd├╝m bakal─▒m beklemedeyim. Kesinlikle kullan ben uygulamaya gore hareket ettim ge├žen ay bo┼ča gitti bu ay a─čr─▒lar─▒m cokdu yumurtlama g├╝n├╝mmus kullanmasam bilemezdim ve a─čr─▒m var diye de─čerlendirmezdim ve yine bo┼ča giderdi bu ay─▒mda
Aynen adetin orta tarihi diye bilinir, senin ka├ž─▒nc─▒ g├╝n oldu?
O a─čr─▒lar yumurtlama a─čr─▒lar─▒ idi di mi?

Hayatlarrr

Aktif ├ťye
Anneler Kul├╝b├╝
Kay─▒tl─▒ ├ťye
20 Aral─▒k 2020
1.192
330
40
Merhaba tahlil sonucum yanl─▒┼čm─▒┼č. Fsh De─čerim s─▒f─▒r ├ž─▒km─▒┼čt─▒ bug├╝n d├╝zeltildi 11.5 ├ž─▒kt─▒. Normalmi┼č ├žok sevindim
Hadi g├Âz├╝n ayd─▒n sevindim.
Fsh ka├ž olmal─▒ym─▒┼č hamilelik i├žin?
Neden 0 yazm─▒┼člar ne dediler buna?

Hayatlarrr

Aktif ├ťye
Anneler Kul├╝b├╝
Kay─▒tl─▒ ├ťye
20 Aral─▒k 2020
1.192
330
40
K─▒zlar aran─▒zda ov├╝lasyon testi kullanan var m─▒? Benim adetim 1 Martta bitti, 1 Martta ov├╝lasyon testine ba┼člad─▒m. Gelin birlikte ov├╝lasyon testi yapal─▒m :KK76:
Daha ├Ânce ovulasyon kulland─▒n m─▒, adet ortas─▒ndam─▒ yumurtlama oluyorsun diye soruyorum.

Benimde 2 martta bitti.

EngineerD

Yeni ├ťye
Kay─▒tl─▒ ├ťye
6 Mart 2021
23
4
27
├çok te┼čekk├╝r ederim :KK200:
Ben ├ževremdeki t├╝m kad─▒nlara ke┼čke daha evvel ov├╝lasyon testi yapsaym─▒┼č─▒m diyorum. ─░lk kez yap─▒yorum ama 23 ┼čubatta kas─▒k a─čr─▒s─▒ nedeniyle doktora gitmi┼čtim. Beklenen adet tarihime de 3 g├╝n falan vard─▒ Doktor bana "sol taraf─▒nda yumurtan ├žatlam─▒┼č, bug├╝n├╝ ve yar─▒n─▒ e┼činle de─čerlendirin" dedi. Ben neredeyse alt─▒ yedi ayd─▒r iki adet tarihinin ortas─▒nda yumurtlama olur diye sadece o haftay─▒ de─čerlendiriyorduk. :110:
Ben de sizinle benzer durumda oldu─čum i├žin sormak istedim adetimin 13.g├╝n├╝ doktora gitti─čimde 11-12 mm yumurtan var demi┼čti 3 g├╝nd├╝r ovulasyon testi uyguluyorum daha pik g├Âremedim.D├Âng├╝m 28 g├╝nde 1.Bir gebenin g├╝nl├╝─č├╝ Ebru han─▒mda bekleyece─čiz adete 4 g├╝n kala bile olabilir dedi fakat benimde adet g├╝n├╝me ├žok az kald─▒.Siz yumurtlama olduktan sonra bekledi─činiz tarih de mi adet oldunuz?

echoo

Her ┼čey g├╝zel olacak elbet.
Kay─▒tl─▒ ├ťye
24 ┼×ubat 2009
855
230
Hadi g├Âz├╝n ayd─▒n sevindim.
Fsh ka├ž olmal─▒ym─▒┼č hamilelik i├žin?
Neden 0 yazm─▒┼člar ne dediler buna?
Tekrar de─čerlendirmi┼čler kan─▒. Ba┼čka bir laboratuvara g├Ândermi┼čler. Referans aral─▒─č─▒ var. ├çok y├╝ksek ya da ├žok d├╝s├╝k olmamal─▒ym─▒┼č.

eternal17

Yeni ├ťye
Kay─▒tl─▒ ├ťye
8 Aral─▒k 2020
67
70
31
Daha ├Ânce ovulasyon kulland─▒n m─▒, adet ortas─▒ndam─▒ yumurtlama oluyorsun diye soruyorum.

Benimde 2 martta bitti.
Hay─▒r daha evvel hi├ž ovulasyon testi kullanmad─▒m ilk kez kullan─▒yorum. 25 g├╝nde bir adet oluyorum ben de. Son adet tarihimin ba┼člang─▒c─▒ 25 ┼čubat, biti┼či 2 mart. Adet biter bitmez testi kullanmaya ba┼člad─▒m ben

V├╝cut Kitle ─░ndeksim (VKI) tavsiye edilen VKI de─čer aral─▒─č─▒n─▒n ├╝st├╝nde.
Boyuma g├Âre tavsiye edilen VKI aral─▒─č─▒nda olmam i├žin a─č─▒rl─▒─č─▒m─▒n 52 Kg. ile 69 Kg. aras─▒nda olmas─▒ gerekir.
Boyum : 167 cm. Ba┼člang─▒├ž Kilom :73 Kg. ┼×imdiki Kilom :70 Kg.

eternal17

Yeni ├ťye
Kay─▒tl─▒ ├ťye
8 Aral─▒k 2020
67
70
31
Aynen normalde o takvimde kimin akl─▒na gelir yumurtlama.

Yumurtlama belirtisi var m─▒yd─▒, sol tarafinda yumurtlama ordan demi┼č ya dr kas─▒k a─čr─▒s─▒ vs.?
Bir belirti yoktu, doktora gitti─čimde adet olmay─▒ bekliyordum. 23 ┼čubatta doktora gittim, 23-24 ┼čubat─▒ de─čerlendirdik e┼čimle. Doktor de─čerlendirin dedi ├ž├╝nk├╝, ama ben 25 ┼čubatta regl oldum. Regl olunca da hemen ov├╝lsyon testi sipari┼če ettim. Adetim biter bitmez ba┼člad─▒m.

V├╝cut Kitle ─░ndeksim (VKI) tavsiye edilen VKI de─čer aral─▒─č─▒n─▒n ├╝st├╝nde.
Boyuma g├Âre tavsiye edilen VKI aral─▒─č─▒nda olmam i├žin a─č─▒rl─▒─č─▒m─▒n 52 Kg. ile 69 Kg. aras─▒nda olmas─▒ gerekir.

eternal17

Yeni ├ťye
Kay─▒tl─▒ ├ťye
8 Aral─▒k 2020
67
70
31
Ben de sizinle benzer durumda oldu─čum i├žin sormak istedim adetimin 13.g├╝n├╝ doktora gitti─čimde 11-12 mm yumurtan var demi┼čti 3 g├╝nd├╝r ovulasyon testi uyguluyorum daha pik g├Âremedim.D├Âng├╝m 28 g├╝nde 1.Bir gebenin g├╝nl├╝─č├╝ Ebru han─▒mda bekleyece─čiz adete 4 g├╝n kala bile olabilir dedi fakat benimde adet g├╝n├╝me ├žok az kald─▒.Siz yumurtlama olduktan sonra bekledi─činiz tarih de mi adet oldunuz?
Ben hesaplad─▒─č─▒m, beklenen adet tarihime 2, maksimum 3 g├╝n kala doktoruma gittim. Benim adet d├Âng├╝m ├žok d├╝zenlidir. 23 ┼čubatta doktorum ├žatlama olmu┼č dedi muayene esnas─▒nda ama ben tam da bekledi─čim tarihte 25 ┼čubatta regl oldum.

Daha evvel ov├╝lasyon kullanmad─▒m. Hep servikal s─▒v─▒y─▒ takip ettim. Ama servikal s─▒v─▒ yumurtan─▒n olu┼čmas─▒n─▒ haber veriyormu┼č.. Yumurta olu┼čtuktan sonra ortalama 2 g├╝n i├žinde ├žatlama oluyormu┼č ama bu ├žatlama bazen daha ge├ž olabiliyor, bizde bundan bihaber oldu─čumuz i├žin o g├╝n├╝ ka├ž─▒rabiliyormu┼čuz.

eternal17

Yeni ├ťye
Kay─▒tl─▒ ├ťye
8 Aral─▒k 2020
67
70
31
Bir belirti yoktu, doktora gitti─čimde adet olmay─▒ bekliyordum. 23 ┼čubatta doktora gittim, 23-24 ┼čubat─▒ de─čerlendirdik e┼čimle. Doktor de─čerlendirin dedi ├ž├╝nk├╝, ama ben 25 ┼čubatta regl oldum. Regl olunca da hemen ov├╝lsyon testi sipari┼če ettim. Adetim biter bitmez ba┼člad─▒m.
Ben size belirti yoktu dedim ama, ben 2 ┼čubatta hsg ├žektirmi┼čtim. Ekim ay─▒ndan beri yanl─▒┼č te┼čhis vs bir s├╝r├╝ sorun ya┼čad─▒m sa├žma sapan yanl─▒┼č bir s├╝r├╝ ila├žlar verdiler bana. Nihayetinde yanl─▒┼č te┼čhis kondu─ču ortaya ├ž─▒kt─▒ ve sol t├╝p├╝m i├žin ufak bi a├žma i┼člemi yap─▒ld─▒. Mevcut t─▒kan─▒kl─▒k giderildi. Anestezi bile almadan, 20 dk i├žinde yap─▒ld─▒ bu i┼člem. Doktorum bana a─čr─▒n olabilir, ufak bi i┼člem bu ama a─čr─▒n olursa hi├ž bekleme hemen gel, bu i┼člem esnas─▒nda enfeksiyon riski de var, demi┼čti. Zaten ekim ay─▒ndan beri ya┼čad─▒─č─▒m s─▒k─▒nt─▒lar─▒ biliyordu. Bende hafif bi s─▒z─▒ hissedince kuruntu yapt─▒m gittim, me─čer yumurtam ├žatlam─▒┼č.

Kimi insan─▒n yumurtlama d├Âneminde ciddi a─čr─▒s─▒ oluyomu┼č, benim ├Âyle a─čr─▒lar─▒m olmuyor.

Blackbluee1

Kavu┼čmam─▒z cennete kald─▒ can─▒m k─▒z─▒m...
Do─ča Severler Kul├╝b├╝
Kay─▒tl─▒ ├ťye
11 Ocak 2017
3.860
6.407
23
Can─▒m bende bir gebenin g├╝nl├╝─č├╝nden ald─▒m 30 tane ov├╝lasyon testi 2 tane gebelik testi kargo dahil 80 tl kaset galiba daha gelmedi bekliyorum bende gelmesini

30 tane ovulasyon + 2 tane gebelik testi hediyeydi. 80 TL ├Âdedim. Her bir testin i├žinden idrar numunesini bardaktan alabilmek i├žin minik bir damlal─▒k da ├ž─▒k─▒yor. Kaset test ald─▒m ben :s├╝sl├╝:
Sa─čolun k─▒zlar ┼ču adetim bi kesinle┼čsin bende al─▒cam normalde ilk g├╝m acayip yogun ge├žerken bu ay hi├ž gelmedi a─čr─▒ sanc─▒ da yok yar─▒n s├Âk├╝lecek mi bak─▒cam hay─▒rl─▒s─▒

eternal17

Yeni ├ťye
Kay─▒tl─▒ ├ťye
8 Aral─▒k 2020
67
70
31
Sa─čolun k─▒zlar ┼ču adetim bi kesinle┼čsin bende al─▒cam normalde ilk g├╝m acayip yogun ge├žerken bu ay hi├ž gelmedi a─čr─▒ sanc─▒ da yok yar─▒n s├Âk├╝lecek mi bak─▒cam hay─▒rl─▒s─▒
Stres, hava de─či┼čimi, beslenme bir ├žok ┼čey etkiliyor ger├žekten. Youtube da "adet s├Âkt├╝r├╝c├╝ masaj" videolar─▒ oluyor. Benim de ├žok k─▒sa s├╝rm├╝┼čt├╝ adetim ge├žen ay, kanama da az olmu┼čtu. Adetim bitti bitecek gibi bi durumdayken adet s├Âkt├╝r├╝c├╝ masaj yapt─▒m, ertesi g├╝n tekrar kanamam olmu┼čtu :KK16: