Nişan takılarını ne yapayım

Kız ne var benim kaynanam da yaptı adet böyle dedi ok dedim 😂😂😂
Ne alaka yahu, öyle adet yere batsın. O gösteriş oluyor bu durumda.
Filankesin kaynanası kıza hem nişanda hem düğünde bir sürü altın takmış gördün mü diyecekler.
😂
Ama yalan.

Araciniz yoksa dugundekilerlele birlestirip araba alabilirsiniz. Yada parca parca kucuk altinlarsa bozdurup tek parcaya ceviprip saklayabilirsinjz. Sonuc olarak harcamayin 😀

Ne alaka yahu, öyle adet yere batsın. O gösteriş oluyor bu durumda.
Filankesin kaynanası kıza hem nişanda hem düğünde bir sürü altın takmış gördün mü diyecekler.
😂
Ama yalan.

Yok ya nişan olmadı aslında bizim eve istemeye geldiler çekirdek aile. Orda takıldı bişeyler. Şehirler arasında 800 km var zaten. Kaynanam düğünde eklemişti üstüne. Ama kendi akrabaları ne taktığını full fragman görsün istedi bence 😂😂😂
Bana çok garip gelmedi. Güldüm masum geldi 😂

Yok ya nişan olmadı aslında bizim eve istemeye geldiler çekirdek aile. Orda takıldı bişeyler. Şehirler arasında 800 km var zaten. Kaynanam düğünde eklemişti üstüne. Ama kendi akrabaları ne taktığını full fragman görsün istedi bence 😂😂😂
Bana çok garip gelmedi. Güldüm masum geldi 😂
O zaman tamam:)

Maddi durumum iyi diyebiliriz. Çeyizi tamamladım sayılır . Nişan takılarınıda aılem istemez . O prayı nasıl değerlendirmeliyim sizce . Birikim olarak kenarda mı saklıyım saklıcaksam nerde saklıcam. Ya da gidip kıyafet falan mı alıyım güzel şık evlenınce güzel yenı bı dolabım olsun . Sımdı senın derdıne dıyebılırsınız ama kafam karısık

Ben 2 tane bilezik almistim nisanda takılan diğer takıları da geri almadılar düğünde taktım sonra uzun süre tuttum eşim hiç dokunmadı yatırım seklini degistirdim

Dip not; bir şekilde çok fazla takı takıldı 40 gr bilezik aldik az miktar nakit de zorla anneme vermiştim
Kastettiğim nisana gelenlerin hediyeleri idi. Kv nin getirdikleri aynen kalmali

Maddi durumum iyi diyebiliriz. Çeyizi tamamladım sayılır . Nişan takılarınıda aılem istemez . O prayı nasıl değerlendirmeliyim sizce . Birikim olarak kenarda mı saklıyım saklıcaksam nerde saklıcam. Ya da gidip kıyafet falan mı alıyım güzel şık evlenınce güzel yenı bı dolabım olsun . Sımdı senın derdıne dıyebılırsınız ama kafam karısık
Benim de ihtiyacım yoktu. Fakat onları birleştirip bilezik yapmıştim. Altın olarak lazım olursa bozdururum diye düğünde de aileme verdim zaten bana her biri takmıştı bilezik bir tane daha fazla takar gibi olmuştu. Gene bana kalmıştı hemde ailem takmış hissi oldu . hâlâ duruyor ihtiyacım olursa kullanırım diye. 4yıldir da evliyim hiç ihtiyaç da olmadı ama kenar da bişey olması iyi geliyor bana

Benim de ihtiyacım yoktu. Fakat onları birleştirip bilezik yapmıştim. Altın olarak lazım olursa bozdururum diye düğünde de aileme verdim zaten bana her biri takmıştı bilezik bir tane daha fazla takar gibi olmuştu. Gene bana kalmıştı hemde ailem takmış hissi oldu . hâlâ duruyor ihtiyacım olursa kullanırım diye. 4yıldir da evliyim hiç ihtiyaç da olmadı ama kenar da bişey olması iyi geliyor bana

Dipnot ben erkeğe takılanları dokunmadan kurdelasıyla ailesine verdim . Bana benim çevremin taktıklarını birleştirdim . Erkek tarafının bana taktıgı takılara da hiç dokunmadım. Nişanı ben otelde yaptım bana takılan bana ona takılan ona. Sonradan laf söz duymamak için baştan hiç bir şeylerini almadım yani .

Biz de 1 ay öncesine kadar bir şeye ihtiyacımız yok diyorduk, veren eldik, şu an ise alan eliz, ayağımızdaki çorap bile bir başkasının. O yüzden birikiminizi ulaşabileceğiniz güvenli bir yerde saklayın ya da mobil bankadan altın alın dursun kenarda, altın ve paralarını ağır hasarlı evinde bırakıp, bir daha evine giremeyen ben, ömrüm olursa eğer bundan sonra böyle yapacağım

Evlenince neden yeni bir dolaba ihtiyacınız olsun ki bekarkenki kıyafetlerimi getirdim evlenince de ama artık içine sigamiyorum tabiki bence sizde kenara koyun paranızı evlenince kilo almaya müsait bir bunyeniz varsa o para gerçekten dolaba harcanıyor tecrübe ile sabittir 😥

Nişanda takılanları da düğünde takılanları da zaten kimsenin istememesi gerekiyor. Para bol derdi mi bu anlamadım 😂 harcamak veya bir şey yapmak zorunda değilsin koy banka kasasına, nakitse hesabına koy altın al bankadan biriktir dursun.

Nişan taktıklarını geri alıp düğünde ya da nikah da takacak aile ve oğulları ile işim olmazdı.
Bu ne demek biliyormusunuz böyle şeyleri okuyunca acayip sinir oluyorum.

Nişanda takılan takılar kızın oldugu icin geline asla altin birakmama pesindeler zihniyete bak.

Sizde evlenmeden açık açık evlendikten sonra altınları kimseye vermem deyin, madem onlar nisanda taktıklarını altınları alıp nikah yada düğünde takacak hiç çekinmiyin konuşurken.

Nişanda kendi tarafınızdan size takılan altınlar fazla ise saklayın, değilse gönlünüz nasıl harcamak istiyor ise öyle harcayın..

X