Nişana 3 gün kala bana bu yapılan reva mı?

Ha şöyle yahu yol vermeyi bilmek gerekiyor. Ne bu ısrar anlamıyorum, en büyük aşklar bile bitiyor ki; aşk, sevgi sandıklarınız da aşk, sevgi değil. Bas tekmeyi gelenlere bak, kimseye ikinci şansı da verme, vakit kaybetme! Kaybettiklerim için ağlayıp, arkalarından sürünüp ısrar etseydim, ben de hayatımdaki pırlanta gibi adamla tanışamayacaktım. Katılıyorum

İyi de hayatım zaten ortada seni isteyen bir adam yokmuş. Sen zorladığın için iyi hadi evlenelim olmuş ama yürekten istemediği için de boylelıkle kapatmış mevzuyu. Zorla güzellik olmaz. Sen evlenmek istıyosun diye o da hemen evlenmek istemeyebilir. Neyse artık olan olmuş. Bu hakaretini unutma ve sakın dönme ona. Bir dahada kimseyi zorlama hadi hadi diye

Aaaa ne aglıyorsum canım,kalk kalk sadaka ver bir ihtiyacı olana.
Annene kızın car car konusuyor diyor ha,bu isten hayır gelmezdi soyleyeyim.Eşim benimle evlenmeden önce konusurken heyecandan elleri titrerdi,nerede kaldı hakaret edecek.Aileme de saygılıdır o zaman da,bu zaman da..
En özenli olması gereken gunler bugunler.
O sözü ben eşimden duymadım daha,3 cocugumuz var.
Terbiyesizmiş,net...

Maddi olarak hazır değil bence, başka şeyleri bahane ediyor keşke açık açık söylese, ama annenizle konuştuğu uslup kabul edilemez. Evlenirseniz bu tavır yüzünden çok başınız ağrır

Baştan aşağı saçmalık....ucuz kurtulmuşsun ama olayın geneline bakınca seninde suçun var. Adam zaten kendini belli etmiş isteksizmiş keşke zorlayacağın yerde karşına alıp ciddi ciddi konuşup olmuyorsa olmuyor deyip yolları ayırsaymışın.

Sen kendi vaktini kendin çaldırmışsın. Adam baştan isteksiz,hevessizmiş,sende evlilik düşüncesi içerisinde.. Daha ozaman bitirseydin madem. Sadece ailene üzüldüm bu pandemi ortamında onca yol onca uğraş,birde üstüne saygısız laflar. Geçmiş olsun.

Cok olmus yorumlar hepsini okuyamadim ama siz tipik bir varmazsam ölecegim hastaligina yakalanmissiniz anladim da anneniz niye hala 2 saate kizimi alacak misin almayacak misin karar ver demis bunu hiiic anlamadim o laflari duyduktan sonra ben vazgecmesem annem beni meşe odunuyla döverdi valla.

anlattıklarınız gibi ise tabiki siz haklısınız güzelce gelip istemeleri lazım ailenizle tanışmaları lazım v.s v.s ama ortada bir sorun var bu şahıs evlilik falan düşünmüyormuş sizin zorunuzla olmuş biraz yani aslında tanışmanın başında bu konuşulmalı evliliğe hazır mısın evlilik için mi görüşülüyor diye çünkü bazı insanların niyetinde evlilik yok o kendi düşünceleri kendi hayatları ama madem sizi böyle bir düşünceniz var ki bence doğrusu da bu baştan o niyetle konuşup anlaşmanız lazım . evlenmek istemeyen insanlarla vakit ayıran kızları görünce hem üzülüyorum hem de böyle olacağı belli diye de geçiriyorum

İyiki böyle olaylar olmuşta ayrılmışsınız.

Bu aileden kurtulduğuna Şükür et başka birşey düşünme.

Ayrıca annenizin dediği "zorla kız mı veriyoruz" sözü tam yerinde isabetli olmuş, annenizin ellerinden öperim

Anneler bu konuda net olamıyor,çünki yarın kızı sizin yuzunuzden oldu,ben bir sekilde anlasırdım derdi yanlıslıgını bile bile.Böylece kızı gözüyle gördü,ben anneye hak verdim.

Bizim oraların bir lafı vardır. Zorla koyuna giden çoban kurt getirir derler. Sizin durum aynen o olmuş, evlenmeye gönlü olmayan adamı zorla ısrarla nikah masasına oturtmaya çalışırsanız,o ve aileside, ne sizi ne de ailenizi kale alır. Adam nerden ne yapsam da bu iş bozulsa diye uğraşmış resmen. Bakın siz kendinize değer vermez, evlilik için gönlü olmayan adamı zorlarsanız, ailenizin gözünde kendinizi daha çok zor durumlara düşürürsünüz.

Babamı mı sileyim, hay babanı seveyim deseydiniz. Babanı sil diyen mi oldu, nefret ediyorum bu süt kuzularından. Kayınvalideye bak annende isterse elbiseyi görsün yok ya gerek yok. Verdikleri değer ortada, çok sinir oldum.
Ama sizde de hata var zorla bir şeyler olmuyor işte... he adam istekli olsada aynı terbiyesizliği yapabilirlerdi bugün değil yarın. Neyse geçmiş olsun.

Anneler bu konuda net olamıyor,çünki yarın kızı sizin yuzunuzden oldu,ben bir sekilde anlasırdım derdi yanlıslıgını bile bile.Böylece kızı gözüyle gördü,ben anneye hak verdim.
Siz de haklisiniz kızına guvense kadın da bilirdi heralde agizlarinin payini vermeyi ama neler neler okuyoruz evlatlar zorda birakabiliyor ana babayi.

Adamın derdi üzüm yemek değil bağcıyı dövmek Babası hayatt olmayan İnsanlar var onlar yoldan babamı çeviriyorlar babası olmazsa amcasını getirsin dayısını getirsin dedesini getirsin hiç getiremez annesini getirsin oda annesi yani annesi istesin ne var bunda onun derdi başka zaten isteksizmiş malum inanın kaybeden o siz değilsiniz kurtulduğunuza bakın elhamdülillah deyin başımızın gözünü üstü sadaka verin İsteme olayında bunu yapan düğünde nişanda çocuğun doğumunda ev hazırlığında neler yapıyor kim bilir boşverin

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…